İstanbul Büyükşehir Belediyesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Son dakika İstanbul Büyükşehir Belediyesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi haber sayfamızda...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.046 istanbul buyuksehir belediyesi haberi bulunmuştur.
Taksim'de seyyar satıcı-zabıta arbedesini polis sonlandırdı! O dürümünü yemeye devam etti
Taksim'de seyyar satıcı-zabıta arbedesini polis sonlandırdı! O dürümünü yemeye devam ettiİstanbul Taksim’de sokağa çıkma kısıtlamasında parfüm satan seyyar satıcı ile zabıta memurları arasında arbede çıktı. Polisin müdahalesiyle son bulan arbedenin ardından seyyar satıcı gözaltına alındı. Hemen arkasında yaşanan arbedeye rağmen bir kişinin oturarak, elindeki dürümü yemeyi sürdürmesi dikkat çekti.
14.05.2021Haberler
Taksim'de seyyar satıcı-zabıta arbedesini polis sonlandırdı! O dürümünü yemeye devam etti
Taksim'de seyyar satıcı-zabıta arbedesini polis sonlandırdı! O dürümünü yemeye devam ettiİstanbul Taksim’de sokağa çıkma kısıtlamasında parfüm satan seyyar satıcı ile zabıta memurları arasında arbede çıktı. Polisin müdahalesiyle son bulan arbedenin ardından seyyar satıcı gözaltına alındı. Hemen arkasında yaşanan arbedeye rağmen bir kişinin oturarak, elindeki dürümü yemeyi sürdürmesi dikkat çekti.
14.05.2021Gündem
Marmara Denizi'ne kanalizasyon akıyor
Marmara Denizi'ne kanalizasyon akıyorİstanbul’un Silivri ilçesindeki Gümüşyaka sahilinde İSKİ’nin yapmış olduğu pis su bacaları tıkanınca bütün kanalizasyon denize dökülmeye başladı. Bölge halkı duruma tepki gösterdi.
14.05.2021Haberler
Pandemide İstanbullular hareketsiz kalmadı
Pandemide İstanbullular hareketsiz kalmadıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, pandemi süresince gerçekleştirdiği ‘Online Egzersiz’ programlarıyla evlere konuk olarak bireylerin hareketli ve aktif kalmasını sağladı.
12.05.2021Diğer Sporlar
Pandemide İstanbullular hareketsiz kalmadı
Pandemide İstanbullular hareketsiz kalmadıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, pandemi süresince gerçekleştirdiği ‘Online Egzersiz’ programlarıyla evlere konuk olarak bireylerin hareketli ve aktif kalmasını sağladı.
12.05.2021Diğer
Bir dönem şapkasız girilmiyordu! Geri dönüyor
Bir dönem şapkasız girilmiyordu! Geri dönüyorİstiklal Caddesi’nin sembol yapılarından olan ve bir dönem şapkasız girilmeyen Markiz Pastanesi’nin dış cephesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilecek.
12.05.2021Gündem
'Sadakatsiz' oyuncuları sıpanın hayatını kurtardı
'Sadakatsiz' oyuncuları sıpanın hayatını kurtardıKanal D’de yayınlanan 'Sadakatsiz Dizisi’nin oyuncuları çekim için gittikleri Zekeriyaköy’de ölmek üzereyken yolda gördükleri sıpanın yardımına koştu. Sıpanın yanına giden oyuncu Melis Sezen, HAYKURDER’i arayarak yardım istedi. Özel bir sağlık kuruluşuna sevk edilen ve femur kırığı bulunan sol bacağı ameliyat edilen sıpa, koruma altına alındı.
10.05.2021Cadde
CHP ‘Yoksulluk Haritası’na göre yardım yapacak
CHP ‘Yoksulluk Haritası’na göre yardım yapacakCHP’li belediyeler büyükşehir ve il belediyelerinden başlayacak çalışma çerçevesinde, kendilerine ulaşan sosyal yardım başvurularını, ellerindeki farklı alanlardaki veriler ve yapılan araştırmaları bir araya getirerek, bulundukları bölgenin yoksulluk haritalarını oluşturacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında 247 belediye başkanıyla gruplar halinde gerçekleştirdikleri toplantılarda bu konuyu değerlendirdiklerini söyledi.
10.05.2021Siyaset
Son dakika! Pandemide evler daha çok yandı! En büyük neden sigara
Son dakika! Pandemide evler daha çok yandı! En büyük neden sigaraKovid-19 salgını nedeniyle evde geçirilen süre arttı. Bununla birlikte konutlarda çıkan yangın sayısında da artış gözlendi.
10.05.2021Gündem
Beşiktaş Meydanı'ndaki varyant kaldırılıyor
Beşiktaş Meydanı'ndaki varyant kaldırılıyorBeşiktaş'ta, Barbaros Bulvarı-Ortaköy  varyantı, ömrünü tamamladığı gerekçesiyle kaldırılıyor. Beşiktaş-Ortaköy trafiğini etkileyecek olan çalışmaların 3 günde tamamlanması planlanırken, Ortaköy'e dönüşler Beşiktaş Meydanı'ndaki ışıklardan yapılacak.
8.05.2021Gündem
Zeytinburnu'nda çöken bina! Ekipler inceledi, bu uyarıyı yaptı
Zeytinburnu'nda çöken bina! Ekipler inceledi, bu uyarıyı yaptıZeytinburnu'nda çöken binanın ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığına bağlı Deprem Risk Analizi ekipleri harekete geçti. Farklı ilçelerde görev yapan 2'şer kişilik 50 ekip Sümer Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. Ekipler ilk önce paşometre ile betonun içindeki demirleri tespit ediyor. Ardından da o demirlerin yerleri işaretleniyor. Betonlar içerisindeki demirleri bulmak için betonun sıvası kaldırılıyor. Ortaya çıkan demirler üzerinde ölçüm veya demirin durumu gibi fiziksel özellikler not ediliyor.
7.05.2021Gündem
Bakırköy'de korku dolu anlar! Halk ekmek büfesi alev alev yandı
Bakırköy'de korku dolu anlar! Halk ekmek büfesi alev alev yandıBakırköy'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) ait bir halk ekmek büfesi alev alev yandı. Yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, olay çevredeki bir kişi tarafından cep telefonu kamerası ile kaydedildi
7.05.2021Gündem
Ekrem İmamoğlu  'Bulgur Palas'ta inceleme yaptı
Ekrem İmamoğlu 'Bulgur Palas'ta inceleme yaptıBulgur Palas'ta incelemelerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "32 milyon lira teklif verdik buraya. Sudan ucuz" dedi.
5.05.2021Gündem
Taşlar kırıldı kum serildi
Taşlar kırıldı kum serildiİstanbul’da yaz aylarında denize girmek isteyen vatandaşların en çok tercih ettiği bölgelerden Caddebostan Plajı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), temizlik çalışması başlattı.
5.05.2021Gündem
Silivri'de kuşları öldüren 'çelik ağ'
Silivri'de kuşları öldüren 'çelik ağ'Silivri sahilinde, kerkenezlerin ve bazı göçmen kuşların yuva yaptığı falezler, heyelanı önlemek amacıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından çelik ağlarla kaplandı. Çelik ağlara takılan kuşlar birer birer ölmeye başladı. Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan, "Kuşlara hapishane yaptılar" dedi. İBB'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Çelik ağların bir kısmı örüldükten sonra Silivri Çevre Derneği Başkanı Ali Korsan ile yerinde inceleme yapıldı, kerkenezlerin yuvasına girebilmesi içini ağlarda belirli çapta delikler açılması kararlaştırıldı." ifadeleri kullanıldı.
4.05.2021Gündem
Martıların ardından kürekçiler de döndü
Martıların ardından kürekçiler de döndüKadıköylülerin baş ağrısı Kurbağalıdere eski günlerine yakın. Islah çalışmaları sonucu martılar ve kefal balıklarından sonra kürek sporcuları da dereye dönüş yaptı.
4.05.2021Gündem
İstanbul EBRD’nin yeşil şehirleri arasına girdi
İstanbul EBRD’nin yeşil şehirleri arasına girdiİstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) yeşil şehirler sürdürülebilirlik programına katıldı.
4.05.2021Ekonomi
Kanuni’nin tablosu İBB’ye bağışlandı
Kanuni’nin tablosu İBB’ye bağışlandıİngiltere’de düzenlenen müzayedede Kanuni Sultan Süleyman’ın tablosunu yaklaşık 5 milyon liraya satın alan kişi, tabloyu İBB’ye bağışladı.
Konservatuvarlılar uygun bina istiyor
Konservatuvarlılar uygun bina istiyorDevlet Konservatuvarı’nın Kadıköy’deki İBB’ye ait tarihi binadan taşınma kararının alınmasına tepkiler sürüyor. Öğrenciler, kendilerine önerilen binanın yetersiz olduğunu söylüyor
2.05.2021Gündem
Büyük şok! Cenaze namazında öğrendiler
Büyük şok! Cenaze namazında öğrendilerCenaze aracıyla Siirt'e getirilen tabuttan İstanbul'da hayatını kaybeden kadının naaşı yerine bir başka kişiye ait cenaze çıktı.
1.05.2021Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan belediye başkanlarına talimat: Vatandaşı sahipsiz bırakmayın
Kılıçdaroğlu’ndan belediye başkanlarına talimat: Vatandaşı sahipsiz bırakmayınCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin büyükşehir ve il belediye başkanlarıyla video konferans yöntemiyle görüştü.
1.05.2021Siyaset
İSMEK enerjiyi doğadan alacak
İSMEK enerjiyi doğadan alacakMevcut binalarında yenilenebilir enerjiye dönüşümünü sağlayacak “procuRe projesi”nden İBB’ye güzel haber geldi. İstanbul’un da aralarında bulunduğu altı şehir için 8 milyon euro’luk AB fonu başvurusu kabul edildi.
1.05.2021Gündem
Bu nasıl yasak? İstanbul'dan sıcak görüntü!
Bu nasıl yasak? İstanbul'dan sıcak görüntü!Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında başlatılan 17 günlük tam kapanmanın ilk gününde İstanbul'da toplu ulaşımda yoğunluk yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi metrolara ek sefer konulduğunu açıkladı. Kısıtlamadan muaf olanlar yoğunluktan dolayı şaşkın olduklarını dile getirdi.
30.04.2021Haberler
Son dakika... Bu nasıl yasak? İstanbul'dan şok görüntü!
Son dakika... Bu nasıl yasak? İstanbul'dan şok görüntü!Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında başlatılan 17 günlük tam kapanmanın ilk gününde İstanbul'da toplu ulaşımda yoğunluk yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi metrolara ek sefer konulduğunu açıkladı. Kısıtlamadan muaf olanlar yoğunluktan dolayı şaşkın olduklarını dile getirdi.
30.04.2021Gündem
İBB'den toplu taşımaya tam kapanma düzenlemesi
İBB'den toplu taşımaya tam kapanma düzenlemesiİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bu akşam başlayacak 17 günlük "tam kapanma" kapsamında toplu taşımada sefer sıklığını işe gidiş dönüş saatleri dışında azaltacak.
29.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

istanbulibbtaksimseyyar satıcızabıta

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.