İthal

İthal

Son dakika ithal haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ithal gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ithal haber sayfamızda...

İthal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.816 ithal haberi bulunmuştur.
Konut alım satımında yeni dönem! Tamamen değiştirecek...
Konut alım satımında yeni dönem! Tamamen değiştirecek...Tüketici Kanunu’nda planlanan değişikliklerle ilgili detaylar netleşiyor. Konut alımından devre mülk tatil satışına, taksitli alışverişten abonelik hizmetine en fazla mağduriyet yaşanan konulardaki düzenlemeler için uzmanlar, tüketicileri nelerin beklediğini tüm detaylarıyla değerlendirdi.
26.01.2022Ekonomi
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Çin onay verdi! Genetiği değiştirilmiş mahsuller üretilecek
Çin onay verdi! Genetiği değiştirilmiş mahsuller üretilecekÇin, genetiği değiştirilmiş ürünlerin üretimine onay verildiğini açıkladı. Çin, dünyanın en büyük nüfusuna sahip olması nedeniyle tohum endüstrisinin halkın ihtiyacını karşılamadığına yönelik iddiaların ardından yeni bir karar aldı.
25.01.2022Dünya
SİHA'lardaki başarıyı mini denizaltıda da yakalayabiliriz
SİHA'lardaki başarıyı mini denizaltıda da yakalayabilirizMilli S/İHA’larla dünyanın en iyileri arasına giren Türkiye, yakın gelecekte mini denizaltılarla benzer başarı hikâyelerine hazırlanıyor. Uzmanlara göre, ‘oyun değiştirici’ SİHA’ların Mavi Vatan’daki karşılığı mini denizaltılar olacak.
25.01.2022Teknoloji
Orta Karadeniz’den 2,2 milyar dolarlık ihracat yapıldı
Orta Karadeniz’den 2,2 milyar dolarlık ihracat yapıldıOrta Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ersin Başaran, “2021 yılında idarelerimizden toplam 2 milyar 225 milyon 767 bin 790 USD tutarında ihracat, 2 milyar 937 milyon 555 bin 417 USD tutarında ithalat işlemi gerçekleştirilmiştir” dedi.
25.01.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklaması
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gündeme ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, kademeli elektrik tarifesi için, 'Tüketim limitine ilişkin gerçekten ihtiyaç varsa değişikliğe gidebiliriz. 150 kilovatsaat kalacak diye bir kaidemiz yok' açıklamasında bulunarak İran'dan yapılan doğalgaz kesintisinin ise geçici olduğunu belirtti.
24.01.2022Ekonomi
Yüksek elektrik fiyatları ve iklim krizi nükleere desteği artırıyor
Yüksek elektrik fiyatları ve iklim krizi nükleere desteği artırıyorEnerji fiyatlarında yaşanan artış ve iklim değişikliğiyle mücadele, dünyayı yeni bir dönüşümün eşiğine getirdi. Sıfır emisyonlu yeni enerji kaynaklarına duyulan ihtiyaç nükleere ilgiyi artırdı.
18.01.2022Ekonomi
Marul Tohumu Nereden Alınır? Nasıl Ve Ne Zaman Ekilir?
Marul Tohumu Nereden Alınır? Nasıl Ve Ne Zaman Ekilir?Sebze ve meyve yetiştirmek için belli başlı bilgilere sahip olunması gerekmektedir. Salatalarda en çok kullanılan sebzelerden birisi de maruldur. Marul yetiştirmek için uygun şartların sağlanması gerekir. Marul tohumu nereden alınır? Nasıl ve ne zaman ekilir tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
16.01.2022Püf Noktası
'Avrupa'da gaz fiyatları yükselebilir'
'Avrupa'da gaz fiyatları yükselebilir'Danışmanlık firması Wood Mackenzie perşembe günü yaptığı açıklamada Avrupa'da doğal gaz fiyatlarının hava koşulları, arz ve Kuzey Akım 2 gelişmelerine bağlı olarak bu kış 'önemli ölçüde' artma potansiyelinin hala devam ettiğini söyledi.
14.01.2022Uzmanpara
İş dünyasının isteği finansman desteği
İş dünyasının isteği finansman desteğiEGİAD, ESİAD ve İZSİAD işbirliğinde düzenlenen ÜNLÜ & Co Araştırma Bölümü Kıdemli Müdürü Gökhan Uskuay’ın konuk konuşmacı olduğu “ÜNLÜ & Co 2022 Ekonomi ve Piyasa Beklentileri” konulu toplantı, iş dünyasının katılımıyla gerçekleşti.
14.01.2022Ege
Bakan Pakdemirli: Brusella, şarbon ve veba aşılarının bedelini almayacağız
Bakan Pakdemirli: Brusella, şarbon ve veba aşılarının bedelini almayacağızManisa ziyareti kapsamında Kula ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hayvan sağlığının insan sağlığı kadar önemli olduğunun altını çizerek,"Sığır brusella, koyun, keçi brusella, şarbon ve veba aşılarının aşı bedelini bundan sonra inşallah almayacağız. Ayrıca tüberkülin testinin bedeli de yetiştiricilerimizden alınmayacak. Bu aşıların sadece uygulama ücretleri alınacak. Aşı bedellerinin alınmaması ile birlikte aşılama oranlarının artacağına inanıyoruz. Hastalıktan gelen verim kayıplarının böylelikle önleneceğini düşünüyoruz" dedi.
13.01.2022Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Seçim tarihini belirlesin, adayımızı belirleyeceğiz
Kılıçdaroğlu: Seçim tarihini belirlesin, adayımızı belirleyeceğizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "Seçim tarihini belirlesin, biz adayımızı belirleyeceğiz. Hem seçim tarihini belirlemiyor hem kalkmış, 'Adayınız kim?'. Adayımızın kim olduğunu açıklamamız için senin 'Ben erken seçim istiyorum, sandığı getiriyorum. Bay Kemal, gel sen de oy kullan' demesini bekliyoruz. Söylemiyor" dedi.
13.01.2022Siyaset
Isı yalıtımı karbon salımını azaltıyor
Isı yalıtımı karbon salımını azaltıyorDalmaçyalı - Betek Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, “Binalar karbon salımının yüzde 40’ından sorumlu ve 2050 yılına kadar mevcut bina stokunun ikiye katlanması bekleniyor. Bu sebeple küresel ısınmanın önüne geçecek enerji verimliliği çalışmalarında en güçlü mücadelelerden biri ısı yalıtımı sahasında verilebilir” dedi.
13.01.2022Ekonomi
İsveç’te vatandaşlara devletten 'elektrik zammı' desteği
İsveç’te vatandaşlara devletten 'elektrik zammı' desteğiİsveç’te elektrik fiyatlarının artmasının ardından hükümet, vatandaşlara hane başı 220 dolar yardım yapılacağını açıkladı.
12.01.2022 Dünya
Satın almak istediği aracı kendi üretti
Satın almak istediği aracı kendi ürettiSatın almak istediği arazi aracının Türkiye’de üretilmediğini öğrenen genç girişimci Mahmut Altunbaş, tamamen yerli ve milli kaynaklarla arazi aracı üretme kararı aldı. Bor ilçesindeki atölyesinde 'buggy' isimli arazi aracını üretmeye başlayan Altunbaş ve ekibi zorlu arazilerde rahatlıkla gidebilen araç üretti.
12.01.2022Haberler
Yerli üretim cepler pazarı ele geçiriyor
Yerli üretim cepler pazarı ele geçiriyorTürkiye’de yerli üretim cep telefonları adetsel bazda pazarın yüzde 60’ını ele geçirdi. Ancak kurlardaki artışın ardından üretimin çok avantajlı hale gelmemesi nedeniyle firmalar önlem bekliyor. Sektörün istihdamı da 10 binlere dayandı.
11.01.2022Ekonomi
Türkiye’nin kurulu gücü 99 bin 819 megavat oldu
Türkiye’nin kurulu gücü 99 bin 819 megavat oldu2021 yılının aralık ayında Türkiye’nin kurulu gücü geçen aya göre artan 134 santral ile 99 bin 819 megavat olurken, kurulu güçte birincil kaynaklara göre üretimde doğal gaz ilk sırada yer aldı.
10.01.2022Ekonomi
Maden ihracatı 2021'de rekor kırdı
Maden ihracatı 2021'de rekor kırdıİhracat ve üretim odaklı çalışan maden sektörü 2021 yılını rekor ihracat artışıyla kapattı.
7.01.2022Uzmanpara
Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüldü
Gökbey’in 4’üncü prototipi ilk kez görüldüTürkiye’nin yerli ve milli imkanlar ile üretilen genel maksat helikopteri Gökbey’de sevindiren gelişme yaşandı. Adım adım seri üretime doğru giden Gökbey’in dördüncü prototipi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen törende ilk kez görüntülendi.
7.01.2022Ekonomi
Son dakika: Erdoğan Milli Muharip Uçak için tarih verdi! 'Dünyaya göstereceğiz'
Son dakika: Erdoğan Milli Muharip Uçak için tarih verdi! 'Dünyaya göstereceğiz'Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Teknolojiler ve Yeni Yatırımlar Toplu Açılış ve Tanıtım Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Milli Muharip Uçağımızı 2023 yılında hangardan çıkarıp, bütün dünyaya göstereceğiz. 2025'te ilk uçuşunu gerçekleştireceğimiz uçağımız testlerinin ardından 2029'da TSK'da vurucu güç olarak yerini alacaktır." ifadelerini kullandı.
6.01.2022Siyaset
Cibuti Hakkında Bilgiler; Cibuti Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Cibuti Hakkında Bilgiler; Cibuti Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıCibuti kıyı boyu uzanan büyük sahilleriyle ziyaretçilerine güzel anlar yaşatan ülkelerden birisidir. Türkiye'den direkt uçuşların olmadığı ülkeye, dilerseniz aktarmalı şekilde gidebilirsiniz. Cibuti neresidir, para birimi hangisi, resmi dili nedir, Türkiye ile saat farkı ne kadar, başkenti neresi ve nüfusu ne kadardır sorularının yanıtlarını sizin için derledik.
6.01.2022Tatil
'Döviz kurları dengeye kavuştu'
'Döviz kurları dengeye kavuştu'Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2022'nin, yeni ekonomik modelin tamamen uygulanabilir olduğu bir yıl olacağını belirterek, "Ortodoks politikaları bir tarafa koyduk...
6.01.2022Ekonomi
Moğolistan Hakkında Bilgiler; Moğolistan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Moğolistan Hakkında Bilgiler; Moğolistan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıMoğolistan, Asya kıtasında yer almaktadır. 1.564.000 kilometrekare yüz ölçümüne sahip ülkenin hem Doğu hem de Orta Asya'da toprakları bulunuyor. Ülke, 1206 yılında Cengiz Han tarafından kuruldu. Yarı başkanlık sistemi ile yönetilen ülke Mongolia adıyla da bilinmektedir. Moğolistan'ın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
5.01.2022Tatil
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: 2022’de ortak çabayla risk fırsata dönüşür
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: 2022’de ortak çabayla risk fırsata dönüşür80’lerde serbest piyasaya geçişi ve 90’larda Gümrük Birliği’ne katılımı kamu, sivil toplum ve özel sektörün eşgüdümlü çabası mümkün kıldı. 2022’de de benzer bir ortak çaba ile riskleri fırsata dönüştürebiliriz.
TOGG'dan yeni paylaşım! Görüntüler merak uyandırdı
TOGG'dan yeni paylaşım! Görüntüler merak uyandırdıCES 2022 fuarına katılacak olan yerli otomobil TOGG, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla merak uyandırdı. Paylaşılan kısa video sonrasında, 'Sürpriz bir tanıtım gelebilir mi?' sorusunu akıllara getirdi.
4.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İthal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.