İş Dünyası

İş Dünyası

Son dakika iş dünyası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iş dünyası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iş dünyası haber sayfamızda...

İş Dünyası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.296 is dunyasi haberi bulunmuştur.
Giresunspor Başkanı'ndan Galatasaray sözleri
Giresunspor Başkanı'ndan Galatasaray sözleri Giresunspor Kulübü Başkanı Hakan Karaahmet, "Galatasaray maçı saha içinde zor olacak ama Giresunspor da kendi sahasında iyi başlamak istiyor. Güzel bir maç olacak izleyenler için ama benim için çok önemli olan tüm Galatasaray camiasını Giresun'da en iyi şekilde ağırlayacağız. İnşallah onlara güzel bir Giresun yaşatırız ve mutlu ayrılırlar. Bizim için önemli olan o" dedi.
2.08.2021Giresunspor
Otomotiv sanayinde kadın erkek eşitliği
Otomotiv sanayinde kadın erkek eşitliğiUN Women önderliğinde oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi (WEPs) prensiplerinin imzacısı olan ve cinsiyet eşitliği konusunda somut faaliyetler yürüten İnci Holding, otomotiv yan sanayi sektöründe kadın çalışan sayısını artırmaya yönelik faaliyetler yürütüyor. İnci Holding Yönetim Kurulu’nda kadın oranı yüzde 50.
2.08.2021Ekonomi
Başkanlardan aşı kartına vize
Başkanlardan aşı kartına vizeİzmirli iş dünyası temsilcileri, artan vaka sayılarını kontrol altına alınması için aşı kartı uygulamasına yeşil ışık yaktı
1.08.2021Ege
Yangının yaralarını sarma seferberliği
Yangının yaralarını sarma seferberliğiTürk iş dünyası son 3 günde Türkiye’nin farklı noktalarında çıkan 71 orman yangınının yaralarını sarabilmek için harekete geçti.
31.07.2021Ekonomi
Son dakika: Esnaftan flaş 'aşı' hamlesi! Müşterilerin ödeyeceği hesap değişiyor
Son dakika: Esnaftan flaş 'aşı' hamlesi! Müşterilerin ödeyeceği hesap değişiyorYeniden kapanmayı ekonominin kaldıramayacağını belirten iş dünyası aşı kampanyasına başladı. Trabzon, Van, Şanlıurfa’nın ardından Malatya, İstanbul, Diyarbakır’da da esnaf aşı olana indirim yapacak.
29.07.2021Ekonomi
Piyasalarda temmuzun son haftası dolu geçecek
Piyasalarda temmuzun son haftası dolu geçecekYurt içi piyasaların Kurban Bayramı tatili dolayısıyla sadece yarım gün işlem gördüğü geçen hafta küresel piyasalarda pozitif bir seyir izlenirken, bu hafta ABD ve Euro Bölgesi'nde büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündeminin yanı sıra ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Enflasyon Raporu takip edilecek.
26.07.2021Uzmanpara
2. TÜRKİYE LİDER MARKA ÖDÜLLERİ TÖRENİ MUHTEŞEM BİR GECEYLE SAHİPLERİNİ BULDU
2. TÜRKİYE LİDER MARKA ÖDÜLLERİ TÖRENİ MUHTEŞEM BİR GECEYLE SAHİPLERİNİ BULDUKazananların Strongbosses.com ve Yerliara.com kullanıcılarının oylarıyla belirlendiği, 2. Türkiye Lider Marka Ödülleri Töreni, 13 Temmuz Salı akşamı İstanbul Hilton Bomonti Hotel’de gerçekleşti.
20.07.2021Advertorial
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan bayram mesajı
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan bayram mesajıTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kurban Bayramı'nın paylaşmayı, kardeşliği, dayanışmayı anlattığını bildirdi.
19.07.2021Ekonomi
Libya'ya ihracatta büyük artış
Libya'ya ihracatta büyük artışTürkiye'den Libya'ya yapılan ihracat yılın ilk yarısında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 72,3'lük artışla 1,2 milyar dolara yaklaştı.
15.07.2021Uzmanpara
Libya'ya ihracat artışı ilk yarıda yüzde 72'yi aştı
Libya'ya ihracat artışı ilk yarıda yüzde 72'yi aştıTürkiye'den Libya'ya yapılan ihracat yılın ilk yarısında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 72,3'lük artışla 1,2 milyar dolara yaklaştı.
15.07.2021Ekonomi
İş dünyası tek ses
İş dünyası tek ses15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde iş dünyasından birlik ve beraberlik mesajları geldi. İş dünyası temsilcileri demokrasinin, ekonomi için şart olduğunu vurguladı.
15.07.2021Ekonomi
Bakan Muş'tan Gümrük Birliği'nin güncellenmesinin geciktirilmemesi çağrısı
Bakan Muş'tan Gümrük Birliği'nin güncellenmesinin geciktirilmemesi çağrısıTicaret Bakanı Mehmet Muş, Avrupa Birliği (AB) ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesi müzakerelerinin geciktirilmesinin ne AB’ye ne de Türkiye’ye bir faydasının olacağını söyledi.
14.07.2021Ekonomi
İş dünyasından "milli birlik ve beraberlik" mesajı
İş dünyasından "milli birlik ve beraberlik" mesajıİş dünyası temsilcileri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı Türk milletinin demokrasiden yana tavır alarak, yönetimi belirleme gücüne sahip çıktığını belirterek, milli birlik ve beraberlik mesajı verdi.
14.07.2021Ekonomi
Turizmde son yılların en hareketli "bayramı" olması bekleniyor
Turizmde son yılların en hareketli "bayramı" olması bekleniyorSon yılların en yoğun bayram tatilini geçireceklerini düşünen turizm sektörü, sadece Akdeniz ve Ege'de değil, Türkiye'nin birçok noktasında hareketlilik yaşanmasını bekliyor.
14.07.2021Ekonomi
Sanayi ve akademi kenti geleceğe taşır
Sanayi ve akademi kenti geleceğe taşırBatı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Başkanı Mehmet Ali Kasalı, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Rektörü Dr. Yusuf Baran’ı makamında ziyaret etti.
12.07.2021Ege
İşin de şantiyenin de cinsiyeti yok
İşin de şantiyenin de cinsiyeti yokHalk sağlığı uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, doğduğu topraklarda bir çimento fabrikası kurma hayalini gerçekleştirek Elazığ bölgesinin en büyük özel sektör yatırımlarından birini yarattı. Aynı zamanda Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı olan Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Açık, “Seza Çimento fabrikasının kuruluş döneminde gece gündüz demeden şantiyedeydim. Beni inşaatta baretli, iş elbiseli gören işçiler ilk zamanlar çok şaşırdılar ve yadırgadılar. Zaman ilerledikçe anladılar ki işin de şantiyenin de cinsiyeti yok” dedi.
12.07.2021Ekonomi
Cam tavan ve duvar kadınları engelliyor
Cam tavan ve duvar kadınları engelliyorAraştırmaya göre tüm dünyada kadınlar çalışma hayatında liderlik konumuna yükselirken ‘cam tavan’ engeliyle karşılaşıyor... Kamu yönetiminde belirli çalışma alanlarına hapsedilen kadınlar cam tavanlara ek olarak bir de ‘cam duvarlar’a çarpıyor...
11.07.2021Gündem
KKTC e-Devlet'inin kalbi Türkiye koordinatörlüğünde projelendiriliyor
KKTC e-Devlet'inin kalbi Türkiye koordinatörlüğünde projelendiriliyorTürkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında 11 Şubat'ta imzalanan "e-Devlet Hizmetlerinin Gerçekleştirilmesine İlişkin İş Birliği Protokolü", Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onaylamasıyla uygulamaya konuldu. Protokol kapsamında, KKTC Veri Merkezi'nin projelendirilmesini Türkiye üstlendi.
9.07.2021Teknoloji
İzmir’e katkı koyacak güçbirliği
İzmir’e katkı koyacak güçbirliğiİzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), şehrin gelişiminde kilit rol oynayan, bölge ekonomisine yön veren 3 sivil toplum kuruluşunun başkanını eğitim için bir araya getirdi.
9.07.2021Ege
İTO'dan Kovid-19 sonrası için planlama çağrısı
İTO'dan Kovid-19 sonrası için planlama çağrısıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "16 aylık Kovid-19 süreci, gelecek 10 yılımızı değiştiriyor. Keskin bir ekonomik toparlanmanın yaşanacağı pandemi sonrası döneme hazırlık için topyekun bir planlamaya ihtiyaç var." dedi.
8.07.2021Ekonomi
BDDK’dan vatandaşa ve iş dünyasına kolaylık
BDDK’dan vatandaşa ve iş dünyasına kolaylıkBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), vatandaşın ve iş dünyasının salgın koşullarından normale geçiş döneminde finansman erişimini kolaylaştıracak, kredi sisteminin etkin çalışmasına daha fazla katkıda bulunacak kararlar aldı.
8.07.2021Uzmanpara
Üretim zorda
Üretim zordaEnerji maliyetlerinin sanayiye ket vurduğunu dile getiren EGİAD Başkanı Yelkenbiçer, zamların tekrar gözden geçirilmesini istedi
5.07.2021Ege
Salgın sonrası için ‘temkinli iyimser’
Salgın sonrası için ‘temkinli iyimser’Türkiye’de ve dünyada normalleşme adımları atılmaya devam ederken iş dünyası da yeni dönem için hazırlıklarını sürdürüyor. Erkek giyim markası AVVA’nın Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Atik, “Pandemi sonrası bir hareketlenme olacak. Ancak bu dönem kendi içinde fırsatları da, tehditleri de barındıracak. Ben yeni dönem için temkinli iyimserim” dedi.
5.07.2021Ekonomi
Türk lirasıyla ihracat artıyor
Türk lirasıyla ihracat artıyorTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ocak-haziran döneminde Türk lirasıyla yapılan ihracatın, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 57 artışla 31,7 milyar lira olduğunu belirterek, "6 ayda 189 ülkeye ihracatımızı Türk lirasıyla gerçekleştirmişiz." dedi.
3.07.2021Uzmanpara
Türk lirasıyla ihracatta artış sürüyor
Türk lirasıyla ihracatta artış sürüyorTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ocak-haziran döneminde Türk lirasıyla yapılan ihracatın, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 57 artışla 31,7 milyar lira olduğunu belirterek, "6 ayda 189 ülkeye ihracatımızı Türk lirasıyla gerçekleştirmişiz." dedi.
3.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirihracattürkiyelibya

İş Dünyası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.