Japon Denizi

Japon Denizi

Son dakika Japon Denizi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Japon Denizi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Japon Denizi haber sayfamızda...

Japon Denizi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 516 japon denizi haberi bulunmuştur.
Rusya'da petrol ihracatı ambargolara rağmen arttı
Rusya'da petrol ihracatı ambargolara rağmen arttıRusya-Ukrayna savaşı nedeniyle başta ABD olmak üzere birçok ülkenin yaptırımlarına maruz kalan Rusya, tüm yaptırımlara rağmen petrol ihracatını artırdı.
17.06.2022Ekonomi
İlk kez yaşanıyor! Çin ve Rusya 'Kuzey Kore' kararı için hesap verdi
İlk kez yaşanıyor! Çin ve Rusya 'Kuzey Kore' kararı için hesap verdiÇin ve Rusya, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) karar tasarısını veto etmeleri nedeniyle BM Genel Kurulu'nda ilk kez hesap verdi. Çin'in BM Daimi Temsilcisi Zhang Jun yaptığı açıklamada, "Kuzey Kore 2018'de nükleer silahlardan arındırma önlemleri aldığından beri, ABD tarafı Kuzey Kore'nin olumlu girişimlerine karşılık vermedi ve Kuzey Kore'nin meşru ve makul endişelerini ele almadı. Sorunu çözmek için gerekli samimiyeti de göstermedi" dedi.
8.06.2022Dünya
20 savaş uçağı tek karede! ABD meydan okudu
20 savaş uçağı tek karede! ABD meydan okuduYeri açıklanmayan uçak gemisinden üç gün sonra gerilimi doruk noktasına taşıyan fotoğraflar resmen yayınlandı. ABD ve Güney Kore'ye ait 20 savaş uçağı birlikte uçtu.
7.06.2022Dünya
ABD ve Güney Kore’den Kim’e misilleme
ABD ve Güney Kore’den Kim’e misillemeGüney Kore ve ABD, Kuzey Kore’nin Cumartesi günü kendi roketlerinden 8’ini test etmesinin ardından “misilleme” olarak ortak atış tatbikatı yaptıklarını bildirdi.
7.06.2022Dünya
Kuzey Kore'ye ABD ve Güney Kore'den misilleme
Kuzey Kore'ye ABD ve Güney Kore'den misillemeGüney Kore ve ABD, Kuzey Kore'nin dün fırlattığı 8 füzeye yanıt olarak düzenlediği ortak atış tatbikatında Japon Denizi istikametine 8 füze fırlattığını bildirdi.
6.06.2022Haberler
ABD ve Güney Kore'den Kuzey Kore'ye misilleme! Sekiz füze ateşlendi
ABD ve Güney Kore'den Kuzey Kore'ye misilleme! Sekiz füze ateşlendiİki ülke Kim Jong-un'a aynı sayıda füzeyle yanıt verdi. Japon Denizi'ne doğru fırlatılan füzelerden biri ABD'ye, yedisi ise Güney Kore'ye aitti.
6.06.2022Dünya
Kuzey Kore 8 füze birden fırlattı!
Kuzey Kore 8 füze birden fırlattı!Kuzey Kore'nin Japon Denizi istikametine 8 kısa menzilli füze fırlattığı bildirilirken füzelerin ülkenin münhasır ekonomik bölgesinin dışına düştüğünü açıklayan Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Kuzey Kore'nin füze denemelerinin uluslararası toplumun barış ve istikrarını tehdit ettiğini söyledi.
5.06.2022Dünya
Son dakika haberi: 30 savaş uçağıyla sorti! Çin gözünü kararttı
Son dakika haberi: 30 savaş uçağıyla sorti! Çin gözünü kararttıSon dakika haberlere göre, ABD'lilerin sürpriz hamlesine yanıt veren Çin ordusu, 30 jeti aynı anda bağımsızlığını tanımadığı Tayvan'ın üstünde uçurdu. Gerilimi doruk noktasına çıkaran uçaklardan dördü Rus yapımı.
31.05.2022Dünya
Son dakika... Yolcu uçağından göründü! Şok kayıt
Son dakika... Yolcu uçağından göründü! Şok kayıtSon dakika haberlere göre, Güney Çin Denizi üstünde seyreden yolcu uçağına hava kontrol kulesinden acil bir çağrı geldi, ardından pilotun çektiği 1 dakika 14 saniyelik görüntü tüyler ürperticiydi.
31.05.2022Dünya
Son dakika... Ateş çemberi! Savaş uçakları dizildi
Son dakika... Ateş çemberi! Savaş uçakları dizildiSon dakika haberlere göre, Rus bombardıman jetleriyle birlikte ABD'ye gözdağı veren Çin ordusu, 24 saat geçmeden Tayvan çevresine savaş gemileri ve uçaklarını gönderip Washington'ı resmen uyardı. Kuzey Kore üç füze birden ateşlerken, ABD ile sınırda tatbikat yapan Güney Kore'den gelen fotoğraf gerilimi zirveye çıkardı.
25.05.2022Dünya
Kuzey Kore 3 yeni füze ateşledi
Kuzey Kore 3 yeni füze ateşlediKuzey Kore'nin Japon Denizi istikametine doğru 3 yeni füze ateşlediği bildirildi. Füzeler, Japonya’nın münhasır ekonomik bölgesinin dışına düşerken, Pyongyang'ın son füze denemesi ABD Başkanı Joe Biden'ın Asya ziyaretinin ertesinde "Washington'a gözdağı" olarak yorumlandı.
25.05.2022Haberler
Son dakika... Rus ve Çin jetlerinden Biden'a gözdağı! 13 saat uçtular
Son dakika... Rus ve Çin jetlerinden Biden'a gözdağı! 13 saat uçtularUkrayna'nın işgalinden bu yana ilk kez birlikte uçan Çin ve Rus bombardıman jetleri, ABD lideri Biden Tokyo'dayken Japonya kıyılarına yaklaştı. Japon ve Güney Kore savaş uçakları yıldırım gibi havalandı. Pasifik üstündeki eşi benzeri olmayan gerilim dünya gündeminin ilk sırasına yerleşti, Ruslar görüntüleri resmi televizyondan paylaştı.
24.05.2022Dünya
Kuzey Kore yine yaptı! Saat 18.33'te fırlattılar...
Kuzey Kore yine yaptı! Saat 18.33'te fırlattılar...Kuzey Kore'nin Japon Denizi istikametine doğru balistik füze olduğu düşünülen yeni bir füze fırlattığı bildirildi. Son füze denemesi, Pyongyang'ın bu seneki 15. füze testi olarak kayıtlara geçti.
12.05.2022Dünya
Kim yeni bir füze fırlattı
Kim yeni bir füze fırlattıKuzey Kore, yeni tip taktik güdümlü bir füze denemesinin Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un gözetiminde başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini duyurdu.
17.04.2022Dünya
ABD ve Japonya'dan ortak tatbikat
ABD ve Japonya'dan ortak tatbikatABD donanması, nükleer güçle çalışan uçak gemisi USS Abraham Lincoln'un Japon Denizi'nde Japon Deniz Öz Savunma Kuvvetleri ile ortak bir tatbikat düzenlediğini açıkladı.
13.04.2022Dünya
Kuzey Kore kıtalararası balistik füze testini doğruladı
Kuzey Kore kıtalararası balistik füze testini doğruladıKim Jong-un'un 2022'de fırlattığı füzelerin sayısı 11'i buldu, 6 bin 248 kilometre irtifaya çıkan yeni füzenin Hwasong-17 tipi olduğu belirtiliyor.
25.03.2022Dünya
Son dakika... Kuzey Kore kıtalararası balistik füze ateşledi!
Son dakika... Kuzey Kore kıtalararası balistik füze ateşledi!Japon Denizi'ne düşen füzenin yeni bir model olduğu ve 6 bin kilometre irtifaya ulaştığı bildiriliyor. Kuzey Kore lideri Kim'in bu yıl gerçekleştirdiği testlerin sayısı ise şimdiden 11'i buldu.
24.03.2022Dünya
Kuzey Kore'den son füze denemesi ile ilgili açıklama
Kuzey Kore'den son füze denemesi ile ilgili açıklamaKuzey Kore hükümeti, dün Japon Denizi istikametine doğru yeni bir füze fırlattığı açıklamalarının ardından yapılan denemeyi doğrulayarak, fırlatmanın keşif uydusu geliştirme çalışmaları kapsamında gerçekleştirildiğini duyurdu.
6.03.2022Dünya
Son dakika: Dünyada gündem olan gizemli füze! Kuzey Kore açıkladı
Son dakika: Dünyada gündem olan gizemli füze! Kuzey Kore açıkladıKuzey Kore hükümeti, dün Japon Denizi istikametine doğru yeni bir füze fırlattığı açıklamalarının ardından yapılan denemeyi doğrulayarak, fırlatmanın keşif uydusu geliştirme çalışmaları kapsamında gerçekleştirildiğini duyurdu
6.03.2022Dünya
Kuzey Kore'den gerilimi artıracak füze hamlesi!
Kuzey Kore'den gerilimi artıracak füze hamlesi!Japonya hükümeti, Kuzey Kore'nin balistik füze olduğu düşünülen yeni bir silah denemesi gerçekleştirdiğini duyurdu. Füzenin Japonya'nın münhasır ekonomik bölgesinin dışına bir bölgeye düştüğü belirtildi.
5.03.2022Dünya
Kuzey Kore'den 'füze' açıklaması!
Kuzey Kore'den 'füze' açıklaması!Kuzey Kore, dün kamuoyuna yansıyan son denemesinin, füze olmadığını ve keşif uydu sistemi geliştirme çalışmaları kapsamında gerçekleştirildiğini açıkladı.
28.02.2022Dünya
Japonya’da düşen jette bir pilotun daha öldüğü doğrulandı
Japonya’da düşen jette bir pilotun daha öldüğü doğrulandıJaponya’da 31 Ocak’ta 2 mürettebatı ile birlikte bir askeri üsten havalandıktan sonra radardan kaybolan F-15 savaş uçağının bir pilotunun daha cansız bedenine ulaşıldığı açıklandı.
14.02.2022 Dünya
Japonya’da kaybolan jetin pilotunun cesedi bulundu
Japonya’da kaybolan jetin pilotunun cesedi bulunduJaponya’da radardan kaybolan F-15 savaş uçağındaki pilotlardan birinin cesedine ulaşıldı.
13.02.2022Dünya
Kuzey Kore'den bir roket denemesi daha... Bu ay 7'nci!
Kuzey Kore'den bir roket denemesi daha... Bu ay 7'nci!Japonya hükümeti, Kuzey Kore'nin yeni bir balistik füze denemesi gerçekleştirdiğini açıklarken, Pyongyang'ın bu ay yaptığı füze denemelerinin sayısı 7'ye yükseldi.
30.01.2022Dünya
Kuzey Kore, son füze denemelerini doğruladı
Kuzey Kore, son füze denemelerini doğruladıPyongyang, geçtiğimiz Salı günü iki seyir füzesi denediğini doğrulayarak bin 800 kilometre mesafedeki hedeflerin başarıyla vurulduğunu açıkladı. Perşembe günü test edilen silahlar ise taktik güdümlü füzeydi.
28.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Japon Denizi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.