Karakulak

Karakulak

Son dakika Karakulak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Karakulak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Karakulak haber sayfamızda...

Karakulak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 185 karakulak haberi bulunmuştur.
Su altında oksijen bitmek üzere
Su altında oksijen bitmek üzereİstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi’nden uzman ekip, Müsilaj kâbusuna çözüm bulabilmek için R/V Yunus S gemisiyle Marmara’ya açıldı. Milliyet ekibi de gemideydi. Bilim insanları ilk incelemelerinde denizde çözünmüş oksijenin bitmek üzere olduğunu tespit etti ve atık suların Marmara’ya derin deşarjının hemen sona erdirilmesi çağrısı yaptı.
7.06.2021Gündem
Muğla'da karakulak fotokapan tarafından görüntülendi
Muğla'da karakulak fotokapan tarafından görüntülendiMuğla'da nesli tükenme tehlikesi altındaki karakulak, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde (MSKÜ) Öğretim Görevlisi Dr. Yasin İlemin tarafından araziye yerleştirilen fotokapan tarafından görüntülendi.
19.04.2021Haberler
Muğla'da nesli tükenme tehlikesindeki karakulak fotokapanla görüntülendi
Muğla'da nesli tükenme tehlikesindeki karakulak fotokapanla görüntülendiGelen son dakika haberine göre; Muğla'da nesli tükenme tehlikesi altındaki karakulak, ormanlık alana yerleştirilen fotokopana takıldı. Fotokapanı kuran Dr. Yasin İlemin çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
18.04.2021Gündem
Muğla'da nesli tükenmekte olan Karakulak araç çarpması sonucu öldü
Muğla'da nesli tükenmekte olan Karakulak araç çarpması sonucu öldüMuğla'nın Seydikemer ilçesinde, Türkiye'de sayısı çok az olan ve nesli tükenme tehlikesinde olan 'Karakulak' (Caracal caracal) adıyla bilinen yabani kedi türü, çiftçi Yusuf Siper (30) tarafından ölü bulundu.
10.04.2021Haberler
Nesli tükenme tehlikesinde! Ölü bulundu
Nesli tükenme tehlikesinde! Ölü bulunduMuğla'nın Seydikemer ilçesinde, Türkiye'de sayısı çok az olan ve nesli tükenme tehlikesinde olan 'Karakulak' (Caracal caracal) adıyla bilinen yabani kedi türü, çiftçi Yusuf Siper (30) tarafından ölü bulundu.
10.04.2021Gündem
Niğde’de vaşak ölüsü bulundu! Soruşturma başlatıldı
Niğde’de vaşak ölüsü bulundu! Soruşturma başlatıldıAnadolu’nun son kalan büyük vahşi kedilerinden vaşak, avlanması yasak olmasına rağmen Niğde’deki Aladağlar Milli Park alanında vaşak ölüsü bulundu.
5.04.2021Gündem
Kalkan tezgâha kilosu 250 TL’den giriş yaptı
Kalkan tezgâha kilosu 250 TL’den giriş yaptıKalkan, kilosu 250 liradan balıkçı tezgâhlarına çıktı. Satılan bazı kalkanların yasal boyun altında olduğunu belirten Prof. Dr. Saadet Karakulak, av oranı yüzde 90 oranında azalan kalkan balığının korunması için avcılığın düzenlenmesi gerektiğini söyledi...
3.04.2021Gündem
İstanbul bilgesi Sermet Muhtar Alus'tan bir kent rehberi
İstanbul bilgesi Sermet Muhtar Alus'tan bir kent rehberiEski zamanlar, eski insanlar, eski yemekler...İstanbul bilgesi Sermet Muhtar Alus'un İstanbul'un geçmiş günlerindeki yemek kültürüne dair yazıları ilk defa bir araya geliyor.
11.03.2021Kültür Sanat
O, Mersin’in tek motorize kadın trafik polisi
O, Mersin’in tek motorize kadın trafik polisiPolislik mesleğine 2012 yılında adım atan ve sıkı bir motor tutkunu olan Dilara Karakulak, Mersin’in tek motorize kadın trafik polisi olarak 1,5 yıldır cadde ve sokaklarda motosikletiyle görev yapıyor. “Benim için onur ve çok gurur verici” vurgusu yapan Karakulak, Türk kadınının dünyada yapamayacağı hiçbir şey olmadığının altını çizerek, “İsterim ki, diğer kadınlarımız da benim yanımda beraber bu görevi ifa edelim” dedi.
25.11.2020Haberler
‘Karakulak’ hazır ‘Yeni Koral’ yolda
‘Karakulak’ hazır ‘Yeni Koral’ yoldaElektronik harpte Türkiye’ye güç katacak Karakulak Yüksek Frekans Kestirme ve Dinleme Sistemi’nin kullanıma hazır olduğunu söyleyen Erdoğan, Koral Elektronik Harp Sistemi’nin gelişmiş versiyonu olan Yeni Nesil Koral Projesi’ni de başlattıklarını açıkladı
13.11.2020Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Başarıyla tamamlandı!
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Başarıyla tamamlandı!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aselsan Yeni Sistem Tanıtımları ve Tesis Açılışları'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamada "Elektronik harpte bize çok büyük güç katacak Karakulak Yüksek Frekans Kestirme ve Dinleme Sistemi artık kullanıma hazırdır." ifadelerini kullandı. Bir müjde de Roketsan'dan açıklayan Erdoğan, "Tamamen milli ve yerli mühendislik kabiliyetlerimizle yaptığımız uydu fırlatma testleri başarıyla tamamlandı, 4 kere daha uzaya ulaştık." şeklinde konuştu.
12.11.2020Siyaset
Rapana hamsiye alternatif oldu
Rapana hamsiye alternatif olduYayılımcı bir deniz salyangozu türü olan Rapana venosa, 1940’lı yıllarda Karadeniz’e Pasifik Okyanusu’ndan gelen gemilerin denge suyuyla girmişti. Başlangıçta oldukça zararlı görülen Rapana, Uzakdoğu mutfaklarının vazgeçilmezi olduğu için kısa sürede Karadeniz balıkçılarının alternatif geçim kaynağı oldu. Hamsi ve palamudun olmadığı dönemlerde Rapana avlamak için teknelerini değiştiren balıkçılar, küresel ticaret ağına dahil oldu.
24.10.2020Gündem
Muğla'da karakulak fotokapanla görüntülendi
Muğla'da karakulak fotokapanla görüntülendiMuğla'da, nesli tükenme tehlikesinde olan kedigiller familyasından karakulak, yaban hayvanlarını izlemek için kullanılan fotokapana yansıdı.
4.10.2020Gündem
Nadir hastaların ilaç çilesi bitti
Nadir hastaların ilaç çilesi bittiEnder görülen genetik hastalıkların tedavisinde kullanılan ‘Ucedane 200 mg’ isimli ilaca yönelik katkı payı uygulamasının kaldırılması hasta ve yakınlarını sevindirdi
4.09.2020Gündem
Güneydoğu'da nesli yok olduğu düşünülen Anadolu Parsı görüntülendi!
Güneydoğu'da nesli yok olduğu düşünülen Anadolu Parsı görüntülendi!Nesli tamamen yok olduğu düşünülen Anadolu Parsı'na ait olduğu iddia edilen ve Güneydoğu'da çekilen bir görüntü paylaşıldı. Yaban hayatı uzmanları görüntüdeki hayvanın Anadolu Parsı olduğunu ve Anadolu'da varlığına ilişkin Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün elinde başka görüntüler olduğunu açıkladı. Henüz yayınlanmayan görüntülerden birinin de Akdeniz'deki bir Anadolu Parsı'na ait olduğu öne sürüldü.
27.08.2020 Gündem
Dünyada bir ilk! Karakulak ve vaşak Anadolu'da aynı bölgede
Dünyada bir ilk! Karakulak ve vaşak Anadolu'da aynı bölgedeMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden Dr. Yasin İlemin, Anadolu'nun ender görülen yabani kedi türlerinden karakulak (Caracal caracal) ve vaşakların Anadolu'da (Lynx lynx) bir arada yaşadığı ekosistem bulunduğunu belirterek, “Dünya ve ülkemiz için ilk tespit" dedi.
19.08.2020Gündem
Orta Toroslar'da 23 milyon yıllık fosil
Orta Toroslar'da 23 milyon yıllık fosilMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden Dr. Yasin İlemin, Orta Toroslar'da 2 bin metrede bir deniz kestanesi fosili buldu. Jeoloji profesörlerine göre, bölgede çok sık rastlanılan bu fosillerin 'Miyosen' denizinden olduğu ve 15- 23 milyon yaşlarında olduğu açıklandı.
20.07.2020Tatil
Denizde risk var mı?
Denizde risk var mı?‘Virüs nemli ortam seviyor’İstanbul Üniversitesi’nden Prof...
18.05.2020Gündem
Antalya'nın yaban hayatı fotokapanda
Antalya'nın yaban hayatı fotokapandaDoğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 6'ncı Bölge Müdürlüğü Antalya Şube Müdürlüğü'nün fotokapan çalışmaları kapsamında, anavatanı Türkiye olan alageyikler, vaşaklar, karakulak ve yaban keçileri, doğal ortamında görüntülendi.
3.03.2020Gündem
Ozan Kabak ve Ahmed Kutucu'dan lösemi hastasına ziyaret
Ozan Kabak ve Ahmed Kutucu'dan lösemi hastasına ziyaretSchalke 04 Kulübü'nde forma giyen milli futbolcular Ozan Kabak ve Ahmed Kutucu, hastanede lösemi tedavisi gören minik Alperen Yiğit'e moral ziyaretinde bulundular.
7.02.2020Süper Lig
Muğla'da fotokapana karakulak takıldı
Muğla'da fotokapana karakulak takıldıMUĞLA'nın Köyceğiz ilçesinde, nesli tükenme tehdidi altında olan karakulak yaban hayvanlarını izlemek için kullanılan foto kapana takıldı.
12.01.2020Haberler
Eski eşiyle birlikte yaşadığı kadını öldürdü! Paylaşımı şok etti!
Eski eşiyle birlikte yaşadığı kadını öldürdü! Paylaşımı şok etti!Konya’ nın Seydişehir ilçesinde boşanma aşamasında olduğu ve ayrı yaşadığı eşinin birlikte yaşadığı ileri sürülen sevgilisi Aynur Süngülü'yü (37) tabanca ile vurarak öldüren Özlem Karakulak (43), Kocaeli'de saklandığı evde yakalanarak, gözaltına alındı.
5.01.2020Gündem
Bir 'Dipsiz Göl' tehlikesi daha! Şimdi de orası...
Bir 'Dipsiz Göl' tehlikesi daha! Şimdi de orası...İzmir'de, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇKA) ilan edilen Karaburun'da, doğal güzellikleri ile ön plana çıkan ve nesli tükenme tehlikesi altında bulunan birçok kuşun da üreme alanı olan İris Gölü'ne kanal açıldı. Karaburun Kent Konseyi, şahıslara ait olan ancak ilçe için büyük önem taşıyan gölün suyunun tahliye edilerek, bölgenin imara açılmaya çalışıldığını ileri sürdü. Konsey, Yarımada'nın tek sulak alanı olan İris Gölü'nün, kamulaştırılarak koruma altına alınmasını istedi.
16.12.2019Gündem
Gizem Kraca ile Gökhan Keser aynı filmde
Gizem Kraca ile Gökhan Keser aynı filmdeGizem Karaca ile Gökhan Keser, 'Mahsusa' adlı yeni sinema filminde birlikte kamera karşısına geçecek.
28.11.2019Cadde
Arkadaşını öldürdü hırsızlık süsü verdi!
Arkadaşını öldürdü hırsızlık süsü verdi!Kayseri’de, borç alacak tartışmasında iş arkadaşı Hacı Korkmaz'ı (42) 45 yerinden bıçaklayarak öldürüp, olayı hırsızlık gibi göstermek için de kendisini yaralayan Murat Karakulak (39), tutuklu yargılandığı davada, 28 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
23.10.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

muğlakarakulakfotokapanistanbulerdoğan

Karakulak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.