Kanal İstanbul

Kanal İstanbul

Son dakika Kanal İstanbul haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kanal İstanbul gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kanal İstanbul haber sayfamızda...

Kanal İstanbul

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.811 kanal istanbul haberi bulunmuştur.
Fuat Oktay: Vatandaşımızı enflasyona asla ezdirmemeye kararlıyız
Fuat Oktay: Vatandaşımızı enflasyona asla ezdirmemeye kararlıyızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, döviz kuru artışlarına ilişkin, “Döviz talebimizi artıran etmenleri ortadan kaldırmaya ve sektörler bazında cari işlemler dengesini orta ve uzun vadede kalıcı olarak iyileştirmeye güçlü şekilde odaklanmış durumdayız” dedi.
6.12.2021Gündem
BBP Genel Başkanı Destici, Nazilli İlçe Kongresi'nde konuştu
BBP Genel Başkanı Destici, Nazilli İlçe Kongresi'nde konuştuBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "PKK ile yol yürüyenlere, büyükelçiden medet umanlara bu millet hiçbir dönem yetki vermemiştir ve vermeyecektir." dedi.
22.11.2021Siyaset
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Türksat 5B yıl sonunda uzaya gönderilecek
Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Türksat 5B yıl sonunda uzaya gönderilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türksat 5A'yı 28 Haziran 2021 tarihinde hizmete aldık. 5B’nin de üretimini tamamladık, 2021 yılı sonunda uzaya göndereceğiz. Türkiye'nin en büyük Ar-Ge projelerinden biri Yerli Haberleşme Uydusu Türksat 6A'yı da 2023 yılında uzaya fırlatmayı planlıyoruz" dedi.
18.11.2021Ekonomi
Küresel ticaretin yüzde 12'si Süveyş Kanalı'ndan geçiyor
Küresel ticaretin yüzde 12'si Süveyş Kanalı'ndan geçiyorİnsan eliyle yapılan en kritik su yollarından Süveyş Kanalı, hizmete alındığı günden bu yana 152 yıl geçmesine rağmen hem dünya ticareti hem de Mısır ekonomisi için önemini koruyor.
17.11.2021Ekonomi
Ulaşım ve iletişim projelerinde 2023 damgası
Ulaşım ve iletişim projelerinde 2023 damgasıUlaştırma ve iletişim sektörlerinde gelecek yıl ve 2023'te hayata geçirilecek projeler hem hayatı kolaylaştıracak hem de yerli ve milli sistemlerle Türkiye'yi uluslararası arenada daha fazla söz sahibi yapacak.
17.11.2021Ekonomi
Kanal İstanbul projesinde son durum: Bakan Karaismailoğlu canlı yayında açıklamalarda bulundu
Kanal İstanbul projesinde son durum: Bakan Karaismailoğlu canlı yayında açıklamalarda bulunduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CNN Türk'te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın gündeme dair sorularını yanıtlıyor. Bakan Karaismailoğlu Kanal İstanbul'un yüzde 70'lik alanının su yolu olduğunu ve kazı yapılacak alanın yüzde 30'a tekabül ettiğini açıkladı.
15.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu Kanal İstanbul için son durumu CNN TÜRK'te açıkladı: Kılıçdaroğlu'nun mektubu projeyi etkilemez
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu Kanal İstanbul için son durumu CNN TÜRK'te açıkladı: Kılıçdaroğlu'nun mektubu projeyi etkilemezSon dakika haberine göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CNN TÜRK'te önemli açıklamalarda bulundu. Kanal İstanbul ile ilgili son durumu açıklayan Bakan Karaismailoğlu, "Kılıçdaroğlu'nun mektubu projeyi kesinlikle aksatmaz." dedi.
15.11.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu, Sazlıdere Köprüsü'nde incelemelerde bulundu
Bakan Karaismailoğlu, Sazlıdere Köprüsü'nde incelemelerde bulunduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu'nun ve Kanal İstanbul Sazlıdere Köprüsü'nün yapım çalışmalarının her gün hız kazanarak devam ettiğini belirterek, "Kanal İstanbul'un gerekli yapılarını bir bir hayata geçirirken sektör paydaşlarımızın görüşlerini de alarak Kanal İstanbul'un işletme planlarını hazırlıyoruz." dedi.
15.11.2021Ekonomi
Elektrikli milli tren geliyor
Elektrikli milli tren geliyorKüresel sıcaklık artışının bu yüzyılın sonunda 1.5 dereceyle sınırlandırılmasını hedefleyen Paris Anlaşması, 10 Kasım itibarıyla Türkiye’de yürürlüğe girdi.
15.11.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Yeşil kalkınma hedeflerimize hızlı adımlarla ilerliyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Yeşil kalkınma hedeflerimize hızlı adımlarla ilerliyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, "Akıllı taşımacılık, yeşil liman, demir yolu taşımacılığının geliştirilmesi, yakıt tüketimi ve emisyonların azaltılması için yeşil kalkınma hedeflerimize hızlı adımlarla ilerliyoruz." dedi.
14.11.2021Ekonomi
Çanakkale’de konuşan Erdoğan muhalefeti eleştirdi; 2023 mesajı verdi: Sıçrama dönemi gerçekleştiriliyor
Çanakkale’de konuşan Erdoğan muhalefeti eleştirdi; 2023 mesajı verdi: Sıçrama dönemi gerçekleştiriliyorÇanakkale Köprüsü’yle yeni bir sıçrama döneminin de başarıyla gerçekleştirildiğini belirten Erdoğan, Kanal İstanbul’a karşı çıkan muhalefet için “Zaten bunların iktidar yüzü görmeye imkânları olmayacak. Milletim onlara böyle bir fırsatı vermez” dedi
14.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklama: Gücünüz yetiyorsa bize saldırın
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklama: Gücünüz yetiyorsa bize saldırınCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale'nin Biga ilçesinde toplu açılış töreninde konuşma yaptı. İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfürüyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Taktiğiniz kavgada yumruk sayılmaz hesabıyla önünüze gelene sataşmaksa o yumrukları millete değil gücünüz yetiyorsa bize savurun." dedi.
13.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çanakkale'de önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çanakkale'de önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale'de 1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni'nde konuşma yaptı. CHP'yi 10 büyükelçi konusunda eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunların iktidar yüzü görmeye fırsatları olmayacak. Bu söylemler bunların devlet yönetiminde ne kadar cahil olduklarının ve devlete ne kadar ihanet içinde olduklarının bir göstergesidir." dedi.
13.11.2021Haberler
MHP'li Durmaz: Kamuoyu algısını yönetmeye dönük anketlere asla itibar etmeyiniz
MHP'li Durmaz: Kamuoyu algısını yönetmeye dönük anketlere asla itibar etmeyinizMHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Kamuoyu algısını yönetmeye dönük anketlere asla itibar etmeyiniz. Rakamlar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Cenabı Allah'ın izniyle MHP her geçen gün milletimizin daha güçlü desteğini alarak yoluna devam edecektir." dedi.
13.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '1915 Çanakkale Köprüsü' açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '1915 Çanakkale Köprüsü' açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale'de 1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni'nde konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki yılın en geç 18 Mart'ında, Çanakkale Deniz Zaferi'mizin yıl dönümünde köprümüzü hizmete açacağız. Çanakkale Köprüsü'nün hizmete girmesiyle Çanakkale Boğazı geçiş trafiği hiçbir engele takılmadan yapılacak bir seyahatle 6 dakikaya inecektir." dedi. CHP'yi 10 büyükelçi konusunda eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunların iktidar yüzü görmeye fırsatları olmayacak. Bu söylemler bunların devlet yönetiminde ne kadar cahil olduklarının ve devlete ne kadar ihanet içinde olduklarının bir göstergesidir." ifadelerine yer verdi.
13.11.2021Siyaset
MHP'li Yılık: HDP, ortağı CHP'yi de kendine benzetmiş
MHP'li Yılık: HDP, ortağı CHP'yi de kendine benzetmişMHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, "HDP, ortağı CHP'yi de kendine benzetmiş, millet iradesini hiçe sayan mandacı bir zihniyetle yabancı ülkelerden yardım talebinde bulunup bir nevi ülkemizin iç işlerine karışmalarını talep etmiştir." dedi.
13.11.2021Siyaset
MHP'li Özdemir: Çok gayretli çalışmalar var
MHP'li Özdemir: Çok gayretli çalışmalar varMHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile çok gayretli çalışmaların yapıldığını ama bazı siyasi çevrelerin yalan ve iftirayla hem bu gayretli çalışmaları hem de Türkiye'deki huzuru bozma girişiminde bulunduğunu söyledi.
13.11.2021Siyaset
‘Fikirtepe’de tabut evlere neşter vuruyoruz’
‘Fikirtepe’de tabut evlere neşter vuruyoruz’Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının bütçesini sunarken, belediyelerde partizanlık ve ayrım yapmadıklarını belirtti.
13.11.2021Gündem
Bakan Soylu, AK Parti Düzce İl Başkanlığını ziyaret etti
Bakan Soylu, AK Parti Düzce İl Başkanlığını ziyaret ettiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2023 seçimlerini siyasi kazanım olarak görmemek gerektiğini belirterek, "Sadece hesabımız siyasi olmaz. Şu yetimler var ya dünya coğrafyasında yetim bıraktıkları... Diyarbakır anneleri var ya 8-10 yaşındaki çocukları ellerinden alarak dağa getirip eline silah verdikleri... Hesap sadece siyasi hesap olmaz. Bu hesabı millet 2023'te kapatacaktır ve tarihe Kılıçdaroğlu'nu da onun zihniyetini de gömecektir." dedi.
13.11.2021Siyaset
AK Parti'li Akbaşoğlu: İP yönetimi siyasi ahlak dersinden sınıfta kalmıştır
AK Parti'li Akbaşoğlu: İP yönetimi siyasi ahlak dersinden sınıfta kalmıştırAK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, şehit ağabeyine küfür eden İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan ile ilgili "Ne disiplin kuruluna sevk edildi, ne de istifası istendi. Gereken yapılmamıştır. Siyasi ahlak dersinden İP yönetimi sınıfta kalmıştır" dedi.
12.11.2021Siyaset
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmaz
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmazBakan Kurum, Bakanlığının 2022 yılı bütçesinin TBMM Plan Bütçe Komisyonundaki görüşmelerinde milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı.Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul ile gündeme gelmeye çalışanların ne yazık ki bir tehdit dili kullandığına şahit oluyoruz. Bir bakıyorsunuz müteahhitler tehdit ediliyor, bir bakıyorsunuz devlet kurumları, bakanlık çalışanları, kurumların başındaki yöneticiler tehdit ediliyor, vatandaşlarımız tehdit ediliyor. Bu tehdit dilini kullananlar şunu çok iyi bilmelidir ki bu millet, bu tehditlere kulak asmaz, tehdit edenleri görüyor ve gereken cevabı da verecektir." dedi.
11.11.2021Haberler
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmaz
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmazÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul ile gündeme gelmeye çalışanların ne yazık ki bir tehdit dili kullandığına şahit oluyoruz. Bir bakıyorsunuz müteahhitler tehdit ediliyor, bir bakıyorsunuz devlet kurumları, bakanlık çalışanları, kurumların başındaki yöneticiler tehdit ediliyor, vatandaşlarımız tehdit ediliyor. Bu tehdit dilini kullananlar şunu çok iyi bilmelidir ki bu millet, bu tehditlere kulak asmaz, tehdit edenleri görüyor ve gereken cevabı da verecektir." dedi.
11.11.2021Ekonomi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazi'nin mirasına sahip çıkan birisi varsa, o da biziz
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazi'nin mirasına sahip çıkan birisi varsa, o da biziz'Atatürk’ü Anma Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğer bu ülkede Gazi'nin, bölgemizi ve dünyayı kucaklayan siyasi, diplomatik, ekonomik, askeri mirasına sahip çıkan birisi varsa, o da biziz." dedi. Kılıçdaroğlu'nun büyükelçilere yazdığı mektuba da sert tepki gösteren Erdoğan, "Bizi gidip Avrupa'ya şikayet edenlerden bir şey olur mu? Batı'nın büyükelçilerine bizi şikayet edenlerden bir şey olur mu? Ülkenin en büyük yatırımını engellemek için kendi iş insanlarımızı tehdit ediyor. İnanın gazi hayatta olsaydı bunları o partiden sopayla kovalardı." ifadelerini kullandı.
10.11.2021Siyaset
Bahçeli: Bu mektup casusluğa hevestir
Bahçeli: Bu mektup casusluğa hevestirBahçeli, Kılıçdaroğlu’nun Kanal İstanbul projesi konusunda büyükelçilere mektup yazmasını ‘casusluk hevesi’ olarak yorumladı.
10.11.2021Siyaset
‘Gel çık karşıma oturup konuşalım’
‘Gel çık karşıma oturup konuşalım’CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir çağrı yapmak istiyorum. Madem ekonomistsin gel kardeşim, çık karşıma. Bütün sorulara samimi, net cevaplar isteyeceğim” diye konuştu.
10.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Kanal İstanbul ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.