İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları

Son dakika insan kaynakları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan insan kaynakları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan insan kaynakları haber sayfamızda...

İnsan Kaynakları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.153 insan kaynakları haberi bulunmuştur.
İşte teknolojinin kadın liderleri
İşte teknolojinin kadın liderleri Teknoloji tabanlı projeler geliştiren kız öğrencilerin ve teknoloji ekosistemindeki başarılı faaliyetleriyle fark yaratarak Türkiye’nin dijital dönüşümünü güçlendiren kadın liderlerin ödüllendirildiği “Teknolojinin Kadın Liderleri” yarışmasında kazananlar açıklandı. Yarışma kapsamında “Genç Teknoloji Yıldızı”, “Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider”, “Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Start-up)”, “Engelleri Aşan Kadın” ve “Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi” kategorilerinde ödüller sahibini buldu. Microsoft Türkiye’nin Habitat Derneği ile işbirliği içinde bu yıl altıncı kez düzenlediği “Teknolojinin Kadın Liderleri” yarışmasının ödül töreni Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirildi. Microsoft Türkiye ve Habitat Derneği yöneticilerinden oluşan jüri, yüzlerce başvuru projesini değerlendirdikten sonra finale kalan yedi teknoloji liderini belirledi.
27.06.2022Ekonomi
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'den naklen yayın ihalesi açıklaması
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'den naklen yayın ihalesi açıklamasıTürkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, D Smart'ta yayınlanan 'Bolca Futbol' programında futbol gündemiyle ilgili soruları yanıtladı. Büyükekşi önlerinde çok acil çözmeleri gereken konular olduğunu belirterek "Değişim yapmak için kurulları değiştirmek istiyoruz" dedi.
23.06.2022Süper Lig
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
KOBİ Kadın Girişimci 1’incisi Nurşen Sanver, Sanver Mühendislik
KOBİ Kadın Girişimci 1’incisi Nurşen Sanver, Sanver MühendislikGirişiminizi kurma fikri nasıl oluştu? Firmanızı ne zaman ve nasıl kurdunuz? Bu alana neden yöneldiniz, bu konudaki motivasyonunuz neydi? Kısa bir şekilde kuruluş öykünüzü paylaşır mısınız?
25.06.2022Advertorial
Çan Belediye Başkan Vekilliği'ne CHP'li Arslan seçildi
Çan Belediye Başkan Vekilliği'ne CHP'li Arslan seçildiÇanakkale'nin Çan ilçesinde rüşvet ve irtikap iddiasıyla yürütülen soruşturmada İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Belediye Başkanı CHP'li Bülent Öz'ün yerine, meclisteki oylamayla başkan vekilliğine CHP'li Harun Arslan seçildi.
21.06.2022Gündem
Çan Belediye Başkan Vekilliği'ne CHP'li Arslan seçildi
Çan Belediye Başkan Vekilliği'ne CHP'li Arslan seçildiÇanakkale’nin Çan ilçesinde rüşvet ve irtikap iddiasıyla yürütülen soruşturmada İçişleri Bakanlığı'nca görevden uzaklaştırılan Belediye Başkanı CHP'li Bülent Öz'ün yerine, meclisteki oylamayla başkan vekilliğine CHP'li Harun Arslan seçildi.
21.06.2022Siyaset
Meghan soruşturması örtbas edildi iddiası
Meghan soruşturması örtbas edildi iddiasıİngiliz Prens Harry ile eşi Meghan Markle, 2021’de İngiltere kraliyet ailesinden ayrılıp ABD’ye yerleşmişti. Meghan, kraliyet ailesini ırkçılıkla suçlamıştı.
20.06.2022Dünya
Slovenya’daki tünelde ışık göründü
Slovenya’daki tünelde ışık göründüUluslararası pazarlarda projelere imza atan Türk inşaat firması Yapı Merkezi’nin diğer bir Türk inşaat firması Özaltın ve yerel firma Kolektor ile oluşturduğu konsorsiyum, Slovenya’nın son yıllardaki en büyük inşaat projesi olan Divaca-Koper Demiryolu Projesi kapsamındaki T7 Mlinarji Tüneli’nin kazı çalışmasını törenle tamamladı.
15.06.2022Ekonomi
Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, görevden uzaklaştırıldı
Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, görevden uzaklaştırıldıÇanakkale'de, rüşvet ve irtikap suçlamasıyla gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Çan Belediye Başkanı CHP'li Bülent Öz, İçişleri Bakanlığı'nca görevden uzaklaştırıldı.
14.06.2022Gündem
Başkan Çebi, şampiyon takım ile bir araya geldi
Başkan Çebi, şampiyon takım ile bir araya geldiElit U-17 Gelişim Ligi’nde şampiyon olan Beşiktaş U-17 Akademi Takımı, Başkan Ahmet Nur Çebi ile Vodafone Park’ta buluştu.
13.06.2022Beşiktaş
‘Kadın-erkek eşittir nokta’
‘Kadın-erkek eşittir nokta’Toplumsal cinsiyet eşitsizliğine yol açan her türlü etken ve önyargıyla mücadele etmek için kurulan Yanındayız Derneği, ekonomik, sosyal ve siyasi yaşamda cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık oluşturmak için iki gün süren online “KadınErkekEşittirNokta” temalı konferans düzenledi.
13.06.2022Ekonomi
Beşiktaş yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı
Beşiktaş yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldıBeşiktaş'ta 29 Mayıs'ta gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurulda Ahmet Nur Çebi başkanlığında seçilen yönetim kurulu üyelerinin görevleri açıklandı.
9.06.2022Beşiktaş
CHRO’lara büyük iş düşüyor
CHRO’lara büyük iş düşüyorCHRO Summit 2022 Türkiye’nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticilerini ve CHRO’larını bir araya getirdi. Zirvede ‘En Etkin 50 CHRO’ya da ödülleri verildi Zirvede dünyada pandemiyle iş yapışın çok değiştiği vurgulanarak verimlilik, üretkenlik, inovasyon ve bağlılık konularında yeni denge bulunması fikri öne çıktı
İş dünyasında transfer hızlı
İş dünyasında transfer hızlıİş dünyasında C-Level yönetici atamaları sürüyor. Türkiye’nin önde gelen şirketleri stratejik hedefleri doğrultusunda mayıs ayında yönetim düzeyinde atamalara devam etti. Mayıs ayında şirketlerin dikkat çeken yeni görevlendirmeleri şu şekilde gerçekleşti.
Eski gitti yeni normalimiz geldi
Eski gitti yeni normalimiz geldiIPSOS Milliyet okurları için derledi.
6.06.2022Gündem
Akkuyu NGS, Mersin’in en büyük işvereni oldu
Akkuyu NGS, Mersin’in en büyük işvereni olduSosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ni (NGS) Mersin’in en büyük işvereni olarak kabul ederek Akkuyu Nükleer A.Ş. yönetimine teşekkür belgesi verdi. Teşekkür belgesi, “Sosyal Güvenlik Haftası” kapsamında sunuldu.
4.06.2022Ekonomi
Entelektüel Sermaye Nedir, Neden Önemlidir? Entelektüel Sermaye Kriterleri Nelerdir?
Entelektüel Sermaye Nedir, Neden Önemlidir? Entelektüel Sermaye Kriterleri Nelerdir?Entelektüel sermaye şirketlerin maddi olmayan varlıklarının yapısal ya da insan sermayesi gibi farklı bileşenlerdeki ekonomik değeridir. İşletmenin yaptığı maddi yatırımlar dışındaki tüm örgütsel yatırımları entelektüel sermayedir. İnsan kaynakları ve müşteriler de şirketler üzerinde sermaye oluşmasını sağlamaktadır. Entelektüel sermayenin ne olduğunu ve neden önemli olduğunu derledik.
2.06.2022Eğitim
Çan Belediye Başkanı CHP'li Bülent Öz gözaltına alındı
Çan Belediye Başkanı CHP'li Bülent Öz gözaltına alındıÇanakkale’nin Çan ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Bülent Öz ile ikisi belediye çalışanı 3 kişi, rüşvet ve irtikap suçlamasıyla gözaltına alındı.
31.05.2022Gündem
Kadın girişimcilere hibe desteği
Kadın girişimcilere hibe desteğiTürkiye ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülen “Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi”nin (WomenUp) tanıtım toplantısı düzenlendi. SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Savaş Alıç, projenin temel amacının kadın girişimciliğini ve kayıtlı kadın istihdamını artırmak olduğunu belirterek, “4 bin kontenjanımızdan bugün itibarıyla 2 bin 500 başvuruyu kesin kayda almış durumdayız. Hedefimiz, 4 bin işveren kadının 4 bin kadın çalışanı işe alması” diye konuştu.
30.05.2022Ekonomi
Cenk Alper Davos’ta dijital dönüşüm mesajı
Cenk Alper Davos’ta dijital dönüşüm mesajıİsviçre’nin Davos kasabasında 22-26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu 2022 Yıllık Toplantısı’nda iş dünyasını temsil eden isimler arasında Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper de yer aldı.
26.05.2022Uzmanpara
Uzaktan çalışma öncelik olacak
Uzaktan çalışma öncelik olacakDataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde BMI organizasyonuyla CHRO Summit 2022 bu yıl beşinci kez düzenlendi.
26.05.2022Ekonomi
‘Bilişsel yetiler önem kazanıyor’
‘Bilişsel yetiler önem kazanıyor’DataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde BMI organizasyonuyla CHRO Summit 2022 düzenlendi. Şirket kültürü ve geleceğin işlerinin ele alındığı zirvede, bilişsel yetilerin önem kazandığı belirtildi.
25.05.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı, Ticaret Bakanlığı'nı 'örnek bakanlık' seçti
Cumhurbaşkanlığı, Ticaret Bakanlığı'nı 'örnek bakanlık' seçtiCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi dışarıdan hizmet satın almadan kendi imkanlarıyla eğitim içeriği üreten Ticaret Bakanlığı'nı 'örnek bakanlık' seçti.
22.05.2022Ekonomi
Engelleri aşan  sosyal girişimler
Engelleri aşan sosyal girişimlerEngelliler Haftası vesilesiyle birçoğu engelli kurucularının büyük özverisiyle hayata geçen, engelli deneyimini odağına alarak günlük hayatı engelsiz hale getirmek için çalışan girişimlere yakından bakıyoruz
15.05.2022Pazar
Las Vegas'taki kumarhaneden binlerce çalışanına ikramiye!
Las Vegas'taki kumarhaneden binlerce çalışanına ikramiye!Las Vegas'taki The Cosmopolitan kumarhanesinin çalışanları, genel müdürleri 5 bin 400 çalışanın her birine 5 bin dolarlık sürpriz bir ikramiye verileceğini açıklayınca kutlama yapmaya başladı.
13.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İnsan Kaynakları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.