İstanbul Finans Merkezi

İstanbul Finans Merkezi

Son dakika İstanbul Finans Merkezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Finans Merkezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Finans Merkezi haber sayfamızda...

İstanbul Finans Merkezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.562 istanbul finans merkezi haberi bulunmuştur.
BDDK’dan vatandaşa ve iş dünyasına kolaylık
BDDK’dan vatandaşa ve iş dünyasına kolaylıkBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), vatandaşın ve iş dünyasının salgın koşullarından normale geçiş döneminde finansman erişimini kolaylaştıracak, kredi sisteminin etkin çalışmasına daha fazla katkıda bulunacak kararlar aldı.
8.07.2021Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Aşan'ı kabul etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Aşan'ı kabul ettiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan'ı kabul etti.
23.06.2021Siyaset
Dev halka arzlar
Dev halka arzlarBorsa İstanbul’da arka arkaya yapılan dev halka arzlar yatırımcılardan ilgi görüyor. Son yılların en büyük halka arzı için Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ gün sayıyor
27.04.2021Ekonomi
Faizsiz finans sistemini güçlendirecek adımlar yıl sonuna kadar atılacak
Faizsiz finans sistemini güçlendirecek adımlar yıl sonuna kadar atılacakEkonomi Reformları Eylem Planı'na ilişkin takvim kapsamında, faizsiz finans sistemini güçlendirecek reformlar yıl sonuna kadar hayata geçirilecek.
29.03.2021Ekonomi
Faizsiz finans adımları yıl sonuna kadar atılacak
Faizsiz finans adımları yıl sonuna kadar atılacakEkonomi Reformları Eylem Planı'na ilişkin takvim kapsamında, faizsiz finans sistemini güçlendirecek reformlar yıl sonuna kadar hayata geçirilecek.
29.03.2021Uzmanpara
'Türkiye'ye yatırımlar artacak'
'Türkiye'ye yatırımlar artacak'Gelişen 8 Ülke Ekonomik İşbirliği Örgütü'nün (D-8) Genel Sekreteri Büyükelçi Dato Ku Jaafar Ku Shaari, İstanbul Finans Merkezi (İFM) ve yapılan reformlarla Türkiye'nin daha fazla yatırım çekeceğini belirterek, Türkiye'nin, potansiyeliyle hem finansal sistem bağlamında hem de ülkeye yatırım çekmede rekabetçi kalmaya devam edeceğini söyledi.
25.03.2021Uzmanpara
'Türkiye yaşadığı türbülansı aşacak ve yoluna devam edecek'
'Türkiye yaşadığı türbülansı aşacak ve yoluna devam edecek'Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, "Türkiye, şu anda yaşadığı türbülansı aşacak, sakinleşecek ve yoluna devam edecek." dedi.
24.03.2021Ekonomi
Reform paketiyle faizsiz finans sistemi güçlenecek
Reform paketiyle faizsiz finans sistemi güçlenecekTürkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Genel Sekreteri Osman Akyüz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi'nin faizsiz finans sistemini güçlendireceğini belirterek, reformların Türkiye'nin bölgesel bir finans merkezi olmasına katkı sağlayacağını söyledi.
20.03.2021Ekonomi
İş dünyası 'yatırım reformlarını' olumlu karşıladı
İş dünyası 'yatırım reformlarını' olumlu karşıladıİş dünyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi ile üretken yatırımların güçlü bir şekilde teşvik edilmesine olumlu bakarken bunun yatırımcı güvenini güçlendireceği kanaatinde.
19.03.2021Uzmanpara
İş dünyası "yatırım reformlarını" olumlu karşıladı
İş dünyası "yatırım reformlarını" olumlu karşıladıİş dünyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi ile üretken yatırımların güçlü bir şekilde teşvik edilmesine olumlu bakarken bunun yatırımcı güvenini güçlendireceği kanaatinde.
19.03.2021Ekonomi
Son dakika Haberi: Müjde geldi! 10 yıl boyunca vergi yok...
Son dakika Haberi: Müjde geldi! 10 yıl boyunca vergi yok...Son dakika haberine göre İstanbul ekonominin merkezi oluyor, bu ekonomi seferberliğine katılan şirketler de kazancına kazanç ekliyor. Atılacak adımlar kapsamında İFM'de yer alan şirketler 10 yıl boyunca Kurumlar Vergisi’nde yüzde 100 indirim alacak, damga ve harçlardan muaf olacak. Belli koşullarda vergi kesintisi yapılmayacak. İşte vergi ve harçlardan muaf olunmasına ilişkin şart ve kriterlere dair edinilen bilgiler...
19.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Ekonomi Reform Paketi"nin ayrıntılarını paylaştı. Bakan Elvan "850 bin esnafa vergi muafiyeti istisna uygulamamız 2021 yılı kazançlarıyla başlayacak ve kalıcı olarak uygulanacak. dedi. Kripto para ve altın ile ilgili de açıklamalarda bulunan Elvan, "Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz. Kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Altına yönelik bazı tedbirler aldık, tüm aktörleriyle yeniden düzenlenecek. Piyasada kayıt dışılığın azaltılması konusunda tedbirler almaya başladık ve bunlara devam edeceğiz." dedi.
16.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İşte Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm detaylar
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İşte Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm detaylarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomi Reformları" için hazırlanan kitapçık, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinde yayımlandı.
12.03.2021Ekonomi
‘İstanbul Finans Merkezi bu yıl biter’
‘İstanbul Finans Merkezi bu yıl biter’Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Finans Merkezi’nin (İFM) inşaat ilerlemesinin yüzde 66 seviyesine geldiğini açıkladı.
10.03.2021Ekonomi
İstanbul Finans Merkezi 2022 ilk çeyrekte açılıyor
İstanbul Finans Merkezi 2022 ilk çeyrekte açılıyorCumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi’ni (İFM) 2022’nin ilk çeyreğinde açmayı planladıklarını açıkladı.
15.02.2021Ekonomi
İFM 2022'de açılıyor
İFM 2022'de açılıyorCumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi'ni (İFM) 2022'nin ilk çeyreğinde açmayı planladıklarını belirterek, "İFM Projesi'nin, tamamlandığında son 10 yılın en önemli projelerinden birisi olacağına inanıyorum." ifadesini kullandı.
14.02.2021Ekonomi
Mevzuata aykırılık yok
Mevzuata aykırılık yokTürkiye Varlık Fonu’na(TVF) ait denetim raporları, TBMM’ye sunuldu. Bağımsız kuruluşlar ve Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu denetçilerinin imzasını taşıyan raporlarda 177 milyar TL’lik özkaynağı bulunan TVF hesapları için “önemli bir mevzuata aykırılığa rastlanmadı” tespiti yer aldı.
18.01.2021Siyaset
Bakan Kurum: Şu an İstanbul'da 117 bin konutun dönüşümünü gerçekleştiriyoruz
Bakan Kurum: Şu an İstanbul'da 117 bin konutun dönüşümünü gerçekleştiriyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bu hedef doğrultusunda, önümüzdeki 5 yıl içerisinde her yıl 300 bin, 5 yılda 1,5 milyon konutun dönüşümü için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şu an İstanbul'da fiilen 117 bin konutun dönüşümünü gerçekleştiriyoruz" dedi.
9.01.2021Siyaset
Son dakika! Fuat Oktay'dan yaptırım kararına tepki
Son dakika! Fuat Oktay'dan yaptırım kararına tepkiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD'nin haksız yaptırım kararını şiddetle kınadığını söyleyerek, "Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı İsmail Demir, Başkan Yardımcısı Faruk Yiğit, Hava Savunma ve Uzay Daire Başkanı Serhat Gençoğlu ve Grup Müdürü Mustafa Alper Deniz; sizlerle gurur duyuyoruz. Milletimiz ve devletimiz adına, 'Sizinleyiz, yanınızdayız.' diyorum." dedi.
15.12.2020Gündem
TVF, 2021’de yeni  bono ihracı yapacak
TVF, 2021’de yeni bono ihracı yapacakTürkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, “2021’de bono ihracı sürecine gireceğiz” dedi.
2.12.2020Ekonomi
Borsa İstanbul'da pay devri tamamlandı
Borsa İstanbul'da pay devri tamamlandıTürkiye Varlık Fonu (TVF) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) arasında, Borsa İstanbul’un yüzde 10'luk payının QIA'ya devrini içeren işlem tamamlandı. Borsa İstanbul’un 2 milyar dolarlık toplam sermaye değeri üzerinden belirlendi.
30.11.2020Ekonomi
‘Ambargo bizi sadece kamçılar’
‘Ambargo bizi sadece kamçılar’Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2021’in reform ve değişim odaklı, yeni ihtiyaçlara en uygun projelerin gerçekleştirileceği bir yıl olacağını belirterek, reformları Cumhur İttifakı’yla hayata geçireceklerini söyledi. Oktay, “Birisi bize herhangi bir ambargo koyacaksa biz buna önceden olduğu gibi üzülen taraf değiliz. Bu bizi sadece kamçılıyor” diye konuştu.
29.11.2020Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Seri üretim sürecine başlandı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Seri üretim sürecine başlandıCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Türkiye'nin ilk milli hava-hava füzesi GÖKTUĞ'da uçak üzeri testlere, ilk milli deniz füzemiz ATMACA'da seri üretim sürecine başlanmıştır. Mini akıllı mühimmatlarımız ile güdüm kitlerimizin üretim, teslimat ve ihracatları sürmektedir"
27.11.2020Gündem
Borsa İstanbul'da gong yatırımcılar için çaldı
Borsa İstanbul'da gong yatırımcılar için çaldıCumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi'ni 2022'nin ikinci yarısında tamamlayacaklarını belirterek, "(İstanbul Finans Merkezi) Mümkün olduğunca bankacılık dışı kesimle de doldurmak istiyoruz. Özellikle sermaye piyasalarında faaliyet gösteren bütün şirketleri ve kurumları 2022'nin ikinci yarısından itibaren İstanbul Finans Merkezi'ne bekliyoruz." dedi.
16.11.2020Uzmanpara
Formula 1 gongu ile borsada rekor
Formula 1 gongu ile borsada rekorGüne, Formula 1 için çalınan gongla başlayan Borsa İstanbul, 1.303 ile gün içi rekorunu kırdı. Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, “Kırılmadık rekor kalmayacak” dedi
13.11.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomireformfuat oktayborsa istanbulpaket

İstanbul Finans Merkezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.