Kalite

Kalite

Son dakika kalite haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kalite gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kalite haber sayfamızda...

Kalite

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.037 kalite haberi bulunmuştur.
'Kripto Kraliçe' FBI'ın en çok arananlar listesine girdi
'Kripto Kraliçe' FBI'ın en çok arananlar listesine girdiEn son Yunanistan'a giden bir uçağa binerken görünen Ruja Ignatova, dolandırdığı milyarlarca euro ile sırra kadem bastı. Kripto Kraliçe halihazırda en çok arananlar listesindeki tek kadın.
1.07.2022Dünya
Kalitesi tescillendi
Kalitesi tescillendiDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), dahil olduğu 2021 Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından Kurumsal Akreditasyon Belgesi’ne layık görüldü.
30.06.2022Ege
Kalite Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Kalitenin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Kalite Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Kalitenin Eş Anlamlısı Olan SözcüklerBir kişinin ya da ürünün sahip olduğu tüm özelliklere kalite denir. Latince ve Fransızca gibi Avrupa dillerinde "qualite" şeklinde yazılan bu sözcük, bir şeyi ya da birini diğerlerinden üstün kılan belli başlı vasıflar için de kullanılır. Örneğin "kaliteli film" seyir zevki yüksek bir film anlamına gelir. Endüstriyel alanda ise bir ürün ne kadar kaliteliyse satılma ihtimali o kadar yüksektir. Kaliteli ile eş anlamlı tüm sözcükleri ayrıntıları ile derledik.
İlhan Tanacı’nın kurduğu Madame Coco, mağazalaşmaya ve istihdam yaratmaya devam ediyor!
İlhan Tanacı’nın kurduğu Madame Coco, mağazalaşmaya ve istihdam yaratmaya devam ediyor!2011 yılında kurulan Madame Coco, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarını yıllardır hız kesmeden sürdürmektedir. Zarafetin, inceliğin ve kalitenin bir araya getirildiği ev tekstili ürünlerinde Fransız country tarzının öncüsü haline gelen Madame Coco, Türkiye ve 17 farklı ülkede aynı yüksek standartlarda, müşterileri ile etkileşimini sürdürmektedir. Marka Elçileri programı sayesinde kadınların iş hayatına katılımını destekleyen İlhan Tanacı’nın kurmuş olduğu dünyaca ünlü markası, her geçen gün şube sayısını arttırarak istihdama da büyük bir katkı sağlamaktadır.
30.06.2022Advertorial
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
Polimer Teknolojisi Nedir? Mezunları Ne İş Yapar?
Polimer Teknolojisi Nedir? Mezunları Ne İş Yapar?Polimer teknolojisi, iki yıllık bir bölüm olarak bilinmektedir. Polimer teknolojisi bölümünde lastik ve plastik gibi polimer malzemelerin üretiminde kullanılmakta olan makinelerin bakımını yapabilen kişilerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Bu bölümden mezun olan kişilerin temel elektrik ve temel kimya bilgisine sahip olmaları da hedeflenmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
29.06.2022Eğitim
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te
Bakan Özer, 'Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesi’ne' katılmak üzere Paris’te"Eğitimin Dönüştürülmesi Ön Zirvesine katılmak amacıyla Paris'e giden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, programı dahilinde ilk olarak OECD Genel Sekreteri Mathias Cormann ile görüştü.
28.06.2022Gündem
ABD’li nükleer şirketlerinin, Türkiye’ye büyük ilgisi var
ABD’li nükleer şirketlerinin, Türkiye’ye büyük ilgisi varABD, temiz enerji teknolojilerinin bölgede yer edinmesi açısından Türkiye’yi ortak olarak görmekte olup, bu sen derece kritik öneme sahip sektörde ticari işbirliği alanındaki güçlü geçmişi bazında ilerleme kat etmeyi istemektedir.
28.06.2022Vitrin
5G’ye yerli üretim dopingi
5G’ye yerli üretim dopingiTeknolojide yerli üretim atağı 5G cihazlarına da yansıdı. General Mobile, 5G ve sabit geniş bant ürünleri üretmek için atağa kalktı. Firma üretim için Foxconn şirketi ile iş birliği anlaşması imzaladı.
28.06.2022Ekonomi
Adana'da petrol mü bulundu? 2022 Adana petrol rezervi var mı, petrol kalitesi nedir?
Adana'da petrol mü bulundu? 2022 Adana petrol rezervi var mı, petrol kalitesi nedir?Adana'da petrol mi bulundu? Petro arama çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana'da yüksek kalite petrol bulunduğunu Kabine toplantısı ardından açıkladı. Peki, Adana'da ne kadar petrol bulundu?
27.06.2022Gündem
‘Hem öğrencilerimiz hem işletme kazançlı’
‘Hem öğrencilerimiz hem işletme kazançlı’Uşak Üniversitesi’nde uygulanmakta olan İşletmelerde Mesleki Eğitim (İME) programı meyvelerini vermeye başladı.
27.06.2022Ege
Fındıkta 'erken hasat' uyarısı
Fındıkta 'erken hasat' uyarısıTürkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim kurulu Üyesi Arslan Soydan, yaklaşan fındık hasat sezonu öncesinde üreticilere erken hasat yapmamaları konusunda uyarılarda bulundu.
27.06.2022Ekonomi
Kadim Anadolu zanaatlarına güncel yorum
Kadim Anadolu zanaatlarına güncel yorumKaybolma riski altındaki Anadolu zanaatlarının Türkiye ve Avrupa’da yaygınlaştırılması ve zanaatların geleceğe taşınması hedefiyle gerçekleştirilen “Kadim Anadolu Zanaatlarından Güncel Tasarımlara” Avrupa Birliği projesi, 28 Haziran tarihine kadar Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sanat Galerisi’nde sergileniyor...
27.06.2022Vitrin
Spesifikasyon Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Spesifikasyonlar Nelerdir?
Spesifikasyon Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Spesifikasyonlar Nelerdir?Spesifikasyon kelimesi İngilizceden dilimize geçiş yapan kelimelerden biridir. Specification kelimesinin kullanım sıklığı sonucu Türkçeye uyarlanması spesifikasyon olarak yapılmıştır. Genel anlamda teknik şartname anlamına gelmektedir. Üretim sürecindeki ürünlerin sahip olması gereken özellikleri detaylı olarak belirtmede kullanılır. Spesifikasyonlar üretim yapan firmalar ve ihaleye katılan şirketlerden tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detayları derledik.
25.06.2022Sözlük
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin 3'üncü ünitesine ait kor tutucu sahaya ulaştı
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin 3'üncü ünitesine ait kor tutucu sahaya ulaştıMersin’in Gülnar ilçesi Büyükeceli Mahallesi'nde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (NGS) 3’üncü ünitesinin ek (pasif) güvenlik sisteminin ana unsurlarından biri olan kor tutucu, sahaya ulaştı. Gemiyle Doğu Kargo Terminali'ne getirilen kor tutucu, 3’üncü ünitenin reaktör şaftındaki tasarım konumuna yerleştirildi.
25.06.2022Ekonomi
Küçücük bir dükkandan dünyaya açıldı
Küçücük bir dükkandan dünyaya açıldıManisa'nın Alaşehir ilçesinde 45 yıllık saraciye ustası Emin Kuzucuoğlu, küçücük dükkanında ürettiği el emeği yarış atı eyerlerini Dubai, Katar, Irak ve Azerbaycan'dan sonra ilk kez Almanya’ya da ihraç etmeye başladı.
22.06.2022Kobi
Mandalina ihracatı yarım milyar dolara koşuyor
Mandalina ihracatı yarım milyar dolara koşuyorPandemide bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yönelik artan farkındalık, Türkiye’nin narenciye ihracatına da yansıdı. Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) verilerine göre, turunç, portakal, limon, mandalina gibi meyveleri içine alan narenciye ihracatı 2021’de 1 milyar dolar sınırına dayandı. Aroması ve uzun raf ömrüyle narenciye ihracatının neredeyse yarısını tek başına karşılayan mandalina, 2021’de ihracatını bir önceki yıla kıyasla yüzde 4 artırarak yaklaşık 454 milyon dolara çıkardı.
22.06.2022Ekonomi
İstasyonlar dönüşüp TotalEnergies oluyor
İstasyonlar dönüşüp TotalEnergies oluyorOYAK Grubu Şirketleri bünyesindeki Güzel Enerji’nin Total İstasyonları markası, Total’in küresel faaliyetlerine paralel olarak TotalEnergies’e dönüşüyor.
22.06.2022Ekonomi
Göbeklitepe Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifi / Emine Çakmak ÜKY Kadın Kooperatifleri 3.’sü / Medya İletişim Paketi Soruları
Göbeklitepe Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifi / Emine Çakmak ÜKY Kadın Kooperatifleri 3.’sü / Medya İletişim Paketi SorularıKooperatifinizi kurma fikri nasıl oluştu? Ne zaman ve nasıl kurdunuz? Kuruluş öykünüzü paylaşır mısınız?
21.06.2022Advertorial
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Turizm cennetinde  şifa dağıtacak
Turizm cennetinde şifa dağıtacakMedicana Sağlık Grubu, İzmir’in ardından bölgedeki ikinci sağlık merkezini Çeşme’de hayata geçirecek
20.06.2022Ege
Şampiyon ALG Spor'da Hasan Vural'dan itiraf! 'En ufak bir tereddütümüz yoktu'
Şampiyon ALG Spor'da Hasan Vural'dan itiraf! 'En ufak bir tereddütümüz yoktu'Şampiyon ALG Spor’un teknik direktörü Hasan Vural final gecesini Milliyet’e değerlendirdi, “Finalde Karagümrük maçında ilk yarıda soyunma odasına geride girdik ama en ufak bir tereddütümüz yoktu. 2-0 da geriye düşseydik çevirirdik” dedi.
‘Yıldız’ olma çağı bitti mi?
‘Yıldız’ olma çağı bitti mi?Sinema oyuncuları bir yıldız gibi ışıldardı toplumun kültürel aynasında. Yıldız oyuncuların milyonlarca hayranı olurdu. Ama şimdi örneğin bir Türkan Şoray gücünde “yıldızımız” yok. Nedenlerini sinema yazarı Kerem Akça’yla konuştuk.
19.06.2022Gündem
Süt için kalite reformu gerekiyor
Süt için kalite reformu gerekiyorTürkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği’nin (SETBİR), İtalyan Gıda Endüstrisi Federasyonu ile Sivil Toplum Diyaloğu - VI Programı kapsamında yürüttüğü ‘Süt Değerlidir: Tek İhtiyacımız Kaliteli Süt’ konulu AB Projesi’nin kapanışı gerçekleşti. Proje kapsamında Türkiye’de çiğ sütün kalitesini iyileştirmek amacıyla kısa, orta ve uzun vadeli politika önerilerini içeren ‘Politika Belgesi’ açıklandı.
18.06.2022Ekonomi
Editör'ün seçtikleri...
Editör'ün seçtikleri...Plaj şıklığıNocturne, 2022 yazında ilk defa mayo tasarımlarını da eklediği beachwear koleksiyonu ile genç, modern, dinamik ve özgün stilini şehir hayatından yazlık lokasyonlara taşıyor...
18.06.2022Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Kalite ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.