Kadın Çalışan

Kadın Çalışan

Son dakika kadın çalışan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kadın çalışan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kadın çalışan haber sayfamızda...

Kadın Çalışan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.361 kadın çalışan haberi bulunmuştur.
Savunma sanayiisinde kadın gücü! TCG İstanbul, Kargu ve pek çok önemli projede çalıştılar
Savunma sanayiisinde kadın gücü! TCG İstanbul, Kargu ve pek çok önemli projede çalıştılarCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.'nin (STM) kadın mühendisleri, Türk savunma sanayiisinin milli projelerinde etkin görev alıyor.
24.06.2022Gündem
Kadın çalışan dehşeti yaşadı! Kuyumcuyu soymak istedi, sert kayaya çarptı
Kadın çalışan dehşeti yaşadı! Kuyumcuyu soymak istedi, sert kayaya çarptıAntalya’da kuyumcuya giren eli bıçaklı şüpheli, işyerinde çalışan kadının boğazına bıçak dayayıp soygun yapma girişiminde bulundu. Şüphelinin hesaba katmadığı bir şey gerçekleşti ve aniden etkisiz hale getirildi.
20.06.2022Gündem
Kadın girişimcileri desteklemek için güç birliği
Kadın girişimcileri desteklemek için güç birliğiFırsat eşitliği ve kapsayıcılık alanında faaliyet gösteren Kadın Platformu ile öncü uygulamalara imza atan Yıldız Holding, bu girişimlerini Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) aracılığıyla küresel ölçeğe taşıyor. Holding, kadın girişimciliğini ve kadınların tedarik zincirinde aktif rol almasını teşvik etmek üzere UN Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi ile iş birliği anlaşması imzaladı.
20.06.2022Ekonomi
Tarihi mirasın kadın doktorları
Tarihi mirasın kadın doktorlarıİstanbul’un tarihi yapılarını restore eden ekibin yarıya yakını kadın uzmanlardan oluşuyor. Mimar, arkeolog, restoratör, mühendis, şehir plancısı kadınlar, tarihi mirası geleceğe taşıma mutluluğunu ‘Eserin çalışmasını bitirdiğinizde sizin artık çocuğunuz gibi oluyor’ diye özetliyor.
20.06.2022Gündem
Et işleme tesisine şok baskın! 3 ton eti yerlerden topladılar
Et işleme tesisine şok baskın! 3 ton eti yerlerden topladılarBursa'da hijyen kurallarına hiçe sayarak et ve et ürünlerini depolayan bir işletmeden gelen görüntüler şoke etti.
10.06.2022Haberler
Et işleme tesisine şok baskın! 3 ton eti yerlerden topladılar
Et işleme tesisine şok baskın! 3 ton eti yerlerden topladılarBursa'da hijyen kurallarına hiçe sayarak et ve et ürünlerini depolayan bir işletmeden gelen görüntüler şoke etti.
10.06.2022Gündem
Kadın girişimciler, Trendyol’un destek programlarıyla işini dijitalleştirerek büyütüyor
Kadın girişimciler, Trendyol’un destek programlarıyla işini dijitalleştirerek büyütüyorUN Women ve UN Global Compact ortak inisiyatifi olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) imzacısı olan Trendyol, Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınları, ekonomik hayatta etkin şekilde yer almaları için özel programlarla destekliyor, dijitalleşmeleri için çalışıyor.
10.06.2022Advertorial
Zincir markette kadın çalışan dehşeti yaşadı! Önce hakaret ardından darp
Zincir markette kadın çalışan dehşeti yaşadı! Önce hakaret ardından darpİzmir’de bir zincir markette kimliği belirsiz kadın, kendi çocuğunun gözü önünde mağaza çalışanı Aydan Canpolat'ı (22) darbetti. Canpolat, "Bana saldıran kadından korktuğum için işimden de istifa ettim. Hem darp edildim hem de işimden oldum. Tek isteğim bulunması" dedi.
7.06.2022Haberler
Zincir markette kadın çalışan dehşeti yaşadı! Önce hakaret ardından darp
Zincir markette kadın çalışan dehşeti yaşadı! Önce hakaret ardından darpİzmir'in Karabağlar ilçesindeki bir zincir markette kimliği belirsiz kadın, kendi çocuğunun gözü önünde mağaza çalışanı Aydan Canpolat'ı (22) darbetti. Canpolat, "Bana saldıran kadından korktuğum için işimden de istifa ettim. Hem darbedildim hem de işimden oldum. Tek isteğim bulunması" dedi.
7.06.2022Gündem
Operatör kadınlar forklift kullanacak
Operatör kadınlar forklift kullanacakCoca - Cola İçecek (CCI), toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımı kapsamında başlattığı ‘Forklift Operatörü Eğitim Programı’ ile kadınlara yeni bir istihdam alanı açtı. Kadın forklift operatörleri Çorlu, İzmir ve Bursa fabrikalarında göreve başladı.
22.05.2022Ekonomi
İzmir’in suyu ona emanet!
İzmir’in suyu ona emanet!İZSU Genel Müdürü Aysel Özkan, “Tasarruf kampanyalarıyla da geçen yılın ilk 4 ayına oranla barajlarda su tüketimi yüzde 10-15 azaldı” dedi
16.05.2022Ege
Bakan Adil Karaismailoğlu 'Lojistik Forum 2022’de öğrencilerle bir araya geldi
Bakan Adil Karaismailoğlu 'Lojistik Forum 2022’de öğrencilerle bir araya geldiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Losijtik Forum 2022’de üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.
14.05.2022Ekonomi
Yüksek perdeden TAM 100 YIL
Yüksek perdeden TAM 100 YILDenizli’den Bursa’ya uzanan hikâyesiyle perde üreticisi Berteks 100 yaşında yoluna dördüncü jenerasyonla devam ediyor. Ar-Ge çalışmaları güçlü olan şirket, ihracatının çoğunu Avrupa ve Amerika’ya yapıyor
Yönetici kadınla daha hızlı ve güzel iş
Yönetici kadınla daha hızlı ve güzel işKellogg Türkiye Genel Müdürü Burcu Yazıcı, “Kadınların sabırlı ve detaycı oluşları, olaylara farklı açılardan bakıp etkili kararlar alabilmeleri, inovatif düşünceye sahip olmaları şirket içi tüm iş yapış süreçlerinde performansı pozitif yönde etkiliyor. Yönetim kademesinde kadın çalışanlarımızın yoğunlukta olması hızlı ve güzel işler başarmamıza olanak sağlıyor” dedi. Burcu Yazıcı, Eşitlikçi Hikayeler’in sorularını cevapladı...
2.05.2022Ekonomi
Kadın-erkek çalışan sayısını eşitledi
Kadın-erkek çalışan sayısını eşitlediGeçtiğimiz yıla göre kadın çalışan sayısını artırarak kadın-erkek çalışan sayısını eşitleyen Zorlu Enerji’nin Perakende Elektrik Satış Şirketi OEPSAŞ, Eskişehir’de yönetici pozisyonunda bulunan kadın çalışan oranını yüzde 50’ye çıkarırken, Bilecik ve Afyonkarahisar’da ise yönetimi kadın yöneticilere teslim etti.
27.04.2022Vitrin
Eşitlikçi Hikayeler'in kahramanları zirvede buluştu
Eşitlikçi Hikayeler'in kahramanları zirvede buluştuKadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin lideri yöneticiler, Eşitlikçi Hikayeler Zirvesi’nde bir araya geldi. Milliyet Gazetesi’nin öncülük ettiği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenen zirvede bir araya gelen liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı. Zirvede konuşan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ancak tüm aktörlerin birlik olmasıyla mümkün ve özel sektör bu birlikteliğin öncüsü olabilir” dedi.
14.04.2022Pembenar Tv
Kadın çalışanın başına silah dayayan banka müdürünün cezası belli oldu
Kadın çalışanın başına silah dayayan banka müdürünün cezası belli olduKahramanmaraş'ta, özel bir bankada müşteri hizmetleri uzmanı Melis Bindal'ın (34) başına silah dayayıp kendisini 'şaka yaptım' diye savunan banka müdürü Turabi Kış (50), yargılandığı davada verilen ceza belli oldu. Melis Bindal, cezanın çok düşük olduğunu belirterek avukatı aracılığıyla karara itiraz edeceklerini söyledi.
12.04.2022Gündem
Daha fazla kadın çalışan, daha verimli enerji sektörü
Daha fazla kadın çalışan, daha verimli enerji sektörüSektörde sahada, teknik işlerde kadın çalışan sayısı hayli düşük. Bunun sebebi, tekniker kadın çalışan noksanlığı. Aydem Enerji ve sektörün diğer aktörleri, kamuyla birlikte bu eksikliği gidermek için projeler üretiyor ancak tüm paydaşların elini taşın altına soktuğu bir dönüşüm şart.
2.04.2022Vitrin
Önyargılar kırıldığında hem kadınlar hem ekonomi kazanır
Önyargılar kırıldığında hem kadınlar hem ekonomi kazanırCinsiyet eşitliği tüm dünya için bir zorunluluk ve gereklilik, bu nedenle kadınların ekonomik ve toplumsal hayata aktif ve eşit katılımı, özellikle gelişmekte olan ülke ekonomilerinin büyümesinde kritik önem taşıyor.
2.04.2022Vitrin
Eşitlikçi hikayelerin kahramanları zirvede buluştu
Eşitlikçi hikayelerin kahramanları zirvede buluştuKadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin lideri yöneticiler, Eşitlikçi Hikayeler Zirvesi’nde bir araya geldi. Milliyet Gazetesi’nin öncülük ettiği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenen zirvede bir araya gelen liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı. Zirvede konuşan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ancak tüm aktörlerin birlik olmasıyla mümkün ve özel sektör bu birlikteliğin öncüsü olabilir” dedi.
14.04.2022Yaşam
Kahramanlar zirvede buluştu
Kahramanlar zirvede buluştuKadınların güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması yolunda değişimin lideri yöneticiler, Milliyet Gazetesi öncülüğünde Eşitlikçi Hikâyeler Zirvesi’nde bir araya geldi. Milliyet Gazetesi’nin desteklediği, Nesiller Boyu Eşitlik Hareketi kapsamında düzenlenen zirvede bir araya gelen liderler, iş, sanat ve sporda kadınların yükselişini anlattı. Zirvede konuşan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, “Toplumsal cinsiyet eşitliği ancak tüm aktörlerin birlik olmasıyla mümkün ve özel sektör bu birlikteliğin öncüsü olabilir” dedi
21.03.2022Gündem
‘Değişen ekonominin anahtarı kadın’
‘Değişen ekonominin anahtarı kadın’EİB’in ‘Sürdürülebilir İhracatta Kadın Girişimcilerin Rolü’ etkinliğinde, eşitlikçi bir zihniyet devrimi gerektiği vurgulandı
9.03.2022Ege
Meltem Bakiler Şahin: “Ben Varım” hareketiyle, cinsiyetçi algıyı kırmayı hedefliyoruz
Meltem Bakiler Şahin: “Ben Varım” hareketiyle, cinsiyetçi algıyı kırmayı hedefliyoruzVodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin “Vodafone olarak, kadınların güçlenmesi konusunda güçlü bir vizyona sahibiz. 2 yıl önce kadınların güçlenmesi anlayışıyla başlayan ‘Ben Varım’ hareketiyle, genellikle erkeklerle özdeşleştirilen, erkek egemenliğinde olduğu düşünülen alanlarda kadınların da var olduğunu göstermeyi ve cinsiyetçi algıyı kırmayı hedefliyoruz” dedi.
9.03.2022Vitrin
Bankacılıkta kadın çalışan oranı artıyor
Bankacılıkta kadın çalışan oranı artıyorTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bankacılık sektöründeki kadın çalışanların sektördeki yerini, rakamlar ışığında değerlendirdi.
9.03.2022Ekonomi
Kadın çalışan oranında sektör liderliği sürdü
Kadın çalışan oranında sektör liderliği sürdüYapı Kredi’nin, 2021 yılsonu rakamlarına göre kadın çalışan oranı yüzde 62 olarak kaydedildi. Bankadan yapılan açıklamaya göre Yapı Kredi, sektörde uzun yıllardır sürdürdüğü kadın çalışan oranı liderliğini devam ettirdi. Yine aynı dönemde, Yapı Kredi’nin yeni işe alımlarındaki kadın oranı yüzde 58, kadın yönetici oranı ise yüzde 40 oldu.
9.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kadın Çalışan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.