Kahire

Kahire

Son dakika Kahire haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kahire gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kahire haber sayfamızda...

Kahire

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.742 kahire haberi bulunmuştur.
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in eylemleri derhal durdurulmalıdır
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail'in eylemleri derhal durdurulmalıdırGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İsrail'in insanlığın ortak kurumlarının kararlarına temel insan haklarına uluslararası hukuka ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri, derhal durdurulmalıdır.BM Güvenlik Konseyi, derhal ve etkin tedbirlerle bu zulme dur demezse 'Dünya 5'ten büyüktür' diye ifade ettiğimiz çarpıklığı kayıtsız şartsız kabul ediyor demektir." açıklamasını yaptı.
12.05.2021Siyaset
Son dakika... Mısır'dan İsrail'e 'ibadet özgürlüğü' çağrısı!
Son dakika... Mısır'dan İsrail'e 'ibadet özgürlüğü' çağrısı!Mısır Dışişleri Bakanlığı, İsrail'e Mescid-i Aksa'da ibadetlerin özgür ve güvenli şekilde yapılmasına izin vermesi ve cemaatin korunması gerektiğini belirtti. İsrail polisi, 7 Mayıs akşamı teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa'daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmişti.
9.05.2021Dünya
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Kandil'i çökerteceğiz
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Kandil'i çökerteceğizSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kandil'i çökerteceklerini belirterek, "Kandil, kandil olmaktan çıkacak onlar için karanlık olacak. Hiç endişeniz olmasın bizim buna imanımız var ve bin yıllık ortak coğrafyamızı türlü hile ve desiselerle parçalara ayırıp hem fiziken hem zihnen sömürme peşinde olanlara meydanı bırakmayacağız." dedi.
8.05.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e 'Doğu Kudüs' tepkisi
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e 'Doğu Kudüs' tepkisiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki ile ortak basın toplantısı düzenledi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrail'in Doğu Kudüs'te yasa dışı yerleşim yerleri açma yönündeki adımlarından vazgeçmesini istedi.
7.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili flaş açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili flaş açıklamaSon dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili Erdoğan, “Bizim hazırlığımız da şu anda bitti, bitmek üzere, bittiğinde kendilerine sunacağız. Bununla da kalmayıp muhalefete de sunacağız, sivil toplum kuruluşlarıyla da konuşacağız" şeklinde konuştu.
8.05.2021Siyaset
Milliyet'te Haftanın Özeti (7 Mayıs 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (7 Mayıs 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada haftanın öne çıkan haber başlıkları;
7.05.2021Haberler
‘Türkiye-Mısır istişareleri samimi ve kapsamlı geçti’
‘Türkiye-Mısır istişareleri samimi ve kapsamlı geçti’Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ve Mısır heyetlerinin Kahire’de yaptığı istikşafi görüşmelerin samimi bir havada gerçekleştirildiğini duyurdu. Bakanlık, iki ülkenin istişarelere müteakip adımları kararlaştıracağını bildirdi
7.05.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan 'Mısır' açıklaması: Görüşmeler devam edecek
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan 'Mısır' açıklaması: Görüşmeler devam edecek Gelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ve Mısır heyetlerinin Kahire'de yaptığı istikşafi nitelikli görüşmelerin olumlu havada geçtiğini ve kendisinin Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile daha önce de çeşitli vesilelerle temasta olduğunu vurgulayarak, "Önümüzdeki süreçte ilişkileri normalleştirmek için atılabilecek adımlar konusunda görüşmeler devam edecektir." dedi.
6.05.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye ile Mısır arasında kritik görüşme! Açıklama geldi
Son dakika: Türkiye ile Mısır arasında kritik görüşme! Açıklama geldiGelen son dakika haberine göre; Türkiye ve Mısır heyetlerinin Kahire'de yaptığı istikşafi nitelikli görüşmelerin samimi havada ve kapsamlı içerikte gerçekleştirildiği bildirildi. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ve Mısır'ın istişarelerin ilk turunun sonuçlarını değerlendireceğini ve müteakip adımları kararlaştıracağını bildirdi.
6.05.2021Siyaset
Türkiye ve Mısır istişarelere başladı
Türkiye ve Mısır istişarelere başladıTürkiye ve Mısır dışişleri heyetleri arasındaki siyasi istişareler Mısır’ın başkenti Kahire’de başladı. Görüşmelere Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Mısır Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Hamdi Sanad Loza başkanlık ediyor
6.05.2021Siyaset
Türk heyeti ile Mısır arasında görüşmeler başladı
Türk heyeti ile Mısır arasında görüşmeler başladıMısır Dışişleri Bakanlığı, Kahire'ye giden Türk heyeti ile Mısır tarafı arasındaki görüşmelerin başladığını açıkladı.
5.05.2021Haberler
Son dakika: Türk heyeti ile Mısır arasında görüşmeler başladı!
Son dakika: Türk heyeti ile Mısır arasında görüşmeler başladı!Son dakika haberine göre, Mısır Dışişleri Bakanlığı, Kahire'ye giden Türk heyeti ile Mısır tarafı arasındaki görüşmelerin başladığını açıkladı.
5.05.2021Dünya
Türk heyet Mısır’a gitti
Türk heyet Mısır’a gittiMısır ile normalleşme kapsamında, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığındaki Türk heyet, dün Mısır’ın başkenti Kahire’ye gitti. Türk ve Mısırlı heyetler arasında 8 yıl sonraki ilk resmi temas bugün iftar yemeğinde gerçekleşecek.
5.05.2021Siyaset
Mısır Fransa’dan Rafale alıyor
Mısır Fransa’dan Rafale alıyorFransa ile Mısır’ın, 30 Rafale savaş uçağı satışı konusunda anlaşmaya vardığı bildirildi.
5.05.2021Dünya
Mısır: Türk heyetiyle Kahire'de siyasi istişareler yapılacak
Mısır: Türk heyetiyle Kahire'de siyasi istişareler yapılacakMısır Dışişleri Bakanlığı, 5-6 Mayıs'ta Türk heyetiyle Kahire'de siyasi istişarelerde bulunulacağını duyurdu.
5.05.2021Dünya
Son dakika: Türkiye ve Mısır arasında kritik temas! Tarih belli oldu
Son dakika: Türkiye ve Mısır arasında kritik temas! Tarih belli olduSon dakika haberine göre, Türkiye ile Mısır arasında siyasi istişareler kapsamında Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal'ın başkanlığındaki Türk heyeti, 5-6 Mayıs'ta Kahire'de temaslarda bulunacak.
4.05.2021Gündem
Mısır, Fransa'dan 30 Rafale savaş uçağı alıyor
Mısır, Fransa'dan 30 Rafale savaş uçağı alıyorDoğu Akdeniz krizinde Yunanistan'la aynı safta yer alan iki ülke arasında imzalanan 3,75 milyar euroluk anlaşma, bir hafta sonra Fransa tarafından duyuruldu. Sisi yönetimi, tepkilerden çekindiği için anlaşmayı Mısırlılardan gizledi.
4.05.2021Dünya
‘Mısır’la yeni mekanizmalar oluşturmaya çalışıyoruz’
‘Mısır’la yeni mekanizmalar oluşturmaya çalışıyoruz’AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
4.05.2021Siyaset
Mısır anlaşmayı duyurdu! 30 Rafale savaş uçağ...
Mısır anlaşmayı duyurdu! 30 Rafale savaş uçağ...Mısır'ın Fransa'dan 30 adet Rafale savaş uçağı satın almasına ilişkin anlaşma imzalandığı bildirildi. Uçakları 3,75 milyar Euro karşılığında satın alacak Mısır'a, Fransa Kamu Hazinesi kefil oldu.
4.05.2021Ekonomi
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik: Rum kesimi AB'yi kendi oyuncağı haline getirdi
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik: Rum kesimi AB'yi kendi oyuncağı haline getirdiAK Parti Sözcüsü Çelik, "Rum kesiminin AB'yi kendi oyuncağı haline getirmesi AB tarafından kabul gören bir mesele ise, bu onlara hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. Anastasiadis'in Türkiye'yi hedef alan açıklamalarına ilişkin, “Türkiye Cumhuriyeti'ne, milletimize karşı yaptığı bu saygısızlığı aynen iade ediyoruz” şeklinde konuştu.
3.05.2021Siyaset
Mısır'da bulundu! Milattan öncesine ait...
Mısır'da bulundu! Milattan öncesine ait...Mısır'da başkent Kahire'nin kuzey doğusundaki Dekhaliye kentinde milattan öncesine ait 110 mezar bulunduğu bildirildi.
27.04.2021Dünya
THY, Ankara'dan yurt dışında 8 yeni destinasyona direkt uçuş başlattı
THY, Ankara'dan yurt dışında 8 yeni destinasyona direkt uçuş başlattıTürk Hava Yollarının (THY) markası AnadoluJet, Ankara'dan doğrudan uçuş gerçekleştirdiği yurt dışı destinasyonlarına Amsterdam, Tahran, Kiev, Köln, Münih, Masel, Cenevre ve Lyon'u da ekledi.
26.04.2021 Ekonomi
Putin ve Sisi anlaştı, Rusya-Mısır uçuşları beş yıl sonra başlıyor
Putin ve Sisi anlaştı, Rusya-Mısır uçuşları beş yıl sonra başlıyor200'den fazla yolcu taşıyan Rus uçağının 31 Ekim 2015'te düşmesiyle durdurulan seferler, Rusya ve Mısır liderlerinin telefon görüşmesiyle yeniden başlatılıyor.
23.04.2021Dünya
Mısır'da tren kazası meydana geldi
Mısır'da tren kazası meydana geldiMısır'ın başkenti Kahire yakınlarında bir facia daha meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans gönderilirken, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi "Sorumluları bulup cezalandıracağız" diye konuştu. Türkiye de olayla ilgili bir mesaj yayınladı.
18.04.2021Haberler
Türkiye'den Mısır'daki tren kazası için taziye mesajı
Türkiye'den Mısır'daki tren kazası için taziye mesajıDışişleri Bakanlığı, Mısır'da meydana gelen tren kazası nedeniyle taziye mesajı yayımladı.
18.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

mısırtürkiyeçavuşoğluson dakika haberlerkahire

Kahire ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.