İskandinavya

İskandinavya

Son dakika İskandinavya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İskandinavya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İskandinavya haber sayfamızda...

İskandinavya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 535 iskandinavya haberi bulunmuştur.
Mutluluk resmi Finlandiya’da
Mutluluk resmi Finlandiya’da Birleşmiş Milletler’in desteğiyle hazırlanan Dünya Mutluluk Raporu’nda Finlandiya üst üste yedinci yılda zirvede yer aldı. Afganistan ise 143 ülke arasında en mutsuzu oldu.
21.03.2024 Dünya
Turizmde Türkiye birinci
Turizmde Türkiye birinci Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, İngiltere, Benelüks ve İskandinav ülkeleri ile Almanya pazarında tur operatörü satışlarında Türkiye'nin birinci sırada olduğunu açıkladı. Kavaloğlu, Antalya'ya bu yıl ilk defa 4 milyonun üzerinde Alman turist geleceğini de söyledi.
16.03.2024 Ekonomi
Genel Kurul’dan İsveç’e NATO onayı
Genel Kurul’dan İsveç’e NATO onayı İsveç’in NATO’ya katılım protokolünün onaylanmasına ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda oy çokluğu ile kabul edildi. AK Parti, MHP, CHP, Gelecek ve DEVA ‘evet’ oyu kullanırken; Saadet, İYİ Parti ve DEM ‘hayır’ oyu verdi.
24.01.2024 Gündem
400 Viking iskeleti tarihi değiştirdi! 'Sarışın değildiler, onlar İngilizlerin atası'
400 Viking iskeleti tarihi değiştirdi! 'Sarışın değildiler, onlar İngilizlerin atası' 400'den fazla Viking iskeleti üzerinde yapılan 6 yıllık araştırma, tarih kitaplarını baştan yazdırabilir! Vikinglerin yalnızca sarışın, mavi gözlü, iri yapılı olmadıklarını belirten Doç. Dr. Selahattin Özkan, "İngilizlerin kökleri bile Vikinglere dayanıyor. İskandinavya'da yaşayan halklar doğrudan Viking kimliğinin sahiplenicisi olamaz" diyerek çarpıcı gerçeği açıkladı.
16.01.2024 Yaşam
İsveç’te kar esareti! Araçlar yolda mahsur kaldı
İsveç’te kar esareti! Araçlar yolda mahsur kaldı İsveç'in güneyinde etkili olan yoğun kar yağışı sonucu E22 karayolunda bin araç mahsur kaldı.
4.01.2024 Dünya
Danimarka Hakkında Bilgiler; Danimarka Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Danimarka Hakkında Bilgiler; Danimarka Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Çevresel temizlik ve yeşil alanlarıyla dünyaya örnek teşkil eden Danimarka, bisiklet kullanımı açısından dünyadan en üst sıralarda yer alır. Danimarka nerede, 2024 nüfusu ne kadardır,, başkenti neresidir, resmi ve konuşulan dil hangisidir, para birimi nedir sorularının yanıtlarını sizin için derledik.
3.01.2024 Dünya
Finlandiya Hakkında Bilgiler; Finlandiya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Finlandiya Hakkında Bilgiler; Finlandiya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Beyaz Zambaklar Ülkesi olarak anılan Finlandiya, Avrupa'da nüfusu en düşük ülkelerden birisidir. Nüfus yoğunluğunun az olduğu ülkede, yaşam standartları oldukça yüksektir. Finlandiya nüfusu ne kadar, konuşulan dil nedir, para birimleri hangisi, başkenti neresi sorularının yanıtlarını sizin için derledik.
2.01.2024 Tatil
Norveç Hakkında Bilgiler; Norveç Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Norveç Hakkında Bilgiler; Norveç Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Avrupa'nın kuzeyinde bulunan Norveç, Rusya, Finlandiya ve İsveç ile komşudur. Ülkenin batısında Norveç Denizi yer alır. Norveç'in para birimi nedir, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
2.01.2024 Tatil
Karda kışta binlerce bebek sokakta bırakıldı! 'Kanıtı yok ama riski çok'
Karda kışta binlerce bebek sokakta bırakıldı! 'Kanıtı yok ama riski çok' İzlanda, Danimarka gibi İskandivav ülkelerinde bebeklerini soğukta uyutmayı, kapalı alanlar yerine açık alanlarda bırakmayı dahası kar suyuyla yıkamayı tercih edenler var. Tüm bunları yaparken onları motive eden tek şey ise sağlık. Bir yanda rüzgar esse bebeğini sokağa çıkarmayanlar, bir yanda soğuğa kafa tutanlar... Peki hangisi doğru? Bakın işin uzmanı ne diyor...
29.12.2023 Genel Sağlık
Komisyondan İsveç’in NATO üyeliğine onay
Komisyondan İsveç’in NATO üyeliğine onay İsveç’in NATO’ya katılım protokolünün onaylanmasına ilişkin kanun teklifi, TBMM Dışişleri Komisyonu’nda kabul edildi.
27.12.2023 Gündem
Mutluluğun resmini çizebilir misiniz?
Mutluluğun resmini çizebilir misiniz? Kore’nin “jeong”undan İskandinavyalıların “hygge”sine mutluluğa giden yolda batıdan doğuya mutluluk algısı değişiklik gösteriyor. Öyleyse mutluluk coğrafyasında bir yolculuğa ne dersiniz?
18.11.2023 Pazar
Depremlerle sarsılan İzlanda’da yanardağın patlaması bekleniyor: Yer sallanırken volkan kükrüyor!
Depremlerle sarsılan İzlanda’da yanardağın patlaması bekleniyor: Yer sallanırken volkan kükrüyor! İzlanda’da iki haftada peş peşe 20 bin deprem meydana gelirken, bir kasabayı yok edebilecek yanardağ patlamasının her an gerçekleşmesi endişeyle bekleniyor.
16.11.2023 Dünya
‘Büyüme ağrısıdır, geçer’ diyerek hafife almayın! Ciddi bir hastalığa da işaret edebiliyor
‘Büyüme ağrısıdır, geçer’ diyerek hafife almayın! Ciddi bir hastalığa da işaret edebiliyor  Çocuklarda görülen her bacak ağrısının büyüme ağrısı olmadığını söyleyen Prof. Dr. Mehmet Uğur Özbaydar, sadece tek bacakta oluşan ve uykudan uyandıran ağrılarda hekime başvurmanın önemine dikkat çekti.
8.09.2023 Genel Sağlık
Periyodik Tablo ve Cetveli: Periyodik Sistemde Kaç Tane Element Vardır? Periyodik Tablo ve Sıralaması Nasıldır?
Periyodik Tablo ve Cetveli: Periyodik Sistemde Kaç Tane Element Vardır? Periyodik Tablo ve Sıralaması Nasıldır? Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
26.08.2023 Eğitim
Stoltenberg İsveç’in üyeliği için geliyor
Stoltenberg İsveç’in üyeliği için geliyor NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek ve İsveç’in üyeliği hakkında konuşmak için yakın bir zamanda Türkiye’ye geleceğini duyurdu.
2.06.2023 Dünya
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Mali Büyükelçisi Murat Mustafa Onart merkeze çekildi.
6.05.2023 Gündem
Doğanın rehberliğinde insanın özüne yolculuk
Doğanın rehberliğinde insanın özüne yolculuk Türkiye’nin ilk vahşi yaşam fotoğrafçısı Süha Derbent ile Afrika’ya uzanan bir yolculuğun kapıları 12 Nisan’da Maximum Uniq Hall’de sanatseverlere açılıyor.
9.04.2023 Kültür Sanat
Dünyada manşet: ABD Türkiye'den izin istedi!
Dünyada manşet: ABD Türkiye'den izin istedi! Almanya ve Fransa'nın toplamından bile daha fazla topçu gücüne sahip Finlandiya'nın NATO'ya girişi, tüm dengeleri alt üst etti. Uluslararası medya Türkiye'nin rolünü öne çıkardı, 'Finlandiya'nın ilk hamlesi: İsveç'e yardım' manşetleriyle okurlarının karşısına çıkan yerel medya ise 'İsveç yere serildi', 'Tebrikler Finlandiya ama bizi unutma' gibi başlıklar da attı.
5.04.2023 Dünya
Finlandiya artık NATO üyesi! Bayrak çekildi, ABD Putin'e teşekkür etti
Finlandiya artık NATO üyesi! Bayrak çekildi, ABD Putin'e teşekkür etti Rus liderin planı ters tepti, Finlandiya NATO'ya katıldı. İttifakın Rusya sınırını iki katına çıkaran adım resmen atılırken, Kremlin ve ABD'den meydan okuyan çıkışlar geldi.
5.04.2023 Dünya
Finlandiya için büyük gün
Finlandiya için büyük gün NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Finlandiya’nın 31. üye olarak bugün NATO’ya katılacağını duyurdu. Stoltenberg, Finlandiya’nın NATO’ya katılım protokolüne ilişkin teklifin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda kabul edilmesinin ardından sürece ilişkin yeni bir açıklama yaptı.
4.04.2023 Dünya
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Razete'de yayımlanan karara göre; bazı büyükelçiler merkeze çekildi, bazı büyükelçilerin ise ataması gerçekleştirildi.
1.04.2023 Gündem
Zara Larsson'un 'Can't Tame Her'ü ona 'Lush Life' dönemini getirebilir mi?
Zara Larsson'un 'Can't Tame Her'ü ona 'Lush Life' dönemini getirebilir mi? Henüz 25 yaşında olmasına rağmen daha 18'inde küresel çapta bir yıldıza dönüşen İsveçli Zara Larsson, 'Poster Girl' sonrasında arayı çok açmadan yeni single'ı 'Can't Tame Her'ü yayınladı. Peki Zara Larsson'un 'Can't Tame Her'ü ona tıpkı 'Lush Life' gibi dev bir niceliksel başarı getirebilir mi?
30.01.2023 Müzik
Burada doğmak da ölmek de yasak! Sadece 3 bin kişinin yaşadığı kasabanın sırrı
Burada doğmak da ölmek de yasak! Sadece 3 bin kişinin yaşadığı kasabanın sırrı Norveç'e bağlı Svalbard takımadalarındaki Longyearbyen Kasabası'nda günümüzde yaklaşık 3 bin kişi yaşıyor. Coğrafi şartların getirdiği zorluklar bir yana bu kasabada yaşayanlar dünyada eşi benzeri görülmemiş bazı kurallara da uymak zorunda, işte sebebi.
23.01.2023 Dünya
Avrupa'da Ocak ayının sıcaklık rekorları kırıldı
Avrupa'da Ocak ayının sıcaklık rekorları kırıldı Bazı kayak tesislerinin kapandığı kıtadaki sekiz ülke, yeni yılın ilk üç gününde yaz mevsimini yaşadı. Termometreler Doğu Avrupa ülkesi Polonya'da 18,9, güneydeki İspanya'da ise 25,1 dereceyi gösterdi.
4.01.2023 Dünya
NATO 4. Madde'yi sekizinci kez devreye almadı! Peki ya 5. madde?
NATO 4. Madde'yi sekizinci kez devreye almadı! Peki ya 5. madde? Polonya'ya düşen füzelerin ardından ittifak üyeleri olağanüstü toplandı. Türkiye'nin de daha önce birçok kez başvurduğu 4. Madde hayata geçirilmek istendi ancak kanıtlar görülünce adım atılmadı. Ancak asıl merak edilen bir dünya savaşına yol açabilecek ünlü 5. maddeydi. NATO, 73 yıllık tarihinde 5. Madde'yi yalnızca bir kez devreye aldı.
16.11.2022 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İskandinavya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.