Kapatma Davası

Kapatma Davası

Son dakika kapatma davası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kapatma davası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kapatma davası haber sayfamızda...

Kapatma Davası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.669 kapatma davasi haberi bulunmuştur.
HDP iddianamesine ‘eksiklik’ iadesi
HDP iddianamesine ‘eksiklik’ iadesiHDP’nin kapatılmasına yönelik iddianamede ilk incelemesini yapan AYM, iddianamenin usul yönünden iadesine karar verdi. Kararda “partinin yetkili organlarının eylemleriyle ‘odak olma’ fiili arasında gerekli ilişkilendirmelerin yapılmadığı” tespiti yer aldı...
1.04.2021Siyaset
AYM, HDP iddianamesini reddetti
AYM, HDP iddianamesini reddettiHDP'nin kapatılmasına ilişkin davada son dakika gelişmesi yaşandı. Anayasa Mahkemesi, eksiklik tespit ettiği iddianameyi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına iade etti.
31.03.2021Televizyon
Son dakika! HDP'ye kapatma davası: İddianamenin incelemesi tamamlandı
Son dakika! HDP'ye kapatma davası: İddianamenin incelemesi tamamlandıGelen bir son dakika haberine göre; HDP'nin kapatılması istemli davada ilk incelemesini yapan Anayasa Mahkemesi raportörü, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının başvurusunda eksiklik tespit etti.
30.03.2021Siyaset
Son dakika haberi: HDP'ye kapatma davasının ilk incelemesi yarın yapılacak
Son dakika haberi: HDP'ye kapatma davasının ilk incelemesi yarın yapılacakGelen son dakika haberine göre; Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, Halkların Demokratik Partisinin (HDP) kapatılmasına ilişkin davada ilk incelemesini yarın yapacak.
30.03.2021Gündem
Ramazan ayında yeni önlemler olacak mı?
Ramazan ayında yeni önlemler olacak mı? Gelen son dakika haberine göre; Koronavirüs salgınında hangi noktadayız. Acaba yeni önlemler gelir mi? Vaka sayılarında artış söz konusu. Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı var. Ramazan ayı da yaklaşıyor. Acaba Ramazan ayında yeni önlemler söz konusu olabilir mi?
28.03.2021Haberler
Kabine gündemi yeni tedbirler
Kabine gündemi yeni tedbirlerİki haftada bir olağan toplantısını yapan kabine, yarın Erdoğan başkanlığında Külliye’de toplanacak. Kabinenin ana gündemini ise koronavirüs vaka sayılarındaki hızlı yükselişin ardından alınacak yeni önlemler oluşturacak...
28.03.2021Siyaset
Sancar, Avrupa Konseyi Sekreteri ile görüştü
Sancar, Avrupa Konseyi Sekreteri ile görüştüHDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcüleri Feleknas Uca ve Hişyar Özsoy, Strasburg Temsilcisi Faik Yağızay, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Marija Pejcinovic Buric ile online toplantıda bir araya geldi.
27.03.2021Siyaset
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa açıklaması
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa açıklamasıGelen son dakika haberine göre; TBMM Başkanı Şentop, Yeni anayasa konusuna dair, "Uzlaşılan noktalarda yoğunlaşmak, onlar üzerinden hareket etmeye çalışmak lazım. Bir çözüm yolu bulunabilir. Yeni anayasa tartışması ciddiye alınmalı. Sonuç almak hedef olmalı, somut bir metin ortaya çıkmalı" açıklamasında bulundu
24.03.2021Siyaset
Anayasa Mahkemesi'nden son dakika HDP açıklaması!
Anayasa Mahkemesi'nden son dakika HDP açıklaması!Anayasa Mahkemesi: HDP'nin kapatılması istemiyle yapılan başvuru ile ilgili ilk inceleme 31 Mart'ta yapılacak.
24.03.2021Siyaset
AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...
AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilk MKYK listesi oluşturulduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi de belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer aldı.
24.03.2021Haberler
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilk MKYK listesi oluşturulduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi de belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer aldı.
24.03.2021Siyaset
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan parti kapatma açıklaması
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan parti kapatma açıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'ye yönelik kapatma davası ile ilgili "Demokrasilerde parti kapatmak doğru değil. Seçimle gelen seçimle gider" dedi.
23.03.2021Siyaset
‘1300 dokunulmazlık dosyası Meclis’te’
‘1300 dokunulmazlık dosyası Meclis’te’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, dün TRT Haber’de gündeme dair soruları yanıtladı.
23.03.2021Siyaset
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop: Bin 300'e yakın dokunulmazlık dosyası var
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop: Bin 300'e yakın dokunulmazlık dosyası varGelen son dakika haberine göre; TBMM Başkanı Mustafa Şentop, suçun cezasının ağırlığı veya suçun niteliği dikkate alınarak, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması ya da genel anlamda sınırlayıcı bir düzenlemenin düşünülebileceğini belirtti. Şentop yaptığı açıklamada "TBMM'de bin 300'e yakın dokunulmazlık dosyası var. Bu çok yüksek bir sayı. TBMM'de bu kadar çok dokunulmazlıkların kaldırılması fezlekesinin olması çok vahim bir tablo. Türkiye açısından doğru bir tablo değil." İfadelerini kullandı.
22.03.2021Siyaset
AB'nin Türkiye raporunda işbirliği tavsiyesi
AB'nin Türkiye raporunda işbirliği tavsiyesiAB Yüksek Temsilcisi Borrell'in Liderler Zirvesi'nde sunacağı raporda, -"Mevcut ivmeyi derinleştirmek ve daha yakın AB-Türkiye ilişkilerini teşvik etmek amacıyla AB'nin ilerlemeci, orantılı ve tersine de çevrilebilir bir yaklaşım için masaya birtakım olası iş birliği alanları koyması gerektiğine inanıyoruz" denildi.
22.03.2021Dünya
AB liderlerine sunulacak Türkiye raporunda iş birliği vurgusu
AB liderlerine sunulacak Türkiye raporunda iş birliği vurgusuAvrupa Birliği (AB) Zirvesi'nde liderlere Türkiye ile ilişkiler hakkında sunulacak raporda, son aylardaki sakin ve yapıcı sürecin memnuniyet verici olduğu, bunun sürmesi halinde AB'nin "masaya bazı iş birliği alanları" koyması gerektiği belirtildi.
22.03.2021Ekonomi
Nevruza kapatma davası damga vurdu
Nevruza kapatma davası damga vurduHDP’ye açılan kapatma davasının gölgesinde gerçekleşen Diyarbakır’daki nevruz kutlamaları, olaysız sona erdi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, kapatma davasına vurgu yaparak, “Yeni yollar yaratacağız. Yeni yollar açacağız” dedi.
22.03.2021Siyaset
MHP'den HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin açıklama
MHP'den HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin açıklamaMHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, kapatma davası açılan bir partinin yetkili organlarınca kendiliğinden kapatma kararı alınmasının, bazı partililerin yasaklı hale gelmekten kurtarılması, partiye ait menkul ve gayrimenkullerin kaçırılması yolunu açmayacağını ifade etti.
21.03.2021Siyaset
Son dakika! ABD'nin sır kutusu konuştu: Söyleyeceklerimi en üst kademeden öğrendim!
Son dakika! ABD'nin sır kutusu konuştu: Söyleyeceklerimi en üst kademeden öğrendim!Gelen bir son dakika haberine göre; ABD’nin eski Suriye özel temsicisi James Jeffrey CNN Türk Dış Haberler Muhabiri Hilken Doğaç Boran’a konuştu.
20.03.2021Gündem
ABD'nin sır kutusu konuştu: Söyleyeceklerimi en üst kademeden öğrendim!
ABD'nin sır kutusu konuştu: Söyleyeceklerimi en üst kademeden öğrendim!ABD’nin eski Suriye özel temsicisi James Jeffrey CNN Türk Dış Haberler Muhabiri Hilken Doğaç Boran’a konuştu.
20.03.2021Haberler
HDP kapatılırsa muhtemel senaryolar
HDP kapatılırsa muhtemel senaryolar2010’da yapılan düzenlemeye göre HDP’nin kapatılması ve mevcut HDP’li üyelere siyaset yasağı getirilmesi halinde bile, söz konusu 44 ismin vekillikleri düşmeyecek, bağımsız olarak görevlerini sürdürebilecek...
20.03.2021Siyaset
İmamoğlu'ndan HDP'ye Nevruz kutlaması
İmamoğlu'ndan HDP'ye Nevruz kutlamasıHalkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı arayarak, Nevruz Bayramı'nı kutladığını belirtti.
19.03.2021Siyaset
Son dakika... HDP'ye kapatma davası! AYM dava için bir raportör görevlendirdi
Son dakika... HDP'ye kapatma davası! AYM dava için bir raportör görevlendirdiSon dakika haberlere göre AYM Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davada raportör görevlendirdi.
19.03.2021Gündem
‘Millet İttifakı’nı fezlekeler etkilemez’
‘Millet İttifakı’nı fezlekeler etkilemez’HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesi, Millet İttifakı bileşenlerinin, dokunulmazlık fezlekeleri üzerinden ayrışma  yaşama ihtimalini yeniden tartışmaya açtı. CHP ile HDP arasında oluşacak bir yakınlaşmanın, İYİ Parti’nin ittifaktan ayrılmasına neden olacağı öne sürülmesine karşın, İYİ Partililer, Millet İttifakı’nın, “seçim iş birliğine” dayalı olarak ilkeler üzerinden oluştuğunu belirtti. İYİ Partili yetkililer, “İttifakın HDP’den dolayı kötüleşmesi veya iyileşmesi gibi bir durum olmaz” görüşünü kaydetti.
19.03.2021Siyaset
‘Parti kapatma ilk defa karşılaşılan durum değil’
‘Parti kapatma ilk defa karşılaşılan durum değil’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, HDP’ye kapatma davası açılmasına ilişkin “Anayasamızda parti kapatma var, bunun gerekçeleri ve sebepleri de var. Bu ilk defa karşılaşılan durum da değil. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı tarafından dava açılıyor, Anayasa Mahkemesi konu ile ilgili incelemeler yaptıktan sonra karar verilecek. Sadece Türkiye’de değil, başka ülkelerde de siyasi partilerin kapatılması ile ilgili düzenlemeler, uygulamalar var. Gönül ister ki olmasın ama siyasi partilerin kapatılmasını gerektiren hususlar ile ilgili de siyasi partilerin hassasiyet göstermesi, ihlallerde bulunmaması gerekir” dedi.
19.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

hdpAnayasa MahkemesiAYMşentopTürkiye

Kapatma Davası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.