Kadın Şiddet

Kadın Şiddet

Son dakika kadın şiddet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kadın şiddet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kadın şiddet haber sayfamızda...

Kadın Şiddet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.169 kadin siddet haberi bulunmuştur.
Şiddet gören kadına cep telefonu bağışı
Şiddet gören kadına cep telefonu bağışıTeknosa, Sabancı Vakfı ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) iş birliğiyle şiddet gören ve teknolojiye erişimi kısıtlı kadınlar için yeni bir toplumsal dayanışma hareketi başlatıyor.
26.02.2021Ekonomi
Şiddete karşı kick boks!
Şiddete karşı kick boks!25 kadın, şiddet olaylarına karşı kendilerini ve hemcinslerini korumak için ücretsiz kick boks kursuna katıldı
6.02.2021Ege
Silivri'de vahşet! Boğarak öldürdü
Silivri'de vahşet! Boğarak öldürdüİstanbul Silivri'de 3 yıllık evli olan iddialara göre kumar bağımlısı olan Süleyman Güngörmüş ve Melek Güngörmüş arasında alyans bozdurma nedeniyle tartışma çıktı. Kumar borçlarını ödemek için alyansı bozduran Süleyman Güngörmüş astım hastası eşi Melek Güngörmüş boğarak öldürdü. Öldürülen kadının abisi "İki defa boğmaya kalktı. İkincisin de bizim haberimiz oldu, gittik, aldık. Bir ay sonra aradı; 'Barışmak istiyoruz' dedi. Kız kardeşim de yuvamı belki kurtarırım diye kabul etti. Kız kardeşim evine geri gidiyor. Yüzüğünü almış, satmış, borçlarım var demiş. Mevzu bu yüzden başlıyor" dedi.
20.01.2021Gündem
Şiddete karşı işbirliği
Şiddete karşı işbirliğiAdalet Bakanlığı ve Türkiye Barolar Birliği’nin ortak olduğu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNPD) uygulayıcılığını yürüttüğü ve İsveç Uluslararası Kalkınma İş Birliği Ajansı’nın fonladığı ‘Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi’ (ILAP) kapsamında Türkiye’nin yedi ilinde şiddet uygulama merkezleri açılacak. 2022 yılına kadar sürecek olan proje kapsamında hedef şiddeti önlemek ve şiddete uğrayan kadınlara ve kız çocuklarına hukuksal destek vermek.
6.12.2020Gündem
Emine Bulut kimdir, nasıl öldü? Emine Bulut'un katili ne kadar ceza aldı?
Emine Bulut kimdir, nasıl öldü? Emine Bulut'un katili ne kadar ceza aldı?Türkiye'yi yasa boğan olaylardan biri olan Emine Bulut olayı gündemden düşmüyor. 18 Ağustos 2019 günü yaşanan Emine Bulut olayının detayları neler? Emine Bulut kimdir, nasıl öldü? Emine Bulut'un katili ne kadar ceza aldı? İşte Kırıkkale'de yaşanan olayın bilinenleri...
20.10.2020Gündem
14 Eylül 2020 Milliyet'te Gündem
14 Eylül 2020 Milliyet'te Gündem14 Eylül 2020 Milliyet'te Gündem
14.09.2020Haberler
İstanbul Büyükşehir’den  Kadın Şiddet Hattı
İstanbul Büyükşehir’den Kadın Şiddet Hattıİstanbul Büyükşehir Belediyesi, şiddet gören kadınlara yönelik çalışmalara hız verdi. Şiddete uğrayan kadınların barınmaları için iki kadın sığınma istasyonu açmaya hazırlanan Büyükşehir, şiddet gören kadınlara danışmanlık hizmeti vermek üzere “Kadın Şiddet Hattı” açmayı planlıyor.
14.09.2020Gündem
‘Şiddet vakalarına’ uzman savcı bakacak
‘Şiddet vakalarına’ uzman savcı bakacakYeni düzenlemeye göre aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet vakalarını ihtisaslaşmış savcılar takip edecek... Hâkimlere karar sürecinde, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl müdürlüklerinden gelen ŞÖNİM raporları sunulacak... Şiddet uygulayanların, madde bağımlılığı, öfke kontrolü gibi tedavi programlarına dahil edilmeleri sağlanacak...
6.09.2020Gündem
Kadınlar şiddeti lanetledi
Kadınlar şiddeti lanetlediCHP Kuşadası Kadın Kolları üyeleri, kadına yönelik şiddet olaylarını Kaya Şavkay Meydanı’nda biraraya gelip protesto etti.
12.06.2020Ege
6284 sayılı "ailenin korunması ve kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair kanun" neleri kapsıyor?
6284 sayılı "ailenin korunması ve kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair kanun" neleri kapsıyor?Çağımızın en büyük problemlerinden biri de aile içi şiddet ve kadına şiddet. Yaşanan her kadın cinayetiyle bir kez daha gündeme gelen 6284 sayılı kanun hakkında gerek televizyonlarda gerekse yazılı basında bilgi veriliyor, açıklamalar yapılıyor. Pek çok kişi "Aile içi şiddet nedir?" sorusunu internette de araştırıyor. Peki, aile içi şiddet yaşandığında nereye başvurulmalı? Aile içi şiddet ile nasıl mücadele edilir? Hangi durumlarda aile mahkemesine başvuru yapılır? 6284 Sayılı Kanun neleri içeriyor? Cevapları için haberimize göz atabilirsiniz...
'Kadın gücüyle tüm kadınların yanındayız'
'Kadın gücüyle tüm kadınların yanındayız'Türkiye’nin bitmeyen sorunu kadına şiddetle mücadele kapsamında önlemler de artıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 39 ilçede 36 kadın amir, kadınları erkek şiddetine karşı koruyor
2.02.2020Gündem
Sokak ortasında eşini dövüp, evi ateşe verdi
Sokak ortasında eşini dövüp, evi ateşe verdiAdana'da sokak ortasında dini nikahlı eşi Ö.G.'yi (53) döven Ali Y. (51), gözaltına alınmamak için kendisini eve kilitledi. Evi ateşe veren Ali Y., kapıyı kırıp, içeri giren polisler tarafından kurtarıldı.
30.01.2020Gündem
Tutuklanan katil güvenlik gerekçesiyle o ile gönderildi!
Tutuklanan katil güvenlik gerekçesiyle o ile gönderildi!Bakan Gül, "Bu caniye hak ettiği en ağır ceza verilecektir. Zanlının açık cezaevine alınması soruşturuluyor. Bu konuyla ilgili Adalet Bakanlığı olarak da idari yönden bir soruşturma başlatılmıştır." dedi. Tutuklanan Özgür Arduç, güvenlik gerekçesiyle Şırnak'taki bir cezaevine gönderildi. Bir son dakika iddiasına göre ise, araçta tepki gösteren ve Şırnak'a gitmek istemediğini söyleyen Özgür Arduç'un içinde bulunduğu cezaevine nakil aracı yapılan görüşmeler sonrasında Van'a yönlendirildi.
6.12.2019Gündem
80 yaşındaki kadın herkesi şoke etti
80 yaşındaki kadın herkesi şoke ettiAdana'da 80 yaşındaki kadın, şiddet uyguladığını ileri sürdüğü kendisinden 17 yaş küçük dini nikahlı kocasını odunla dövüp bıçakla yaraladı.
19.11.2019Gündem
Gizli kamera ortaya çıkardı... Dehşeti yaşattı!
Gizli kamera ortaya çıkardı... Dehşeti yaşattı!Çin'de bakıcı bir kadın, bakımını üstlendiği 90 yaşındaki adama şiddet uyguladı. Eve yerleştirdikleri gizli kamera sayesinde durumdan haberdar olan yaşlı adamın ailesi ise durumu polise ihbar etti.
4.11.2019Dünya
Bakıcı kadın, yaşlı adama şiddet uygularken görüntülendi
Bakıcı kadın, yaşlı adama şiddet uygularken görüntülendiÇin'de bakıcı bir kadın, bakımını üstlendiği 90 yaşındaki adama şiddet uyguladı. Eve yerleştirdikleri gizli kamera sayesinde durumdan haberdar olan yaşlı adamın ailesi ise durumu polise ihbar etti.
4.11.2019Haberler
Seren Serengil: Bir daha anne de olamayabilirim!
Seren Serengil: Bir daha anne de olamayabilirim!Seren Serengil, boşanma aşamasında olduğu eşi Yaşar İpek hakkında suç duyurusunda bulundu
4.09.2019Cadde
‘İtibarsız şöhret şöhret değildir’
‘İtibarsız şöhret şöhret değildir’Nilgün Bodur: “İki tane çıplak resim koyarsın iki milyon takipçin de olur. Cinsel kimliğini abartarak bir şeyler söylersin üç - beş milyon takipçin de olur. Popülersem eğer neyle popüler olduğum çok önemli. İtibarsız şöhret şöhret değildir”
2.06.2019Pazar
‘İtibarsız şöhret şöhret değildir’
‘İtibarsız şöhret şöhret değildir’Nilgün Bodur: “İki tane çıplak resim koyarsın iki milyon takipçin de olur. Cinsel kimliğini abartarak bir şeyler söylersin üç - beş milyon takipçin de olur. Popülersem eğer neyle popüler olduğum çok önemli. İtibarsız şöhret şöhret değildir”
2.06.2019Pazar
'15 yıldır görmedim ama nafaka sürüyor'
'15 yıldır görmedim ama nafaka sürüyor'Eşinden 15 yıl önce ayrılan Aytekin Toprak şunları dile getiriyor: “2004 yılında evlendim...
27.03.2019Ekonomi
Bu defa kadın şiddet uyguladı! Eve geç gelen erkeği...
Bu defa kadın şiddet uyguladı! Eve geç gelen erkeği...Aydın’da gece yarısı bir genç, sokakta bir kadın tarafından darp edildi. Gece geç vakte kadar sokakta dolaştığı için gencin yakını olduğu tahmin edilen kadın tarafından darp edilmesi, amatör kameralara yansıdı.
27.02.2019Gündem
Şiddetten kaçan eşini öldürdü
Şiddetten kaçan eşini öldürdüİki çocuk annesi Elmas Demir (26) İstanbul’da yaşıyordu. 10 yıllık eşi Vahdet Demir’den (30) şiddet gördüğü için iki ay önce çocuklarıyla Ankara’daki ailesinin yanına gitti.
27.10.2018Gündem
Eski koca dehşeti! İki çocuğunun annesine kabusu yaşattı
Eski koca dehşeti! İki çocuğunun annesine kabusu yaşattıAzeri eski koca iki çocuğunun annesine Antalya'da kabusu yaşattı. İlkokul öğretmeni 30 yaşındaki Sevinç Kerimova, eski eşi tarafından yumruklanıp, saçlarından sürüklenerek balkondan atılmak istendi. Ayak, kol ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar oluşan ve ortada kalan genç kadına site sakinleri sahip çıktı. Sevinç Kerimova, kendisini en çok yaralayanın ise eski eşi tarafından fuhuşa zorlanması olduğunu iddia etti.
20.05.2018Gündem
Birbiriyle aldattığı 4 sevgilisi dövdü
Birbiriyle aldattığı 4 sevgilisi dövdüFransa Lyon’da 27 yaşındaki genç, aynı anda ilişki yaşadığı dört kadının saldırısına uğradı...
6.04.2018Dünya
Mağdurların % 89’u şiddeti bildirmiyor
Mağdurların % 89’u şiddeti bildirmiyorKadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, şiddete maruz kalan kadınların sadece yüzde 11’inin hukuki olarak hakkını aradığını söyledi
8.03.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kadın şiddetşiddetizmiregeistanbul

Kadın Şiddet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.