Anahtar

Anahtar

Son dakika anahtar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan anahtar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan anahtar haber sayfamızda...

Anahtar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.494 anahtar haberi bulunmuştur.
Solar enerji atağı
Solar enerji atağıYaşanabilir bir gelecek için çalışmalarını hızlandıran Arçelik, solar panellerde 12 yıl ürün garantisi verdiğini açıkladı. Solar enerjinin Türkiye geneline yayılması için çalıştıklarını belirten Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “2021 yılı sonuna kadar 10 MW’a yakın Arçelik marka panel satışı planladık” dedi. Dinçer, şunları söyledi:
23.09.2021Ekonomi
Üzerinde 'bedava araba' yazan araca binip gittiler! İçinden ceset çıktı
Üzerinde 'bedava araba' yazan araca binip gittiler! İçinden ceset çıktı"Bedava otomobil" diye tanıtılan bir aracın içinde ceset bulduğu öne sürülen iki adam, şok eden keşfin öncesinde otomobille ABD'nin Missisippi eyaletinde birkaç kasabadan geçtiklerini söyledi.
22.09.2021Dünya
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.09.2021Eğitim
Geç kalma harekete geç!
Geç kalma harekete geç!Baby World Beceri Gelişim Merkezi Genel Müdürü Turgay Karadeniz, 0-6 yaş erken çocukluk döneminde gelişim alanlarının sekteye uğramaması gerektiğini belirtti, “Bu dönem, tesadüfe bırakılmayacak kadar önemli” dedi
20.09.2021Ege
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Alt yapıya ilişkin eksiklerimizi tamamladığımız için bundan sonra tüm imkanlarımızı eğitim öğretimin her kademesinde ve elbette üniversitelerde kalitenin yükseltilmesine teksif edeceğiz." dedi. Erdoğan, hemşirelik bölümünde okuyan bir gencin, "Sosyal Medya Yasası şu an gündemde. Bu yasa için kimler endişelenmeli, biz gençler olarak endişelenmeli miyiz?" sorusuna, "Hiç endişelenmeyin, çok rahat olun. Çünkü bizim sosyal medyayla ilgili attığımız adım, özellikle gençliğimizi çok daha huzurlu, rahat hale getirmek ve bundan sonraki süreçte kendisini tamamıyla derslerine vermesini sağlamak ve artık yarınlarda başhemşire olarak sizi görmek." cevabını verdi.
18.09.2021Siyaset
Japonya'dan 'tehditkar faaliyetlere' karşı askeri tatbikat
Japonya'dan 'tehditkar faaliyetlere' karşı askeri tatbikatEmekli Japon Koramiral Koda Yoji, ülkesinin başlattığı geniş çaplı askeri tatbikatları, komşuları Kuzey Kore ve Çin'in olası tehditlerine yönelik "Japonya savunmasında tam komuta koordinasyonunu test etme fırsatı" olarak değerlendirdi.
18.09.2021Dünya
BİM aktüel kataloğunda yer alan ürünler satışa çıktı! BİM mağazalarında bugün hangi indirimli ürünler var?
BİM aktüel kataloğunda yer alan ürünler satışa çıktı! BİM mağazalarında bugün hangi indirimli ürünler var?BİM mağazalarında bu hafta hangi ürünler var sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Hırdavat ürünlerinin bugün satışa çıktığı BİM mağazalarında Şarjlı Vidalama, Slikon Tabancası, Metre, Anahtar Takımı, Anahtar Çantası, Ev Hanımlarını yakından ilgilendiren Çamaşır Sepeti, Dolap düzenleyici, Mutfak Araç Gereçleri ve çocuk oyuncakları yer alıyor. İşte BİM aktüel ürünler kataloğunda yer alan ürünlerin tamamı
17.09.2021Gündem
Solar panelde 12 yıl garanti
Solar panelde 12 yıl garantiArçelik, solar enerji panellerinde en son teknolojiyi kullanarak 12 yıl ürün garantisi verdiğini açıkladı.
17.09.2021Ekonomi
Gizli bilgi işleme, çevrimiçi etkileşimlerin güvenliğini dönüştürüyor
Gizli bilgi işleme, çevrimiçi etkileşimlerin güvenliğini dönüştürüyorBulut tabanlı verilerin güvenli bir biçimde işlenebilmesi, sağlık hizmetlerinden kişisel finansa kadar geniş bir alanda dijital ilişkileri kökünden değiştiriyor.
16.09.2021Vitrin
Desantralizasyon Nedir, Türleri Nelerdir? Desantralizasyon Örnekleri Nelerdir?
Desantralizasyon Nedir, Türleri Nelerdir? Desantralizasyon Örnekleri Nelerdir?Desantralizasyon, yerinden yönetimleştirme, ademi-merkeziyetçilik ve orijin itibari ile Batı tarafında ortaya çıkmış olan bir düşünce tarzıdır. Ama günümüzde bu düşünce Batıda olduğu klasik anlamından çok daha geniş kapsamlarda ele alınır. Desantralizasyon klasik anlamda, merkezi yönetimlerden yerel yönetimlere kadar uzanan yetki, görev ve kaynak aktarımını ifade eder. Desantralizasyon nedir, türleri nelerdir sizler için derledik.
13.09.2021Sözlük
Asus, Moonlight White serisi ürünleri duyurdu
Asus, Moonlight White serisi ürünleri duyurduAsus, oyunculara odaklı olarak geliştirdiği yeni serisinde beyaz rengini tercih etmiş. Yeni seride yepyeni ROG Strix Scope NX TKL klavye, Strix Impact II fare, Strix Go Core kulaklık, Cetra II Core kulak içi kulaklık modelleri yer alıyor.
13.09.2021Teknoloji
Anahtar Kelime Nedir, Ne İşe Yarar? Anahtar Kelime Nasıl Seçilir?
Anahtar Kelime Nedir, Ne İşe Yarar? Anahtar Kelime Nasıl Seçilir?Makaleler üzerinden okuyucu veya müşteriye ulaşabilmek için amaca uygun anahtar kelimeler kullanılmaktadır. Birçok kişi ise anahtar kelimeler hakkında bilgi almaya çalışıyor. Peki, anahtar kelime nedir, ne işe yarar? Anahtar kelime nasıl seçilir tüm detayları ile derledik.
13.09.2021Sözlük
Hayat durdu ama onlar durmadı... Instagram'ı podyuma dönüştürdüler!
Hayat durdu ama onlar durmadı... Instagram'ı podyuma dönüştürdüler!Işıltılı hayatları, lüks tatilleri, gösterişli kıyafetleri ve herkesi imrendiren güzellikleriyle modeller belki de pek çoklarının hayalini kurduğu yaşantıyı sürüyor. Ancak koronavirüs pandemisi dünyanın dört bir yanını ele geçirirken moda haftaları ve çekimler de iptal edildi. Hal böyle olunca imrendiren hayatlar rafa kalktı ve modeller da herkes gibi eve kaldı. Ama bazıları vardı ki krizi avantaja çevirmeyi başardı. BBC'den Susan Hornik bu isimlerle görüştü.
14.09.2021Dünya
Yunus’un öğretisine ihtiyacımız var
Yunus’un öğretisine ihtiyacımız varŞirin Pancaroğlu ve Bora Uymaz’ın Yunus Emre’den ilhamla hazırladığı “Sarı Çiçek”, 49. İstanbul Müzik Festivali’nde prömiyer yapacak. Pancaroğlu, “Bu şefkat, aşk, başka bir dünyanın kapısını aralamak için elimizde olan yegâne anahtar” diyor
12.09.2021Kültür Sanat
On İki Parmak Bağırsağı (Duodenum) Nedir? Duodenumun Vücuttaki Görevleri Nelerdir?
On İki Parmak Bağırsağı (Duodenum) Nedir? Duodenumun Vücuttaki Görevleri Nelerdir?İnce bağırsağın ilk ve en kısa bölümü olan onikiparmak bağırsağı hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Oysa vücudumuzun bir parçası olan onikiparmak bağırsağının işlevleri ne kadar da önemli? Onikiparmak bağırsağı nedir ve ne işe yarar gibi soruların cevaplarını derledik.
9.09.2021Sağlık
Güneşte birim fiyatlar düşme eğiliminde
Güneşte birim fiyatlar düşme eğilimindeTürkiye’de güneş enerjisi alanında anahtar teslim çözümler sunan Sunvital Enerji’nin Satış Direktörü Oğuz Toroman, güneş enerji santralleri (GES) yatırımlarında birim fiyatların sürekli düşme eğiliminde olduğunu belirtti.
Avrupa'nın en büyük güneş paneli fabrikası yapım işi Türk şirketin
Avrupa'nın en büyük güneş paneli fabrikası yapım işi Türk şirketinRus şirketi Unigreen Energy, Chernyakhovsk şehrinde inşa edeceği güneş paneli fabrikası yapım işi için Limak'ın Rusya'daki iştiraki Limak Marash'ı seçti.
8.09.2021Uzmanpara
Bardaklarınızı ve kupalarınızı kolayca kişiselleştirmek için 3 fikir
Bardaklarınızı ve kupalarınızı kolayca kişiselleştirmek için 3 fikirÇoğu zaman, bardak çanaklarımızda bir değişiklik istediğimizde, yeni mutfak eşyaları satın almaya başvururuz. Ancak basit bir kendin yap fikri ile bardak ve kupalarımızı yenileyebiliriz. Onları kolayca kişiselleştirmeniz için işte size üç fikir.
Hedef ‘tam bir enerji merkezi’ olmak
Hedef ‘tam bir enerji merkezi’ olmakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji piyasalarında serbestleşme için yeni adımların sinyalini verirken, yeni kaynakların keşfiyle Türkiye’nin önümüzdeki dönem enerji yolculuğunu ve enerji politikalarındaki yol haritasını Milliyet Enerji’ye anlattı.
Yıldızların ışıltısına çok özel bir imza
Yıldızların ışıltısına çok özel bir imzaABD’de Beth Buğdayçay ve eşi Murat Buğdayçay’ın lüks mücevher markası Foundrae, çok özel tasarım isteyen ünlülerin de ilk tercihi oluyor. En son Jennifer Lopez’e kolye tasarlayan Beth Buğdayçay ve Murat Buğdayçay, Milliyet’e konuştu
5.09.2021Gündem
3.2 saniyede sıfırdan 100'e çıkıyor
3.2 saniyede sıfırdan 100'e çıkıyor CUPRA, radikal bir tasarıma sahip konsept otomobili UrbanRebel’i tanıttı. Otomobil markanın 2025 yılında pazara sunacağı şehir içi kullanıma uygun elektrikli otomobilin tasarım dili hakkında da ipuçları veriyor.
4.09.2021Otomobil
Kadınları bekleyen gizli tehlike! Gözümüzün önündeki 40 yıllık 'sır' ortaya çıktı
Kadınları bekleyen gizli tehlike! Gözümüzün önündeki 40 yıllık 'sır' ortaya çıktıAraç güvenliği için vazgeçilmez olan çarpışma testleriyle ilgili yapılan son araştırma, kadın sürücüleri ve yolcuları bekleyen gizli tehlikeyi gözler önüne serdi. Trafik kazalarında kadınların zarar görme riski, erkeklere oranla daha yüksek çünkü araçların büyük bir çoğunluğu üreticiler tarafından erkek fizyolojisine göre dizayn ediliyor... Yol Güvenliği ve Güvenli Sürüş Uzmanı Mert İntepe, araç kullanırken alınacak küçük tedbirlerin yaralanmaların önüne geçebileceğini söylerken, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Alper Kaya ise, "Kadınlar daha dikkatli olmalı" diyor ve ekliyor: "Güvenli sürüş testlerindeki mankenlerin erkeklere göre tasarlanması kadınlar için ekstra bir risk yaratıyor!"
14.09.2021Otomobil
Komik Fıkra Oku: Okurken güldüren en komik kısa fıkralar... İşte birbirinden o güzel fıkralar...
Komik Fıkra Oku: Okurken güldüren en komik kısa fıkralar... İşte birbirinden o güzel fıkralar...Gülmekten karnın ağrıyacak, kıkırdamandan yanındakilerin kulağı şişecek. En komik, en eğlenceli fıkralar seni bekliyor.
2.09.2021Eğlence
Anahtar Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Anahtar Yanıtları
Anahtar Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Anahtar YanıtlarıOldukça fazla sayıda cevabı olması ile beraber anahtar kelimesinin birçok karşılığı yer almaktadır. Peki, anahtar bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada anahtar yanıtları hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
31.08.2021Bulmacalar
Güneş: 3 dakika için her şey yolundaymış gibi hissettirebiliyorsam bu benim için çok değerli
Güneş: 3 dakika için her şey yolundaymış gibi hissettirebiliyorsam bu benim için çok değerliRap, uzun bir süredir tüm dünyada müziğin en hakim türü olma özelliği taşıyor. İçinde Türkiye'nin de bulunduğu pek çok ülkenin müzik listelerinde rap şarkıları üst sıralarda yer alıyor. Türkiye'de muhtemelen bir altın çağını yaşayan rap müzik, yeni yıldızlarını da yaratmaya devam ediyor. 1999 doğumlu Güneş de bu isimlerden biri. Özellikle pandemi sürecinde yayımlamaya başladığı teklileriyle dikkat çeken Güneş, rap camiasının sayılı kadın müzisyenlerinden de biri olma özelliği taşıyor. Güneş ile hem yakında çıkacak olan albümü hem de rap camiasında bir kadın olarak yaşadıklarını konuştuk.
31.08.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

nedirplusgüneşCopiah CountyABD

Anahtar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.