İşe Alım

İşe Alım

Son dakika işe alım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan işe alım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan işe alım haber sayfamızda...

İşe Alım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.925 ise alim haberi bulunmuştur.
İşin de şantiyenin de cinsiyeti yok
İşin de şantiyenin de cinsiyeti yokHalk sağlığı uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, doğduğu topraklarda bir çimento fabrikası kurma hayalini gerçekleştirek Elazığ bölgesinin en büyük özel sektör yatırımlarından birini yarattı. Aynı zamanda Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı olan Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Açık, “Seza Çimento fabrikasının kuruluş döneminde gece gündüz demeden şantiyedeydim. Beni inşaatta baretli, iş elbiseli gören işçiler ilk zamanlar çok şaşırdılar ve yadırgadılar. Zaman ilerledikçe anladılar ki işin de şantiyenin de cinsiyeti yok” dedi.
12.07.2021Ekonomi
66 bin kişi başvurdu 150’si işe başladı
66 bin kişi başvurdu 150’si işe başladıTurkcell’de tam zamanlı çalışma fırsatı sunan GNÇYTNK 2021’in işe alım süreçleri tamamlanırken, 66 binden fazla başvuruyla yeni bir katılım rekorunun kırıldığı program kapsamında, 150 genç yetenek iş hayatına Turkcell’de adım atacak.
10.07.2021Ekonomi
Dünyanın en çok aranan mesleğinin yıllık maaşı 62 bin euro
Dünyanın en çok aranan mesleğinin yıllık maaşı 62 bin euroDünya genelinde siber güvenlik alanında çalışacak işçi açığı oldukça yüksek bir seviyede. Peki yıllık maaşları 62 bin euro (636 bin TL) civarında olan bu sektöre nasıl girilebilir? BBC'den John P. Mello Jnr. sektörün önde gelen isimlerine sordu.
8.07.2021Dünya
Piyasalardaki belirsizlik devam ediyor
Piyasalardaki belirsizlik devam ediyorABD Merkez Bankası'nın (Fed) son toplantısına ait tutanakları, varlık alımlarının azaltılması konusundaki belirsizliklerin uzun bir süre daha gündemi meşgul edeceğini ortaya koydu.
8.07.2021Uzmanpara
New York borsası Fed tutanaklarının ardından yükselişle kapandı
New York borsası Fed tutanaklarının ardından yükselişle kapandıNew York borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) son toplantısına ait tutanakların açıklanmasının ardından günü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,30 artarak 34.681,79 puana çıktı.
7.07.2021Ekonomi
ABD'de açık iş sayısı mayısta rekor kırdı
ABD'de açık iş sayısı mayısta rekor kırdıABD'de JOLTS Açık İş Sayısı, mayısta 9 milyon 209 bine yükselerek rekor seviyeye ulaştı.
7.07.2021Uzmanpara
OGM kura sonuçları açıklandı! İşte il il sorgulama ekranı...
OGM kura sonuçları açıklandı! İşte il il sorgulama ekranı...OGM işçi alım süreci devam ediyor. Adaylar ilk önce başvurularını tamamladı ardından da 29 Haziran 4 Temmuz arasındaki kura çekimlerini takip etti. Şimdi geldi sonuçların ilan edilmesine... Peki, OGM kura sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?
5.07.2021Gündem
OGM kura sonuçları açıklandı mı, kura çekimi ne zaman yapılacak? İşte tarihler...
OGM kura sonuçları açıklandı mı, kura çekimi ne zaman yapılacak? İşte tarihler...Orman Genel Müdürlüğü (OGM), taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2 bin 80'i geçici, 3'ü daimi olmak üzere toplam 2 bin 83 işçi alımı yapacak. Başvuruların üzerinden bugün itibarıyla 10 gün geçerken adaylar kura çekimlerine odaklanmış durumda... Akıllarda tek bir soru var: OGM kura sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanıyor?
29.06.2021Gündem
Yeni dünyanın yükselen meslekleri
Yeni dünyanın yükselen meslekleriBugün yapılan üniversiteye giriş sınavında ter döken 2.5 milyonu aşkın adayın aklındaki soruyu uzmanlara sorduk
27.06.2021Pazar
OGM kura sonuçları açıklandı mı, kura çekimi ne zaman?
OGM kura sonuçları açıklandı mı, kura çekimi ne zaman?Orman Genel Müdürlüğü 2083 işçi alıyor. Başvurlar haziran ayının 18'inde son buldu. Şimdi kura çekimi için geri sayım başladı. Tarihleri bilmeyen adaylar yoğun şekilde "OGM kura sonuçları açıklandı mı, kura çekimi ne zaman?" sorusuna cevap arıyor.
23.06.2021Gündem
OGM işçi alımı başvuru ekranı, İŞKUR sayfası 2021! OGM iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır,  2083 işçi alımı şartları neler?
OGM işçi alımı başvuru ekranı, İŞKUR sayfası 2021! OGM iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır, 2083 işçi alımı şartları neler?OGM iş açılımı başvuruları gündemde yer alıyor. Orman Genel Müdürlüğü 2080 geçici işçi ve 3 daimi işçi olmak üzere 2083 işçi alımı başvuruları 14 Haziran 2021 tarihinde başladı. Başvuruların başlamasıyla birlikte başvuru şartları adaylar tarafından araştırılıyor. İl il kadro sayıları belli oldu. Peki OGM işçi alımı başvurusu nasıl yapılır, şartlar neler 2021?
17.06.2021Gündem
İŞKUR OGM işçi alımı başvuru ekranı! Orman Genel Müdürlüğü 2083 işçi alımı başvurusu nasıl yapılır, şartlar neler?
İŞKUR OGM işçi alımı başvuru ekranı! Orman Genel Müdürlüğü 2083 işçi alımı başvurusu nasıl yapılır, şartlar neler?OGM işçi alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde başladı. Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuruları 18 Haziran tarihine kadar devam edecek. Başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştiriliyor. Peki İŞKUR OGM işçi alımı başvurusu nasıl yapılır 2021?
16.06.2021Gündem
Pakdemirli: Yem piyasalarındaki olağanüstü artışlara müdahale ediyoruz
Pakdemirli: Yem piyasalarındaki olağanüstü artışlara müdahale ediyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Besici yetiştiricilerimizi yüksek yem maliyetleri altında ezdirmeyeceğiz. Yem piyasalarındaki olağanüstü artışlara müdahale ediyoruz" dedi.
14.06.2021Ekonomi
Mülakat Nedir, Nasıl Yapılır? Mülakat Türleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Mülakat Nedir, Nasıl Yapılır? Mülakat Türleri Ve Özellikleri Nelerdir?Mülakat sözcüğü günümüzde duyulan sözcüklerden biridir. Mülakat kelimesinin ne olduğu ve nasıl yapıldığı kişilerce özel olarak araştırılan bir bilgidir. Kişiler mülakat türleri ve özellikleriyle alakalı olarak araştırma yapabiliyor. Mülakat sözcüğünün anlamı kişilerce araştırılabiliyor. Mülakat nedir, nasıl yapılır? Mülakat türleri ve özellikleri nelerdir? Mülakat sözcüğüyle alakalı merak edilen bilgileri derledik.
5.06.2021Eğitim
Borsa İstanbul işe alım gerçekleştirecek
Borsa İstanbul işe alım gerçekleştirecekBorsa İstanbul, bilgi teknolojileri alanında yeni işe alımlar gerçekleştirecek.
4.06.2021Uzmanpara
İK yöneticileri CHRO Summit’te buluştu
İK yöneticileri CHRO Summit’te buluştuİş dünyasının önde gelen yöneticileri, Fortune Türkiye & DataExpert iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CHRO Summit 2021’de bir araya geldi.
3.06.2021Vitrin
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Atay'dan liyakat ve şeffaflık vurgusu
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Atay'dan liyakat ve şeffaflık vurgusuCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, 862 bin 833 kamu görevlisinin katıldığı ankete göre, tatmin ve aidiyeti en çok etkileyen faktörlerin başında seçme, işe alım ve yerleştirme süreçlerinde ise liyakat ve şeffaflığın sağlanması olduğunu aktardı.
31.05.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Pakdemirli'den tarım işçilerine müjde! Aşılanmalarına başlanıyor
Son dakika... Bakan Pakdemirli'den tarım işçilerine müjde! Aşılanmalarına başlanıyorTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım işçileri ve tarımın paydaşlarının hızlı bir biçimde Sağlık Bakanlığı koordinesinde aşılanmasına başlanacağını açıkladı. Bakan Pakdemirli açıklamasında, 'Tarım işçilerimiz ve tarımın paydaşları yani hem kamu hem de özel sektör bunların da hızlı bir biçimde Sağlık Bakanlığımızla koordineli bir şekilde kademeli olarak aşılanmasına başlanacaktır." dedi.
24.05.2021Siyaset
Bir yatırım daha cep’te!
Bir yatırım daha cep’te!Çinli Tecno Mobile İstanbul Pendik’te cep telefonu üretimine başladı. Firma ilk etapta 200 istihdam sağlıyor. Daha önce de Samsung, Xiaomi, Oppo ve Vivo üretim yatırımı yapmıştı.
20.05.2021Ekonomi
Türk Telekom’da işe alıma dijital Santral
Türk Telekom’da işe alıma dijital SantralTürk Telekom, yetenek havuzuna erişimin daha kolay ve hızlı olduğu, işe alım talebinin oluşturulmasından işe başlamaya kadar tüm süreçlerin dijitalleştirildiği Santral’i hayata geçirdi.
14.05.2021Ekonomi
Kamuda işe alımlar tek kapıdan yapılacak
Kamuda işe alımlar tek kapıdan yapılacakCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, kamuda işe alımların artık sadece Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılacağını belirterek, "Bu platformla kamu istihdamında fırsat eşitliği ve liyakati önceleyen işe alımların yanı sıra verimliliğin artırılmasını hedefliyoruz." ifadesini kullandı.
12.05.2021Ekonomi
ABD'de açık iş sayısı martta rekor seviyeye ulaştı
ABD'de açık iş sayısı martta rekor seviyeye ulaştıABD'de JOLTS Açık İş Sayısı, martta piyasa beklentilerinin üzerinde artış göstererek 8 milyon 123 bine yükseldi ve verinin açıklanmaya başlandığı Aralık 2000'den bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaştı.
11.05.2021Ekonomi
ABD'de açık iş sayısı rekor seviyeye ulaştı
ABD'de açık iş sayısı rekor seviyeye ulaştıABD'de JOLTS Açık İş Sayısı, martta piyasa beklentilerinin üzerinde artış göstererek 8 milyon 123 bine yükseldi ve verinin açıklanmaya başlandığı Aralık 2000'den bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaştı.
11.05.2021Uzmanpara
Bilişimde kızlar geliyor
Bilişimde kızlar geliyorEricsson Türkiye, genç kızların bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) ile ilgili alanlara girmelerini teşvik etme konusunda çalışmalar yürütüyor. Şu an yaklaşık 100 Ericsson çalışanı, 28’in üzerinde ülkede, yaşları 10 ile 18 arasında değişen genç kızlara bilişim alanında rehberlik ediyor.
10.05.2021Ekonomi
İngiltere'de inşaat sektörü gücünü korudu
İngiltere'de inşaat sektörü gücünü koruduİngiltere'de inşaat sektörü Satın Alım Yöneticileri Endeksi (PMI), nisan ayında 61,6 seviyesinde gerçekleşti.
7.05.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

ogmABDkura çekimine zamankura

İşe Alım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.