Karga

Karga

Son dakika Karga haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Karga gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Karga haber sayfamızda...

Karga

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.179 karga haberi bulunmuştur.
MHP lideri Bahçeli'den sert tepki: Milli irade kaçkınları suçüstü basılmıştır
MHP lideri Bahçeli'den sert tepki: Milli irade kaçkınları suçüstü basılmıştırMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışmalarına ilişkin "Zillet ittifakı adayının eşkali ve robot resmi çizilmiştir. Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayının izi sürülürken ayıplı ve ahlaken ağır kusur içeren bir strateji takip edilmektedir." değerlendirmesinde bulundu.
16.09.2021Siyaset
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Maide Suresi Oku: Maide Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Konusu, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMaide süresi Medine’de indirildi. Sürenin 3.ayeti ise Mekke’ de nazil olmuştur. Toplam ayet sayısı 120 olan Maide Suresi Mushaftaki sıralamada beşinci, iniş süresine göre 112.süre olmaktadır. 6. cüzde yer alan surenin ismi 112. Ve 114. Ayetlerde bulunan maide “sofra” anlamını taşımaktadır.
15.09.2021Sureler
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
14.09.2021Eğlence
Okul Öncesi Tekerlemeler – Söylemesi Kolay ve Kısa Okul Öncesi Oyun Tekerlemeleri ve Örnekleri
Okul Öncesi Tekerlemeler – Söylemesi Kolay ve Kısa Okul Öncesi Oyun Tekerlemeleri ve ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli bir yere sahip olan tekerlemeler ölçülü ve kafiyelidir. Okul öncesi dönemde çocukların konuşma ve dil kabiliyetine yardımcı olur. Çocuk oyunlarında ve masalların baş, orta ve sonunda söylenir. Gelişime büyük katkısı olan tekerlemeler kısa, uzun ve zorlu halleriyle de eğlendirici özelliğe sahiptir. Tekerlemeler kurmaca oldukları için bazen yarı anlamlı veya anlamsız olabilirler. Masal, hikaye ve halk tiyatrolarında kullanılır. Söylemesi kolay ve kısa okul öncesi oyun tekerlemeleri ve örnekleri için içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
6.09.2021Eğlence
K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: K Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri: K Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmaya hazırlanan çiftler için en eğlenceli süreçlerden birisi de bebeklerine verecekleri isim oluyor. Bu dönemde derin bir araştırma sürecine giren anne ve baba adayları erkek isimleri ve anlamları konusunda bilgi topluyor. Karar vermesi zor olan isimler konusunda ebeveynler keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isimler seçmek istiyor. Ancak aileler isimlerin yanı sıra anlamları hakkında da özen gösteriyor. K harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Bebek
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?Eğlenceli zeka bulmaca oyunlarından bir tanesi olan Brain Test Türkiye’de en çok sevilen oyunlar arasında yer alıyor. Zorlayıcı bölümleri ile hem zeka geliştiren oyun aynı zamanda eğlendiriyor. Ekranda verilen soru ne nesnelere göre cevapları bulmak gerekiyor. Şaşırtıcı cevapları bulunan oyunda seviye atladıkça Brain Test cevapları da bir o kadar zor olmaya başlıyor. Oyunun 200’den fazla seviyesi bulunuyor. Brain test nasıl oynanır? “Brain Test Cevapları Nelerdir?” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.09.2021Oyun
AROG oyuncuları kim, konusu nedir? AROG filmi nerede çekildi?
AROG oyuncuları kim, konusu nedir? AROG filmi nerede çekildi?A.R.O.G: Bir Yontma Taş Filmi tam adına sahip yerli komedi filmi, GORA'nın devamı niteliğindedir. Cem Yılmaz'ın yazdığı AROG filminde, Arif'in Yontma Taş Devri'ndeki maceraları film severlerin karşısına çıkıyor. Peki, AROG ne zaman, nerede çekildi?
24.08.2021Cadde
Olmasaydı sonunuz böyle
Olmasaydı sonunuz böyleOkuduğumuz romanların sonunu sevmeyiz bazen. Başka bir son yakıştırırız onlara. Ya da yıllar geçtikçe o sonlar bizi tatmin etmez. Mutlaka sizin de vardır sonunu değiştirmek istediğiniz romanlar. Peki yazarların da var mıdır sizce?
15.08.2021Kültür Sanat
Son dakika I İstanbul'da hissedilen sıcaklık 42 derece oldu
Son dakika I İstanbul'da hissedilen sıcaklık 42 derece olduİstanbul'da sıcak hava bunaltıcı boyuta ulaştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre kentte hava sıcaklığı 35 dereceye kadar yükseldi. Sıcaklığa nem de eklenince hissedilen sıcaklık 42 derece oldu. Öte yandan, birkaç gündür etkili olan kavurucu sıcaklar yüzünden bunalan İstanbullular, çeşitli yöntemlerle serinlemenin yollarını arıyor.
18.07.2021Gündem
Karganın elektrik tellerine çarparak düştüğü tarlada yangın çıktı; kara yolu ulaşıma kapandı
Karganın elektrik tellerine çarparak düştüğü tarlada yangın çıktı; kara yolu ulaşıma kapandıTekirdağ’da buğday tarlasında yangın çıktı. Elektrik tellerine çarparak yanan bir karganın düşmesi sonrası çıktığı belirlenen yangında 30 dönüm buğday ve 10 dönüm ayçiçeği tarlası zarar gördü. Yükselen dumanlar nedeniyle görüş mesafesinin düştüğü Malkara-Çanakkale kara yolu yarım sat ulaşıma kapatıldı.
11.07.2021Gündem
Kamp çadırında zehir sevkiyatı
Kamp çadırında zehir sevkiyatıİstanbul Narkotik Polisi uyuşturucu yollarını kesince, zehir tacirleri birbirinden ilginç yollara başvuruyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte uyuşturucu tacirleri çadır kozunu oynadı ama başarılı olamadı.
26.06.2021Haberler
Yaralı yavru kargaya esnaf sahip çıktı
Yaralı yavru kargaya esnaf sahip çıktıSultangazi'de, ağaçtaki yuvasından düşerek, yaralanan yavru kargaya esnaf sahip çıktı. Esnafın bir süre bakıp, beslediği yavru karga, tedavi edilmek üzere barınağa götürüldü.
22.06.2021Yaşam
Tatlıcıda davetsiz misafir paniği
Tatlıcıda davetsiz misafir paniğiArnavutköy'de binanın havalandırma borusundan içeri giren karga, giriş kattaki tatlıcı dükkânının asma tavandan çıkınca iş yerindeki müşteri korku dolu anlar yaşadı.
19.06.2021Haberler
Zirve hareketli başladı
Zirve hareketli başladıG7 Zirvesinin ilk gününde liderler aile fotoğrafı çektirdi ve ilk görüşmeler gerçekleşti. Zirvede ilk günün gündemi aşı, iklim değişikliği ve Çin oldu...
12.06.2021Dünya
İstanbul'da kuşlarda Batı Nil Virüsü saptandı!
İstanbul'da kuşlarda Batı Nil Virüsü saptandı!İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi tarafından bir yıldır ölü kuşlar üzerinde yapılan çalışmada 36 kuştan 8 karga ve bir saksağanda Batı Nil Virüsü'ne rastlandı. Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz "Ölü kuşlarla temastan kaçınmakta fayda var" diyerek uyardı.
5.06.2021Gündem
Burası Beylikdüzü! Bacada görüldü, ekiplere haber verildi
Burası Beylikdüzü! Bacada görüldü, ekiplere haber verildiBeylikdüzü'nde bir apartmanın bacası içinde sıkışan kuş, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
4.06.2021Haberler
Korku filmi gibi... Kargaların saldırısına uğradı
Korku filmi gibi... Kargaların saldırısına uğradıSultangazi'de park halindeki aracın üzerinde bulunan yavru kargayı kedilerin zarar vermemesi için alan 14 yaşındaki Yunus Emre Aktaş, 2 karganın saldırısına uğradı. Kaçarken düşen çocuğa kargaların saldırısı devam etti.
4.06.2021Haberler
Yer: İstanbul! 'Korkudan dışarı çıkamaz olduk'
Yer: İstanbul! 'Korkudan dışarı çıkamaz olduk'Sultangazi'de park halindeki aracın üzerinde bulunan yavru kargayı kedilerin zarar vermemesi için alan 14 yaşındaki Yunus Emre Aktaş, 2 karganın saldırısına uğradı. Kaçarken düşen çocuğa kargaların saldırısı devam etti.
4.06.2021Gündem
Bir Zamanlar Kıbrıs Kemal ölüyor mu, diziden ayrılacak mı? Ahmet Kural nereli, kaç yaşında?
Bir Zamanlar Kıbrıs Kemal ölüyor mu, diziden ayrılacak mı? Ahmet Kural nereli, kaç yaşında?Ahmet Kural, Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Kemal karakteri ile yeniden sevenleri ile buluştu. Her hafta perşembe günleri yeni bölümleri yayımlanan dizide Kural'ın canlandırdığı Kemal'in akıbeti merak konusu oldu. Yeni bölüm fragmanı sonrası Bir Zamanlar Kıbrıs Kemal diziden ayrılıyor mu sorusu gündeme oturdu.
3.06.2021Cadde
Üsküdar'da dükkanda panik anları! Karga bastı, ortalık karıştı
Üsküdar'da dükkanda panik anları! Karga bastı, ortalık karıştıÜsküdar'da bir telefon bayine giren karga korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. İş yeri sahibi çareyi tezgah altına saklanmakta buldu.
3.06.2021Haberler
Üsküdar'da dükkanda panik anları! Karga bastı, ortalık karıştı
Üsküdar'da dükkanda panik anları! Karga bastı, ortalık karıştıÜsküdar'da bir telefon bayine giren karga korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. İş yeri sahibi çareyi tezgah altına saklanmakta buldu.
3.06.2021Gündem
Üsküdar'da iş yerini karga bastı! Panik anları...
Üsküdar'da iş yerini karga bastı! Panik anları...Üsküdar'da bir telefon bayine giren karga korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. İş yeri sahibi çareyi tezgah altına saklanmakta buldu.
3.06.2021Gündem
Yavruyu kurtarmak isteyen kişinin diğer kargaların saldırısına uğradığı anlar cep telefonu kamerasında
Yavruyu kurtarmak isteyen kişinin diğer kargaların saldırısına uğradığı anlar cep telefonu kamerasındaSinop'ta yola düşen karga yavrusunu almak isteyen kişinin diğer kargaların saldırısına uğradığı anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
1.06.2021Haberler
Samsun'da sulama kanalının kapaklarını çaldıkları iddia edilen 2 kişi yakalandı
Samsun'da sulama kanalının kapaklarını çaldıkları iddia edilen 2 kişi yakalandıSamsun'un Havza ilçesinde sulama kanalındaki kapakları çaldıkları öne sürülen 2 kişi yakalandı.
27.05.2021Gündem
Yavru kargayı kurtarmak isterken kargaların saldırısına uğradı
Yavru kargayı kurtarmak isterken kargaların saldırısına uğradıAntalya'da denizdeki yavru kargaya yardım etmek isteyen Kürşat Sir, kargaların saldırısına uğradı. Kargaların saldırı anı, çevredekilerin cep telefonu kamerasına yansıdı.
25.05.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

kargasultangaziüsküdartekerlemelerçocuk

Karga ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.