Kalp Yetmezliği

Kalp Yetmezliği

Son dakika kalp yetmezliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kalp yetmezliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kalp yetmezliği haber sayfamızda...

Kalp Yetmezliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.190 kalp yetmezliği haberi bulunmuştur.
Rasim Öztekin kimdir? Oyuncu Rasim Öztekin ne zaman, nasıl ve kaç yaşında öldü? İşte, hayatı...
Rasim Öztekin kimdir? Oyuncu Rasim Öztekin ne zaman, nasıl ve kaç yaşında öldü? İşte, hayatı...Usta oyuncu Rasim Öztekin'in hayatı sevenleri tarafından araştırılıyor. Oyuncu son olarak Seksenler dizisinde yer alırken kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmişti. Öztekin'in kendisi gibi oyuncu olan Pelin Öztekin adında da kızı bulunuyor. Peki, Rasim Öztekin kaç yaşında öldü, nereli?
13.01.2022Cadde
Septoplasti horlamayı düzeltir ve uykuyu iyileştirir mi?
Septoplasti horlamayı düzeltir ve uykuyu iyileştirir mi?Septum eğriliğine bağlı burun tıkanıklığı doğrudan obstrüktif uyku apnesine neden olmazken septum deviasyonu ile horlama ve uyku apnesi dahil uyku solunum bozuklukları arasında bir bağlantı vardır. Genellikle kendi başına bir tedavi olmasa da septoplasti olarak da bilinen cerrahi prosedür eğri bir septumu düzelterek nefes almayı iyileştirecek ve ardından diğer tedavilerin etkinliğini artırmanın yanı sıra uyku apnesinin bazı semptomların hafifletecektir. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ahmet Alp iyi bir gece uykusu almanın fiziksel sağlık açısından çok önemli olduğunu ve uyku apnesinin, uykunun kesintiye uğramasına neden olan faktörler arasında yer aldığını dile getiriyor.
13.01.2022Genel Sağlık
Kovid'e bağlı pıhtı sanıldı, ameliyatta ortaya çıkan gerçek doktorları bile şaşırttı
Kovid'e bağlı pıhtı sanıldı, ameliyatta ortaya çıkan gerçek doktorları bile şaşırttıSamsun’da yaşayan Raşit Batur (28), 9 ay önce Kovid geçirdi. Şikayetleri aylarca geçmedi. Tekrar tomografi çekildi, akciğer damarlarının neredeyse yüzde 90'ının "pıhtı ile" tıkandığı sanıldı. Acilen ameliyat olması için İstanbul'a sevk edildi. Asıl gerçek, ameliyat masasında ortaya çıktı. Akciğer damarlarının neredeyse tamamı "pıhtı" ile değil, dünyada da nadir teşhis edilebilen bir tümör ile tıkanmıştı. Öte yandan tümör, kalp kapağını da sarmıştı. 8 saat süren bir operasyonla genç adamın akciğer damarlarındaki tümörler temizlendi.
12.01.2022Gündem
Gelişigüzel alınan vitamin takviyeleri kalbi nasıl etkiliyor?
Gelişigüzel alınan vitamin takviyeleri kalbi nasıl etkiliyor?Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Barış Çaynak uyarıyor: A, D, E, K vitaminlerinin fazlası vücutta depolanabilir ve hipervitaminozusa sebep olur. Takviye için kullanılan bitkisel ilaçların içindeki sodyum, potasyum gibi elementlerin fazlası kalp yetmezliğini ağırlaştırabilir. İşte detaylar...
11.01.2022Genel Sağlık
Plörezi nedir? Plörezi neden olur?
Plörezi nedir? Plörezi neden olur?Derin bir nefes aldığınızda keskin bir göğüs ağrısı ile kendini belli edebilen plörezi nedir? Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç Dr. Fidan Yıldız,plörezi belirtileri ve tedavisi hakkında bilinmesi gerekenleri paylaştı.
Kadın kurye trafikte dehşeti yaşadı! Kadınım dediğim halde vurmaya devam ettiler'
Kadın kurye trafikte dehşeti yaşadı! Kadınım dediğim halde vurmaya devam ettiler'Kocaeli'nin Darıca ilçesinde kuryelik yapan 22 yaşındaki Elvin Danışmaz, trafikte tanımadığı şüphelilerin saldırısına uğradı. Kolu alçıya alınan ve aldığı darbeler sonrasında yürümekte güçlük çeken genç kadın, kendisine bunu yaşatanların bir an önce yakalanmasını istiyor.
26.12.2021Haberler
Kadın kurye trafikte dehşeti yaşadı! Kadınım dediğim halde vurmaya devam ettiler'
Kadın kurye trafikte dehşeti yaşadı! Kadınım dediğim halde vurmaya devam ettiler' Kocaeli'nin Darıca ilçesinde kuryelik yapan 22 yaşındaki Elvin Danışmaz, trafikte tanımadığı şüphelilerin saldırısına uğradı. Kolu alçıya alınan ve aldığı darbeler sonrasında yürümekte güçlük çeken genç kadın, kendisine bunu yaşatanların bir an önce yakalanmasını istiyor.
26.12.2021Gündem
Sesi yaşamaya devam edecek
Sesi yaşamaya devam edecekTürk tiyatrosunun usta ismi aynı zamanda sinema ve seslendirme sanatçısı Sezai Aydın son yolculuğuna uğurlandı.
23.12.2021Kültür Sanat
Sezai Aydın için Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde tören düzenlendi
Sezai Aydın için Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde tören düzenlendiKalp rahatsızlığı nedeniyle yaşamını yitiren tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Sezai Aydın için Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi'nde tören düzenlendi.
22.12.2021Haberler
Sezai Aydın’ı kaybettik
Sezai Aydın’ı kaybettikTürk tiyatrosunun acı kaybı… Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Sezai Aydın vefat etti. 69 yaşındaki Aydın tedavi gördüğü hastanede dün hayata gözlerini yumdu.
21.12.2021Kültür Sanat
Bu kalp sana yeter mi? Her zaman değil…
Bu kalp sana yeter mi? Her zaman değil…Nefes almakta zorlanıyor, kısa mesafe yürüyüşlerde bile kolayca yoruluyorsanız nedeni kalp yetmezliği olabilir. Geceleri uykunuzdan uyandıran ve çarpıntılarla kendini gösteren kalp yetmezliğinin ömrünüzü kısaltmasını engellemek sizin elinizde. Özellikle ailesinde kalp yetmezliği olan kişilerin kalp yetmezliği riskiyle karşılaşma olasılığının daha fazla olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Ali Rıza Cenal, kalp yetmezliği ile ilgili bilgi verdi.
18.12.2021Genel Sağlık
Kışın kalbi yoran 7 önemli hata
Kışın kalbi yoran 7 önemli hataKış mevsiminde havaların soğumasıyla birlikte kalp damar hastalıklarının görülme sıklığı da artıyor. Bunun temel nedeni ise soğuk havanın damarları büzücü etkisi ve soğuk havada vücudun ısı ihtiyacını karşılayabilmek için kalbin daha fazla çalışmak zorunda kalması
18.12.2021Gündem
Tuz Nedir, Özellikleri Nelerdir? Tuz Nerelerde Kullanılır?
Tuz Nedir, Özellikleri Nelerdir? Tuz Nerelerde Kullanılır?Buharlaştırma yöntemiyle elde edilen tuz klor ve sodyum elementlerinden oluşur. Deniz ve göl dışında kayalardan elde edilen tuz çeşitleri de mevcuttur. Keskin bir tada sahip olan tuz, dünya mutfağında önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle yemekler ''tuzlu'' ve ''tatlı'' olarak ikiye ayrılır. Tuz nedir, özellikleri nelerdir ve nerelerde kullanılır sizin için tüm yönleriyle derledik.
12.12.2021Eğitim
Tansiyon düşüklüğüne ne iyi gelir, nasıl yükseltilir? Düşük tansiyon belirtileri nelerdir?
Tansiyon düşüklüğüne ne iyi gelir, nasıl yükseltilir? Düşük tansiyon belirtileri nelerdir? Hayati bir öneme sahip olan tansiyon kalbin damarlara uyguladığı bir basınçtır. Kalp kanı damarla şiddetli basınca tansiyon yükselir, zayıf basarsa tansiyon düşer. Tansiyonun aşırı derecede düşmesi organları tıkamaya başlar ve şok meydana gelir. Tansiyon düşmesi birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Yetersiz beslenme, kullanılan ilaçların yan etkileri, sıcak ve sıvı kaybı bu nedenlerin bazılarına örnektir. Tansiyon düşüklüğü belirtileri arasında da baş dönmesi, kalp atışının hızlanması, halsizlik, yorgunluk gibi semptomlar yer alır. Tansiyon düşüklüğüne ne iyi gelir, nasıl yükseltilir? diyorsanız “Düşük tansiyon belirtileri nelerdir?” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Kuru öksürük için evde doğal çözümler
Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Kuru öksürük için evde doğal çözümlerKış ayları ile baş gösteren öksürük bakteri ve virüslerin sebep olduğu bir savunma mekanizmasıdır. Üst solunum yolu hastalıkları olmak üzere öksürük birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Toz, alerjen maddeler ve duman gibi tahriş edicilerin neden olduğu öksürük balgamlı veya kuru öksürük şeklinde kendini gösterebilir. Öksürük genellikle birkaç gün ya da birkaç hafta boyunca devam edebilir. Bitki çayları, sütlü bal, pekmez gibi beşlinler ile öksürük evde doğal yöntemlerle azaltılabilir. Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Kuru öksürük için evde doğal çözümler için içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
Nefes Darlığına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Nefes Darlığı Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir?
Nefes Darlığına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Nefes Darlığı Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir? Tıp literatüründeki karşılığı dispne olan nefes darlığı kişinin yeteri kadar nefes alamaması olarak açıklanabilir. İnsanın yaşam kalitesini olumsuz etkileyen nefes darlığının psikolojik olabildiği gibi farklı nedenleri de olabilir. Korona ve göğüs hastalıklarından kaynaklanan rahatsızlıklar nefes darlığı yapabilir. Nefes darlığının sebebi psikolojik ise evde yapılabilecek terapi veya fizik tedavi ile geçirmek mümkün. Ancak altta yatan problemin öncelikle tespit edilmesi gerekir. Nefes darlığında görülen şikayetlerin yarattığı his kişiden kişiye değişir. Nefes darlığı belirtilerinde nefesin yetmemesi, hava açlığı çekme, nefes nefese kalma, nefes alamama gibi yakınmalarla kendini gösterir. Nefes darlığına ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız “Nefes darlığı nedenleri ve belirtileri nelerdir?” içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
3.12.2021Sağlık
13 yaşında 200 kilo! İdil için yeni umut
13 yaşında 200 kilo! İdil için yeni umutKosova’da yaşayan 13 yaşındaki İdil Abazi’ye, yaklaşık 10 yıl önce Prader Willi Sendromu teşhisi konuldu. Yıllar içinde 200 kiloya ulaşan talihsiz çocuk, zamanla yatağa bağımlı hale geldi. Ülkesindeki hekimlerin ‘hayati tehlikesi var’ diyerek ameliyat etmemesi üzerine ailesiyle İstanbul’a gelen Abazi’ye Türk hekimler umut oldu. Tüp mide ameliyatı olan Kosovalı 13 yaşındaki İdil, 1 haftada 10 kilo verdi. Oldukça mutlu olduğunu söyleyen küçük çocuğun 1 yılda kilosunun yüzde 80’ini vermesi bekleniyor.
22.11.2021Gündem
Sigaranın zararları hakkında bilinmesi gerekenler
Sigaranın zararları hakkında bilinmesi gerekenlerVücudun neredeyse her organına zarar verebilen sigara, tek bir dalıyla dahi hayatınızdan 11 dakika çalıyor. Tüm bunların soluduğunuz duman ile birlikte havaya karışmasını engellemek sizin elinizde. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Leyla Yılmaz Aydın, Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla sigaranın zararlarına dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
16.11.2021Genel Sağlık
'Ölümü takıntı yapmak felç edebilir’ dedi, gizemini çözemeden öldü!
'Ölümü takıntı yapmak felç edebilir’ dedi, gizemini çözemeden öldü!Keder hakkında üretken bir şekilde yazdı, dünyayı sarsan terör saldırıları sonrasında geride kalan yaslı insanlara, sevdiklerini ve yakınlarını kaybedenlere danışmanlık yaptı. Çocuklara özel ilgi gösterdi, onlara ölümü anlattı. İşte "acı, sevgi için ödediğimiz bedeldir" diyen Earl Grollman'ın umut veren hikâyesi...
14.11.2021Dünya
D vitamini takviyesi kalbi korur mu?
D vitamini takviyesi kalbi korur mu?D vitamini eksikliğinin kalp damar hastalıkları için risk faktörü olduğuna dair fazlaca bilimsel çalışmalar mevcuttur. Genel sağlık kontrollerimiz yapılırken kan tahlillerimiz arasında sıkça bakılan değerlerden biridir D vitamini seviyesi. Eksikliğinde ise takviye ilaçlar neredeyse her zaman verilir. Peki, D vitamini takviye olarak almamız ne kadar doğru? Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ebru Özenç konu hakkında bilgiler verdi.
11.11.2021Genel Sağlık
Akşam 10-11 arası uyumak kalp hastalığı riskini düşürüyor
Akşam 10-11 arası uyumak kalp hastalığı riskini düşürüyorİngiltere'de yapılan bir araştırma, 22.00 ile 23.00 arasında uykuya dalmanın, kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltabileceğini ortaya koydu.
9.11.2021Dünya
Kilo vermek için 1 yıl 17 gün aç kaldı ama... Tehlikenin boyutu çok büyük!
Kilo vermek için 1 yıl 17 gün aç kaldı ama... Tehlikenin boyutu çok büyük!Obezite, günümüzün en büyük sağlık sorunlarından biri. Hatta 10 yılda obezite oranında yüzde 10 ila 30 oranında bir artış da yaşandı. Çareyi kulaktan dolma bilgilerle, bilinçsizce yapılan diyetlerde arayanları bekleyen tehlikeye dikkat çeken uzmanlar, önemli uyarılarda bulundu.
31.10.2021Gündem
Felç bırakıyor! Uzman isimden koronavirüs uyarısı
Felç bırakıyor! Uzman isimden koronavirüs uyarısıEnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, hastalarda koronavirüse bağlı çeşitli kötü komplikasyonlar ve hasarlar gördüklerini söyledi. Doç. Dr. Savaşçı, "Son dönemlerde beyne pıhtı atarak bu kişiler artık ne yazık ki felç durumunda kalıp yatağa bağımlı hale geliyor. Bacağa pıhtı attığı zaman, özellikle bacakların beslenmesini bozup, bacaklarda kesilmeye kadar giden vakalar olmaya başladı" dedi.
29.10.2021Haberler
Felç bırakıyor! Uzman isimden koronavirüs uyarısı
Felç bırakıyor! Uzman isimden koronavirüs uyarısıEnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, hastalarda koronavirüse bağlı çeşitli kötü komplikasyonlar ve hasarlar gördüklerini söyledi. Doç. Dr. Savaşçı, "Son dönemlerde beyne pıhtı atarak bu kişiler artık ne yazık ki felç durumunda kalıp yatağa bağımlı hale geliyor. Bacağa pıhtı attığı zaman, özellikle bacakların beslenmesini bozup, bacaklarda kesilmeye kadar giden vakalar olmaya başladı" dedi. İşte Savaşçı'nın dikkat çeken açıklamaları
29.10.2021Gündem
Hangi tıbbi rahatsızlıklar başta sersemlik hissi yaratır?
Hangi tıbbi rahatsızlıklar başta sersemlik hissi yaratır? Bazı kişiler, denge sorunlarını ‘kendilerini sersem hissetme, ayakta duramama, terelelli’ gibi kelimelerle ifade ederler. Dönme veya ivmelenme hissi olmadan, kendini dengesiz, güvensiz hissetme, bazen iç kulak probleminden kaynaklanır. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ali Değirmenci, sersemlik hali ve baş dönmesi hakkında bilgi verdi.
23.10.2021Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Kalp Yetmezliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.