İnsani Yardım

İnsani Yardım

Son dakika insani yardım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan insani yardım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan insani yardım haber sayfamızda...

İnsani Yardım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.810 insani yardım haberi bulunmuştur.
Bakan Koca DSA'ya hitap etti! 'Önümüzdeki en büyük küresel tehdit, beslenme ve gıda güvenliğidir'
Bakan Koca DSA'ya hitap etti! 'Önümüzdeki en büyük küresel tehdit, beslenme ve gıda güvenliğidir'Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) en üst karar alma organı olan 75. Dünya Sağlık Asamblesi'nde (DSA) genel kuruluna hitap eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Enerji ve ticaret gibi sağlığın da sorunların çözümünde etkili bir araç olduğunu kabul etmek zorundayız” ifadelerini kullanarak, “Rusya-Ukrayna çatışmasında Türkiye, ilaç ve tıbbi malzeme başta olmak üzere insani yardım gücünü bölgeye yönlendirmiştir” dedi.
23.05.2022Gündem
Yürüme mesafesindeki sevgilisini görebilmek için 3 bin 700 kilometre yol kat etti
Yürüme mesafesindeki sevgilisini görebilmek için 3 bin 700 kilometre yol kat ettiSerhi Belyaev, 28 yaşındaki nişanlısı Nataliy Drozd'a ve ebeveynlerine ulaşabilmek için tehlikeli bir yolculuğa çıktı.
23.05.2022Dünya
Rusya'nın zafer umutları azalıyor! Hepsi bir bir görevden alındı...
Rusya'nın zafer umutları azalıyor! Hepsi bir bir görevden alındı...24 Şubat'ta Putin'in emriyle başlayan savaşta Rusya'nın umutları her geçen gün azalırken işgalci birlikler barin bir taktik değişikliğine gitti. Bu arada Putin'in bozguna uğrayan birliklerinin başındaki üst düzey yetkililerin fişini çektiği haberleri gelirken, Pentagon yetkilileri bu bilgileri doğruladı.
22.05.2022Dünya
Askerin satmak için aldığı silah bagajında patladı!
Askerin satmak için aldığı silah bagajında patladı!Ukrayna-Rusya savaşı başladığından bu yana cephe gerisinde pek çok tehlikeli olay yaşanıyor. Rusya’nın başkenti Moskova yakınlarında yaşanan bir patlamanın ardındaki detaylar ise akılalmaz gerçeği gözler önüne serdi.
22.05.2022Dünya
NATO’dan koruma kalkanı
NATO’dan koruma kalkanıUkrayna’ya yönelik yardımları sürdüren NATO, Rusya’nın tehdidi altındaki bir diğer ülke olarak görülen Moldova’nın da ‘NATO standartlarına göre donatılmasını’ görüşüyor.
22.05.2022Dünya
Konya’da başhekimden tepki çeken paylaşım
Konya’da başhekimden tepki çeken paylaşımİHH İnsani Yardım Vakfı Konya İl Başkanı ve Konya Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal, cinsiyetçi ifadelerle kadınları hedef aldı. Uysal, tepkilerin ardından paylaşımını sildi.
21.05.2022Gündem
Son dakika... Koronavirüse karşı çay ve tuzla savaş!
Son dakika... Koronavirüse karşı çay ve tuzla savaş!Son dakika haberlere göre, salgının başından itibaren hiçbir vaka bildirmeyen Kuzey Kore, 28 ay sonra ilk pozitif testleri ve ölümleri dünyaya duyurdu. Covid-19'un kısa sürede tsunamiye dönüştüğü ülkede, resmi medyanın tedavi tavsiyeleri dünyayı dehşete düşürdü.
20.05.2022Dünya
Son dakika: ABD'den Ukrayna'ya dev yardım! 40 milyar dolarlık onay
Son dakika: ABD'den Ukrayna'ya dev yardım! 40 milyar dolarlık onayGelen son dakika haberine göre, ABD’de 10 Mayıs’ta Temsilciler Meclisi’nde onaylanan Ukrayna’ya 40 milyar dolarlık yardım paketi, Senato’dan onay aldı. Senato Çoğunluk Lideri Demokrat Chuck Schumer oylamadan önce yaptığı açıklamada, yardım paketi için destek çağrısında bulunarak, "Bu büyük bir paket ve hayatta kalmak için savaşan Ukrayna halkının büyük ihtiyaçlarını karşılayacak. Senato, bu acil yardımı kabul ederek, Ukrayna halkına şunu söyleyebilir. Yardım yolda. Gerçek yardım. Önemli yardım. Bu yardım, Ukraynalıların galip gelmesini sağlayabilir" dedi.
19.05.2022Dünya
FSM'de AFAD konvoyu
FSM'de AFAD konvoyu AFAD, '2022 Afet Tatbikat Yılı' kapsamında planlanan 'İstanbul Ulusal Düzey Tahliye, Yerleştirme ve Planlama Tatbikatı'nda kullanılacak olan AFAD lojistik TIR'ı, mobil koordinasyon TIR'ı, haberleşme aracı ve mobil giyim TIR'ından oluşan toplam 51 araç, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçerek Kağıthane'deki afet merkezine gitti.
17.05.2022Gündem
Kuzey Kore alarm veriyor: Ulusal acil durum ilan edildi!
Kuzey Kore alarm veriyor: Ulusal acil durum ilan edildi!Kuzey Kore'de vakalar artarken, ülkenin lideri Kim Jong-un yetkilileri ilaç dağıtımında beceriksizlikle suçladı, "ülkemizin kuruluşundan bu yana yaşadığı en büyük zorluk" ifadelerini kullandı.
16.05.2022Dünya
Fuat Oktay: Kızılay'ı güçlendirmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz
Fuat Oktay: Kızılay'ı güçlendirmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türk Kızılay'ın 103'üncü Genel Kurulunda "Kızılay gibi yüksek organizasyonel kabiliyete ve donanıma sahip marka kuruluşlara sahip olmamız güçlü ve iddia sahibi bir devlet olmamızın sonucudur. Biz hükümet olarak yeni iş birlikleri ve projelerle, Kızılay'ın operasyonel kabiliyetini artırmak ve teşkilatını güçlendirmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz" dedi.
14.05.2022Siyaset
Kuzey Kore'de Covid ölümleri başladı! Kim'den 'ağır sonuçları olur' tehdidi
Kuzey Kore'de Covid ölümleri başladı! Kim'den 'ağır sonuçları olur' tehdidiKuzey Kore, Covid 19 salgınının dünyaya yayılmasından iki yıl sonra, ülkedeki ilk ölüm vakalarını duyurdu. Önlemler yüzünden kıtlık yaşanan ülkede üst düzey yetkililer görevden alındı.
13.05.2022Dünya
Bakan Akar, Ukrayna Savunma Bakanı ile görüştü
Bakan Akar, Ukrayna Savunma Bakanı ile görüştüMillî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov ile görüştü.
10.05.2022Siyaset
Kalın, BM Genel Sekreter Yardımcısı ile görüştü
Kalın, BM Genel Sekreter Yardımcısı ile görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İnsani İşlerden Sorumlu Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Martin Griffiths ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen görüşmede, Ukrayna’daki insani durum ve yardım konuları ele alındı. Rusya, Ukrayna, BM ve Türkiye’den temsilcilerin yer alması beklenen “Ukrayna İnsani Temas Grubu”nun kurulması planına ilişkin detaylar da değerlendirildi.
10.05.2022Siyaset
İbrahim Kalın, BM Genel Sekreter Yardımcısı Griffiths'le görüştü
İbrahim Kalın, BM Genel Sekreter Yardımcısı Griffiths'le görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, İnsani İşlerden Sorumlu Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı Martin Griffiths ile görüştü.
9.05.2022Siyaset
AB: Dondurduğumuz Rus parasını Ukrayna'ya verelim
AB: Dondurduğumuz Rus parasını Ukrayna'ya verelimAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Financial Times'a yaptığı, bugün yayımlanan açıklamalarda dikkat çekici ifadeler kullandı.
9.05.2022Dünya
Son dakika! Bakan Soylu: Provokasyonların sebebi 2023 seçimleridir
Son dakika! Bakan Soylu: Provokasyonların sebebi 2023 seçimleridirİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sığınmacı tartışmasıyla ilgili konuştu. "İstanbul'a kesinlikle yeni sığınmacı almıyoruz." diyen Bakan Soylu, sosyal medyada yayılan görüntülerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
5.05.2022Siyaset
Ukrayna'ya yeni destek paketini açıkladı! Putin'e çok sert sözler
Ukrayna'ya yeni destek paketini açıkladı! Putin'e çok sert sözlerİngiltere Başbakanı Boris Johnson, videokonferans yoluyla Ukrayna parlamentosuna yaptığı hitabında, Ukrayna’ya 300 milyon poundluk askeri destek paketini duyurdu.
3.05.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 milyon Suriyeli'nin geri dönüşü için proje hazırlığındayız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 milyon Suriyeli'nin geri dönüşü için proje hazırlığındayızCumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’de inşa edilen briket evlerin anahtar teslim törenine video mesajla katıldı. Erdoğan, "Şimdi de ülkemizde misafir ettiğimiz 1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak proje hazırlıkları içindeyiz." dedi.
3.05.2022Haberler
Erdoğan: 1 milyon Suriyeli'nin geri dönüşü için proje hazırlığındayız
Erdoğan: 1 milyon Suriyeli'nin geri dönüşü için proje hazırlığındayızCumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’de inşa edilen briket evlerin anahtar teslim törenine video mesajla katıldı. Erdoğan, "Şimdi de ülkemizde misafir ettiğimiz 1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak proje hazırlıkları içindeyiz." dedi.
3.05.2022Siyaset
Anneler Günü’nü Ukraynalı mültecilerle geçirecek
Anneler Günü’nü Ukraynalı mültecilerle geçirecekABD Başkanı Joe Biden’ın eşi Jill Biden’ın, bu hafta sonu Ukraynalı mültecilerle bir araya gelmek için Slovakya ve Romanya’yı ziyaret edeceği açıklandı.
3.05.2022Dünya
Bakan Akar, Rus mevkidaşıyla görüştü! Ateşkes çağrısı
Bakan Akar, Rus mevkidaşıyla görüştü! Ateşkes çağrısıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
2.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik görüşmeler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik görüşmelerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
1.05.2022Siyaset
Almanya’nın en büyük şirketi Rusya’nın enerji şantajına boyun eğdi!
Almanya’nın en büyük şirketi Rusya’nın enerji şantajına boyun eğdi!Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatı sebebiyle Moskova’ya yönelik sert yaptırımlar devam ederken, Moskova’dan enerji konusunda beklenen karşı hamle geldi. Almanya'nın en büyük enerji şirketli bu şantaja boyun eğdi.
29.04.2022Ekonomi
Son dakika: Biden harekete geçti! Rus oligarkları için flaş talep
Son dakika: Biden harekete geçti! Rus oligarkları için flaş talepGelen son dakika haberine göre; Biden, yaptırım listesindeki Rus oligarkların mal varlıklarına el konularak, bunların Ukrayna halkına yardım için satılmasına yönelik Kongre’den yetki talep etti. Öte yandan Biden, yönetiminin Kongre’den Ukrayna’ya yardım için 33 milyar dolar talep ettiğini duyurdu.
28.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İnsani Yardım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.