İstanbul Caz Festivali

İstanbul Caz Festivali

Son dakika İstanbul Caz Festivali haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Caz Festivali gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Caz Festivali haber sayfamızda...

İstanbul Caz Festivali

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.657 istanbul caz festivali haberi bulunmuştur.
İki farklı müzisyen tek müzik
İki farklı müzisyen tek müzik 28. İstanbul Caz Festivali, Mabel Matiz ile Niels Broos’un birlikte vereceği konserle sona eriyor.
19.09.2021Kültür Sanat
Doğulu’nun caz hali
Doğulu’nun caz haliKenan Doğulu, ‘İhtimaller’ caz projesiyle, İKSV’nin düzenlediği 28. İstanbul Caz Festivali kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne aldı.
18.09.2021Cadde
Kenan Doğulu’nun caz hali
Kenan Doğulu’nun caz haliCazın büyüsü müzisyeni özgürleştirmesidir derler bu işin ustaları. Kenan Doğulu festival kapsamında verdiği konserde gece boyunca bu özgürlüğün tadını çıkardı
17.09.2021Kültür Sanat
Karsu: Pandemi boyunca pozitif kalmaya çalıştım
Karsu: Pandemi boyunca pozitif kalmaya çalıştımKarsu, güçlü sesi ve enerjisiyle hem Türkiye'de hem de dünyanın farklı yerlerinde hayranlık uyandırmaya devam ediyor. Pandeminin başından bu yana hastanede koronavirüs hastalarına her hafta konser veren, Türk yemeklerini yaşadığı ülke olan Hollanda'da tanıtmak için ülkenin en çok izlenen kanallarından birinde program yapan Karsu, bir süredir özlem duyduğu alkış seslerine de kavuştu. Yaz boyunca farklı yerlerde müzikseverlerle buluşan Karsu 28. İstanbul Caz Festivali kapsamında 20 Eylül akşamı Harbiye Açıkhava'da Karsu Plays Atlantic Records projesi için sahnede olacak. Müziğin efsane isimlerini üne kavuşturan Ahmet Ertegün'ün hikâyesi etrafında kurgulanan konserde Karsu, öykünün başlangıcını Mustafa Kemal Atatürk'e dayandırıyor. Konser öncesi yoğun temposu arasında konuşma fırsatı bulduğumuz Karsu ile hem bu projesini hem de yeni çalışmalarını konuştuk.
16.09.2021Kültür Sanat
Arlo Parks’a bir ödül daha
Arlo Parks’a bir ödül dahaBBC Yılın Sanatçısı Ödülü’nü kazanan 21 yaşındaki şarkıcı-söz yazarı Arlo Parks, yılın en seçkin İngiliz albümü olarak değerlendirilen “Collapsed in Sunbeams” ile 2021 Mercury ödülünü kazandı.
11.09.2021Kültür Sanat
Sanat etkinliklerinde yeni dönem başladı
Sanat etkinliklerinde yeni dönem başladı6 Eylül itibarıyla Türkiye, pandemi ile mücadelede yeni bir evreye geçti. Alınan kararlar doğrultusunda bu tarihten itibaren şehirler arası yolculuklarda ve kapalı mekân etkinliklerinde aşı ya da 48 saati geçmemiş PCR Testi zorunluluğu getirildi. Tüm dünyayı ektisi altına alan ve 2020 yılının Mart ayından bu yana Türkiye'de de sayısız etkinliğin iptal edilmesine neden olan salgın karşısında alınan bu yeni kararı kültür sanat dünyasının önde gelen isimleriyle konuştuk.
14.09.2021Kültür Sanat
Altın Gün'den bir konser daha
Altın Gün'den bir konser dahaKlasikleşmiş Anadolu rock şarkıları ve türkülerini saykedelik ve funk tınılarla birleştiren ve 16 Eylül’deki ilk açıklanan konserlerinin biletleri hızla tükenen Altın Gün, 17 Eylül Cuma akşamı tekrar festival sahnesinde olacak.
Altın Gün konserden önce bis yaptı
Altın Gün konserden önce bis yaptıAltın Gün ikinci kez toplanacak. İstanbul Caz Festivali’nin öne çıkan gruplarından Altın Gün yoğun ilgi nedeniyle bir konser daha verecek.
Sahne Afrika’nın kraliçesinin
Sahne Afrika’nın kraliçesininŞarkıcı, oyuncu, yazar ve aktivist, dört Grammy sahibi, UNICEF’in iyi niyet elçisi... Tüm bunlar Angelique Kidjo için tek nefeste söylenecek sıfatlardan sadece bazıları.
Erdok, Milliyet Sanat’ın kapağında
Erdok, Milliyet Sanat’ın kapağındaTürkiye’nin köklü kültür sanat dergisi Milliyet Sanat, pandemi günlerinde yaptığı yapıtlarını Yapı Kredi Bomontiada’da sergileyen, Türk resminin yaşayan büyük ustalarından Neş’e Erdok’u kapağına taşıyor.
28. İstanbul Caz Festivali sanatseverlerle buluşuyor
28. İstanbul Caz Festivali sanatseverlerle buluşuyorŞehre caz coşkusunu yaymaya hazırlanan 28. İstanbul Caz Festivali, 1 Eylül’de festivalin yeşille cazı bir araya getiren Parklarda Caz konserleri ile başlıyor. Festival bu yıl aralarında Angélique Kidjo, Kenan Doğulu, Stefano Di Battista, Karsu, Altın Gün, Mabel Matiz, Melike Şahin ve daha birçok yıldız ismi ağırlıyor.
31.08.2021Kültür Sanat
28. İstanbul Caz Festivali’nde SALT'ın 10. Yılına özel etkinlik
28. İstanbul Caz Festivali’nde SALT'ın 10. Yılına özel etkinlikİstanbul elektroakustik müzik ortamının yenilikçi isimlerinden Fulya Uçanok, Age Reform ve Serkan Emre Çiftçi’nin sahne alacağı program, 2 Eylül Perşembe saat 20.00’den itibaren Maçka Demokrasi Parkı’nda.
26.08.2021Kültür Sanat
28. İstanbul Caz Festivali'nde Gece Gezmesi ve Vitrin Panelleri
28. İstanbul Caz Festivali'nde Gece Gezmesi ve Vitrin PanelleriFestivalde bu yıl Gece Gezmesi etkinliğine “Vitrin: Türkiye Güncel Müzik Buluşması” panelleri eşlik edecek. Konserler ve paneller 18 Eylül’de Beykoz Kundura’da, Kundura Sahne işbirliğiyle gerçekleşecek.
23.08.2021Kültür Sanat
28. İstanbul Caz Festivali ücretsiz etkinlikleriyle her yaştan izleyici ağırlayaca
28. İstanbul Caz Festivali ücretsiz etkinlikleriyle her yaştan izleyici ağırlayacaİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali kapılarını 1 Eylül'de 28'inci kez açıyor. 40’a yakın konserin yanı sıra Festival, her yaştan izleyici için yeşille müziğin iç içe olduğu konser tecrübeleri sunacağı birçok ücretsiz etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.
18.08.2021Kültür Sanat
Caz hissetmeyi özledik
Caz hissetmeyi özledikBelki iki sene evvel İKSV bu programı açıklasa, şu niye yok, bu niye gelmedi, yine mi şu gibi serzenişlerde bulunurduk. Gelin görün ki, şu şartlarda böyle bir program da çöldeki vaha misali. Özlediğimiz cinste konserler. Bir daha bu kadar özlemek zorunda kalmamak dileğiyle...
18.07.2021Kültür Sanat
Irkçılığa karşı caz
Irkçılığa karşı cazABD’de düzenlediği konserlerle ırkçılığa karşı müzikle direnerek tarihe geçen Ahmet Ertegün anısına konserler tekrar başladı... İki yıl aradan sonra Washington Büyükelçiliği tarihi binasında düzenlenen ilk konseri Warren Wolf Vocal Vibes caz grubu verdi
10.07.2021Gündem
Caz biletleri 9 Temmuz’da satışta
Caz biletleri 9 Temmuz’da satıştaİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilecek olan 28. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri, İKSV Lale Kart üyeleri için 6 Temmuz Salı günü başlayan indirimli ön satış döneminin ardından 9 Temmuz Cuma günü genel satışa çıkıyor.
28. İstanbul Caz Festivali biletleri satışa çıkıyor
28. İstanbul Caz Festivali biletleri satışa çıkıyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen 28. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri, İKSV Lale Kart üyeleri için 6 Temmuz Salı günü başlayacak indirimli ön satış döneminin ardından 9 Temmuz Cuma günü genel satışa çıkıyor. Caz coşkusunu şehre yaymaya hazırlanan 28. İstanbul Caz Festivali, 1-24 Eylül tarihleri arasında açık hava mekânlarında 40’a yakın canlı performansla şehri konser alanına dönüştürecek. 28. İstanbul Caz Festivali, Garanti BBVA sponsorluğunda, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenecek.
Karsu’nun müziğiyle Ahmet Ertegün
Karsu’nun müziğiyle Ahmet ErtegünKarsu, “ilham kaynağım” dediği Ahmet Ertegün’ün hikâyesini şarkılarla anlatıyor. Sanatçı, “Ertegün’ün hikâyesi Atatürk’le başlıyor, The Rolling Stones ile bitiyor. Eğer Ertegün ailesi Amerika’ya yollanmasaydı The Rolling Stones böyle büyük olur muydu?” diyor
27.06.2021Kültür Sanat
Caz, İstanbul’da hissedilecek
Caz, İstanbul’da hissedilecekİstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu sene 28’incisi düzenlenen İstanbul Caz Festivali, eylül ayında caz coşkusunu tüm İstanbul’a yaymaya hazırlanıyor.
23.06.2021Kültür Sanat
28. İstanbul Caz Festivali programı açıklandı
28. İstanbul Caz Festivali programı açıklandıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 24 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali kapılarını 1 Eylül'de, 28'inci kez açmaya hazırlanıyor. Açık hava mekânlarında düzenlenecek 40’a yakın konser ve çeşitli yan etkinliklerle festival, İstanbul'un cazla hissedildiği günleri geri getiriyor.
22.06.2021Kültür Sanat
Muayene odasında vibrafonu olan hekim
Muayene odasında vibrafonu olan hekimTürkiye’nin sayılı vibrafon sanatçılarından Can Tutuğ son yıllarda yıldızı parlayan isimlerden biri. ‘Huzursuzluk’ adlı ilk albümünü yayınlayan müzisyen, bir yandan da psikiyatri uzmanı olarak çalışmalarını sürdürüyor...
25.04.2021Kültür Sanat
Kolektif İstanbul'dan yeni albüm Kısmet
Kolektif İstanbul'dan yeni albüm KısmetAnadolu ve Balkan müziğini hayranlık uyandırıcı sürprizlerle harmanlayan Kolektif İstanbul, 15’inci yılına “Kısmet” adlı albümle giriyor. Sahnedeki enerjisiyle ünlü grubun Ada Müzik etiketiyle yayınlanan beşinci stüdyo albümleri içinden geçtiğimiz zorlu süreçte dinleyiciye hoş bir nefes aldırıyor. Kolektif İstanbul her zaman olduğu gibi “Kısmet” ile coşturuyor, dans ettiriyor ve en önemlisi, mutlu ediyor.
16.04.2021Kültür Sanat
28. İstanbul Caz Festivali Genç Caz Konserleri
28. İstanbul Caz Festivali Genç Caz KonserleriGenç Caz’a seçilen müzisyen ve topluluklar, festival kapsamında konser verme imkânı yakalayacak. Ayrıca bu yıl ilk kez Genç Caz müzisyenlerinin katılımıyla bir derleme albüm hazırlanarak Sony Music Türkiye ve İKSV etiketiyle dijital ortamda yayımlanacak. Başvurular için son gün 24 Mayıs Pazartesi.
25.03.2021Kültür Sanat
“Bu geçiş döneminde esas olan kültür sanatın sürdürülebilirliğini sağlamak”
“Bu geçiş döneminde esas olan kültür sanatın sürdürülebilirliğini sağlamak”2020'nin ilk günlerinde Çin'de görülen ardından da kısa sürede tüm dünyaya yayılıp bir pandemiye dönüşen koronavirüs salgını hayatın tüm alanlarını etkiledi. Ancak özellikle yeme-içme, eğlence, kültür-sanat, ulaşım ve turizm gibi sektörler bu süreci en sert şekilde yaşıyor. Salgının başından itibaren durma noktasına gelen sonrasında da çevrimiçi platforma taşınan kültür-sanat etkinlikleri, bu şekilde ayakta kalmaya çalışıyor. Ancak mekânların kapalı olması nedeniyle müzisyen ve tiyatrocuların yanı sıra sahne çalışanları, organizatörler ve daha pek çok iş kolundaki insan zor günler yaşıyor. Bu zor günlerde müzik ve sahne çalışanları için düzenlenen destek gecelerine katkı sağlayan Anadolu Efes'in Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Selda Susal ile içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci konuştuk.
22.02.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

28. İstanbul Caz FestivalicazİKSVfestivalkültür sanat

İstanbul Caz Festivali ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.