Kanser İlaçları

Kanser İlaçları

Son dakika kanser ilaçları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kanser ilaçları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kanser ilaçları haber sayfamızda...

Kanser İlaçları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 685 kanser ilaclari haberi bulunmuştur.
Solukluk ve morarma lösemi belirtisi olabilir
Solukluk ve morarma lösemi belirtisi olabilirLösemi, halk arasında kemik iliği kanseri veya kan kanseri adıyla bilinen bir grup hastalığın ortak adıdır. Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Eser löseminin ne olduğunu, belirtileri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
18.08.2021Genel Sağlık
23 milyon liralık kanser ilacı çalmıştı! Yurt dışına satacakken yakalandı
23 milyon liralık kanser ilacı çalmıştı! Yurt dışına satacakken yakalandıİstanbul Kadıköy’de çeşitli hastanelerden kanser ilaçlarını dolandırıcılık yöntemiyle çalarak, Hindistan ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere yurtdışına yasa dışı yolla sattığı belirlenen şüpheli yakalandı. Operasyonda piyasa değeri 23 milyon lira olan 598 adet ilaç ele geçirildi.
17.06.2021Gündem
Reseptör Nedir, Ne İşe Yarar? Reseptör Nerelerde Kullanılır?
Reseptör Nedir, Ne İşe Yarar? Reseptör Nerelerde Kullanılır?Kanser, hücrelerin birbiri ile ve çevresiyle olan tüm ilişkilerini kontrol eden genlerde ortaya çıkan mutasyonların birikimi sonucunda meydana gelir. Hücreler dış çevre ile ve kendi aralarında bulunan ilişkilerini reseptör ismi verilen moleküller üzerinden düzenler. Reseptör nedir, ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.
1.06.2021Eğitim
Periton Nedir? Periton (Karın Zarı) Kanseri Neden Olur? Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri...
Periton Nedir? Periton (Karın Zarı) Kanseri Neden Olur? Belirtileri Ve Tedavi Yöntemleri...Karın zarı kanseri, yumurtalık kanserine benzer semptomları olan bir kanser türüdür ve periton kanseri olarak adlandırılır. Aynı zamanda "birincil periton kanseri" olarak da bilinir bunun sebebi ise metastazın sonucu değil, periton hücrelerinin neden olduğu bir kanser olmasından dolayıdır. Periton nedir, periton (karın zarı) kanseri neden olur, belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir tüm detaylarıyla derledik...
24.02.2021Sağlık
Böbrek İltihabı Nedir? Böbrek Enfeksiyonu (İltihabı) Belirtileri Nelerdir?
Böbrek İltihabı Nedir? Böbrek Enfeksiyonu (İltihabı) Belirtileri Nelerdir?İnsan sağlığı oldukça titiz korunması gereken en önemli yaşamsal etkendir. Özellikle bazı organlar hayati önem taşır ve bu organın sağlığının bozulması ciddi derecede sonuçların doğmasına neden olabilir. Bu organlardan bir tanesi de böbrektir. Böbrek iltihabı nedir? Böbrek enfeksiyonu (iltihabı) belirtileri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
18.02.2021Sağlık
Türk kimyagerden büyük başarı! Sahte ilaç pazarına 400 milyar dolarlık darbe vuracak
Türk kimyagerden büyük başarı! Sahte ilaç pazarına 400 milyar dolarlık darbe vuracakGelen son dakika haberine göre; Türk Kimyager Dr. Derya Cebeci, kızıl ötesi ışıkla 20 saniyede sahte ilaç tespitini yapabilen sistemi geliştirdi. Öte yandan Cebeci, bu yıl içinde kullanıma girecek yapay zeka destekli ve bulut tabanlı sistem sayesinde, dünyada yılda 400 milyar doları bulan hacmi ile narkotik suçlarla yarışan sahte ilaç pazarına darbe vuracak.
9.02.2021Gündem
Ukrayna'da sahte corona virüs testi operasyonu
Ukrayna'da sahte corona virüs testi operasyonuUkrayna’nın başkenti Kiev'de Türkiye’den getirildiği öne sürülen sahte corona virüs (Covid-19) testleri ile kanser ilaçlarına el konulduğu bildirildi.
30.03.2020Gündem
Türk doktordan kansere karşı ‘en detaylı görüntüleme’ teknolojisi
Türk doktordan kansere karşı ‘en detaylı görüntüleme’ teknolojisiÜç boyutlu yazıcılarla ‘yapay organ’ üretme çalışmalarıyla ismini dünyaya duyuran Türk doktor Ali Ertürk, ekibi ile birlikte kanser hücreleri, gelişimi ve ilaçlarla etkileşimini en detaylı şekilde gösteren bir görüntüleme teknolojisi geliştirdi. Ertürk, bu teknoloji sayesinde biyopsi ile alınan doku veya parçaların çok daha detaylı incelenebileceğini ve kişiye özgü etkili ilaçların geliştirilebileceğini söyledi.
13.12.2019Gündem
Kanser tedavisinde hedef sıfır hata
Kanser tedavisinde hedef sıfır hataKemoterapi ilaçlarını hazırlayan robotik sistem mikrogram dozunda doğru ayarlamayı yapıp hastanın metabolizmasına en uygun karışımı hazırlıyor...
22.06.2019Ege
Sahte kantaron içmeyin uyarısı
Sahte kantaron içmeyin uyarısıAktarlarda ‘sarı kantaron otu’ diye satılan bitkilerin çoğunun sarı kantaron olmadığını belirten uzmanlar uyardı: Gerçek sarı kantaronun da kaynatılıp yüksek dozda içilmesi riskli!
13.06.2019Gündem
Ankara merkezli dev operasyon! Aralarında eczane sahipleri de var...
Ankara merkezli dev operasyon! Aralarında eczane sahipleri de var...Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube  Müdürlüğü ekipleri, başkentte kanser ilaçları başta olmak üzere, çok sayıda  pahalı ilaç ve tıbbi malzemeyi hasta olmayan kişiler adına yazdırıp yurt dışına  satarak, devleti 120 milyon lira zarara uğratan şebeke üyelerini gözaltına aldı.
27.04.2019Gündem
‘41 ilacın arz sıkıntısı sona erecek’
‘41 ilacın arz sıkıntısı sona erecek’Sağlık Bakanı Koca, “Bu hafta itibariyle 41 ilacın arz sıkıntısı son bulacak. Hastalar tedarik edemedikleri ilaçlar için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na ulaşabilirler” dedi
6.02.2019Siyaset
İlaçta stok yapanlar cezalandırıldı
İlaçta stok yapanlar cezalandırıldıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir haftada 81 ilde 900 personel ile üretici, ecza deposu ve eczanelerde yapılan ilk denetimler neticesinde değişik miktarlarda para cezası kesildiğini aktararak, idari para cezalarına ek olarak kapatma dahil her türlü önlemin devreye alındığını, kimsenin ilaç tedarik zincirini bozup hastaları mağdur etmesine verilmeyeceğini ve bu konuda gerekenin yapılacağını söyledi.
5.02.2019Siyaset
Şimdi de orada ortaya çıktı! Saklıyorlar...
Şimdi de orada ortaya çıktı! Saklıyorlar...Hallerde yaşanan stokçuluk şimdi de ilaçta ortaya çıktı. Reçeteli hastalara ‘ilaç yok’ diyen depo, üretici ya da eczacıların onlarca çeşit ilacı depolarda sakladığı belirlendi.Stok yaptığı tespit edilen ve vatandaşın sağlığıyla oynamaya devam eden söz konusu stokçulara kapatma cezası verilecek.
3.02.2019Ekonomi
'Kanser ilaçları yumurtlayan' tavuk yetiştirdiler!
'Kanser ilaçları yumurtlayan' tavuk yetiştirdiler!İskoçyalı bilim insanlarının ürettiği genetiğiyle oynanmış tavukların yumurtaları, kanser ilaçlarına göre neredeyse 100 kat daha ucuz.
28.01.2019Dünya
Tüberküloz hastalığının belirtileri nelerdir?
Tüberküloz hastalığının belirtileri nelerdir?Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cömert, "Tüberküloz sinsi bir şekilde ilerleyebilir ve aylar boyunca belirtileri anlaşılamayabilir. Hastalığın en fazla görülen belirtisi uzun süren öksürüktür." dedi.
Bakan Koca: Birçok tedbiri içeren eylem planı hazırlıyoruz
Bakan Koca: Birçok tedbiri içeren eylem planı hazırlıyoruzSağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Birçok tedbiri içeren eylem planı hazırlıyoruz. Yakın zamanda hayata geçireceğiz.' dedi.
29.11.2018Gündem
Tonya’dan Ankara’ya farkındalık yürüyüşü
Tonya’dan Ankara’ya farkındalık yürüyüşüTrabzon Tonya’da yaşayan ve daha önce Trabzonspor için İstanbul’a yürüyüş yapınca “Yürüyen Adam” olarak tanınan Muhammet Çelik, bu kez kansere karşı farkındalık oluşturmak için Ankara’ya doğru yürüyüşe geçti.
13.11.2018Gündem
Kanser ilaçları sorunu TBMM’de
Kanser ilaçları sorunu TBMM’deCHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, kanser hastalarının ilaca erişememe sorununu TBMM gündemine taşıdı...
27.09.2018Siyaset
Kanser ilaçları artık ücretsiz
Kanser ilaçları artık ücretsizSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulama Tebliği'ne ilişkin yeni düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle kanser tedavisi, cerrahisi ve ilaçlarına ilişkin her türlü ilave ücret ve fark ödemesi kaldırıldı. Hastaların düzenlemeden önce büyük mağduriyetler yaşadığını belirten İzmir Eczacı Odası Başkanı Tuncay Sayılkan, "Bu doğru bir karar ama geç kalındı" dedi.
10.07.2018Ekonomi
18 Nisan 2018 Ekonomi Haberleri
18 Nisan 2018 Ekonomi Haberleri18 Nisan 2018 Ekonomi Haberleri
11.09.2019Haberler
Komşunun kanser ilaçları Edirne’den
Komşunun kanser ilaçları Edirne’denBulgaristan’da yaşayan bazı vatandaşlar, ülkelerinde pahalı olan kanser ilaçları başta olmak üzere bir çok ilacını kara sınırı olan Edirne’den alıyor. Kapıkule Sınır Kapısı başta olmak üzere sınır kapılarından Edirne’ye gelen Bulgar vatandaşlar, kent merkezindeki eczanelerden ellerinde reçetelerle ilaçlarını alarak ülkelerine geri dönüyor. Eczacı Şükrü Ciravoğlu, İHA'ya yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği (AB) üyesi olan ve dönem başkanlığını yürüten Bulgaristan’daki ilaç fiyatlarının, AB düzeyine çıkmasıyla birlikte komşu ülkedeki ilaç bedellerinin Türkiye’den pahalı olduğunu belirterek, “Bulgaristan vatandaşları pahalı ilaçları Edirne’den alıyor. Bulgaristan Avrupa Birliğine girdikten sonra orada oluşan fiyat politikaları nedeniyle Bulgaristan’daki ilaç fiyatlarının Avrupa Birliği düzeyine çıkması bizde de Sosyal Güvenlik Kurumu ödemeleri nedeniyle fiyatların düşük seviyede kalması makasın giderek açılmasına neden oldu. Genellikle 3’te bir ya da bir bölü 2 fiyat düşüklüğü oluştu, Türkiye ile Bulgaristan arasında. Bu durum sıradan ilaçlar için çok önemli olmamakla birlikte zorunlu hastalıkların tedavisinde ve kanser tedavisinde kullanılan pahalı ilaçların temininde Bulgar vatandaşlar için ciddi sıkıntı yaratıyor. Bu alanda eczanelerimizden talep görmekteyiz. Bireysel, reçeteli tedavileri için Edirne’ye gelip ilaçlarını temin etmekte” dedi."Bulgaristan'da 140, Türkiye'de 70 Euro" Bulgaristan’da bulunamayan ilaçların da Edirne’de talep gördüğünü ifade eden Ciravoğlu, “Bulgaristan’dan 140 Euro’ya aldığınız bir ilacı buradan en fazla 70 Euro’ya temin edebiliyorsunuz. Buda bir tercih nedeni oluyor. Zorunlulukta tabii. Ekonomik sıkıntılar var. Sıkıntı her yerde var. insanlar çözüm yolu arıyor. Haftada 30-40 Bulgar vatandaş Edirne genelinden büyük küçük çapta ilaç almakta. Bulgaristan’da bulunamayan ilaçların alımı da söz konusu. Bizim ilaç skalamız geniş” şeklinde konuştu.
11.09.2019Haberler
Avrupa Birliği fiyatları arttırınca Türkiye'ye akın ettiler
Avrupa Birliği fiyatları arttırınca Türkiye'ye akın ettilerBulgaristan’da yaşayan bazı vatandaşlar, ülkelerinde pahalı olan kanser ilaçları başta olmak üzere bir çok ilacını kara sınırı olan Edirne’den alıyor
18.04.2018Ekonomi
Obezite ve kansere karşı büyük savaş
Obezite ve kansere karşı büyük savaşSağlık Bakanı Ahmet Demircan, kanser merkezlerinin 81 ile yayılacağını, kanser ilaçlarını üretmek için çalışma yapıldığını ve obeziteyle mücadele programı başlatılacağını açıkladı.
10.03.2018Gündem
Küresel kanser faturası 1,5 trilyon dolar
Küresel kanser faturası 1,5 trilyon dolarKüresel kanser faturasının geçen yıl 1,5 trilyon dolara yükseldiği tahmin edilirken, en çok kanser harcamasını 2017'de yaklaşık 90 milyar dolarla ABD yaptı.
4.02.2018Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kanserilaçkanser ilaçlarıson dakika haberlerbulgaristan

Kanser İlaçları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.