İzolasyon

İzolasyon

Son dakika izolasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan izolasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan izolasyon haber sayfamızda...

İzolasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.491 izolasyon haberi bulunmuştur.
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.07.2022Eğitim
Küçük modüler reaktörler otomobil gibi üretilebilir
Küçük modüler reaktörler otomobil gibi üretilebilirÖnümüzdeki 2-3 yıl içinde küçük modüler reaktörlerin ticari kullanımı için tescil edilmeleri bekleniyor. Ölçek ekonomisi göz önüne alınırsa, çok az sayıda üretim yerine, yüzlerce seri üretim, tedarik zincirini geliştirip, üretimin ucuzlamasını sağlayacaktır.
28.06.2022Vitrin
Bakırköy’de feci olay! 'Yürüme şansımız olmayacaktı'
Bakırköy’de feci olay! 'Yürüme şansımız olmayacaktı'İstanbul Bakırköy’de inşaatta çalışan baba oğulun iddiaya göre alana beton döktükleri sırada dizlerinde ağır yanık oluştu. Duruma isyan eden baba oğul, “İşimizi bitirdik, baktık diz tutmuyor, 20-25 yıldır inşaattayım. Bildiğimiz bir şey değil bu beton, ne katkı konuluyor bunun içine. İnsanların hayatı bu kadar ucuz olmamalı" dedi.
23.06.2022Haberler
Bakırköy’de feci olay! 'Yürüme şansımız olmayacaktı'
Bakırköy’de feci olay! 'Yürüme şansımız olmayacaktı'İstanbul Bakırköy’de inşaatta çalışan baba oğulun iddiaya göre alana beton döktükleri sırada dizlerinde ağır yanık oluştu. Duruma isyan eden baba oğul, “İşimizi bitirdik, baktık diz tutmuyor, 20-25 yıldır inşaattayım. Bildiğimiz bir şey değil bu beton, ne katkı konuluyor bunun içine. İnsanların hayatı bu kadar ucuz olmamalı" dedi.
23.06.2022Gündem
SOCAR Türkiye Ar-Ge ve İnovasyon, yapay zeka ile proses ekipmanlarının kontrolünü sağlayacak
SOCAR Türkiye Ar-Ge ve İnovasyon, yapay zeka ile proses ekipmanlarının kontrolünü sağlayacakSOCAR Türkiye Ar-Ge, Berlin Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi iş birliği ile geliştirilen yapay zeka temelli algoritmalar, proses ekipmanlarının verimliliği ve sağlıklı işlemesi için kullanılacak.
17.06.2022Ekonomi
İzolasyon malzemeleri alev alev yandı
İzolasyon malzemeleri alev alev yandıDüzce'de inşaat halindeki binanın zemin katında yangın çıktı. Dumanların gökyüzüne yükseldiği yangında, izolasyon malzemeleri alev alev yandı.
16.06.2022Haberler
Kendini kale direğine bağlayan aktivist: Daha da radikalleşeceğiz
Kendini kale direğine bağlayan aktivist: Daha da radikalleşeceğizBirleşik Krallık'taki (BK) bir maçta kendini kale direğine bağlayan çevre aktivisti Louis McKechnie, Fransız haber ajansı AFP'ye açıklamasında, "Eğlenceli olduğu için değil, çaresizlikten yapıyoruz" dedi.
11.06.2022Dünya
Apartmanda korkutan yangın, 3 kişi çatıda mahsur kaldı
Apartmanda korkutan yangın, 3 kişi çatıda mahsur kaldıBursa'da 5 katlı apartmanın çatısında çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangından kaçmak isteyen 3 kişi ise çıktıkları çatıda mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri merdivenle 3 kişiyi kurtardı.
10.06.2022Haberler
Çocuğun öfke duygusuyla baş edebilmesi evde neler yapılabilir?
Çocuğun öfke duygusuyla baş edebilmesi evde neler yapılabilir?Çocukların şiddete eğiliminin önlenmesinde en büyük görevin ailelere düştüğünü belirten Uzman Klinik Psikolog Eda Ergür, çocukların kendilerini ifade edemedikleri durumlarda ve de engellendiklerini düşündüklerinde saldırganlaşabileceğini söyledi. Ergür'ün önerisi ise çocuğun öfke duygusunu anlaması, baş etmeyi öğrenmesi ve sakinleşmesine olanak sağlamak için evde bir sakinleşme köşesi oluşturulması.
Hırsızların uğrak noktası! Her şey 15 dakikada olup bitiyor
Hırsızların uğrak noktası! Her şey 15 dakikada olup bitiyorÖzellikle pandemiyle birlikte artan karavan tutkusu hız kesmeden devam ederken, karavan hayatında keyif kaçıracak olaylar da yaşanıyor. Karavanıyla Türkiye'yi gezen Kamil Yılmaz da geçen hafta hayatının şokunu yaşadı. "Her şey 15 dakika olup bitti" diyen Yılmaz'ın anlattıkları karavancılar için kulağa küpe olacak cinsten.
7.06.2022Gündem
Maymun çiçeği hayvanlara yayılabilir
Maymun çiçeği hayvanlara yayılabilirBirleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı, maymun çiçeği virüsü ile enfekte olan kişilerin 21 gün boyunca evcil hayvanlar ile temas kurmamasını tavsiye etti.
28.05.2022Dünya
Dünya alarmda! DSÖ'den maymun çiçeği virüsüyle ilgili açıklama: Toplu aşılamaya gerek yok
Dünya alarmda! DSÖ'den maymun çiçeği virüsüyle ilgili açıklama: Toplu aşılamaya gerek yokDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkilileri, 20'den fazla ülkeden yaklaşık 200 maymun çiçeği vakası bildirildiğini, toplu aşılamaya gerek duyulmadığını ifade etti.
27.05.2022Dünya
‘Artık uzay vakti geldi’
‘Artık uzay vakti geldi’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Milli teknoloji hamlesi vizyonuyla Türk gençleri uzay yarışının öncü aktörleri olsun istiyoruz, evet artık o vakit geldi” açıklamasının ardından “Milli Uzay Programı” genelgesi yayımlandı.
25.05.2022Siyaset
Maymun çiçeğinde salgın ve mutasyon beklenmiyor! Kritik 3 yıl detayı
Maymun çiçeğinde salgın ve mutasyon beklenmiyor! Kritik 3 yıl detayıİngiltere'de başlayıp Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinde hızla yayılan maymun çiçeği virüsü akıllara, "İkinci bir pandemi kapıda mı?" sorusunu getirdi. Özellikle cinsel temas yoluyla bulaşmasıyla dikkatleri üzerine çeken ve AIDS'e yol açan HIV virüsünü hatırlatan hastalıkla ilgili uzmanlar çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.
25.05.2022Gündem
UZAYA GİTMEK İÇİN BAŞVURU SAYFASI 2022: Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı başvuru şartları neler?
UZAYA GİTMEK İÇİN BAŞVURU SAYFASI 2022: Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı başvuru şartları neler?Türkiye Uzay Ajansı tarafından, başvurular arasından belirlenen iki kişi Cumhuriyet'in 100. yılında Uluslarrası Uzay İstasyonuna gönderilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini vererek tarihini duyurduğu Milli Uzay Programı, başvuru şartları da belli oldu. Peki, Milli Uzay Programı son başvuru günü ne zaman, şartlar neler?
24.05.2022Gündem
Rusya’dan İngiliz Parlamentosunun üst kanadı Lordlar Kamarasının 154 üyesine yaptırım
Rusya’dan İngiliz Parlamentosunun üst kanadı Lordlar Kamarasının 154 üyesine yaptırımRusya Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin, Rusya Federasyon Konseyi üyelerinin neredeyse tamamına yaptırım uygulandığını hatırlatarak, "karşılıklılık" ilkesi doğrultusunda İngiliz Parlamentosunun üst kanadı Lordlar Kamarası'nın 154 üyesinin yaptırım listesine dahil edildiğini duyurdu.
24.05.2022Dünya
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendi
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrasında açıkladığı 'Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu' projesinin detayları açıklandı. Bilimsel araştırmalar için Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilecek Türk uzay yolcusu ile ilgili aranılan kriterler açıklandı. 'uzaya.gov.tr' adresinden yapılacak başvuruların ardından yapılacak değerlendirme sonucunda uygun görülen 2 adaydan biri Uluslararası Uzay İstasyonu'na çıkacak ilk Türk olacak.
24.05.2022Haberler
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli oldu
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Milli Uzay Programı çerçevesinde ‘Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu’ görevini başlattıklarını açıkladı. Türk uzay yolcusunda aranacak kriterler ise 45 yaşından küçük olmak, Mühendislik, Fen Bilimleri, Temel Bilimler, Fen Bilimleri ve Temel Bilimler alanındaki Eğitim ve Tıp Fakültelerinden birini bitirmek olacak.
24.05.2022Gündem
Koronavirüse yakalanan Büyükerşen, taburcu oldu
Koronavirüse yakalanan Büyükerşen, taburcu olduEskişehir'de Covid-19 testi pozitif çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Şehir Hastanesi’ndeki sağlık kontrollerinin ardından taburcu edildi.
20.05.2022Gündem
Kanada polisi ABD'den gelen drone'u durdurdu, taşıdığı poşet silah dolu çıktı
Kanada polisi ABD'den gelen drone'u durdurdu, taşıdığı poşet silah dolu çıktıKanada'nın Ontario eyaletinde polis, içi silah dolu alışveriş poşetiyle ABD'den sınırı geçen drone'u alıkoyduktan sonra soruşturma başlattı.
6.05.2022Dünya
Zamestim! St. Petersburg'un ortasında belirdi
Zamestim! St. Petersburg'un ortasında belirdi Rusya'nın en büyük ikinci şehrinde ortaya çıkan gizemli harfler, ülkeden çekilen dev firmaları temsil ediyor. St. Petersburgluların Rusya'nın Ukrayna işgaline tepkileri: Destek, sessizlik ve protesto!
29.04.2022Dünya
Çin'de karantina endişesi! Sırada Pekin mi var?
Çin'de karantina endişesi! Sırada Pekin mi var?Çin'in başkenti Pekin'de yetkililerin neredeyse tüm kent sakinlerinden Covid testi yaptırmalarını istemesi halk arasında panik yarattı. Pekinliler, yeni bir kapanma geleceği konusunda endişeli.
28.04.2022Dünya
Tokat’ta yoğun bakım servislerinde Covid-19 hastası kalmadı
Tokat’ta yoğun bakım servislerinde Covid-19 hastası kalmadıTokat il genelinde hastanelerin Covid-19 yoğun bakım servislerinde yatan hasta kalmadığı bildirildi.
14.04.2022Gündem
Araştırmada çarpıcı sonuç! Koronavirüsün bilinmeyen semptomları açıklandı
Araştırmada çarpıcı sonuç! Koronavirüsün bilinmeyen semptomları açıklandıOmicron varyantının baskın hale gelmesiyle birlikte vaka sayılarındaki düşüş, salgının sonuna gelindiği yönündeki umutları yeşertti. Ancak yapılan yeni bir araştırma, koronavirüsün uzun vadede çok ilginç yan etkileri olduğunu ortaya çıkardı.
13.04.2022Dünya
Sahibi Kovid olan köpeği döverek öldürdü! Çin'de önlemler çığırından çıkıyor, temel ihtiyaç alarmı
Sahibi Kovid olan köpeği döverek öldürdü! Çin'de önlemler çığırından çıkıyor, temel ihtiyaç alarmıŞanghay'da bir sağlık çalışanının, sahibi Kovid-19 olduğu için evcil bir köpeği kürekle döverek öldürdüğü görüntüler öfkeye sebep oldu. Tamamı karantina altına alınan kentte, insanlar gıda dahil temel ihtiyaçlara ulaşamamaya başladı. Kentin üç bölge yöneticisi görevden alındı.
10.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İzolasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.