İstaç

İstaç

Son dakika İSTAÇ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İSTAÇ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İSTAÇ haber sayfamızda...

İstaç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 194 istac haberi bulunmuştur.
Bahçelievler'de İBB'ye ait araç alev alev yandı
Bahçelievler'de İBB'ye ait araç alev alev yandıBahçelievler'de İBB'ye bağlı İSTAÇ'a ait olan kamyonet yandı. O sırada yoldan geçen Bahçelievler Belediyesi'ne ait su tankerinden sıkılan su ile kamyonetteki yangın söndürüldü.
5.06.2021Gündem
Bahçelievler'de kamyonet yandı
Bahçelievler'de kamyonet yandıBahçelievler'de İBB'ye bağlı İSTAÇ'a ait olan kamyonet yandı. O sırada yoldan geçen Bahçelievler Belediyesi'ne ait su tankerinden sıkılan su ile kamyonetteki yangın söndürüldü.
5.06.2021Gündem
Karbon negatif enerji üretimi küresel ısınmayı önleyecek
Karbon negatif enerji üretimi küresel ısınmayı önleyecek3 kadın mühendis girişimci tarafından kurulan Algae Biodiesel endüstriyel atık suları ve baca gazlarını mikroalgler yardımıyla arıtarak bu atıklardan karbon negatif biyoyakıt üretimi yapmaktadır.
31.05.2021Advertorial
Küçükçekmece Gölü'ndeki deniz salyası temizleniyor
Küçükçekmece Gölü'ndeki deniz salyası temizleniyorMarmara Denizi'ni etkisi altına aldıktan sonra Küçükçekmece Gölü'ne kadar ulaşan deniz salyası için temizleme çalışması başlatıldı. Yaklaşık 30 kişiden oluşan temizlik ekibiyle göldeki deniz salyasının iki günde temizlenmesi hedefleniyor.
18.05.2021Gündem
Adalar’da bahar temizliği
Adalar’da bahar temizliğiGeçen yıl çöp yığınları ile gündeme gelen Adalar’da bu yıl aynı görüntülerin yaşanmaması için koordinasyon ekibi oluşturulacak.
17.04.2021Gündem
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan 'Fide Üretim Merkezi' açıklaması
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan 'Fide Üretim Merkezi' açıklamasıAK Parti İstanbul İl Başkanlığı, bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) açılışı yapılan Kemerburgaz'daki Fide Üretim Merkezi'ne ilişkin, "CHP'li İBB Başkanı, önce çalışmaları durdurup 2 yıldır işlevsiz bıraktığı serayı yeniden açtı. Bugün yapılan açılış töreninde, Kadir Topbaş döneminde yapılan projeyi kendi yapmış gibi pazarladı." açıklamasını yaptı.
9.04.2021Siyaset
İstiklal Caddesi'nde yaşandı! Acı içinde yerde kıvrandı
İstiklal Caddesi'nde yaşandı! Acı içinde yerde kıvrandıİstiklal Caddesi'nde temizlik aracıyla üzerinde biri çocuk üç kişinin bulunduğu motosiklet çarpıştı. Kazada yaralanan ve acılar içinde yerde yatan kadın, ambulansla hastaneye kaldırıldı.
16.03.2021Gündem
İstanbul Boğazı'nda 1 günde 3 yunus! Ölüm nedenleri açıklandı
İstanbul Boğazı'nda 1 günde 3 yunus! Ölüm nedenleri açıklandıTÜRK Deniz Araştırmaları Vakfı(TÜDAV) Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Arda Tonay, İstanbul Boğazı'nda 1 günde 3 ölü yunus görüldüğünü belirtirken, ölümlere neden olanların en kısa sürede bulunarak, cezalandırılmasını istedi. Tonay; "İlk bulgularımız ölümlerin deniz ağlarından kaynaklandığı yönünde. Ölümler de büyük olasılıkla deniz göçü sırasında gırgır ağı ile yakalanmaları sonucu görüldü" dedi.
24.02.2021Gündem
İstanbul Boğazı'nda 1 günde 3 yunus balığı ölü bulundu! İşte nedeni...
İstanbul Boğazı'nda 1 günde 3 yunus balığı ölü bulundu! İşte nedeni...İstanbul Boğazı'nda, bir günde, nesli tehlike altında bulunduğu bilinen 'tırtak' türü 3 yunusun ölümüyle ilgili İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve TÜDAV Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Arda M. Tonay çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
23.02.2021Gündem
Son dakika... Balıkçılar fark etti, kıyıya çıkardı! 2 metrelik ölü yunus balığı...
Son dakika... Balıkçılar fark etti, kıyıya çıkardı! 2 metrelik ölü yunus balığı...Gelen son dakika haberine göre; 2 metre boyundaki yunus balığı Karaköy İskelesi'nde balıkçılar tarafında fark edildi. Gözünden kan akan ölü yunus balığını gören vatandaşlar büyük üzüntü yaşadıklarını söylediler. İşte haberin ayrıntıları...
22.02.2021Gündem
İstanbul'u dev denizanaları bastı!
İstanbul'u dev denizanaları bastı!İstanbul Avcılar ve Yeşilköy sahiline vuran dev denizanaları görenleri korkuttu.
6.12.2020Gündem
Şule İdil Dere'nin ölümüne ilişkin davanın gerekçeli kararı açıklandı
Şule İdil Dere'nin ölümüne ilişkin davanın gerekçeli kararı açıklandıKadıköy Yoğurtçu Parkı'nda kullandığı hafriyat kamyonu ile yürüyüş yapan Şule İdil Dere'yi ezerek ölümüne neden olduğu gerekçesi ile 3 yıl 10 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan şoför Mumin Kılıç'ın aldığı cezanın gerekçesi açıklandı. Gerekçeli kararda, gözlemci kullanmadığı için arka tarafı yeterince kontrol etmeden seyrine devam eden sanık Mumin Kılıç'ın bu nedenle "Bilinçli taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçundan cezalandırılması gerektiği belirtildi.
8.10.2020Gündem
"Biz de tehlike altındayız" demişti 2 ay sonra konoravirüsten öldü
"Biz de tehlike altındayız" demişti 2 ay sonra konoravirüsten öldüKoronavirüsten ölen İSTAÇ'ın Genel Müdürü Mustafa Canlı yaklaşık 2 ay önce yaptığı açıklamada, "Sağlık çalışanları kadar bizde tehlike altındayız" demişti.
3.10.2020Gündem
Hayatını kaybeden İSTAÇ Genel Müdürü için tören düzenledi
Hayatını kaybeden İSTAÇ Genel Müdürü için tören düzenlediKoronavirüs tedavisi gördüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybeden İSTAÇ Genel Müdürü Mustafa Canlı için tören düzenlendi.
27.09.2020Gündem
Corona virüs tedavisi gören İSTAÇ Genel Müdürü Canlı hayatını kaybetti
Corona virüs tedavisi gören İSTAÇ Genel Müdürü Canlı hayatını kaybettiİstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Çevre Yönetimi  (İSTAÇ) Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Canlı corona virüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
26.09.2020Gündem
Haliç’te ceset şoku! Temizlik yapan görevliler buldu
Haliç’te ceset şoku! Temizlik yapan görevliler bulduİstanbul Haliç’te denizde temizlik yapan görevliler köprünün ayağında ceset buldu. İhbar üzerine deniz polisi tarafından bota alınarak karaya çıkartılan 54 yaşındaki şahsın, sabah saatlerinde intihar ettiği öğrenildi.
6.08.2020Gündem
Bayram boyunca İETT seferleri ücretsiz
Bayram boyunca İETT seferleri ücretsizİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, İETT ve şehir vapurları seferlerinin bayram boyunca ücretsiz olacağı bildirildi.
30.07.2020Ekonomi
Tıbbi atıklar işte böyle imha ediliyor!
Tıbbi atıklar işte böyle imha ediliyor!Korona virüs salgınıyla mücadelede alınan tedbirler, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasıyla sınırlı değil. Uzmanlar tedbir ve tedavi amaçlı kullanılan maske, eldiven, koruyucu giysi ve tıbbi malzemelerin de bulaş riski taşıdığı konusunda ciddi uyarılar yapıyor. Pandemi hastanelerinde hastalar, hasta yakınları ve sağlık çalışanlarının kullandığı maske, eldiven koruyucu giysi gibi tüm tıbbi malzemeler, bulaş riskine yol açmaması için titiz bir çalışmayla toplanıp imha ediliyor.
27.07.2020Haberler
Yer: İstanbul! Yakılarak imha ediliyor...
Yer: İstanbul! Yakılarak imha ediliyor...Corona virüs salgınıyla mücadelede alınan tedbirler, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasıyla sınırlı değil. Uzmanlar tedbir ve tedavi amaçlı kullanılan maske, eldiven, koruyucu giysi ve tıbbi malzemelerin de bulaş riski taşıdığı konusunda ciddi uyarılar yapıyor. Pandemi hastanelerinde hastalar, hasta yakınları ve sağlık çalışanlarının kullandığı maske, eldiven koruyucu giysi gibi tüm tıbbi malzemeler, bulaş riskine yol açmaması için titiz bir çalışmayla toplanıp imha ediliyor.
27.07.2020Gündem
İstanbul'da corona virüs atıkları böyle imha ediliyor
İstanbul'da corona virüs atıkları böyle imha ediliyorCorona virüs salgınıyla mücadelede alınan tedbirler, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasıyla sınırlı değil. Uzmanlar tedbir ve tedavi amaçlı kullanılan maske, eldiven, koruyucu giysi ve tıbbi malzemelerin de bulaş riski taşıdığı konusunda ciddi uyarılar yapıyor. Pandemi hastanelerinde hastalar, hasta yakınları ve sağlık çalışanlarının kullandığı maske, eldiven koruyucu giysi gibi tüm tıbbi malzemeler, bulaş riskine yol açmaması için titiz bir çalışmayla toplanıp imha ediliyor.
27.07.2020Gündem
Ticari  uyuşmazlığa 5 ayda  kesin çözüm
Ticari uyuşmazlığa 5 ayda kesin çözümİstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC), arabulucuda çözümlenemeyen ticari uyuşmazlıkların tahkimle çözülmesini amaçlayan Arabuluculuk-Tahkim (Med-Arb) projesini başlattı.
26.06.2020Ekonomi
Türkiye arabuluculuk ve tahkimde önemli mesafe aldı
Türkiye arabuluculuk ve tahkimde önemli mesafe aldıİstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC), Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, "Türkiye'de gerek arabuluculuk gerekse tahkim alanında önemli mesafeler kaydedildi." dedi.
25.06.2020Ekonomi
CHP’nin hakkında önerge verdiği bürokratın İBB’ye geçtiği ortaya çıktı
CHP’nin hakkında önerge verdiği bürokratın İBB’ye geçtiği ortaya çıktıSon dakika haberi... CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut’un, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan sorduğu bürokrat Erdal Celal Aksoy (Sumaytaoğlu)'un, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) şirketlerinden İSTAÇ’da olduğu ortaya çıktı. Milletvekili Barut, hakkında soru önergesi verdiği Aksoy’un 14 aydır görevine gitmediğini iddia etmişti. Aksoy’un, Barut’un önergesinden 3 gün önce bakanlıktan istifa ettiği öğrenildi.
18.06.2020Siyaset
Ilısu Barajı'nın ismi ne oldu? Ilısu Barajı nerede?
Ilısu Barajı'nın ismi ne oldu? Ilısu Barajı nerede?Cumhurbaşkanı Erdoğan Ilısu Barajı hakkında açıklamalarda bulundu. Vatandaşlar arasında ise Ilısu Barajı'nın nerede olduğu ve barajın yeni isminin ne olduğu merak edilmeye başladı. İşte Ilısu Barajı hakkında merak edlienler...
6.06.2020Gündem
Veysel Eroğlu kimdir? Ilısu Barajı'na adı verilen Veysel Eroğlu nereli?
Veysel Eroğlu kimdir? Ilısu Barajı'na adı verilen Veysel Eroğlu nereli?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Bahçeleri Toplu Açılış Töreni'nde konuşuyor. Ilısu Barajı'na Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun adının verildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşları meraklandırdı. Peki Veysel Eroğlu kimdir, Veysel Eroğlu nereli?
5.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ibbCORONAistanbulistaçCorona virüs

İstaç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.