Kaddafi

Kaddafi

Son dakika kaddafi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kaddafi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kaddafi haber sayfamızda...

Kaddafi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.559 kaddafi haberi bulunmuştur.
Tanzanya Hakkında Bilgiler; Tanzanya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Tanzanya Hakkında Bilgiler; Tanzanya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıTanzanya, Afrika kıtasında bulunan üniter bir devlettir. Bu üniter cumhuriyet devleti “mikoa” adı verilen 26 bölgeden oluşuyor. Ülke, insan fosillerinin bulunduğu bölge olması bakımından ayrı bir öneme sahiptir. Tanzanya hakkında detaylı bilgiyi derledik.
3.01.2024Dünya
AB’nin Rusya endişesi
AB’nin Rusya endişesiRusya’nın Akdeniz’de artan varlığı Avrupa’yı endişelendiriyor. Rusya’nın özellikle Libya’nın siyasi zayıflığından yararlanarak Akdeniz’deki varlığını güçlendirmeye çalıştığına dikkat çekiliyor.
31.12.2023Dünya
Akdeniz açıklarında can pazarı! Libya Sahil Güvenliği göçmen botunu devirdi
Akdeniz açıklarında can pazarı! Libya Sahil Güvenliği göçmen botunu devirdiLibya Sahil Güvenliğine ait sürat botu, Akdeniz’de göçmenleri taşıyan bota kasten çarptı. Çarpmanın ardından göçmenler suya düştü.
29.09.2023Dünya
Libya sahil güvenlik botu, 50 göçmeni taşıyan bota kasten çarptı
Libya sahil güvenlik botu, 50 göçmeni taşıyan bota kasten çarptıLibya Sahil Güvenliğine ait sürat botu, Akdeniz’de yaklaşık 50 göçmeni taşıyan bota kasten çarptı.
29.09.2023Haberler
Türkiye'den Libya'ya yardım eli! TGC Sancaktar ve TGC Bayraktar bölgede
Türkiye'den Libya'ya yardım eli! TGC Sancaktar ve TGC Bayraktar bölgedeLibya'daki sel felaketinde bilanço her geçen gün artıyor. Milli Savunma Bakanlığı TGC Sancaktar ve Bayraktar gemileriyle gönderilen yardım malzemelerinin Libyalı yetkililere teslim edildiğini açıkladı.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 159 sağlık çalışanının tam donanımlı sahra hastanesi ile Libya halkının yanında olduğunu belirtti.
16.09.2023Gündem
UMKE Libya'da yaraları sarmaya devam ediyor
UMKE Libya'da yaraları sarmaya devam ediyorLibya'da yaşanan sel felaketi ardından Türkiye bölgeye ulaşan ilk ülkelerden biri olmuştu. UMKE ekiplerinin arama kurtarma çalışmaları sürüyor.
14.09.2023Gündem
Dünya Meteoroloji Örgütü'nden Libya'daki felakete dair açıklama
Dünya Meteoroloji Örgütü'nden Libya'daki felakete dair açıklamaDünya Meteoroloji Örgütü (WMO) Genel Sekreteri Petteri Taalas, Libya'daki sellerle ilgili önlem alınmadığını belirtti. Taalas, olası bir önlem ve alarm durumunda can kaybının bu seviyede olmayacağını ifade etti.
14.09.2023Dünya
Bölünmüş ülke dramı
Bölünmüş ülke dramıLibya’yı vuran kasırga, 6 bin kişinin ölümüne ve Derne’nin yıkılmasına neden oldu. Faciada, ülkenin idari olarak ikiye bölünmüşlüğü nedeniyle, altyapının ihmal edilmesinin etkisi olduğu bildirildi.
14.09.2023Dünya
Libya'da felaket! İhmali mi yoksa doğal afet mi?
Libya'da felaket! İhmali mi yoksa doğal afet mi? Libya’nın doğusunu vuran sellerde 5 bin 300 kişinin öldüğü, binlerce kayıp olduğu bildirildi. İki barajın yıkılmasıyla sel altında kalan Derne kentinin % 25’inin yok olduğu belirtildi. Geçen yılki bir raporda Derne’deki facianın öngörüldüğü ama önlem alınmadığı öne sürüldü
13.09.2023Dünya
Bin Ali'yi 'deviren' rapçi! Başına gelmeyen kalmadı, 13 yıl sonra her şeyi anlattı
Bin Ali'yi 'deviren' rapçi! Başına gelmeyen kalmadı, 13 yıl sonra her şeyi anlattıTunus’ta başlayan, sonrasında Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki birçok ülkeye yayılan Arap Baharı gösterilerinde sembol haline gelen olaylar, kişiler oldu. Bunlardan biri de Tunus'ta adını duyuran ve sonrasında birçok protestoda şarkıları kullanılan 'El General' lakaplı rap şarkıcısı Hamada Ben Amor. Kendisini TIME dergisine kapak yapacak kadar artan ünü yüzünden başına gelmedik kalmayan şarkıcı, 13 yıl sonra tekrar ortaya çıktı.
21.07.2023Dünya
Hem tilki hem aslan: Berlusconi
Hem tilki hem aslan: BerlusconiMussolini’den sonra İtalya’nın en güçlü siyasetçisi Silvio Berlusconi, atası Machiavelli’yi mahçup etmeyecek bir hayatı geride bıraktı.
18.06.2023Dünya
Mısır’a gidene kapıda vize
Mısır’a gidene kapıda vizeSon dönemde yaşanan Ankara ile Kahire arasındaki yakınlaşma çerçevesinde, Türkiye’den Mısır’a gidecek Türk vatandaşlarının kapıda vize alabilecekleri belirtildi.
3.05.2023Dünya
BM: Libya'da 2,5 ton uranyum kayıp
BM: Libya'da 2,5 ton uranyum kayıpBirleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA), Libya'da yaklaşık 2,5 ton uranyum cevherinin kaybolduğunu açıkladı.
16.03.2023Dünya
Ariana Grande konserine saldırıda 22 kişi ölmüştü! İlgiltere'den flaş itiraf
Ariana Grande konserine saldırıda 22 kişi ölmüştü! İlgiltere'den flaş itirafİngiltere iç istihbarat teşkilatı MI5’i, 2017’de Manchester’da Ariana Grande konserine düzenlenen bombalı saldırının engellenmesi konusunda önemli bir fırsatı kaçırdığı bildirildi.
2.03.2023Dünya
Topuklu ayakkabı da giydiler, makyaj da yaptılar! Kaddafi'nin gizemli 'ölüm melekleri'
Topuklu ayakkabı da giydiler, makyaj da yaptılar! Kaddafi'nin gizemli 'ölüm melekleri'Libya'da 42 yıl boyunca hüküm süren Muammer Kaddafi, hem Afrika'da hem de Arap dünyasında en uzun süre iktidarda kalan liderlerden biri oldu. Güneş gözlükleri, uzun sakalları ve giyim tarzıyla akıllara kazınan liderin kendine özgü tavırları sadece siyaset ve dış görünüşüyle sınırlı değildi. Kaddafi’nin sadece kadınlardan oluşan 'Amazon Muhafızları' da iktidarına dair akıllarda kalan en çarpıcı detaylardan.
13.12.2022Dünya
Gökdelenlere bile tırmanan Fransız Tarzan! 12 yaşında izledi, bir daha vazgeçemedi
Gökdelenlere bile tırmanan Fransız Tarzan! 12 yaşında izledi, bir daha vazgeçemediEn zorlu hava koşullarında dahi doğada çıplak ayak koşturan, adeta bir maymun gibi daldan dala atlayan Leo Urban yaptıklarıyla izleyenlerin nefesini kesiyor. Ölümden dönmesine asla vazgeçmeyen ve yaşadığı deneyimleri Instagram hesabından da paylaşan 'Fransız Tarzan'ın hikâyesi ise oldukça ilginç.
13.12.2022Dünya
İki öğün beslenmek sağlıklı mı? Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu: 4 saat aç kalarak gençleşin
İki öğün beslenmek sağlıklı mı? Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu: 4 saat aç kalarak gençleşinKilo kontrolüne yardımcı oluyor, şekeri dengeleniyor, insülin direncini kırıyor. Kandaki zararlı yağların yakılarak enerji olarak kullanılmasını sağlıyor, gençlik genlerini aktif hale getiriyor. Bu saydıklarımızın hepsi günde iki öğün beslenme sonucunda gerçekleşiyor. Peki, iki öğün sistemi nasıl uygulanıyor? Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu tüm detaylarıyla anlattı.
13.12.2022Gündem
‘Ölüm taciri’ daha kaç kişiyi öldürecek?
‘Ölüm taciri’ daha kaç kişiyi öldürecek?‘Ölüm Taciri’ lakaplı eski Sovyet subayı Viktor Bout, birçok örgüte, yapılanmaya ve hatta devletlere silah satarak dünyanın dört bir yanındaki çatışmaları körükledi. Kurduğu hava filosuyla her seferinde ambargoları delmeyi bildi. Kötü şöhreti Hollywood’a karanlık işleri kitaplara konu olan Bout, ABD’de 12 yıl hapis yattıktan sonra tutuklu takasıyla serbest kaldı. Dünyayı endişelendiren konu ise meşru bir girişimci olduğunu iddia eden Bout’un silah tacirliğine devam edip etmeyeceği.
11.12.2022Dünya
Yunan basını haritayla sundu! Bölge işaretlendi: 'Bu sefer o kadar basit değil'
Yunan basını haritayla sundu! Bölge işaretlendi: 'Bu sefer o kadar basit değil'40 bin kilometrekarelik alandaki hareketliliğin başında ABD'liler var, Atina ve Ankara arasında bir satranç oynandığını yazan Yunan medyası iki ülkenin karşı karşıya gelebileceği bölgeyi işaretledi.
29.11.2022Dünya
Libya'daki fiyasko manşetlerde! Yunanistan dünyada alay konusu
Libya'daki fiyasko manşetlerde! Yunanistan dünyada alay konusuLibya'daki fiyasko bugün beklendiği gibi Yunan medyasının manşetlerinde, 'Kaba şantajın vahşi arka planı' ve 'Dayanıklı sinirler için jeopolitik poker' gibi başlıklar atıldı. Ünlü Amerikan dergisi Politico ise, Türkiye ve Yunanistan'ı 'geleneksel düşman' olarak tanımladı, 'Bir diplomatik ziyaret ne zaman diplomatik ziyaret değildir?' sorusunu sorup haberinde yanıtladı.
18.11.2022Dünya
Tutuklanan da var siyasete giren de! Kaddafi ailesinin başına ne geldi?
Tutuklanan da var siyasete giren de! Kaddafi ailesinin başına ne geldi?Libya'da 42 yıl boyunca hüküm süren Muammer Kaddafi'nin devrilmesinin üzerinden tam 11 yıl geçti. Geride kalan 11 yılda Libya küresel kriz noktalarından biri olurken, Kaddafi ailesinin hayatta kalan üyeleri buradan ayrıldı ve farklı ülkelerde yeni bir hayata başladı. İşte Kaddafi ailesinin başına gelenler.
31.10.2022Dünya
Karın tokluğuna çalışan Hollywood yıldızı! Herkes onu milyoner sandı
Karın tokluğuna çalışan Hollywood yıldızı! Herkes onu milyoner sandıAilesiyle birlikte yaşıyor, geçimini çiftçilik yaparak sağlıyordu. Dünyası yalnızca yaşadığı bölgeden ibaretti. Aldığı teklifle hayatı bir günde değişti. Yapımcılarına milyon dolarlar kazandıran oyuncu birçok kişi tarafından 'milyoner' sanılsa da aslında durum çok daha başkaydı.
31.10.2022Dünya
Dünyanın gözü hava trafiğinde! Ünlülerin kabusu oldu
Dünyanın gözü hava trafiğinde! Ünlülerin kabusu olduArtık en gizli havayolu seyahatleri bile “uçak takip siteleri” sayesinde internette tüm dünya tarafından izlenebiliyor.
7.08.2022Dünya
Biri 'Putin'in eski sevgilisi!' 'Öldürmeseydim hayatta kalamazdım'
Biri 'Putin'in eski sevgilisi!' 'Öldürmeseydim hayatta kalamazdım'Hayat hikâyelerine tanıklık edeceğiniz bu kadınlar, dünyanın en tehlikeli insanları arasında. İçlerinde terörist de var seri katil de. Dünyanın en tehlikeli insanları arasında gösterilen bu kadınların işledikleri suçlar ve pek de bilinmeyen hikâyeleri sizi çok şaşırtacak.
19.07.2022Dünya
Barışa ve eşitliğe ‘Çağrı’
Barışa ve eşitliğe ‘Çağrı’İslamiyet’in doğuşunu anlatan “The Message/Çağrı” vizyona girişinin 45. yılında 4K dijital görüntü restorasyonu ve yenilenen ses sistemiyle tekrar perdede. Zamana meydan okuyan ve her izleyişte seyirciyi kucaklamayı başaran ender filmlerden biri var karşımızda
17.04.2022Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Kaddafi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.