İsmail Gülle

İsmail Gülle

Son dakika İsmail Gülle haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İsmail Gülle gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İsmail Gülle haber sayfamızda...

İsmail Gülle

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 862 ismail gülle haberi bulunmuştur.
TİM Başkanı Gülle: “Türkiye’nin güvenilir bir iş ortağı olduğunu tüm dünyaya gösterdik”
TİM Başkanı Gülle: “Türkiye’nin güvenilir bir iş ortağı olduğunu tüm dünyaya gösterdik”İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) ihracatçılarına gösterdikleri başarı için ödül töreni düzenledi. Törende konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “Nisanda tarihimizin en yüksek aylık ihracat rakamına ulaşmanın gururunu yaşadık. Türkiye’nin güvenilir bir iş ortağı olduğunu tüm dünyaya gösterdik” dedi. İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe de sektör olarak bu yıl cari açığın kapatılmasına 21 milyar dolar katkı vereceklerini belirtti.
13.05.2022Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: “Türkiye’nin yeşil ekonomik dönüşümünde öncüsü olacağız”
TİM Başkanı Gülle: “Türkiye’nin yeşil ekonomik dönüşümünde öncüsü olacağız”TİM Başkanı İsmail Gülle, “Çalışmalarımızın sonucunda Türkiye’yi, hem sürdürülebilir kalkınma modeliyle ihracatla yükseltecek; hem de çevreye değer veren herkesin bir numaralı tercihi haline getireceğiz. Türkiye’nin yeşil ekonomik dönüşümünde öncüsü olacağız” dedi.
9.05.2022Ekonomi
TİM Başkanı Gülle'den ABD pazarıyla ilgili dikkat çeken açıklama
TİM Başkanı Gülle'den ABD pazarıyla ilgili dikkat çeken açıklamaNisan ayı ihracat rakamlarını değerlendiren TİM Başkanı İsmail Gülle ABD pazarı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
6.05.2022Haberler
TİM Başkanı Gülle: Bir ülkeye ilk defa 2 milyar dolar ihracat gerçekleşti
TİM Başkanı Gülle: Bir ülkeye ilk defa 2 milyar dolar ihracat gerçekleştiNisan ayı ihracat rakamlarını değerlendiren TİM Başkanı İsmail Gülle ABD ve Almanya pazarı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
6.05.2022Ekonomi
Bakan Nebati ihracat rakamlarını değerlendirdi
Bakan Nebati ihracat rakamlarını değerlendirdiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından ihracat rakamlarını değerlendirdi.
5.05.2022Ekonomi
Nisan ayında ihracat rekor kırdı
Nisan ayında ihracat rekor kırdıNisan ayında geçen yılın aynı ayına göre ihracat yüzde 24,6 artışla 23,4 milyar dolar oldu ve tüm zamanların aylık ihracat rekoru kırıldı.
5.05.2022Uzmanpara
Tekstilde güç birliği
Tekstilde güç birliğiOsmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği (OTİAD), önceki akşam geleneksel iftar daveti düzenledi.
22.04.2022Cadde
Zeytinburnu tekstilcileri 10 bin kişiyi işe alacak
Zeytinburnu tekstilcileri 10 bin kişiyi işe alacakZeytinburnu Tekstil Sanayici İş Adamları Derneği (ZETSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sartık, son 6 ayda istihdamı 5 bin artırdıklarını, yılın geriye kalan kısmında 10 bin kişiyi daha işe alacaklarını söyledi.
14.04.2022Ekonomi
Kavcıoğlu, TİM yönetimiyle görüştü
Kavcıoğlu, TİM yönetimiyle görüştüMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, video konferans yöntemiyle TİM yönetimiyle buluştu. Toplantıda ihracat hedefleri, savaşın ihracata etkileri gibi birçok önemli konuya değinildi.
12.04.2022Ekonomi
Mücevherin yıldızı parladı
Mücevherin yıldızı parladıMücevher İhracatçıları Birliği, 2021’de ihracatını en fazla artıran birlik seçildi. Sektör geçen yıl yüzde 79.5 artışla 6.7 milyar dolar ihracat gerçekleştirerek en fazla ihracat artışına imza atan birlik oldu.
6.04.2022Ekonomi
Özel gala
Özel galaİstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) projesi olan Türkiye’nin ilk halı belgeseli ‘Anadolu Halısı: Ruhumun Dili, Sözümün Rengi’nin gösterimi, Fişekhane’de gerçekleşti.
5.04.2022Cadde
'İhracatta çifte rekor kırıldı'
'İhracatta çifte rekor kırıldı'Mart ayına ilişkin ihracat rakamlarını değerlendiren Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ihracat ailesinin bu ay tarihi bir performans göstererek çifte rekora ulaştığını belirtti.
4.04.2022Uzmanpara
'18 ayın 16'sında ihracat rekoru kırıldı'
'18 ayın 16'sında ihracat rekoru kırıldı'Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Türkiye’nin ekonomi ve ticaret diplomasisinin saha neferleri olan ihracat ailesinin son yıllardaki yükselen ihracat performansları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Gülle, "İhracatçıların yoğun emekleri ve çabaları, hükümetin de desteği ile Türkiye son 18 ayın 16'sında aylık ihracat rekoru kırdı" dedi.
31.03.2022Uzmanpara
'TOGG dünyanın yıldızı olacak'
'TOGG dünyanın yıldızı olacak'TOGG'un bu yıl sonu trafiğe çıktığında sadece Türkiye'nin değil dünyanın da yıldızı olacağını belirten Bakan Varank, aracın sıfır karbon emisyonuyla sektördeki yeşil dönüşümün de öncüsü olacağını kaydetti.
31.03.2022Ekonomi
'TOGG, iklim değişikliğiyle mücadelede en büyük kozlarımızdan olacak'
'TOGG, iklim değişikliğiyle mücadelede en büyük kozlarımızdan olacak' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Emin olun TOGG, bu yıl sonunda trafiğe çıktığında sadece ülkemizin değil, dünyanın da yıldızı olacak. Sıfır karbon emisyonuyla, iklim değişikliğiyle mücadeledeki en büyük kozlarımızdan biri olacak" dedi.
30.03.2022Ekonomi
Hazır giyim sektöründe dijital dönüşüm projesi
Hazır giyim sektöründe dijital dönüşüm projesiİHKİB'in 2018’de başlattığı ‘Tasarımdan Üretime: Türkiye’de Hazır Giyim Sektörünün Dijital Dönüşüm Projesi’nde önemli bir süreç tamamlandı. Türkiye ve AB mali iş birliği çerçevesinde finanse edilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Rekabetçi Sektörler Programı altında uygulanan 10,4 milyon euro hibe desteği yürütülen projenin ‘merkez üssü’ konumundaki Dijital Dönüşüm Merkezi (DDM), hazır giyim ihracatçılarının hizmetine hazır hale getirildi.
25.03.2022Ekonomi
Kızılay’a 6 saatte 104 milyon liralık rekor bağış yapıldı
Kızılay’a 6 saatte 104 milyon liralık rekor bağış yapıldıKızılay, “Teşekkür ve Dayanışma Programı” ismiyle 6 saat süren canlı yayın programı düzenledi. 6 saat süren programda yapılan bağışların toplam miktarının 104 milyon lirayı geçtiği bildirildi.
19.03.2022Gündem
Çanakkale Köprüsü ticaretin yeni rotası oldu! Yüz binlerce TIR geçecek
Çanakkale Köprüsü ticaretin yeni rotası oldu! Yüz binlerce TIR geçecekÇanakkale Köprüsü, ticaretin yeni rotası olacak. Anadolu’dan Avrupa’ya taşınan ticari ürünlerde İstanbul’daki köprülerin dışında başka geçiş alternatifi olmayan Marmara’nın yükünü hafifletecek olan köprü, hem lojistik hem de ticari hareketlilik bakımından büyük avantajlar sunuyor. Bu değişim rüzgarından sadece Çanakkale değil, tüm Ege Bölgesi olumlu anlamda etkilenecek.
19.03.2022Ekonomi
‘İhracata 1 milyar $ katkı’ fuarı
‘İhracata 1 milyar $ katkı’ fuarıİstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB) İstanbul Ticaret Odası (İTO) iş birliği ile küresel alıcılarla sektörü buluşturan Texhibition İstanbul Kumaş ve Tekstil Aksesuarları Fuarı İstanbul Fuar Merkezi’nde açıldı.
17.03.2022Ekonomi
Türkiye ile İsrail arasında ticari iş birliği
Türkiye ile İsrail arasında ticari iş birliğiTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile İsrail Uluslararası Ticaret Odaları Federasyonu arasında iş birliği mutabakat zaptı imzalandı. 5 yıl gibi uzun bir aradan sonra 100 Türk firmasının yer aldığı TİM heyetinde 400’den fazla İsrailli firma ile bini aşkın ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi.
8.03.2022Uzmanpara
Bakan Varank: "Firmalarımız, ürünlerini dijitalleştirebilecekler"
Bakan Varank: "Firmalarımız, ürünlerini dijitalleştirebilecekler"Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Dijital Dönüşüm Merkezi’ni ziyaret etti.
8.03.2022Ekonomi
Bakan Varank: Tedarikçilerin üretimlerine daha fazla dikkat etmesi lazım
Bakan Varank: Tedarikçilerin üretimlerine daha fazla dikkat etmesi lazımSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, tekstil sektöründe kalite, sürdürülebilirlik ve çevreye saygının çok önemli hale geldiğini belirterek, "Türkiye'deki tedarikçilerin üretimlerine çok daha fazla dikkat etmesi lazım" dedi.
7.03.2022Ekonomi
Emine Erdoğan: Kadınların güçlendirilmesi ekonomiye büyük bir katkı sağlıyor
Emine Erdoğan: Kadınların güçlendirilmesi ekonomiye büyük bir katkı sağlıyorTİM tarafından düzenlenen İhracatın Güçlü Kadınları Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, “Sürdürülebilir kalkınma hedefleri ana amacı hiç kimseyi arkada bırakmamaktır. Şu tartışmasız bir gerçek ki kadınların güçlendirilmesi ekonomiye büyük bir katkı sağlıyor. Bunun yanında gelecek nesillerin niteliğinin artmasını ve aile kurumunun güçlenmesini de beraberinde getiriyor. Yani kadınların bir toplumun her alandaki gelişiminde merkezi bir rolü var” dedi.
4.03.2022Gündem
'250 milyar dolara emin adımlarla ilerliyoruz'
'250 milyar dolara emin adımlarla ilerliyoruz'Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2022 yılı Şubat ayı ihracat verilerini açıkladı. Şubat ayında ihracat geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 25’lik artışla 20 milyar dolar oldu. Bu rakamla beraber tarihin en yüksek şubat ayı ihracatına ulaşıldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan TİM Başkanı İsmail Gülle, "İhracatımızın son dönemdeki performansı gösteriyor ki 2022 yılında da ihracat ailemiz 250 milyar dolar hedefine emin adımlarla ilerlerken, Türkiye’nin büyümesine öncülük edecek" dedi.
2.03.2022Uzmanpara
TİM Başkanı Gülle: 250 milyar dolara emin adımlarla ilerliyoruz
TİM Başkanı Gülle: 250 milyar dolara emin adımlarla ilerliyoruzTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2022 Şubat ayı ihracat verilerini açıkladı. Şubat ayında ihracat, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 25’lik artışla, 20 milyar dolar oldu. Bu rakamla beraber, tarihin en yüksek şubat ayı ihracat rakamına ulaşıldı. İhracat rakamlarını değerlendiren TİM Başkanı İsmail Gülle, İhracatımızın son dönemdeki performansını gösteriyor ki 2022 yılında da ihracat ailemiz 250 milyar dolar hedefine emin adımlarla ilerlerken, Türkiye’nin büyümesine öncülük edecek” dedi.
2.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İsmail Gülle ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.