Kaddafi

Kaddafi

Son dakika kaddafi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kaddafi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kaddafi haber sayfamızda...

Kaddafi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.513 kaddafi haberi bulunmuştur.
Kaddafi'nin uçağı bakım için İstanbul'da
Kaddafi'nin uçağı bakım için İstanbul'daLibya'nın eski lideri Muammer Kaddafi'nin kullandığı Airbus A340-200 tipi 5A-ONE tescilli Libya devlet uçağı, dün akşam İstanbul'a geldi. 2014'ten beri bulunduğu Fransa'nın güneyindeki Perpignan Havalimanı'ndan havalanan uçak, saat 21.16'da Atatürk Havalimanı'na indi. Bakım ve onarım çalışmaları tamamlandıktan sonra uçağın kamu hizmetinde kullanılmak üzere Libya'ya gönderileceği öğrenildi.
5.06.2021Haberler
Atatürk Havalimanı'nda dikkat çeken kare! İstanbul'da bakıma alındı
Atatürk Havalimanı'nda dikkat çeken kare! İstanbul'da bakıma alındıLibya'nın eski lideri Muammer Kaddafi'nin kullandığı Airbus A340-200 tipi 5A-ONE tescilli Libya devlet uçağı, dün akşam İstanbul'a geldi. 2014'ten beri bulunduğu Fransa'nın güneyindeki Perpignan Havalimanı'ndan havalanan uçak, saat 21.16'da Atatürk Havalimanı'na indi. Bakım ve onarım çalışmaları tamamlandıktan sonra uçağın kamu hizmetinde kullanılmak üzere Libya'ya gönderileceği öğrenildi.
5.06.2021Gündem
Son dakika... İspanya, Libya'daki büyükelçiliğini yeniden açtı!
Son dakika... İspanya, Libya'daki büyükelçiliğini yeniden açtı!İspanya, Libya'daki iç savaş nedeniyle yıllar önce kapattığı Trablus Büyükelçiliğini yeniden faaliyete geçirdi. Libya Başbakanı Dibeybe, Sanchez ile görüşmesinde iki ülke arasındaki ilişkileri ortak çıkarlara hizmet edecek şekilde geliştirme yollarını ele aldıklarını belirtti.
3.06.2021Dünya
Demokrasinin çile günleri
Demokrasinin çile günleriAydın Hasan / Ankara 1946 yılında çok partili hayata geçilmesinin ardından 1950 yılındaki genel seçimde, Demokrat Parti (DP) iktidara geldi...
27.05.2021Gündem
‘Hafter’i durduran Türk müdahalesiydi
‘Hafter’i durduran Türk müdahalesiydiWashington’un Libya’daki büyükelçisi Norland, bu ülkede Hafter’in saldırılarını durduranın Türkiye olduğunu belirtti
25.04.2021Dünya
İtalya Dışişleri Bakanı, Libya'da hükümet yetkilileriyle görüştü
İtalya Dışişleri Bakanı, Libya'da hükümet yetkilileriyle görüştüResmi ziyarette bulunmak üzere Libya'ya gelen İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, başkent Trablus'ta Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi ve Başbakan Abdulhamid Dibeybe ile görüştü.
21.03.2021Dünya
Fransa İçişleri Bakanından yolsuzluktan hüküm giyen Sarkozy'ye destek
Fransa İçişleri Bakanından yolsuzluktan hüküm giyen Sarkozy'ye destekFransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Fransa'da İçişleri Bakanlığı görevinde bulunmuş, yolsuzluk ve "nüfuzunu yasadışı kullanma" suçundan 3 yıl hapse mahkum edilen eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye destek verdi.
1.03.2021Dünya
Son dakika... Sarkozy'ye hapis cezası
Son dakika... Sarkozy'ye hapis cezasıFransız mahkemesi ülkenin eski liderine yolsuzluktan üç yıl hapis cezası verdi, karar dünyada anında ilk haber oldu.
1.03.2021Dünya
Libya devlet erkanı 17 Şubat devriminin 10'uncu yılında bir araya geldi
Libya devlet erkanı 17 Şubat devriminin 10'uncu yılında bir araya geldiLibya devlet erkanı, 42 yıllık Muammer Kaddafi dönemine son veren 2011'deki 17 Şubat devriminin 10'uncu yılı anma resepsiyonunda bir araya geldi.
22.02.2021Dünya
Son dakika... Kaddafi’nin gelini yine dehşet saçtı!
Son dakika... Kaddafi’nin gelini yine dehşet saçtı!Kaddafi’nin Suriye’de yaşayan gelini Aline Skaf’ın cipini polislerle yayaların üstüne sürmesiyle 4 kişi yaralandı, 1 kişi öldü. Daha önce de birçok olaya karışan Aline Skaf’ın trafikte dehşet saçmasına rağmen tutuklanmaması tepkilere neden oldu.
29.01.2021Dünya
ABD, Lockerbie faciasıyla ilgili bir kişi hakkında suçlamada bulundu
ABD, Lockerbie faciasıyla ilgili bir kişi hakkında suçlamada bulunduABD Adalet Bakanlığı, 1988'de İskoçya'nın Lockerbie kasabası üzerinde bomba yerleştirilmiş yolcu uçağının patlatılmasına ilişkin bir şüpheli hakkında suçlamada bulundu.
22.12.2020Dünya
ABD, Lockerbie faciasıyla ilişkin yeni suçlamalara hazırlanıyor
ABD, Lockerbie faciasıyla ilişkin yeni suçlamalara hazırlanıyorABD Adalet Bakanlığının, 1988'de İskoçya'nın Lockerbie kasabası üzerinde, içine bomba yerleştirilen yolcu uçağının patlatılmasıyla ilgili yeni suçlamalarda bulunacağı bildirildi.
17.12.2020Dünya
İtalyan gazeteci-yazar Augias'tan Fransa'ya 'Sisi' tepkisi
İtalyan gazeteci-yazar Augias'tan Fransa'ya 'Sisi' tepkisiGazeteci-yazar Augias, Fransa'nın Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi'ye Fransız "Legion d'Honneur" onur nişanı vermesini protesto etmek için kendisinde de olan nişanı iade etti.
14.12.2020Dünya
Libya'da ajanlık suçlamasıyla gözaltına alınan iki Rus serbest bırakıldı
Libya'da ajanlık suçlamasıyla gözaltına alınan iki Rus serbest bırakıldıLibya'da ajanlık suçlamasıyla 2019'da gözaltına alınan iki Rus vatandaşının serbest bırakıldığı bildirildi.
10.12.2020Dünya
Sarkozy, hakkındaki yolsuzluk suçlamalarını reddetti
Sarkozy, hakkındaki yolsuzluk suçlamalarını reddettiEski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, "2007'de cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını yürütmek için dönemin Libya lideri Muammer Kaddafi'den yasa dışı maddi destek aldığı ve suç örgütü kurduğu" suçlamasıyla yargılandığı davadaki ifadesinde, hiçbir zaman yolsuzluk yapmadığını savundu.
7.12.2020Dünya
Hafter’in ABD’deki dikkat çeken serveti
Hafter’in ABD’deki dikkat çeken servetiLibya’nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri, Halife Hafter’in, kaçırdığı paralarla ABD’de aralarında at çiftliğinin de bulunduğu milyonlarca dolar değerinde mal varlığı edindiği ortaya çıktı.
4.12.2020Dünya
Hafter'in ABD'deki serveti milyarlarca dolar
Hafter'in ABD'deki serveti milyarlarca dolarLibya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin elebaşı Hafter'in, kaçırdığı paralarla ABD'de aralarında at çiftliğinin de bulunduğu milyonlarca dolar değerinde mal varlığı edindiği ortaya çıktı.
3.12.2020Dünya
Libyalı yetkililer: Yardım çağrımıza sadece Türkiye karşılık verdi
Libyalı yetkililer: Yardım çağrımıza sadece Türkiye karşılık verdiAnkara ile Trablus arasında, Libya'daki çatışmaların şiddetlendiği dönemde, 27 Kasım 2019'da imzalanan "Güvenlik ve Askeri İş Birliği Mutabakat Muhtırası" ülkedeki dengeleri meşru hükümetin lehine değiştirdi.
27.11.2020Dünya
Sarkozy, cumhurbaşkanlığı dönemindeki 'kirli' ilişkilerin hesabını veriyor
Sarkozy, cumhurbaşkanlığı dönemindeki 'kirli' ilişkilerin hesabını veriyorAdının "rüşvet ve yolsuzluk" olaylarına karışmasıyla siyasi hayatını sonlandırmak zorunda kalan Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, ülkeyi yönettiği dönemde "nüfuzunu kirli ilişkilerde kullanmaktan" suçlanıyor.
27.11.2020Dünya
Sarkozy yolsuzluktan mahkemeye çıktı
Sarkozy yolsuzluktan mahkemeye çıktıFransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, "2007'de cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını yürütmek için o zamanki Libya lideri Muammer Kaddafi'den yasa dışı maddi destek aldığı, kampanyayı bu destekle yürüttüğü" ve "suç örgütü kurduğu" suçlamasıyla yargılamasına başlandı.
23.11.2020Dünya
Akdeniz'de yer yerinden oynadı! Alman askerleri Türk gemisine çıktı...
Akdeniz'de yer yerinden oynadı! Alman askerleri Türk gemisine çıktı...Libya Bingazi'nin 200 kilometre kuzeyinde kargo gemisini durdurup arama yapmak isteyen Alman donanma askerleri, Ankara'nın anında devreye girmesiyle Pazartesi sabah gün doğarken gemiyi terk etti.
23.11.2020Haberler
Libya'da Macron yönetiminin İslam karşıtı tutumu protesto edildi
Libya'da Macron yönetiminin İslam karşıtı tutumu protesto edildiLibyalılar, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı tutumunu ve Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunmasını protesto etti.
29.10.2020Dünya
Libya Ordu Sözcüsü: Cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecine güvenmiyoruz
Libya Ordu Sözcüsü: Cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecine güvenmiyoruzLibya Ordusu Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, ülkedeki krize siyasi çözüm bulmak için yürütülen görüşmelere ilişkin, "cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecinin başarısına güvenmediklerini" ifade etti.
25.10.2020Dünya
‘Suç örgütü kurmak’la suçlanıyor
‘Suç örgütü kurmak’la suçlanıyorFransa’nın eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin, hakkında “2007’deki cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına Libya’dan yasa dışı finansman sağladığı” iddiasıyla açılan soruşturmada, “suç örgütü kurmak”la da suçlanacağı açıklandı.
17.10.2020Dünya
Sarkozy’e "suç örgütü kurma" suçlaması
Sarkozy’e "suç örgütü kurma" suçlamasıEski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, hakkındaki "2007'deki cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasına Libya'dan yasa dışı finansman sağladığı" iddiasıyla açılan soruşturmada, "suç örgütü kurmak"la da suçlanacak.
16.10.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

libyaFransanicolas sarkozyyolsuzlukkaddafi

Kaddafi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.