İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları

Son dakika insan kaynakları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan insan kaynakları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan insan kaynakları haber sayfamızda...

İnsan Kaynakları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.121 insan kaynakları haberi bulunmuştur.
Engelleri aşan  sosyal girişimler
Engelleri aşan sosyal girişimlerEngelliler Haftası vesilesiyle birçoğu engelli kurucularının büyük özverisiyle hayata geçen, engelli deneyimini odağına alarak günlük hayatı engelsiz hale getirmek için çalışan girişimlere yakından bakıyoruz
15.05.2022Pazar
Las Vegas'taki kumarhaneden binlerce çalışanına ikramiye!
Las Vegas'taki kumarhaneden binlerce çalışanına ikramiye!Las Vegas'taki The Cosmopolitan kumarhanesinin çalışanları, genel müdürleri 5 bin 400 çalışanın her birine 5 bin dolarlık sürpriz bir ikramiye verileceğini açıklayınca kutlama yapmaya başladı.
13.05.2022Dünya
29. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?
29. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?Bebeğinizin 29. hafta hamileliğine göz atalım.
13. IDC Türkiye CIO Zirvesi sektör liderlerini Sapanca’da buluşturacak
13. IDC Türkiye CIO Zirvesi sektör liderlerini Sapanca’da buluşturacakTürkiye’nin önde gelen kamu ve özel sektör kurumlarının BT yöneticileri ‘13. IDC Türkiye CIO Zirvesi’nde bir araya gelecek. 13-14 Mayıs tarihlerinde Sapanca’da düzenlenecek International Data Corporation (IDC) Türkiye’ye 200'den fazla BT lideri katılacak ve dijital inovasyon çağına ait deneyim ve öngörüler paylaşılacak.
10.05.2022Ekonomi
En Etkin 50 CHRO’ya kadınlar damga vurdu
En Etkin 50 CHRO’ya kadınlar damga vurduDataExpert katkıları ve Milliyet Executive iş birliğiyle, BMI Business School tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ (İnsan Kaynakları Direktörü) araştırmasının sonuçları açıklandı.
10.05.2022Ekonomi
5 bin TL'ye 14 ülkede, 120 şehir gezdi
5 bin TL'ye 14 ülkede, 120 şehir gezdiGümüşhane'de üniversite öğrencisi Erkan Orhan (24), sırt çantasıyla yola çıkarak, cami ve acil servislerde geceledi, tanıştığı gurbetçilerin evlerine misafir oldu, Türk restoranlarında ağırlandı.
9.05.2022Haberler
5 bin TL'ye 14 ülkede, 120 şehir gezdi
5 bin TL'ye 14 ülkede, 120 şehir gezdiGümüşhane'de üniversite öğrencisi Erkan Orhan (24), sırt çantasıyla yola çıkarak, cami ve acil servislerde geceledi, tanıştığı gurbetçilerin evlerine misafir oldu, Türk restoranlarında ağırlandı.
9.05.2022Ekonomi
‘Yara bandı çözümlerden uzak durun’
‘Yara bandı çözümlerden uzak durun’Sosyal girişimcilik nedir? Nasıl etkili olur? Ashoka Türkiye Direktörü Hilal Baykara anlattı...
Yönetim kurulunda 3. göz
Yönetim kurulunda 3. gözBERRA DOĞANERDünyada ve ülkemizde adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerinde yükselen kurumsal yönetim (corporate governance) kavramı giderek daha fazla benimseniyor...
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Yönetici kadınla daha hızlı ve güzel iş
Yönetici kadınla daha hızlı ve güzel işKellogg Türkiye Genel Müdürü Burcu Yazıcı, “Kadınların sabırlı ve detaycı oluşları, olaylara farklı açılardan bakıp etkili kararlar alabilmeleri, inovatif düşünceye sahip olmaları şirket içi tüm iş yapış süreçlerinde performansı pozitif yönde etkiliyor. Yönetim kademesinde kadın çalışanlarımızın yoğunlukta olması hızlı ve güzel işler başarmamıza olanak sağlıyor” dedi. Burcu Yazıcı, Eşitlikçi Hikayeler’in sorularını cevapladı...
2.05.2022Ekonomi
Kadın-erkek çalışan sayısını eşitledi
Kadın-erkek çalışan sayısını eşitlediGeçtiğimiz yıla göre kadın çalışan sayısını artırarak kadın-erkek çalışan sayısını eşitleyen Zorlu Enerji’nin Perakende Elektrik Satış Şirketi OEPSAŞ, Eskişehir’de yönetici pozisyonunda bulunan kadın çalışan oranını yüzde 50’ye çıkarırken, Bilecik ve Afyonkarahisar’da ise yönetimi kadın yöneticilere teslim etti.
27.04.2022Vitrin
Balıkesir OSB ile değişim başladı
Balıkesir OSB ile değişim başladı5-8 yıl içinde 40 bin kişiye istihdam sağlayacaklarını belirten Balıkesir OSB Müdürü Eray, “Gereken nitelikli iş gücü ve artacak kentleşme için bakanlıklardan belediyelere kadar herkese görev düşüyor” dedi.
26.04.2022Ege
Gıda koruyucuları!
Gıda koruyucuları!Gıda tasarrufu için harekete geçtiğini duyuran CarrefourSA, gıda kaybı ve israfını önlemek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’nın koordinasyonu ile hayata geçirilen “Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık” kampanyasına destek oluyor.
23.04.2022Ekonomi
Yapay zekaya eşitliği öğretiyor
Yapay zekaya eşitliği öğretiyorDünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi’nin iklim acil durumu, biyoçeşitlilik ve doğa kaybı ile artan eşitsizlikler gündemiyle düzenlenen yıllık toplantısına Sabancı Holding de üst düzey katılım sağlayarak çeşitli temaslarda bulundu. İsviçre’nin Montrö şehrinde düzenlenen toplantının ana oturum panelinde konuşan Sabancı Holding İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Hakan Timur, topluluğun sürdürülebilirlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık alanında attığı adımları şöyle anlattı:
22.04.2022Ekonomi
İstanbul’da Sorbonne MBA programı düzenlenecek
İstanbul’da Sorbonne MBA programı düzenlenecekParis Sorbonne Üniversitesi ve BMI Business School İstanbul iş birliğinde Türkiye'de International Executive MBA programı düzenlenecek. Sorbonne Üniversitesi’nin Paris, Pekin, Rio de Janeiro gibi önemli başkentlerdeki üniversiteler ile düzenlediği International Executive MBA programı eylül ayında İstanbul’da başlayacak. Kurumların üst ve orta düzey yöneticilerini, değişen dünyanın rekabetçi ortamında vizyoner bakış açısına sahip yetkin liderlere dönüştürmek için özel olarak tasarlanan program, Paris ve İstanbul arasında bir gelişim köprüsü kurmayı hedefliyor.
21.04.2022Ekonomi
Müşteri deneyimi ödülleri sahiplerini buldu
Müşteri deneyimi ödülleri sahiplerini bulduDünyanın en iyi işverenlerinin ve insan kaynakları uzmanlarının ödüllendirildiği global ödül programı 16. Stevie Awards Satış ve Müşteri Hizmetleri Ödülleri sahiplerini buldu.
20.04.2022Uzmanpara
Sorbonne Üniversitesi ile birlikte Türkiye’deki ilk International Executive MBA programı
Sorbonne Üniversitesi ile birlikte Türkiye’deki ilk International Executive MBA programıTürkiye’de bir ilk olarak Paris Sorbonne Üniversitesi ve BMI Business School İstanbul iş birliğinde International Executive MBA programı düzenleniyor. Sorbonne Üniversitesi’nden ve Türkiye’den dünyaca ünlü akademisyenlerin dersler vereceği ve ağırlıklı olarak İstanbul’da gerçekleştirilecek olan International Executive MBA programı Eylül’de başlayacak.
20.04.2022Vitrin
Türkiye savunma sanayi hedef büyüttü
Türkiye savunma sanayi hedef büyüttüTürkiye savunma sanayi vites yükseltti. Geçen yıl 3 milyar 224 milyon dolar ihracat gerçekleştiren savunma sanayi, bu yıl 4 milyar doların üzerinde ihracat hedefliyor.
18.04.2022Ekonomi
Amiral gemisi Moskva böyle battı! 'Rusya vatan toprağı kaybetti...'
Amiral gemisi Moskva böyle battı! 'Rusya vatan toprağı kaybetti...'Rusya-Ukrayna savaşında Rus birliklerinin verdiği kayıplar çok konuşulmuş olsa da, hiç birisi sancak gemisi Moskva kruvazörünün kaybı kadar gündem olmadı. Nükleer başlık da taşıdığı iddia edilen geminin batırılması dünyada şok etkisi yaratırken, olayı değerlendiren Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, "Diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar büyük bir kayıp" dedi.
16.04.2022Dünya
Eşitlikçi Hikayeler'in kahramanları zirvede buluştu
Eşitlikçi Hikayeler'in kahramanları zirvede buluştuKadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin lideri yöneticiler, Eşitlikçi Hikayeler Zirvesi’nde bir araya geldi. Milliyet Gazetesi’nin öncülük ettiği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenen zirvede bir araya gelen liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı. Zirvede konuşan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ancak tüm aktörlerin birlik olmasıyla mümkün ve özel sektör bu birlikteliğin öncüsü olabilir” dedi.
14.04.2022Pembenar Tv
'Askerin yaptığı bu hareketi unutamıyorum!' Bir yıl önce turist, bu kez sığınmacı olarak Antalya'da
'Askerin yaptığı bu hareketi unutamıyorum!' Bir yıl önce turist, bu kez sığınmacı olarak Antalya'daSavaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Türk halkına misafirperverliğinden dolayı teşekkür etmek isteyen Ukraynalı mültecilerin Antalya'da çöpleri toplaması, sosyal medyada gündem oldu. Bu anları Katerina Semerich adlı bir Ukraynalı mülteci, "Türkiye'ye ve Türk halkına teşekkür etmek istiyoruz" notuyla paylaştı. Tam bir yıl önce tatile geldiği Antalya'da şimdi sığınmacı olarak bulunan Katerina Semerich, Ukrayna'da gördüklerini ve yol boyunca yaşadıklarını Milliyet.com.tr'ye anlattı.
13.04.2022Gündem
Mühendislere kariyer desteği
Mühendislere kariyer desteğiTurkcell Global Bilgi, bilgi teknolojileri alanında kariyerini şekillendirmek isteyenlere yönelik Techno Camp programı düzenliyor. Haziranda başlayacak gelişim programına Türkiye’nin tüm bölgelerinden mühendis adaylar başvurabiliyor. Son başvuru tarihi ise 1 Mayıs olarak belirlendi.
12.04.2022Ekonomi
Unicorn değil zebra olmak istiyoruz
Unicorn değil zebra olmak istiyoruzMelis Abacıoğlu / Wellbees Kurucusu
11.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İnsan Kaynakları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.