İstanbul Kültür Sanat Vakfı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı

Son dakika İstanbul Kültür Sanat Vakfı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Kültür Sanat Vakfı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Kültür Sanat Vakfı haber sayfamızda...

İstanbul Kültür Sanat Vakfı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.603 istanbul kültür sanat vakfı haberi bulunmuştur.
Onur Ödülleri belli oldu
Onur Ödülleri belli olduİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 8-19 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 41. İstanbul Film Festivali’nde Sinema Onur Ödülleri’nin takdim edileceği sanatçılar açıklandı.
14.01.2022Kültür Sanat
Cazın genç  hâli albüm oldu
Cazın genç hâli albüm olduİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturmak amacıyla başlattığı Genç Caz projesi bu yıl ilk defa, Genç Caz konserlerine seçilen isimlerle özel bir albüm hazırlandı.
18.12.2021Kültür Sanat
Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, 29 Ekim'de başlayacak
Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, 29 Ekim'de başlayacakBeyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin tanıtım toplantısı, Galataport İstanbul'da gerçekleştirildi.
22.10.2021Gündem
25. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor
25. İstanbul Tiyatro Festivali başlıyor25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim’de perdelerini açıyor. 20 Kasım’a kadar sürecek festivalin ilk haftasında, fiziki ve çevrimiçi oyunların yanı sıra ücretsiz etkinlikler de gerçekleştirilecek.
20.10.2021Kültür Sanat
Film, müzik ya da hobi... Hasret bitti, festivaller dönüyor!
Film, müzik ya da hobi... Hasret bitti, festivaller dönüyor!Sonbaharın gelişiyle festival sezonu da hızlı bir şekilde başladı. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl iptal edilen, ertelenen ya da yalnızca dijital ortamda düzenlenen festivaller, şimdi özlediğimiz şekilde kanlı canlı geri dönüyor. Film festivallerinden müzik, tiyatro, lezzet ya da hobi festivallerine kadar sonbaharda bizleri neler bekliyor, bir bir sıraladık.
Ekimde ne izleyeceğini biliyorum!
Ekimde ne izleyeceğini biliyorum!Bu yıl 20. kez düzenlenecek Filmekimi’nde merakla beklenen filmler var. Festivallerden ödüllerle dönenler, yapım aşamasında sinemaseverleri heyecanlandıranlar. Seçmesi zor, o yüzden size beş öneri hazırladık
Filmekimi sadece salonlarda
Filmekimi sadece salonlardaİKSV tarafından bu yıl 20. kez düzenlenen Filmekimi, aralarında merakla beklenen “Dune”, “The Power of the Dog” ve “Titane”ın da olduğu filmleri izleyiciyle buluşturacak
29.09.2021Kültür Sanat
Filmekimi için istanbul, Ankara ve İzmir'de geri sayım
Filmekimi için istanbul, Ankara ve İzmir'de geri sayımİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 20. kez düzenlenen Filmekimi 8-17 Ekim’de İstanbul ile Ankara ve İzmir’de sinemaseverlerle buluşuyor. Altın Lale kazanan Madalena'nın yanı sıra Cannes’da Altın Palmiye kazanan Titane, tüm dünyada merakla beklenen Dune: Çöl Gezegeni, Venedik'te Altın Ayı kazanan Kürtaj gibi filmlerin Türkiye prömiyerlerinin yapılacağı Filmekimi’nin biletleri 4 Ekim’de satışa çıkıyor.
28.09.2021Kültür Sanat
49. İstanbul Müzik Festivali sona erdi
49. İstanbul Müzik Festivali sona erdiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, dün akşam gerçekleşen Accademia Bizantina konseriyle sona erdi.
17.09.2021Kültür Sanat
Arlo Parks’a bir ödül daha
Arlo Parks’a bir ödül dahaBBC Yılın Sanatçısı Ödülü’nü kazanan 21 yaşındaki şarkıcı-söz yazarı Arlo Parks, yılın en seçkin İngiliz albümü olarak değerlendirilen “Collapsed in Sunbeams” ile 2021 Mercury ödülünü kazandı.
11.09.2021Kültür Sanat
Tiyatro nefes aldırır
Tiyatro nefes aldırırİstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında yüz yüze ve çevrimiçi gösterilerle gerçekleşecek.
10.09.2021Kültür Sanat
25. İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı
25. İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında yurtdışından ve Türkiye’den toplam 25 tiyatro, performans ve dans gösterisini ağırlamaya hazırlanıyor. Festival biletleri 24 Eylül Cuma günü 10.30’da passo.com.tr adresinde satışa çıkıyor.
Ödül gecesi
Ödül gecesiİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü, Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen törenle takdim edildi.
9.09.2021Cadde
49. İstanbul Müzik Festivali'nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü Pēteris Vasks'ın
49. İstanbul Müzik Festivali'nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü Pēteris Vasks'ınİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü, 6 Eylül Pazartesi akşamı Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen bir törenle takdim edildi. Pandemi kısıtlamaları sebebiyle törene katılamayan besteci Pēteris Vasks adına ödülü Letonya Cumhuriyeti Büyükelçisi Pēteris Vaivars aldı. Vaivars’a ödülü İKSV Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak sundu.
49. İstanbul Müzik Festivali Eylül konserleriyle devam ediyor
49. İstanbul Müzik Festivali Eylül konserleriyle devam ediyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, eylül ayında Ufuk & Bahar Dördüncü, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Martynas Levickis, Modigliani Quartet, Simon Ghraichy, Şirin Pancaroğlu & Bora Uymaz Ensemble, Accademia Bizantina ve Khatia Buniatishvili’yi ağırlayacak.
28. İstanbul Caz Festivali sanatseverlerle buluşuyor
28. İstanbul Caz Festivali sanatseverlerle buluşuyorŞehre caz coşkusunu yaymaya hazırlanan 28. İstanbul Caz Festivali, 1 Eylül’de festivalin yeşille cazı bir araya getiren Parklarda Caz konserleri ile başlıyor. Festival bu yıl aralarında Angélique Kidjo, Kenan Doğulu, Stefano Di Battista, Karsu, Altın Gün, Mabel Matiz, Melike Şahin ve daha birçok yıldız ismi ağırlıyor.
31.08.2021Kültür Sanat
28. İstanbul Caz Festivali’nde SALT'ın 10. Yılına özel etkinlik
28. İstanbul Caz Festivali’nde SALT'ın 10. Yılına özel etkinlikİstanbul elektroakustik müzik ortamının yenilikçi isimlerinden Fulya Uçanok, Age Reform ve Serkan Emre Çiftçi’nin sahne alacağı program, 2 Eylül Perşembe saat 20.00’den itibaren Maçka Demokrasi Parkı’nda.
26.08.2021Kültür Sanat
İstanbul Müzik Festivali tüm hızıyla devam ediyor
İstanbul Müzik Festivali tüm hızıyla devam ediyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, ikinci haftasında Borusan Quartet, Paul Meyer, Diskant Ensemble, Festival Orkestrası ve Hande Küden’i; Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, ARTER Arka Bahçe ve Saint Benoît Fransız Lisesi Büyük Avlu’da ağırlıyor. 28 Ağustos Cumartesi günü ise Chromas, Habitat Parkı’nda gerçekleştirilecek Hafta Sonu Klasikleri kapsamında ücretsiz olarak müzikseverlerle buluşuyor.
24.08.2021Kültür Sanat
28. İstanbul Caz Festivali'nde Gece Gezmesi ve Vitrin Panelleri
28. İstanbul Caz Festivali'nde Gece Gezmesi ve Vitrin PanelleriFestivalde bu yıl Gece Gezmesi etkinliğine “Vitrin: Türkiye Güncel Müzik Buluşması” panelleri eşlik edecek. Konserler ve paneller 18 Eylül’de Beykoz Kundura’da, Kundura Sahne işbirliğiyle gerçekleşecek.
23.08.2021Kültür Sanat
49. İstanbul Müzik Festifali Açılış Konseri ile başladı
49. İstanbul Müzik Festifali Açılış Konseri ile başladıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali’nin açılış töreni ve konseri, 18 Ağustos Çarşamba akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi.
18.08.2021Kültür Sanat
28. İstanbul Caz Festivali ücretsiz etkinlikleriyle her yaştan izleyici ağırlayaca
28. İstanbul Caz Festivali ücretsiz etkinlikleriyle her yaştan izleyici ağırlayacaİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali kapılarını 1 Eylül'de 28'inci kez açıyor. 40’a yakın konserin yanı sıra Festival, her yaştan izleyici için yeşille müziğin iç içe olduğu konser tecrübeleri sunacağı birçok ücretsiz etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.
18.08.2021Kültür Sanat
Ayvalık’tan doğaya destek var!
Ayvalık’tan doğaya destek var!Ayvalık Ayazması’nda, Milliyet Sanat’ın düzenlediği Ali Kabaş’ın “Yabani” adlı sergisi açıldı. Büyük ilgi gören sergi tabiatın rahat bırakıldığı zaman oluşturduğu doğal güzelliğe dikkat çekiyor
12.08.2021Kültür Sanat
Sakıp Sabancı Müzesi'nde sanat dolu yaz etkinlikleri
Sakıp Sabancı Müzesi'nde sanat dolu yaz etkinlikleriZengin koleksiyonları, ev sahipliği yaptığı uluslararası ve ulusal geçici sergileri, konservasyon çalışmaları, öğretim programları, konser, konferans ve seminerleriyle çok yönlü bir müzecilik anlayışını yansıtan Sakıp Sabancı Müzesi, bu yaz unutulmayacak etkinliklere ev sahipliği yapıyor.
10.08.2021Kültür Sanat
Fazıl Say'dan bir dünya prömiyeri
Fazıl Say'dan bir dünya prömiyeriİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenecek 49. İstanbul Müzik Festivali, 18 Ağustos’tan itibaren, İstanbul’un en keyifli açık hava mekânlarının yanı sıra vapur ve parklarda düzenlenecek konserlerle, festival coşkusunu tüm şehre yaymaya hazırlanıyor.
Kültür Hatı eğitimlerine başvurular başladı
Kültür Hatı eğitimlerine başvurular başladıİKSV’nin UNESCO destekli “Kültür Hattı” projesi kapsamındaki eğitim programına başvurular için bir açık çağrı yayımlandı. İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları’nın yürüttüğü “Kültür Hattı”, ülke genelinde kültür-sanat alanında çalışanlar için tasarlanmış bir eğitim ve işbirliği projesi. Eğitim programlarına son başvuru tarihi 30 Ağustos.

Benzer Haber Etiketleri

İstanbul Kültür Sanat Vakfı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.