Jitem

Jitem

Son dakika JiTEM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan JiTEM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan JiTEM haber sayfamızda...

Jitem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 721 jitem haberi bulunmuştur.
Fatih Tezcan hakkında soruşturma başlatıldı
Fatih Tezcan hakkında soruşturma başlatıldıSosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından Ankara JİTEM davasında eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın arasında bulunduğu sanıklar hakkındaki beraat kararlarını bozan İstinaf Mahkemesi heyeti hakimlerine ilişkin paylaşım yapan Fatih Tezcan hakkında 'Kamu görevlilerinin ismini açıklama ve yayınlama' ve 'Yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs' suçlarından re'sen soruşturma başlatıldı.
24.05.2021Gündem
CHP'den MHP'nin suç duyurusuna yanıt
CHP'den MHP'nin suç duyurusuna yanıtCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP'nin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin, "MHP, Kemal Kılıçdaroğlu'na siyaseten veremediği cevabı, kendilerine büyük ortağın verdiği imtiyaz ve güvenceyle yargı üzerinden vermeye çalışmaktadır. MHP, saray rejiminin muhafızıdır. O muhafız alayının 3 çavuşu da dün verilen emri yerine getirmiştir." dedi.
6.02.2020Siyaset
Musa Anter cinayeti davasına devam edildi
Musa Anter cinayeti davasına devam edildiYazar Musa Anter'in 1992'de öldürüldüğü ve eski AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu'nun yaralandığı olayla bazı faili meçhul cinayetlere ilişkin "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da arasında bulunduğu 19 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
25.12.2019Gündem
Emniyet'ten 'jitem.akrep' açıklaması
Emniyet'ten 'jitem.akrep' açıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ı tehdit eden "jitem.akrep" isimli sosyal medya kullanıcısının emniyet teşkilatıyla herhangi bir ilişkisinin bulunmadığı ve paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.
23.10.2019Gündem
Eski OHAL Valisi  tanık olarak dinlendi
Eski OHAL Valisi tanık olarak dinlendiYazar Musa Anter’in 1992’de öldürülmesi ve AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun yaralanmasına ilişkin bazı eylemlerden sorumlu tutulan “Yeşil” kod adlı Mahmut Yıldırım da dahil olmak üzere 18 sanığın yargılandığı davada tanık olarak dinlenen dönemin OHAL Valisi Ünal Erkan, “JİTEM ile ilgili bilgi alacağınız kişi ben değilim” dedi.
27.09.2019Gündem
Musa Anter cinayeti davasında Ünal Erkan tanık olarak dinlendi
Musa Anter cinayeti davasında Ünal Erkan tanık olarak dinlendiYazar Anter'in 1992'de öldürülmesi ve AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'nun yaralanmasına ilişkin bazı eylemlerden sorumlu tutulan "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da dahil olduğu 18 sanık hakkındaki davanın görülmesine devam edildi. Duruşmada eski OHAL Valisi Ünal Erkan, tanık olarak dinlendi.
25.09.2019Gündem
KCK ve JİTEM davalarına bakan FETÖ'cü hakime 7,5 yıl hapis cezası
KCK ve JİTEM davalarına bakan FETÖ'cü hakime 7,5 yıl hapis cezasıFetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) iltisakı nedeniyle meslekten ihraç edilen ve bir dönem "faili meçhul cinayetler, JİTEM, KCK, İzmir Bu?yu?kşehir Belediyesinde yolsuzluk" davalarının görüldüğü mahkemelerde, mahkeme başkanı olarak görev yapan eski hakim Menderes Yılmaz'ın "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi.
24.09.2019Gündem
Yüzü ameliyatla değiştirildi
Yüzü ameliyatla değiştirildiPek çok faili meçhul cinayetin tetikçisi olduğu öne sürülen ‘Yeşil’ kod adlı Yıldırım’ın yaşadığını ve ameliyatla yüzünü değiştirdiğini söyleyen emekli Korgeneral Pekin “1995’te gördüm. Para karşılığı iş yapan biri olduğunu anladım” dedi.
18.11.2018Gündem
‘Yeşil yaşıyor’
‘Yeşil yaşıyor’Yazar Musa Anter’in 1992’de Diyarbakır’da öldürülmesi ve Orhan Miroğlu’nun yaralanmasına ilişkin davada tanık olarak dinlenen eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım’ın yaşadığını ve kanser hastası olduğunu bildiğini söyledi.
15.11.2018Gündem
Tansu Çiller’in tanık olarak dinlenilmesi kararından vazgeçildi!
Tansu Çiller’in tanık olarak dinlenilmesi kararından vazgeçildi!Bazı faili meçhul cinayetlere ilişkin Mehmet Ağar, bazı  özel harekat polisleri ve "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da aralarında  bulunduğu 19 kişinin yargılandığı davada eski Başbakan Tansu Çiller ve eşi Özer  Uçuran Çiller'in tanık olarak dinlenmesi kararından vazgeçildi.
15.09.2017Siyaset
Kritik davalarda mahkeme başkanı olan hakime 3 kez ağırlaştırılmış müebbet!
Kritik davalarda mahkeme başkanı olan hakime 3 kez ağırlaştırılmış müebbet!"Faili Meçhul Cinayetler, JİTEM, KCK, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Yolsuzluk" davalarının görüldüğü mahkemelerde, mahkeme başkanı olarak görev yapan ve FETÖ'ye iltisakı nedeniyle meslekten ihraç edilen hakim Menderes Yılmaz hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı
26.05.2017Gündem
Felakete ortak olmadım
Felakete ortak olmadımDarbe komisyonunda konuşan emekli Orgeneral Işık Koşaner, FETÖ’nün askeri yapılanmasına ilişkin “Kendilerini çok iyi sakladılar. Bu bizim ayıbımız” dediKoşaner, Balyoz davası ile ilgili “Suçlu olmadıklarını biz biliyorduk. Tutuksuz yargılanmaları için bütün gayreti gösterdim” ifadelerini kullandı
26.10.2016Gündem
Küçük: Yeşil’i hiç görmedim
Küçük: Yeşil’i hiç görmedimYazar Musa Anter’in 1992’de öldürülmesi ve Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun yaralanmasına ilişkin bazı eylemlerden sorumlu tutulan “Yeşil” kod adlı Mahmut Yıldırım’ın da arasında olduğu 18 sanığın yargılandığı davada, emekli Tuğgeneral Veli Küçük tanık olarak dinlendi.
26.09.2016Gündem
‘Rektör tutuklanınca başsavcı beni öptü’
‘Rektör tutuklanınca başsavcı beni öptü’Sarıkaya, ‘Rektör Yücel Aşkın tutuklanınca başsavcı Kemal Kaçan beni öptü. Bunlardan olmamasına rağmen böyle davrandı’ diye konuştu
2.08.2016Gündem
Şemdinli davasının savcısı Sarıkaya her şeyi itiraf etti!
Şemdinli davasının savcısı Sarıkaya her şeyi itiraf etti!Şemdinli'de bombalanan Umut Kitabevi’ne bombalı saldırıya ilişkin iddianameyi hazırlayan savcı Ferhat Sarıkaya darbe girişimi sonrası her şeyi itiraf etti. Yaşar Büyükanıt’ın dosyaya dahil edilmesini daha sonra davaya bakan hâkim İlhan Kaya’nın istediğini söyledi. Cemaat tarafından yıllarca kendisine para veridiğini dile getirdi.
2.08.2016 Gündem
45 gün içinde  bitmesini istiyoruz
45 gün içinde bitmesini istiyoruzBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, OHAL’in halka yönelik değil, devletin içerisinde örgütlenmiş bir çeteye karşı yapıldığını, masum hiç kimsenin zarar görmeyeceğini, sokağa çıkma yasağı gibi uygulamaların öngörülmediğini açıkladı
21.07.2016Siyaset
Kalın: TSK'nın Savunma Bakanlığına bağlanmasına konuşulan konulardan biri
Kalın: TSK'nın Savunma Bakanlığına bağlanmasına konuşulan konulardan biriCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın CNN Türk'te katıldığı canlı yayında, TSK'nın Savunma Bakanlığına bağlanmasının konuşulan konulardan biri olduğunu açıkladı.
21.07.2016Siyaset
AYM'den 50 bin liralık faili meçhul tazminatı
AYM'den 50 bin liralık faili meçhul tazminatıAnayasa Mahkemesi, 1992'de güvenlik güçleri ve MİT adına çalışan, aralarında  "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da bulunduğu kişilerce öldürüldüğü iddia  edilen Ayten Öztürk'ün yakınlarının yaptığı bireysel başvuruyu haklı buldu. Yüksek Mahkeme, burnu, kulakları, dudakları kesilmiş, kafa derisinin yarısı yüzülmüş halde bulunan Öztürk ile ilgili dosyanın Elazığ  Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesini, Öztürk'ün ailesine de 50 bin lira manevi  tazminat ödenmesini kararlaştırdı.
23.06.2016Gündem
‘Öldür demişler öldürmüş’
‘Öldür demişler öldürmüş’Yazar Musa Anter’in öldürülmesine ilişkin olarak, 4 sanığın yargılanması ile birleştirilen JİTEM davasının görülmesine devam edildi. Eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Eymür, Yeşil kod adlı Yıldırım için, “Yaşadığını zannetmiyorum” dedi
14.03.2016Gündem
HDP'li vekille polis müdürü arasındaki dialoglar...
HDP'li vekille polis müdürü arasındaki dialoglar...Diyarbakır'da, sokağa çıkma yasağının uygulandığı Sur İlçesi'ne yürümek isteyen HDP'li gruba polis izin vermedi. Polis müdürü "Buyrun ben sizi götüreceğim. Başkan da gelsin, buyrun siz de gelin. Ama sizin kitleleri alıp götürmeniz, kitlelerin hayatını riske atmanız demektir" diye konuştu. "Allah aşkına yapmayın bunu. Geriliyor ama" diyen müdüre HDP'li vekil "Biz germiyoruz" diye yanıt verdi. Dialogların ardından polis grubun İstasyon Meydanı'na kadar yürümesine izin verdi. Grup daha sonra yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki İstasyon Meydanı'na yürüdü.
16.12.2015Gündem
Beyaz Toros en çok kullanılan araç!
Beyaz Toros en çok kullanılan araç!›› Cizre’de işlenen 21 faili meçhule ilişkin davada tüm sanıkları beraat ettiren mahkeme, kararını ilginç gerekçelerle savundu. Tanık ifadelerinin çelişkili bulunduğunun vurgulandığı kararda, sanık yararlanır ilkesinin işletildiği belirtildi...›› Kararda, cinayetlerde kullanıldığı belirtilen beyaz Toros arabalar için ise “Ülkemizde otomobillerde en çok kullanılan rengin beyaz olduğu yolunda istatistik mevcuttur. Tarihi itibarıyla ülkemizde en çok kullanılan araçtır” denildi...
4.12.2015Gündem
'Kaos için en iyi hedefim'
'Kaos için en iyi hedefim'DİYARBAKIR'da, öldürülen Baro Bakanı Tahir Elçi'nin hem ortağı, hem aile avukatı, hem de en yakın arkadaşı olan avukat Neşet Girasun, 10 gün önce Elçi ile aldığı tehditler nedeniyle kendisine özel koruma tutması konusunda konuştuklarını söyledi. Neşet Girasun, "Bana Türkiye'nin karanlık bir tünelden hızla geçtiğini, toplumsal barışı istemeyenler, bunu dinamitlemek isteyenler için en iyi hedeflerinden birisinin kendisi olacağını söyledi" dedi.
4.12.2015Gündem
HDP co-chair certain that bullet from police
HDP co-chair certain that bullet from policeHDP co-chair certain that bullet from police weapon killed Tahir ElçiAnkara, Dec 1 (DHA) - Peoples’ Democratic Party (HDP) Co-Chair Selahattin Demirtaş has said he is "certain" that killed Diyarbakır Bar Association head Tahir Elçi was shot by a bullet fired from a police weapon...
1.12.2015En
Seni faili  meçhuller karşılayacak
Seni faili meçhuller karşılayacakBir insan hakları aktivisti olan ve bölgede özellikle 90’lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayet davalarında mağdur avukatlığı yapan Tahir Elçi’yi onbinler uğurladı. Elçi’nin başta kızı olmak üzere yakınlarının feryatları yürek dağladı
29.11.2015Gündem
Cizre cold case defendants acquitted, marking a
Cizre cold case defendants acquitted, marking aCizre cold case defendants acquitted, marking a "dark history"Eskişehir, Nov 6 (DHA) - Some eight defendants without arrest, sued for 20 unsolved murders having shaken the Cizre district of southeastern province of Şırnak and the region between 1993 and 1995, were all acquitted by the Turkish court, sparking an outrage amongst victims’ families and their lawyers...
6.11.2015En

Benzer Haber Etiketleri

davaMusa Anterjitemfatih tezcantwitter

Jitem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.