Kaçırılan

Kaçırılan

Son dakika kaçırılan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kaçırılan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kaçırılan haber sayfamızda...

Kaçırılan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.616 kaçırılan haberi bulunmuştur.
Tam 40 yıldır kayıp listesinde! Gerçek annesini bulunca her şeyi öğrendi
Tam 40 yıldır kayıp listesinde! Gerçek annesini bulunca her şeyi öğrendi Biyolojik annesini bulmak isteyen genç kadın, geçmişini araştırırken kendisiyle ilgili bilmediği birçok şaşırtıcı bilgiye ulaştı. İşte 1980 yılından beri 'kayıp' ilan edilen Shawne Bolton'un hikâyesi...
2.12.2021Dünya
Muş'ta nöbet tutan aile sayısı 21'e çıktı
Muş'ta nöbet tutan aile sayısı 21'e çıktıMuş'ta çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı gerekçesiyle HDP il başkanlığı binası önünde eylem yapan aile sayısı 21’e çıktı. 7 yıl önce kaçırılan kızları Rozerin için eşi Kevser ile birlikte eyleme katılan Ali Uyğaç çifti, "Kızım dön gel, devletine teslim ol" diye çağrı yaptı.
1.12.2021Gündem
Evlat nöbetindeki aile sayısı 247'ye yükseldi
Evlat nöbetindeki aile sayısı 247'ye yükseldiDiyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyerek 821 gündür HDP il binası önünde oturma eylemi yapan aile sayısı, 19 yaşındayken kaçırılan oğlu Veysel için Tunceli'den gelen Fatma Türkan Güngör ile 247'ye çıktı. Güngör, oğluna teslim olması için çağrıda bulunarak, "Ne yaparsan yap, bana kavuş. Hiç korkun olmasın" dedi.
1.12.2021Gündem
Kaza Namazı Nasıl Kılınır ve Niyet Edilir? Kaza Namazı Ne Zaman Kılınır?
Kaza Namazı Nasıl Kılınır ve Niyet Edilir? Kaza Namazı Ne Zaman Kılınır?Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı olmak üzere günde 5 vakit namaz Müslümanlara farz kılınmıştır. Namazını kaçıran kişilerin namaz vakti dışında namazını kılmalarına kaza namazı denir. Namazının vakit dışında kılan kişiler kaza etmiş olur. Kaza namazını kılarken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Geçmiş namazların kazası kılmak için farzlarını kılmak gerekir. 5 vakit namazdan hangisi kaza edilecekse o vaktin farzının kılınması ve ona göre niyet edilmesi gerekmektedir. Kaza namazlarını kılmak için belirli bir gün veya zaman yoktur. Dileyen istediği zaman veya günde kaza namazını kılabilir. Kaza namazı nasıl kılınır, nasıl niyet edilir? Kaza namazı ne zaman kılınır? Kaza namazı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
30.11.2021Dini Bilgiler
Diyarbakır'daki ailelerden Kamışlı'ya destek: Korkmasınlar, kazanacaklar
Diyarbakır'daki ailelerden Kamışlı'ya destek: Korkmasınlar, kazanacaklarSuriye'de çocukları terör örgütü PKK'nın bu ülkedeki kolu PYD/YPG tarafından kaçırılan ve Kamışlı kentindeki Birleşmiş Milletler (BM) binası önünde evlat nöbetine başlayan ailelere Diyarbakır HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerden destek geldi. Aileler adına Kamışlı'daki ailelere seslenen Celil Bektaş, “Hiç korkmasınlar, yola devam etsinler, kazanacaklar” dedi.
30.11.2021Gündem
13 gün rehin tutulan iş insanı her şeyi anlattı! 7 milyon dolarlık senet imzalattırılmış
13 gün rehin tutulan iş insanı her şeyi anlattı! 7 milyon dolarlık senet imzalattırılmışAdana’da, maskeli ve eldivenli 4 kişi tarafından kaçırılan ve 13 gün sonra serbest bırakılan iş insanı Koray Sarısaçlı (46) elektroşok cihazı ve sopalarla işkence gördüğünü söyledi. Sarısaçlı, "Farklı günlerde toplamda 7 milyon dolarlık senet imzalamam karşılığında beni serbest bıraktılar. Gördüğüm işkenceleri söylememem için beni video kaydına aldılar. Gözlerim kapalı işkence yapıyorlardı" dedi.
28.11.2021Gündem
Evlat nöbetindeki anne: Ceylanım öğretmen olacaktı
Evlat nöbetindeki anne: Ceylanım öğretmen olacaktıDiyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 245 ailenin evlat nöbeti, 815'inci günde de sürdü. 8 yıl önce 17 yaşındayken İstanbul'dan kaçırılan kızı Ceylan için nöbete devam eden Türkan Mutlu, "Benim Ceylanım öğretmen olacaktı" dedi.
24.11.2021Gündem
Evlat nöbetindeki anne: Artık yeter, bu acı nereye kadar?
Evlat nöbetindeki anne: Artık yeter, bu acı nereye kadar?Diyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 245 ailenin evlat nöbeti, 814'üncü günde de sürdü. 2015'te oğlu Hamza'nın kaçırıldığını söyleyen Zümrüt Salim, "Bizden ne istiyorlar, bu zulmü neden bize çektiriyorlar? Artık yeter, bu acı nereye kadar?" dedi.
23.11.2021Gündem
Evlat nöbetindeki baba: Dayanacak gücümüz kalmadı
Evlat nöbetindeki baba: Dayanacak gücümüz kalmadıDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 245 aile, evlat nöbetini 813'üncü günde de sürdürdü. Siirt'in Şirvan ilçesinde oğlu Yusuf'un kandırılarak dağa kaçırıldığını söyleyen Nurettin Ödümlü, "Yusuf artık gel, yeter. Dayanacak gücümüz kalmadı" dedi.
22.11.2021Gündem
Evlat nöbetindeki ailelerden Bakan Soylu'ya pankartlı kutlama
Evlat nöbetindeki ailelerden Bakan Soylu'ya pankartlı kutlamaDiyarbakır HDP il binası önünde terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için eylem yapan aileler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 52'nci doğum gününü, ellerindeki pankartlarla kutladı. Bakan Soylu da aileleri telefonla arayarak teşekkür etti.
21.11.2021Gündem
Evlat nöbetindeki anne: HDP Ceylan'ımın elinden kalem alıp, silah verdi
Evlat nöbetindeki anne: HDP Ceylan'ımın elinden kalem alıp, silah verdiDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 245 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 811’inci günde de sürüyor. PKK'lı teröristlerce 8 yıl önce kaçırılan kızı Ceylan için Bursa'dan gelen ve evlat nöbetine devam eden Türkan Mutlu, "HDP benim Ceylan'ımın elinden kalemi alıp, silah verdi” dedi.
20.11.2021Gündem
Galatasaray-Fenerbahçe rekabetinde 394. randevu
Galatasaray-Fenerbahçe rekabetinde 394. randevuGalatasaray ile Fenerbahçe futbol takımları, Spor Toto Süper Lig'de yarın yapacakları derbiyle tarihte 394. kez karşı karşıya gelecek.
20.11.2021Galatasaray
Evlat nöbetinde 808. gün! Aile sayısı 245'e yükseldi
Evlat nöbetinde 808. gün! Aile sayısı 245'e yükseldiDiyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirtip 808 gündür eylem yapan ailelerin sayısı 245'e yükseldi. 2014 yılında 23 yaşındayken kızı Zahide için Hakkari’den gelip eyleme katılan Zebude Öner, "HDP kızımı alıp PKK'ya teslim etti. Kızımın peşinden 2 defa Irak'a gittim ama kızımı bana göstermediler" dedi.
18.11.2021Gündem
Muş'ta evlat nöbetindeki aile sayısı 20’e ulaştı
Muş'ta evlat nöbetindeki aile sayısı 20’e ulaştıMuş'ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirterek HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan aile sayısı, 3 ailenin daha katılımıyla 20'e yükseldi. Eyleme yeni katılan Hıyasettin Demir, oğlu İhsan'ın 2012'de dağa kaçırıldığını belirterek, "Oğlumu çok seviyorum, oğlum gelsin. Onu kandırmışlar, götürmüşler. 9 yıldır hiç görmedim, hiç haber yok" dedi.
17.11.2021Gündem
Terörün pençesinden kurtardığı evladını askere uğurlayacak
Terörün pençesinden kurtardığı evladını askere uğurlayacakDiyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, HDP il binası önünde yaptığı oturma eylemi sayesinde güvenlik güçlerine teslim olan oğlu Mustafa'yı askere uğurlamaya hazırlanıyor.
15.11.2021Haberler
Terörün pençesinden kurtardığı evladını askere uğurlayacak
Terörün pençesinden kurtardığı evladını askere uğurlayacakDiyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, HDP il binası önünde yaptığı oturma eylemi sayesinde güvenlik güçlerine teslim olan oğlu Mustafa'yı askere uğurlamaya hazırlanıyor.
15.11.2021Gündem
‘Bingöl’de yaşanan olay için gereken yapılacak’
‘Bingöl’de yaşanan olay için gereken yapılacak’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP Diyarbakır İl binası önünde 800 gündür evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti. Eylem çadırında ailelerle tek tek görüşen Meclis Başkanı, annelere karanfil verdi.
12.11.2021Siyaset
129 yıl önce kaçırılan eserler iade edildi
129 yıl önce kaçırılan eserler iade edildiFransa tarafından 129 yıl önce Benin’den kaçırılan tarihi eserler başkent Kotonu’ya ulaştı. Benin’e iade edilen 26 parçalık sanat eserleri, Kotonu Havalimanı’nda, Cumhurbaşkanı Patrice Talon tarafından özel törenle teslim  alındı.
12.11.2021Kültür Sanat
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyarbakır annelerini ziyaret etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyarbakır annelerini ziyaret ettiTBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Diyarbakır annelerini ziyaretinde, annelerin eyleminin dünyanın en etkili eylemi olduğunu belirterek "Hatta burada gerçekleşen eylem için diyebiliriz ki dünyanın en sivil en doğal en güçlü eylemidir. Daha önce de teröre, teröristlere karşı farklı ülkelerde eylemler olmuştur fakat buradaki eylem hem kararlığı hem de doğallığı itibarıyla hepsinden farklı ve hepsinden güçlü bir eylem. Onları destekliyoruz." dedi. Öte yandan TBMM Başkanı Şentop, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'nu da ziyaret etti.
11.11.2021Siyaset
Evlat nöbetinde 800 günü geride bırakan Diyarbakır anneleri PKK'ya tepki yürüyüşü düzenledi
Evlat nöbetinde 800 günü geride bırakan Diyarbakır anneleri PKK'ya tepki yürüyüşü düzenlediDiyarbakır anneleri düzenledikleri yürüyüşle, çocuklarını dağa kaçıran terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi.
11.11.2021Gündem
'Koltuk' davası!
'Koltuk' davası!İzmir 6. Tüketici Mahkemesi, 4 kişinin İtalya tatili dönüşü uçaktaki koltuklarının başka kişilere satılması ve mağduriyetlerinin giderilmemesi nedeniyle bilet satışı yapan seyahat acentesi aleyhine açtığı davayı haklı bularak toplam 32 bin 672 lira maddi ve manevi tazminat ödenmesine karar verdi.
10.11.2021Ekonomi
Evlat nöbetindeki aileler, saat 09.05’te Atatürk'ü andı
Evlat nöbetindeki aileler, saat 09.05’te Atatürk'ü andıDiyarbakır'da, HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan aileler, saatler 09.05’i gösterdiğinde, 83'üncü ölüm yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü andı. Ellerinde Türk bayraklarıyla saygı duruşuna geçen aileler, İstiklal Marşı'nı okudu.
10.11.2021Gündem
Diyarbakır’da, HDP önündeki evlat nöbeti 799’uncu gününde
Diyarbakır’da, HDP önündeki evlat nöbeti 799’uncu günündeDiyarbakır'da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ailelerin HDP il binası önündeki evlat nöbeti, 799 gündür sürüyor. Aileleri Silvan Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Murat Öztürk, “Tarih ve destan yazdılar burada. Bu şekilde terörü bertaraf edeceğiz. Bundan sonra hiçbir gencin, kadının ve erkeğin dağa çıkmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.
9.11.2021Gündem
Kaçırılan kız çocuğu, 'yardıma ihtiyacım var' işaretiyle kurtuldu!
Kaçırılan kız çocuğu, 'yardıma ihtiyacım var' işaretiyle kurtuldu!ABD'de kaçırılan 16 yaşındaki kız çocuğuna, sosyal medyada yardıma ihtiyaç duyulduğunu gösteren el işareti sayesinde ulaşıldı.
8.11.2021Dünya
Batman'da gençlerle bir araya gelen Erdoğan'dan HDP'ye İstiklal Marşı tepkisi
Batman'da gençlerle bir araya gelen Erdoğan'dan HDP'ye İstiklal Marşı tepkisiSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yüreğinde memleket sevdası olan, bu topraklara dair hayalleri ve hedefi bulunan, Türkiye merkezli düşünen herkesin, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun başımızın üstünde yeri vardır." dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleyle ilgili, Terörle mücadele sadece içeride değil. Suriye olsun Irak'ta olsun buralarda da devam ediyoruz ve taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.' dedi. Erdoğan, 'İstismar siyasetine prim vermedik ama onlar verdi' diyerek HDP'ye tepki gösterdi. Erdoğan, ''Korkma' diye başlayan İstiklal Marşımız 84 milyonun ortak hissiyatının sembolüdür. Peki HDP için öyle mi? Parlamentoda İstiklal Marşı okunurken onlar İstiklal Marşı'nı okumuyorlar.' dedi.
7.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Kaçırılan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.