İzto

İzto

Son dakika izto haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan izto gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan izto haber sayfamızda...

İzto

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 566 izto haberi bulunmuştur.
İzmir fuarcılığına 83 milyon TL bütçe
İzmir fuarcılığına 83 milyon TL bütçe İzmir Ticaret Odası, 2024 yılında fuarcılık hizmetlerine 83 Milyon TL’lik dev bütçe ayrıdı. İZTO Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “İzmir fuarcılığı gelişiyor, üyelerimiz İzmir Ticaret Odası destekleri ile büyüyor” dedi.
6.04.2024 Ege
Dijital göçebeleri kentimize çekelim
Dijital göçebeleri kentimize çekelim Bakan Hakan Fidan’ın konuk olduğu ‘İzmir İş Dünyası Buluşması’nda konuşan İZTO Başkanı Mahmut Özgener, “Uzaktan çalışabilen ve özgürce seyahat edebilen dijital göçebeleri kentimize çekmek için koşullarımız uygun. İnovasyon turizmine İzmir de eklenmeli” dedi
30.03.2024 Ege
Hamza Dağ: Özgür Özel'in son derece panik halinde olduğunu görüyorum
Hamza Dağ: Özgür Özel'in son derece panik halinde olduğunu görüyorum AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Hamza Dağ, "Son zamanlarda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel'in son derece panik halinde olduğunu görüyorum. İzmir'deki programlarında ya da TV ve gazetelere en son verdiği demeçlerde bizimle ilgili bazı sözlü ifadeleri olmuş. Bir genel başkanın İzmir'deki bir aday hakkında bu kadar konuşmasını çok manidar buluyorum. Konuşmakla da yetinmiyor milyonlarca hemşerilerimize mesaj atarak şahsımızla ilgili alakasız ifadelerde bulunuyor. Şunu net bir şekilde ifade edeyim; Özel, korkunun ecele faydası yok" dedi.
20.03.2024 Gündem
Bakan Bolat Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin açılışına katıldı! '20 bin istihdam sağlayacak'
Bakan Bolat Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin açılışına katıldı! '20 bin istihdam sağlayacak' Ticaret Bakanı Ömer Bolat İzmir programı kapsamında Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin (BASBAŞ) açılışına katıldı. BASBAŞ'ın tam kapasiteye ulaşmasıyla bölgeye 20 bin civarında istihdam katkısı olacağına dikkati çeken Bakan Bolat, "20 bin istihdam yaklaşık 100 bin nüfusumuzun aş kazanması, iş kazanması anlamına gelecektir." dedi.
18.03.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: Su stresi altındaki bir ülkeyiz
Bakan Yumaklı: Su stresi altındaki bir ülkeyiz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, programı kapsamında iftar yemeğine katıldı.
16.03.2024 Ekonomi
CHP lideri Özgür Özel: Gençlerle yola çıkıyoruz
CHP lideri Özgür Özel: Gençlerle yola çıkıyoruz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Borsası (İTB) iş birliği ile düzenlenen 'İzmir İş Dünyası Buluşması'na katıldı. Toplantıya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve İlçe Belediye başkan ile adayları katıldı.
12.03.2024 Gündem
Bir gün değil  her gün kıymet vermeliyiz
Bir gün değil her gün kıymet vermeliyiz İzmir Valisi Elban Dünya Kadınlar Günü mesajında “Kadın haklarına daha çok saygı duyulması eşitliği de sağlayacaktır” mesajı verdi.
9.03.2024 Ege
‘İzmir’i ticaretin merkezi yapacağız’
‘İzmir’i ticaretin merkezi yapacağız’ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İzmir’de iş adamları ile buluştu. İzmir’i ticaret merkezi haline getireceklerini söyleyen Işkan, “İzmir’in potansiyelini harekete geçirmek zorundayız” diye konuştu.
24.02.2024 Ege
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: İzmir 40 yıldır aynı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: İzmir 40 yıldır aynı İzmir'de iş adamları ile buluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çocukluğunun ve gençliğinin İzmir’de geçtiğini ve şehirde 40 yıldır hiçbir şeyin değişmediğinibelirterek, değişime ihtiyaç olduğunu söyledi.
23.02.2024 Gündem
İZTO’da güvenli eğitim
İZTO’da güvenli eğitim İzmir Ticaret Odası (İZTO), güvenli şehir planlama, depreme dayanıklı mimari tasarım uygulamalarını konu alan bir ay sürecek hızlandırılmış bir eğitim programı hazırladı.
17.02.2024 Ege
İzmir'de ekmek fiyatlarına zam
İzmir'de ekmek fiyatlarına zam İzmir Ticaret Odası (İZTO) üyesi fırınlarda 200 gram ekmeğin 220 grama, 7 lira olan fiyatının da 9 liraya çıkarılmasına karar verildi. Yeni tarife, bugünden itibaren İZTO üyesi fırınlarda geçerli olacak.
1.02.2024 Ekonomi
Atatürk'ün leblebilerini yürüten çocuk Hanri toprağa verildi
Atatürk'ün leblebilerini yürüten çocuk Hanri toprağa verildi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ömrünü adayan, oluşturduğu 20 binden fazla parçadan oluşan Atatürk fotoğrafları koleksiyonuyla tüm dünyayı dolaşarak sergiler açan ve tedavi gördüğü hastanede yaşlılık sebebiyle hayatını kaybeden İzmirli Hanri Benazus (94), toprağa verildi.
16.01.2024 Gündem
İki ülke arasında ilişkiler güçlenecek
İki ülke arasında ilişkiler güçlenecek İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret eden Hindistan İstanbul Başkonsolosu Mijito Vinito ve beraberindeki Hindistan Ticaret ve Sanayi Odası Federasyonu heyetine, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz ev sahipliği yaptı.
23.12.2023 Ege
20 bin aileye 20 milyonluk destek
20 bin aileye 20 milyonluk destek Büyükşehir, ihtiyaç sahibi 20 bin 139 ailenin İzmir Şehir Kart’larına 1000’er liralık beslenme çantası desteği ödemesi yaptı. Böylece hem çocukların ihtiyaçları giderildi hem de yerel esnaf kazandı.
2.12.2023 Ege
İzmir heyetinden Japonya’ya çıkarma
İzmir heyetinden Japonya’ya çıkarma Tıbbi cihaz ve malzeme sektöründe faaliyet gösteren İzmirli 10 firmadan 18 temsilci, Japonya’nın Tokyo şehrinde düzenlenen Medical Japan Tokyo Fuarı’nı ziyaret etti, Japonya’daki sağlık hizmetleri, medikal ürünlerin ihracı konusunda gerekli sertifika ve testler hususlarında yerinde bilgi edindi.
21.10.2023 Ege
Küllerinden doğuşun kenti!
Küllerinden doğuşun kenti! İş dünyası temsilcileri, 9 Eylül İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümünü mesajlarla kutladı, “Türk milletinin vurulmak istenen zincirleri parçalayıp attığı bir destandır…” dedi.
8.09.2023 Ege
Hazır yemekte 30’uncu yıl
Hazır yemekte 30’uncu yıl İzmir’de 1100, Manisa’da da 500 kişiye istihdam sağladıklarını belirten Bortar Group Başkanı Küçükkurt, “Ekonomiye katkı için yatırıma devam” dedi.
7.05.2023 Ege
“Misafir başımızın tacıdır”
“Misafir başımızın tacıdır” Depremzedeler Türkiye’nin her bir köşesine güvenli barınma alanları için göç ediyor. Bu bölgelerden biri de Ege. Gönüllü vatandaşlar depremzedeleri ya kendi evlerinde misafir ediyor ya da boşta duran dairelerini tahsis ediyor.
26.02.2023 Pazar
İzmir’in dikkatli olması gerekiyor
İzmir’in dikkatli olması gerekiyor İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, İzmir için endişeli olduklarını belirtti, “Aktif fay sistemi var. Bunlar bugün olmazsa yarın deprem yaratacak” dedi.
23.02.2023 Ege
İzmir'deki endişe! Prof. Dr. Naci Görür uyardı: Çok az kentimizde var
İzmir'deki endişe! Prof. Dr. Naci Görür uyardı: Çok az kentimizde var Jeolog, Deniz Jeolojisi Uzmanı ve Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, İzmir ile ilgili çok önemli uyarılarda bulundu.
23.02.2023 Gündem
İzmir iş dünyasından konteyner kent
İzmir iş dünyasından konteyner kent  TOBB heyeti ile deprem bölgesindeki ihtiyaçların tespitini yapan EBSO Başkanı Yorgancılar “İZTO ve STK’ların işbirliğinde konteyner kent kurmak üzere çalışmaları başlattık” dedi.
15.02.2023 Ege
İzmirlilerin desteği vagonları doldurdu
İzmirlilerin desteği vagonları doldurdu 29 vagon ve 15 konteyner yardımın depremin etkilediği Gaziantep’e doğru yola çıktığını belirten Vali Köşger, “Birlik ve dayanışma ile kötü günleri geride bırakacağız” dedi.
13.02.2023 Ege
Selçuk Yaşar’a veda
Selçuk Yaşar’a veda Yaşar Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı Selçuk Yaşar, Hacı Mustafa Beşikçioğlu Camii'nde düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.
13.02.2023 Ege
Eşine son kez gözüyaşlı baktı
Eşine son kez gözüyaşlı baktı Duayen işadamı Uğur Yüce’nin yaşamını yitiren hayat arkadaşı Berrin Yüce’nin Alsancak Hocazade Camii’ndeki cenaze töreninde duygulu anlar yaşandı.
7.02.2023 Ege
İş dünyası tek ses, tek yürek
İş dünyası tek ses, tek yürek Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili vuran deprem felaketinin yaralarını sarmak için Türk iş dünyası da seferber oldu. Yardım için harekete geçen iş dünyası liderleri, ‘Gün birlik olma günü’ mesajını verdi.
7.02.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İzto ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.