İrlanda

İrlanda

Son dakika irlanda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan irlanda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan irlanda haber sayfamızda...

İrlanda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.379 irlanda haberi bulunmuştur.
Uzaylılar 4 tane bırakmış! Yıllarca kanseri tedavi edebileceğini söyledi
Uzaylılar 4 tane bırakmış! Yıllarca kanseri tedavi edebileceğini söylediSon günlerde uzaylıların dünyaya yaptıkları iddia edilen yolculuklar sırasında geride bıraktığı başta besin maddesi olmak üzere pek çok şeyin olduğunu öne süren yeni bir kitap gündemde. Kitapta uzaylıların krep ikram etmesinden, kanseri tedavi edebilecek güçte 'Ay patatesleri' vermesine kadar birbirinden ilginç pek çok detay yer alıyor.
12.08.2022Dünya
Ukrayna’dan yola çıkan ‘Navi-Star’ tahıl gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti
Ukrayna’dan yola çıkan ‘Navi-Star’ tahıl gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçtiİrlanda’ya gitmek üzere Ukrayna'dan hareket eden ve geçtiğimiz gün İstanbul Boğazı'ndan geçen ‘Navi-Star’ isimli gemi bugün Çanakkale Boğazı’ndan geçti.
9.08.2022Haberler
Ukrayna’dan yola çıkan ‘Navi-Star’ tahıl gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti
Ukrayna’dan yola çıkan ‘Navi-Star’ tahıl gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçtiİrlanda’ya gitmek üzere Ukrayna'dan hareket eden ve geçtiğimiz gün İstanbul Boğazı'ndan geçen ‘Navi-Star’ isimli gemi bugün Çanakkale Boğazı’ndan geçti.
9.08.2022Gündem
3 gemi geçti 4 gemi yolda
3 gemi geçti 4 gemi yoldaİstanbul’da varılan mutabakat kapsamında Ukrayna’dan tahıl sevkiyatı gerçekleştiren Polarnet, Rojen ve Navistar gemileri, yapılan denetimlerin ardından seyrine devam etti. Ayrıca İstanbul’dan Ukrayna’ya 1 gemi, Ukrayna’dan ise Türkiye, Çin ve İtalya’ya gidecek 4 gemi daha hareket etti.
8.08.2022Gündem
Görünce çığlık atarak kaçtılar! Gizemli evin sırrı
Görünce çığlık atarak kaçtılar! Gizemli evin sırrıLauren Roth ve ailesinin yeni taşındığı evde esrarengiz olayların ardı arkası kesilmiyor. En son oğlunun çığlıklarla uyanmasıyla evden koşarak kaçtığını söyleyen Lauren Roth'un evinde neler oluyordu? Genç kadının anlattıkları korku filmlerini aratmadı.
8.08.2022Dünya
Tahıl yüklü gemi 'NAVISTAR' İstanbul Boğazı'ndan geçti
Tahıl yüklü gemi 'NAVISTAR' İstanbul Boğazı'ndan geçtiUkrayna'dan yola çıkan tahıl yüklü gemi 'NAVISTAR' İstanbul'da denetim için duraksamasının ardından harekete geçti. İstanbul Boğazı'ndan geçen gemi, İrlanda'ya doğru yol aldı.
7.08.2022Gündem
MSB'den peş peşe Ukrayna'dan gelen gemilerle ilgili açıklama!
MSB'den peş peşe Ukrayna'dan gelen gemilerle ilgili açıklama!Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Ukrayna’dan İrlanda’ya mısır taşıyan Panama bayraklı NAVISTAR isimli gemide denetim faaliyetinin başladığını duyurdu. 'NAVISTAR' gemisinin İstanbul'daki denetiminin başarı ile tamamlandığı bildirildi.
6.08.2022Gündem
Ukrayna'dan çıkan 3 gemiden ilki İstanbul açıklarına ulaştı
Ukrayna'dan çıkan 3 gemiden ilki İstanbul açıklarına ulaştıMısır taşıyan Panama, Malta ve Türk bayraklı 3 gemiden ikisi İstanbul açıklarına ulaştı.
6.08.2022Gündem
Zelenskiy: Rus provokasyonlarına izin verilmezse gıda krizi aşılabilir
Zelenskiy: Rus provokasyonlarına izin verilmezse gıda krizi aşılabilirUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ulusa sesleniş konuşmasında, 60 bin ton mısırın bulunduğu 3 tahıl gemisinin Odesa ve Chornomorsk limanlarından ayrıldığını belirterek, “İhracatımızla ilgili yeni Rus provokasyonlarına izin verilmezse, dünyayı tehdit eden gıda krizi aşılabilir” dedi.
6.08.2022Dünya
‘Ukrayna limanlarından 3 gemi daha hareket etti’
‘Ukrayna limanlarından 3 gemi daha hareket etti’Ukrayna’dan tahıl yüklü gemiler yola çıkmaya devam ediyor.  Milli Savunma Bakanı Akar, tahıl ve gıda maddesi yüklü gemilerden 3’ünün daha Ukrayna’dan hareket ettiğini söyledi.
6.08.2022Gündem
Bakan Akar'dan tahıl koridoru açıklaması
Bakan Akar'dan tahıl koridoru açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan tahıl koridoruyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Bakan Akar, "Faaliyetler planlandığı şekilde, aksamadan devam ediyor." dedi.
5.08.2022Gündem
Ukrayna'dan üç tahıl gemisi yola çıktı
Ukrayna'dan üç tahıl gemisi yola çıktıUkrayna'dan tahıl sevkiyatı sürüyor. Toplamda 58 bin ton mısır taşıyan Polarnet, Rojen ve Navistar gemileri Ukrayna'dan yola çıktı.
5.08.2022Gündem
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.08.2022Dünya
İzlenmesi Gereken Diziler 2022: Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı En İyi Diziler Listesi
İzlenmesi Gereken Diziler 2022: Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı En İyi Diziler ListesiTelevizyon kanallarında gösterime girdiği andan bu yana izlenme rekorları kıran pek çok yerli ve yabancı diziler yer alıyor. Konuları, oyunculukları ile seyircileri ekran başına kilitleyen bu dizilerden bazıları eski olsa da günümüzde hala izlememiş olanlar da. Gelmiş geçmiş en diziler arasında yer alan bu içeriklerin bazıları Netflix’te de izlenebilir. İzlenmesi gereken diziler için "Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler Listesi 2022” içeriğimize bakabilirsiniz.
İngilizce Sayılar: 1’den 100’e Kadar İngilizce Sayma ve Sıra Sayıları Okunuşu ile Yazılışı
İngilizce Sayılar: 1’den 100’e Kadar İngilizce Sayma ve Sıra Sayıları Okunuşu ile YazılışıHayatın her alanında karşımıza çıkan İngilizce günümüzde artık bir ihtiyaç haline geldi. Eğitim ve iş yaşamında sıklıkla önemli yer tutmaya başlayan İngilizce kelime bilgisi ve cümle kurma ve dilbilgisi kurallarını bilmek gerekir. İngilizce eğitim alırken mevsimler, aylar, günlerin yanı sıra sayıları da bilmek gerekir. İngilizce derslerinde ilk başlarda anlatılan konulardandır. Çünkü sayılar İngilizce veya farklı bir dilde olsa en çok kullanılan terimlerdendir. Bu yüzden İngilizce sayıların yazılışı ve okunuşlarını iyi bilmek gerekir. 1’den 100’e kadar İngilizce rakamlar, sayma ve sayıları okunuşu ve yazılışı için “İngilizce Sayılar” içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.08.2022Eğitim
Kinder'deki yasak devam ediyor: Elimizdeki stoku imha ettik!
Kinder'deki yasak devam ediyor: Elimizdeki stoku imha ettik!İngiltere'de Ferrero çikolatalarında salmonella bakterisinin tespit edilmesinin ardından, market raflarından kaldırılan ürünlerin satışındaki 'yasak' devam ediyor. Market yetkilileri satıştan kaldırılan ürünler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
1.08.2022Ekonomi
Chloe Loughnan: Mankenliği bırakmadım!
Chloe Loughnan: Mankenliği bırakmadım!Kanal D’de her hafta sonu ekranlara gelen ‘Magazin D’ programında kemara karşısına geçen Chloe Loughnan, sevgilisi Fergus Hennessy ile İstanbul turuna devam ediyor. Nişantaşı'nda koşar adımlarla yürüyen sevgililerden Chloe'nin parmağındaki tektaş yüzük dikkat çekti. Sunuculuk yapmaya başlayan İrlandalı güzelden mankenlik mesleği hakkında açıklama geldi.
29.07.2022Cadde
Chloe Loughnan'dan 'evlilik' açıklaması!
Chloe Loughnan'dan 'evlilik' açıklaması!Şarkıcı Serdar Ortaç’ın eski eşi, İrlandalı model Chloe Loughnan, yeni sevgilisi mimar sevgilisi Fergus Hennessy ile önceki gün Nişantaşı'ndaydı. City’s'de alışveriş yapan Chloe, AVM çıkışında futbolcu aşkı ile objektiflere mutluluk pozu verdi. Kanal D'de her hafta sonu ekranlara gelen 'Magazin D' programını sunmaya başlayan model, "Evlilik düşünceniz var mı?" sorusunu cevapladı.
28.07.2022Cadde
Ön grup Inhaler olacak
Ön grup Inhaler olacakPSM Loves Summer konser serisinin son konseri olan Arctic Monkeys’in öncesinde sahne alacak grup belli oldu. ‘
21.07.2022Cadde
Avrupa yanıyor!
Avrupa yanıyor!Avrupa’da sıcak hava dalgasının etkisiyle binlerce kişi hayatını kaybederken, meydana gelen orman yangınlarında 100 bin hektardan fazla alan yandı...
19.07.2022Dünya
Avrupa'nın güneyi sıcak hava dalgasına teslim
Avrupa'nın güneyi sıcak hava dalgasına teslimAvrupa'da sıcak hava dalgasının etkisiyle binlerce kişi hayatını kaybederken, meydana gelen orman yangınlarında 100 bin hektardan fazla alan yandı. İngiltere'de sıcaklıkların ilk kez 40 dereceyi geçmesi beklenirken, İrlanda'da 135 yılın en sıcak günü yaşandı.
18.07.2022Dünya
Biden, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile bir araya geldi
Biden, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile bir araya geldiABD Başkanı Joe Biden, İsrail temasları çerçevesinde İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Herzog Biden’a "İsrail Cumhurbaşkanlığı Onur Nişanı"nı takdim etti.
14.07.2022Dünya
Ortak bildiri yayınladılar! 9 AB ülkesinden İsrail’e ret
Ortak bildiri yayınladılar! 9 AB ülkesinden İsrail’e retAvrupa Birliği (AB) üyesi dokuz ülkenin Dışişleri Bakanlıkları yayınladıkları bir ortak bildiri ile İsrail’in Filistinli altı sivil toplum kuruluşunu terör örgütü olarak tanımlama taleplerini reddettiğini duyurdu.
13.07.2022Dünya
Mert Aydın yazdı: Ateş arabaları
Mert Aydın yazdı: Ateş arabaları1924 Paris Olimpiyatları’nda, Britanya takımındaki Harold Abrahams ve Eric Liddell’ın yaşadıklarını konu alan Ateş Arabaları (Chariots of Fire), gelmiş geçmiş en iyi spor filmi olarak sinema tarihinde yerini aldı ve o dönem 4 dalda Oscar ile taçlandı.
10.07.2022Diğer
Satrançta sinirlendi, ev sahibini parçalayıp yedi!
Satrançta sinirlendi, ev sahibini parçalayıp yedi!Şizofreni hastası Sevario Bellante ilaçları kullanmayı bıraktığından beri pek iyi şeyler düşünmüyordu. Kendisinin dünyadaki kötülerle savaş için Tanrı tarafından görevlendirildiğini düşünen adam, ev sahibine korkunç bir son hazırladı.
9.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İrlanda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.