İstanbul Sözleşmesi

İstanbul Sözleşmesi

Son dakika İstanbul Sözleşmesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Sözleşmesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Sözleşmesi haber sayfamızda...

İstanbul Sözleşmesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.984 istanbul sozlesmesi haberi bulunmuştur.
Kalite kontrol artık kadınlarda
Kalite kontrol artık kadınlardaGoodyear’ın Adapazarı fabrikasında uygulanan bir proje kapsamında 10 kadın çalışan, fabrikadaki kalite kontrol bölümünde görev almaya başladı.
21.06.2021 Ekonomi
Kızları katledilen babaların ortak çağrısı: Kadınlarımız ölmesin
Kızları katledilen babaların ortak çağrısı: Kadınlarımız ölmesinBabalar Günü, evlatları katledilen babalar için acıyı yeniden yaşamak demek. Ama onların ortak bir çağrısı var: “Bundan sonra kızlarımız, kadınlarımız ölmesin. Hiçbir kadının ölmediği gün bizim için Babalar Günü.”
20.06.2021Gündem
‘Şiddet cins kırıma dönüşen bir mesele’
‘Şiddet cins kırıma dönüşen bir mesele’TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında toplandı.
16.06.2021Siyaset
“Kadın sinemacılar olarak her yerdeyiz”
“Kadın sinemacılar olarak her yerdeyiz”Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nden Onur Ödülü alan Nur Sürer, sinemacı kadınların ağırlığının sektörde artmasına şahit olduğunu ve bunun sevindirici olduğunu söyledi
Kadın temsilcilere Karaca’dan destek
Kadın temsilcilere Karaca’dan destekFETHİYE Belediye Başkanı Alim Karaca, Kibele Kadın Platformu ve Fethiye Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği adına Dilek Cömert, CHP Kadın Kolları Başkanı Gülümser Oymak, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Fethiye Şubesi adına Şule Sönmez, meclis üyeleri Melek Gözde Gürsoy Hoşafçı, Mürüvvet Başıhoş ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Halime Ok’u makamında ağırladı.
1.06.2021Ege
Kadınlara istihdam desteği
Kadınlara istihdam desteğiEFELER Belediyesi, Nevzat Biçer Nikah ve Konferans Salonu’nda İstanbul Sözleşmesi Yaşatır konulu panel düzenlendi.
29.05.2021Ege
Bakan Yanık'tan 'İstanbul Sözleşmesi' açıklaması
Bakan Yanık'tan 'İstanbul Sözleşmesi' açıklamasıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Türkiye İstanbul Sözleşmesi'nden çekildi diye kadına yönelik şiddetle mücadelenin ya da kadın hakları kazanımlarının çöpe gittiğini söylemek büyük bir haksızlık olur." dedi.
26.05.2021Haberler
Bakan Yanık'tan 'İstanbul Sözleşmesi' açıklaması
Bakan Yanık'tan 'İstanbul Sözleşmesi' açıklamasıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Türkiye İstanbul Sözleşmesi'nden çekildi diye kadına yönelik şiddetle mücadelenin ya da kadın hakları kazanımlarının çöpe gittiğini söylemek büyük bir haksızlık olur." dedi.
26.05.2021Siyaset
Mor Çatı’dan İstanbul Sözleşmesi davası
Mor Çatı’dan İstanbul Sözleşmesi davasıMor Çatı, 20 Mart’ta Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türkiye’nin tek taraflı olarak İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararını Danıştay’a taşıdı. 20 Mayıs’ta Danıştay’da dava açan Mor Çatı, Sözleşme’nin 1 Temmuz tarihinde Türkiye’de yürürlükten kaldırılması tehdidinin durdurulmasını ve çekilme kararının iptalini talep etti.
22.05.2021Gündem
Zeynep’e destek
Zeynep’e destekİstanbul Sözleşmesi’nin hükümlerini uygulayacaklarını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Zeynep Çetinkaya’nın kendini darp eden Berk Öcalan’a karşı açtığı davanın ilk duruşmasına katılarak destek verdi.
19.05.2021Ege
“Kendimi canlı hissettiğim yerden koptum”
“Kendimi canlı hissettiğim yerden koptum”Podacto’nun yeni oyunu “Burası Benim Vitrinim” için mikrofon başına geçen Nilperi Şahinkaya, sahne özlemini şu sözlerle anlatıyor: “Sahneyi çok özlüyorum. Kendimi canlı hissettiğim yerden koptum. Tabii bu insanı eksik hissettiriyor”
16.05.2021Pazar
‘İstanbul Sözleşmesi can simidimizdir’
‘İstanbul Sözleşmesi can simidimizdir’CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceklerini belirterek, “İnsan haklarına ait bir sözleşmeden, üç kez boş ol diyerek çıkılamaz. Bu sefer atı alan Üsküdar’ı o kadar kolay geçemeyecek” dedi.
12.05.2021Siyaset
Hiçbir kadın ölmesin diye mücadele ediyorlar
Hiçbir kadın ölmesin diye mücadele ediyorlarAçelya Şengül ve Deren Melis Göçmen, annelerini şiddet yüzünden kaybetmiş iki genç kadın. Açelya Şengül’ün annesi Fatma Şengül, 30 Mart 2019 tarihinde aynı iş yerinde çalıştığı Zeynel Akbaş tarafından evinin kapısının önünde dört kurşunla öldürüldü.
9.05.2021Gündem
Çavuşoğlu: Birçok Batı ülkesinde İslamofobik ve anti-semitik saldırılar artışta
Çavuşoğlu: Birçok Batı ülkesinde İslamofobik ve anti-semitik saldırılar artıştaDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, AB ülkelerinin bazılarında insan hakları alanında sorunlar oluşmaya başladığını, İslamofobik ve anti-semitik saldırıların artışta olduğunu söyledi.
4.05.2021Dünya
Son dakika! İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı'dan Alparslan Kuytul açıklaması!
Son dakika! İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Çataklı'dan Alparslan Kuytul açıklaması!Gelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında nisan ayında 11 milyon 463 bin 48 denetim gerçekleştirildiğini açıkladı. Gaziantep'te camide biber gazlı müdahale iddiasıyla ilgili Çataklı, 'Alparslan Kuytul dini istismar eden, 15 Temmuz'u örtmeye çalışan bir kişi. İkazlara rağmen küfürle karşılık verdiler. Dün gece kolluk kuvvetlerimiz provokasyona mani oldu. Alpaslan Kuytul gözaltına alındı' dedi.
4.05.2021Gündem
Türkiye 1 Temmuz’da İstanbul Sözleşmesi’ne resmen veda ediyor
Türkiye 1 Temmuz’da İstanbul Sözleşmesi’ne resmen veda ediyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla feshedilen İstanbul Sözleşmesi’nin Türkiye bakımından 1 Temmuz 2021’de sona ereceği belirtildi.
1.05.2021Siyaset
İstanbul Sözleşmesi, Türkiye bakımından 1 Temmuz'da sona eriyor
İstanbul Sözleşmesi, Türkiye bakımından 1 Temmuz'da sona eriyorİstanbul Sözleşmesi olarak bilinen "Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi"nin, Türkiye Cumhuriyeti bakımından 1 Temmuz 2021'de sona ereceğine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
30.04.2021Gündem
İçişleri Bakanı Soylu’dan ‘alkol yasağı’ açıklaması: Kural aynı süre uzun
İçişleri Bakanı Soylu’dan ‘alkol yasağı’ açıklaması: Kural aynı süre uzunİçişleri Bakanı Soylu, tam kapanma döneminde uygulanacak içki satışı yasağıyla ilgili, “Geçen haftaki cumartesi-pazarın kısıtlamasından herhangi bir fark yok. Kural aynı, süre uzun” dedi. Soylu, dün akşam İstanbul’da otogarda bombalı eylem hazırlığındaki iki PKK’lının da gözaltına alındığını açıkladı.
29.04.2021Siyaset
'Rakamlar korkutuyor'
'Rakamlar korkutuyor'Hazal Kaya, internette kadına karşı nasıl şiddet uygulanacağı şeklinde aramaların arttığını söyleyerek, “Rakamlar korkutuyor” diye konuştu
29.04.2021Cadde
Son dakika: Bakan Soylu'dan 'tam kapanma açıklaması':  E-başvuruyla izin alabilecekler
Son dakika: Bakan Soylu'dan 'tam kapanma açıklaması': E-başvuruyla izin alabileceklerGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, "Uzun zamandır Türkiye'nin takip ettiği Diyarbakır Anneleri'nde yarın 25. buluşma gerçekleşecek." ifadelerini kullandı. Soylu, İstanbul otogarında PKK'lıların bir aracın altına yerleştirdiği 5 kilo patlayıcının ele geçirildiğini, 2 kişinin yakalandığını bildirdi. Tam kapanma ile ilgili bilgiler veren Soylu, "Çalışma izin belgesiyle ilgili arkadaşlarımız yarın akşam devreye koyacaklar. e-Devlet üzerinden SGK tuşuna basıp T.C. kimlik numaraları girilerek, çıktı alınacak. Bu kadar. Kurumların ayrıca bir yazı vermesine gerek kalmayacak." ifadelerini kullandı
29.04.2021Siyaset
Son dakika... Dışişleri'nden AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'e sandalye yanıtı
Son dakika... Dışişleri'nden AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'e sandalye yanıtıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Avrupa Birliği (AB) Konseyi ve Komisyonu Başkanlarının ülkemizi ziyaretinde yaşanan oturma düzeni tartışmasının, Avrupalılıkla, kadın olmakla, İstanbul Sözleşmesi'yle ve Avrupa Komisyonu'nun konumu ile hiçbir ilgisi yoktur. Bu konuda bir kasıt veya kötü niyet aranması da anlamsızdır" dedi.
28.04.2021Dünya
Marketçilikte kadın yükselişi
Marketçilikte kadın yükselişiBu yıl 100 yeni market açılışı gerçekleştirecek olan CarrefourSA, marketlerin en az yüzde 50’sinde kadın yöneticiler istihdam etmeyi hedefliyor.
26.04.2021Ekonomi
‘Kadınlar karakoldan geri çevriliyorlar’
‘Kadınlar karakoldan geri çevriliyorlar’İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili, “13 Şubat-19 Mart 2021 İstanbul Sözleşmesi yürürlükteyken 34 kadın hayatını kaybetti. 19 Mart-22 Nisan 2021 İstanbul Sözleşmesi feshedildikten sonra 25 kadın hayatını kaybetti.
24.04.2021Gündem
‘Budayıcıoğlu’nu davet edelim’
‘Budayıcıoğlu’nu davet edelim’TBMM Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu ilk toplantısında kimleri dinleyeceğini değerlendirdi. Toplantıda kitaplarının diziye uyarlanmasıyla son dönemde adından söz edilen Psikiyatr Dr. Budayıcıoğlu’nun ismi de gündeme geldi
24.04.2021Gündem
‘713 bin çocuk evlendirildi’
‘713 bin çocuk evlendirildi’CHP, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukların sorunlarını ele alan bir rapor hazırladı. Raporda, 713 binden fazla kız çocuğunun evlendirildiği ve 232 çocuk intiharı yaşandığı belirtildi.
23.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

İstanbul SözleşmesiegetbmmDerya Yanıkchp

İstanbul Sözleşmesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.