Kahire

Kahire

Son dakika Kahire haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kahire gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kahire haber sayfamızda...

Kahire

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.811 kahire haberi bulunmuştur.
Tarihe iz bırakan kadınlar: Dorothy Hodgkin
Tarihe iz bırakan kadınlar: Dorothy HodgkinKadınlar tarih boyunca birçok alanda var olmuş ve insanoğlunun gelişmesine büyük katkılarda bulunmuşlar. Bu isimlerden biri de Dorothy Hodgkin.
Arkeologları şaşırtan asilzade mumyası 'tarihi baştan yazacak'
Arkeologları şaşırtan asilzade mumyası 'tarihi baştan yazacak'Arkeologların en az 4 bin yıllık mezarda yaptığı keşif, Antik Mısırlıların düşünüldüğünden bin yıl önce de ölülerini karmaşık biçimde mumyaladığını ortaya koydu. Mezarda bulunan insan kalıntıları, tarih kitaplarının yeniden yazılmasına yol açabilir. "Bu gerçekten Eski Krallık’tan kalma bir mumyaysa, mumyalamayla ve Eski Krallık tarihiyle ilgili tüm kitapların gözden geçirilmesi gerekecek"
25.10.2021Dünya
‘Persona Non Grata’ ilan edilmesi nedir?
‘Persona Non Grata’ ilan edilmesi nedir? ABD, Fransa, Almanya, Hollanda, İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka, Kanada ve Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçileri, imzaladıkları ortak bildiri ile Osman Kavala’nın “derhal serbest bırakılması” için çağrıda bulunmuştu. Bu çağrıya Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika ziyareti dönüşünde çok sert tepki göstererek, “Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz” demişti.
24.10.2021Siyaset
Casusluk şüphesiyle ressam robota gözaltı
Casusluk şüphesiyle ressam robota gözaltıİngiliz yapımı robot sanatçı Ai-Da, bir sergi için götürüldüğü Mısır’da, modemi ve kameraları nedeniyle casusluk şüphesiyle gözaltına alındı. Devreye giren İngiltere, Ai-Da’yı zor kurtardı
22.10.2021Dünya
Mısırlı Hasan Hanefi hayatını kaybetti
Mısırlı Hasan Hanefi hayatını kaybettiMısırlı İslam düşünürü Hasan Hanefi yaşamını yitirdi. Ezher Şeyhi Ahmed et-Tayyib, Hanefi'nin (86) vefatı dolayısıyla sosyal medya hesabından taziye mesajı yayımladı.
21.10.2021Kültür Sanat
Dünyanın ilk robot ressamı casus olduğu için tutuklandı! 'Gözleri oyulmak' istendi
Dünyanın ilk robot ressamı casus olduğu için tutuklandı! 'Gözleri oyulmak' istendiDünyanın ilk robot ressamı olarak adlandırılan Ai-Da, tarihi piramit gösterisinden önce tutuklandı. Mısır tarafından casus sanıldığı için tutuklanan yapay zekalı robot sanatçının gözlerinin de sökülmek istendiği aktarıldı.
21.10.2021Teknoloji
Antalya açıklarında şiddetli deprem
Antalya açıklarında şiddetli depremAntalya açıklarından 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya, Isparta ve Denizli'de de hissedildi.
19.10.2021Haberler
Son dakika! Antalya açıklarında şiddetli deprem
Son dakika! Antalya açıklarında şiddetli depremGelen bir son dakika haberine göre, Antalya açıklarından 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya, Isparta ve Denizli'de de hissedildi. Yunan devlet televizyonu, depremin Kerpe adasının yanı sıra Girit, Santorini ve Rodos adalarında da hissedildiğini aktarıyor. Öte yandan Jeofizik Mühendisi Atakan Yüklü, depremle ilgili “7 ve üzeri depremde Afrika ve Anadolu levhaları kırılacak” dedi.
19.10.2021Gündem
İtalyan öğrenci cinayetinden yargılanan Mısırlı istihbaratçıların davası ertelendi
İtalyan öğrenci cinayetinden yargılanan Mısırlı istihbaratçıların davası ertelendiİtalyan doktora öğrencisi Giulio Regeni'yi kaçırıp işkenceyle öldürdükleri iddiasıyla 4 Mısırlı istihbarat yetkilisi Roma'da gıyabında yargılanmaya başladı. Ancak dava, sanıklara ulaşılamaması nedeniyle ertelendi.
15.10.2021Dünya
Yıldız eskrimciler sezona iyi başladı
Yıldız eskrimciler sezona iyi başladıMacaristan ve Slovakya’da düzenlenen U17 Avrupa Yıldızlar Circuit Turnuvaları’nda yarışan milli eskrimciler kazandıkları kupalarla sezona iyi başladı.
7.10.2021Diğer
Mısır Hava Yolları İsrail'e ilk uçuşunu gerçekleştirdi
Mısır Hava Yolları İsrail'e ilk uçuşunu gerçekleştirdiİsrail ile Mısır arasında imzalanan barış anlaşmasından bu yana, ilk kez Mısır Hava Yollarına (EgyptAir) ait bir uçak Tel Aviv'e sefer düzenledi.
3.10.2021Dünya
Mısır'dan Türkiye açıklaması! 'İlişkiler gelişiyor'
Mısır'dan Türkiye açıklaması! 'İlişkiler gelişiyor'Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, Türkiye ile ülkesi arasındaki ilişkilerin gelişme gösterdiğini bildirdi.
2.10.2021Dünya
Bugün Dünya Kahve Günü! İşte İstanbul'dan dünyaya yayılan lezzetin öyküsü
Bugün Dünya Kahve Günü! İşte İstanbul'dan dünyaya yayılan lezzetin öyküsüPetrolden sonra dünyada ticareti en çok yapılan ürün olan kahve, gündelik yaşamın önemli parçalarından biri. Türk kültüründe de çok büyük bir öneme sahip olan kahve, dünyaya yayılışını da aslında bizlere borçlu. Rivayete göre ilk olarak Etiyopya'da bir çobanın farkına vardığı bu lezzet oradan Yemen'e sonra İstanbul'a, İstanbul'dan da Viyana üzerinden tüm dünyaya yayıldı. Güne güzel başlamaya vesile olan bu içeceğin tarihine ve türlerine doğru lezzetli bir yolculuğa çıkalım.
1.10.2021Gündem
Mısır’la ekonomide normalleşme adımları
Mısır’la ekonomide normalleşme adımlarıMısır ile Türkiye ilişkilerinde normalleşme sürecine girilirken, TOBB öncülüğündeki iş heyeti, Mısır’a bir ziyaret gerçekleştirerek, Türk girişimcilerin bu ülkede yaşadığı sıkıntıları ve yatırım imkanlarını masaya yatırdı.
29.09.2021Ekonomi
Tarihin en zengin insanları
Tarihin en zengin insanlarıZenginlik tarih boyunca ‘züğürdün’ çenesini yormuştur. Money dergisi de bu meseleye değinmiş ve tarihin en zengin kişilerini ekonomistler ve tarihçilerle birlikte araştırmış. Ortaya da tarihin en zengin kişileri çıkmış. Bakalım tarihin en zengin kişisi kimmiş.
28.09.2021Hayat
Numan Kurtulmuş: Adaleti esas alan medeniyetler, büyük çıkışlar yapar
Numan Kurtulmuş: Adaleti esas alan medeniyetler, büyük çıkışlar yaparAK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Her alanda adaleti ve insanların özgürlüğünü esas alan medeniyetler, büyük çıkışlar yapar, büyük güçlerini ortaya koyabilirler” dedi.
27.09.2021Siyaset
Türk basketbolunun ilkleri, rekorları, unutulmazları
Türk basketbolunun ilkleri, rekorları, unutulmazlarıLigde 3 takımla şampiyonluk yaşayan ilk ve tek başantrenör Ergin Ataman oldu. Erman Kunter, 153 sayıyla bir maçta en fazla skor üreten oyuncu unvanını elinde bulunduruyor.
23.09.2021Basketbol
Siyasette 'Laiklik' polemiğine son nokta! Çelik: Mümkün değildir
Siyasette 'Laiklik' polemiğine son nokta! Çelik: Mümkün değildirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, siyasetteki laik tartışmalarıyla ilgili olarak, "Laiklik prensibinin Anayasa'da korunması gerektiğini düşünüyoruz. Hiçbir şekilde Anayasa’dan çıkarılması gibi AK Parti'nin bir teklifi olamaz. Bu teklife AK Parti'nin olumlu bir şekilde bakması da mümkün değildir." ifadelerini kullandı.
13.09.2021Siyaset
Son dakika! Dışişleri'nden Türkiye-Mısır görüşmesiyle ilgili açıklama
Son dakika! Dışişleri'nden Türkiye-Mısır görüşmesiyle ilgili açıklamaDışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Türkiye-Mısır İstişarelerinin ikinci turu Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ve Mısır Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Hamdi Sanad Loza başkanlığındaki heyetler arasında 7-8 Eylül 2021 tarihlerinde Ankara’da düzenlenmiştir. Taraflar, ele alınan konularda ilerleme sağlanmasına ve ilişkilerin normalleştirilmesini teminen ilave adımlar atılmasına ilişkin arzularını teyit etmiş, istişarelerin sürdürülmesinde mutabık kalmışlardır." denildi.
8.09.2021Gündem
Normalleşmede ikinci adım atıldı
Normalleşmede ikinci adım atıldıTürkiye-Mısır Siyasi istişarelerinin ikinci turu, Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ve Mısırlı mevkidaşı   Büyükelçi Hamdi Loza başkanlığındaki heyetler arasında Ankara’da Dışişleri Bakanlığı’nda başladı.
8.09.2021Siyaset
Türkiye-Mısır siyasi istişarelerinin ikinci turu Ankara’da başladı
Türkiye-Mısır siyasi istişarelerinin ikinci turu Ankara’da başladıTürkiye-Mısır siyasi istişarelerinin ikinci turu, Dışişleri Bakan Yardımcıları başkanlığındaki heyetler arasında Ankara'da başladı.
7.09.2021Haberler
Türkiye-Mısır siyasi istişarelerinin ikinci turu Ankara’da başladı
Türkiye-Mısır siyasi istişarelerinin ikinci turu Ankara’da başladı Türkiye-Mısır siyasi istişarelerinin ikinci turu, Dışişleri Bakan Yardımcıları başkanlığındaki heyetler arasında Ankara'da başladı.
7.09.2021Gündem
Mısır'da katliam gibi kaza! Ölü ve yaralılar var
Mısır'da katliam gibi kaza! Ölü ve yaralılar varMısır'da, yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu aralarında çocukların da bulunduğu 12 kişi hayatını kaybetti, 34 kişi yaralandı.
5.09.2021Dünya
Türkiye'den, Mısır'daki kazada ölenler için taziye mesajı
Türkiye'den, Mısır'daki kazada ölenler için taziye mesajıDışişleri Bakanlığı, Mısır'ın Şarm El-Şeyh kentinden Kahire'ye giden otobüsün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı.
5.09.2021Dünya
Tosun Paşa oyuncuları | Tosun Paşa nerede çekildi, konusu nedir?
Tosun Paşa oyuncuları | Tosun Paşa nerede çekildi, konusu nedir? Tosun Paşa, Yeşilçam'ın sevilerek izlenen filmlerinin başında geliyordu. Filmde Kemal Sunal, Şener Şen gibi isimler başrollerde yer aldı. İki köklü ailenin arasındaki mücadele ekrana geliyor. İşte, Tosun Paşa filmi oyuncu kadrosu...
29.08.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Mısırtürkiyeantik mısırai daantalya

Kahire ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.