İstanbul Sözleşmesi

İstanbul Sözleşmesi

Son dakika İstanbul Sözleşmesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Sözleşmesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Sözleşmesi haber sayfamızda...

İstanbul Sözleşmesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.366 istanbul sözleşmesi haberi bulunmuştur.
Kaçırmak istediği Hilal'i öldüren direksiyon eğitmeni için karar! Annesi gözyaşlarına boğuldu
Kaçırmak istediği Hilal'i öldüren direksiyon eğitmeni için karar! Annesi gözyaşlarına boğuldu Manisa'da, kaçırmaya çalıştığı üniversite öğrencisi Hilal Sultan Kırgöz'ü (21) sırtından tabancayla vurarak öldüren direksiyon eğitmeni Önder Lafçı'nın (45) yargılandığı davada mütalaasını veren savcı, sanık için ağırlaştırılmış müebbet hapis talep etti. Duruşmanın ardından Kırgöz’ün annesi Zeynep Kırgöz gözyaşları içinde açıklama yaptı.
21.05.2024 Gündem
CHP'li Aylin Nazlıaka: Birçok kadın şiddet sarmalından çıkamıyor
CHP'li Aylin Nazlıaka: Birçok kadın şiddet sarmalından çıkamıyor Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, "Bugün ülkemizde birçok kadın işsizlik girdabından kurtulmaya çalışıyor. Bugün ülkemizde birçok kadın şiddet sarmalından çıkamıyor. En temel hakları olan yaşam haklarını kaybediyorlar. Gelecek kaygısı, daha doğrusu geleceksizlik tüm kadınların hayatını çok yıpratıyor ve psikolojik olarak da çok zorluyor" dedi.
12.05.2024 Gündem
Adalet Bakanı Tunç cezaevlerindeki öğrenci sayısını açıkladı
Adalet Bakanı Tunç cezaevlerindeki öğrenci sayısını açıkladı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tunç "Şu anda cezaevlerinde 65 bin 986 öğrenci var" dedi.
8.05.2024 Gündem
'Biz Avrupa’nın bir parçasıyız'
'Biz Avrupa’nın bir parçasıyız' Türkiye’nin Avrupa’nın bir parçası olduğunu vurgulayan Özel, “AB tam üyeliği parti olarak bizim de halkımızın da temel hedefidir” dedi. Gazze’de yaşanan katliama da dikkati çeken Özel ataşkes çağrısı yaptı, kalıcı çözüm için iki devletli oluşuma işaret etti.
18.04.2024 Gündem
Hazine Bakanlığı'ndan Dünya Bankası ülke işbirliğine ilişkin açıklama
Hazine Bakanlığı'ndan Dünya Bankası ülke işbirliğine ilişkin açıklama Hazine ve Maliye Bakanlığı, Dünya Bankası ülke işbirliğine ilişkin açıklama yaptı.
16.04.2024 Ekonomi
‘Görevlere talip olun’
‘Görevlere talip olun’ CHP Genel Başkanı Özel, “Romanların Meclis’te temsil edilmesi gerektiğini savunuyorum. Bizim belediyelerimiz Romanların en az sorun yaşadığı belediyeler. Romanlar olarak CHP’de siyaset yapın. Görevlere talip olun, söz veriyorum, Genel Başkan’ınız arkanızda” dedi.
23.03.2024 Gündem
CHP lideri Özgür Özel: Eşit temsil sağlayacağız
CHP lideri Özgür Özel: Eşit temsil sağlayacağız CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde Romanlarla buluştu.
22.03.2024 Gündem
Özgür Özel Zonguldak'ta konuştu! 6 Şubat madencileri unutulmadı
Özgür Özel Zonguldak'ta konuştu! 6 Şubat madencileri unutulmadı CHP lideri Özgür Özel, yerel seçim çalışmaları kapsamında Zonguldak’ta Madenci Anıtı’nda miting düzenledi.
9.03.2024 Gündem
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, STK temsilcileri ile bir araya geldi
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, STK temsilcileri ile bir araya geldi CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın karşısında Millet İttifakı'ndan çok daha güçlü durumda olan Türkiye İttifakı olduğunu söyledi. Özel, "Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Alevi, Sünni ayırmayan Türkiye İttifakı, Türkiye'nin geleceğin garantisidir" dedi.
4.03.2024 Gündem
28 günde 25 kadın öldürüldü! Katilleri erkekler
28 günde 25 kadın öldürüldü! Katilleri erkekler Türkiye’de 24 saatte yaşları 32 ile 49 arasında değişen 8 kadın, şubat ayında da en az 25 kadın eşleri ya da eski eşleri tarafından öldürüldü. Öldürülme nedenleri ise kendi hayatlarına dair yeni karar almak istemeleri...
29.02.2024 Gündem
‘Bazı suçlarda idam cezası olmalı’
‘Bazı suçlarda idam cezası olmalı’ Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, CNN TÜRK’te yaptığı değerlendirmede HDP’nin kapatma davasından Can Atalay dosyasına, kadın cinayetlerine verilen cezalara kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. Şahin’in açıklamalarından bazıları şöyle:
5.01.2024 Gündem
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan CNN TÜRK'e önemli açıklamalar
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan CNN TÜRK'e önemli açıklamalar Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, CNN TÜRK'e özel ve çok önemli açıklamalarda bulundu. Başsavcı, HDP'nin kapatma davasından Can Atalay dosyasına, kadın cinayetlerine verilen cezalara kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.
4.01.2024 Gündem
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan CNN TÜRK'e önemli açıklamalar
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan CNN TÜRK'e önemli açıklamalar Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, CNN TÜRK'e özel ve çok önemli açıklamalarda bulundu. Başsavcı, HDP'nin kapatma davasından Can Atalay dosyasına, kadın cinayetlerine verilen cezalara kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.
4.01.2024 Haberler
4 yıldır dinmeyen acı! '15 günde bir mezarının başındayız'
4 yıldır dinmeyen acı! '15 günde bir mezarının başındayız' Ordu’da cezaevi firarisi Özgür Arduç (36) tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversiteli Ceren Özdemir (20), ölümünün 4'üncü yılında anıldı.
3.12.2023 Gündem
‘İYİ Parti’nin güneşi balçıkla sıvanamaz’
‘İYİ Parti’nin güneşi balçıkla sıvanamaz’ İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Onların attığı çamur bize yapışmaz, sürdüğü balçık İYİ Parti güneşini sıvayamaz” dedi. Akşener, partisinin dünkü grup toplantısında özetle şunları söyledi:
30.11.2023 Gündem
Beştepe’de ‘beklenen’ zirve
Beştepe’de ‘beklenen’ zirve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili “50 artı 1” şartı konusunda yaptıkları farklı açıklamalardan sonra ilk yüz yüze görüşmelerini dün gerçekleştirdi.
30.11.2023 Gündem
Akşener'den Özgür Özel açıklaması: Randevu istedi, ben de verdim
Akşener'den Özgür Özel açıklaması: Randevu istedi, ben de verdim İYİ Parti Lideri Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yapacağı görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.
29.11.2023 Gündem
‘Şiddetle mücadele temel politikamız’
‘Şiddetle mücadele temel politikamız’ Kadına yönelik şiddetle mücadelede en büyük devrimin 2012’de çıkarılan 6284 sayılı kanun olduğunu belirten Erdoğan, “İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmemizin kadın hakları ve şiddetle mücadeleye en küçük olumsuz etkisi olmamıştır” dedi.
26.11.2023 Gündem
Dayanışma ile daha güçlüyüz
Dayanışma ile daha güçlüyüz Bu yıl #BahanesiYok sloganıyla vurgulanan kampanya tanıtımında konuşan AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landurt, cinsiyet eşitliğinin sağlanması için Türkiye’ye destek olmayı sürdüreceklerini söyledi. UN Women Türkiye Ülke Direktörü Varbanova da yasaların kararlılıkla uygulanmasının önemine işaret etti ve mağdurların yardım istememesinin ardında utanç, damgalama, kurumlara olan güven eksikliği olduğunu söyledi.
26.11.2023 Gündem
Ailenin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadın ve erkek eşittir
Ailenin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadın ve erkek eşittir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Üniversitesi'nde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programı'nda konuşma yaptı. Ailenin önemine vurgu yapan Erdoğan, 'Bizim gönül ve fikir dünyamızda kadın ve erkek Allah'ın kulu olmakla da, vatandaş olmakla da eşittir, biri diğerinden üstün değildir.' dedi.
25.11.2023 Gündem
Yurttan kaçan çocuklar için kriz masası kuruldu
Yurttan kaçan çocuklar için kriz masası kuruldu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, son dönemde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Koruma altındaki çocuklar suç örgütlerince kullanılıyor” iddiasının ardından yeniden gündemde olan kurumlara ilişkin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda açıklama yaptı.
24.11.2023 Gündem
Akçakale Müftüsü Halil B. cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı
Akçakale Müftüsü Halil B. cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı Şanlıurfa’nın Akçakale İlçe Müftüsü Halil B.'ye (37) ücretli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi verdiği sınıfta 12 yaşındaki ismi açıklanmayan kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında açılan soruşturma sonucu tutuklandı.
22.10.2023 Gündem
TBMM Genel Kurulu faaliyetlerine başladı
TBMM Genel Kurulu faaliyetlerine başladı TBMM Genel Kurulu, 28'inci Dönem 2'nci Yasama Yılı faaliyetlerine başladı.
3.10.2023 Gündem
Meral Akşener açıkladı! İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu
Meral Akşener açıkladı! İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İzmir programında ziyaretlerde bulundu. Akşener, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayını da açıkladı
20.09.2023 Gündem
‘İstanbul Sözleşmesi kırmızı çizgimizdir’
‘İstanbul Sözleşmesi kırmızı çizgimizdir’ CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, “İstanbul Sözleşmesi bizim kırmızı çizgimizdir. Kadınların yaşam hakkını gasp eden bu karar verildiği günden bu yana ‘Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre, 540’ı şüpheli olmak üzere en az 1223 kadın öldürüldü. Bütün bu cinayetlerin sorumlusu şahsım hükümetidir” dedi.
1.08.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İstanbul Sözleşmesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.