Kavuk

Kavuk

Son dakika kavuk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kavuk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kavuk haber sayfamızda...

Kavuk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 452 kavuk haberi bulunmuştur.
Ekip Gökçeada yolcusu
Ekip Gökçeada yolcusuHande Doğandemir ve Yağız Can Konyalı’nın başrollerini paylaştığı ‘Daha İyi Bir Yarın’ filminin, okuma provaları tamamlandı.
14.06.2021Cadde
Çekimleri başlıyor
Çekimleri başlıyorBaşrolünü Hande Doğandemir ve Yağız Can Konyalı’nın paylaştığı ‘Daha İyi Bir Yarın’ın çekimleri, 14 Haziran’da Gökçeada’da başlıyor.
5.06.2021Cadde
Ferhan Şensoy: Babam gurur duyduğunu hiç söylemedi
Ferhan Şensoy: Babam gurur duyduğunu hiç söylemediUsta sanatçı Ferhan Şensoy, merak edilen sorulara yanıt verdi. Ortaoyuncular ekibinin ve oyuncularının sorularını yanıtlayan Şensoy, babasıyla ilgili anekdotları anlatırken bir itirafta bulundu: Babam benimle gurur duyduğunu hiç söylemedi.
1.06.2021Cadde
Antalya'da çekici ile kamyonet çarpıştı, 2 kişi yanarak hayatını kaybetti
Antalya'da çekici ile kamyonet çarpıştı, 2 kişi yanarak hayatını kaybettiAntalya'nın Korkuteli ilçesinde çekici ile kamyonetin çarpıştığı kazada, alev alan kamyonetteki 2 kişi yanarak yaşamını yitirdi.
3.05.2021Haberler
Feci kaza! Cenazeleri araçtan güçlükle çıkarıldı
Feci kaza! Cenazeleri araçtan güçlükle çıkarıldıAntalya'nın Korkuteli ilçesinde çekiciyle kamyonetin çarpıştığı kazanın ardından yangın çıktı. Kamyonette sıkışan sürücü Sabri Kavuk (30) ile İsa İşlek (32) yanarak yaşamını yitirirken, kazayı hafif sıyrıklarla atlatan çekicinin sürücüsü gözaltına alındı.
3.05.2021Gündem
Ön izlemede  buluştular
Ön izlemede buluştular‘Dalgalar ve İzler’in başrol oyuncuları Pelin Karahan, Meral Çetinkaya ile Goncagül Sunar; yapımcı Banu Zorlu ve yönetmen Emre Kavuk’la filmin ön izlemesinde buluştu.
1.04.2021Cadde
Rasim Öztekin’in eşi Esra Kazancıbaşı: Kontrollerini asla aksatmadı
Rasim Öztekin’in eşi Esra Kazancıbaşı: Kontrollerini asla aksatmadıGeçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden oyuncu Rasim Öztekin’in (62) gazeteci eşi Esra Kazancıbaşı Öztekin, usta sanatçının vefatının ardındaki gerçekler ve bu konuda yanlış bilinenlerle ilgili açıklama yapıp, teşekkür mesajı yayınladı.
15.03.2021Cadde
Eşinin hurdalığını geri dönüşüm tesisi yaptı
Eşinin hurdalığını geri dönüşüm tesisi yaptıManisalı kadın girişimci, “Sen ne anlarsın” tepkileriyle başladığı hurdacılıkta başarı hikayesine imza attı...
14.03.2021Ege
Bir ‘Kavuk’ devrildi!
Bir ‘Kavuk’ devrildi!Önceki gün yaşamını yitiren Rasim Öztekin’in oyununda öncelikle iddia değil, samimiyet ve mütevazılık vardır. Bu doğal oyunculuğun hamurunda ustaya hürmet ve minnet, bilgiye, öğrenmeye, değişime, yeniliğe açlık vardır. Rasim Öztekin de koca bir neslin ne aklından çıkacak ne de yüreğinden. Çünkü gerçek bir aktör asla unutulmaz
10.03.2021Kültür Sanat
Türk tiyatrosunun beşinci kavuklusu: Rasim Öztekin
Türk tiyatrosunun beşinci kavuklusu: Rasim ÖztekinUsta oyuncu Rasim Öztekin, 62 yaşında hayata veda etti. Hasan Efendi'nin kavuğunu 2016 yılında Ferhan Şensoy'dan teslim alan Öztekin, sanat hayatı boyunca birçok televizyon programına, dizi, tiyatro ve sinema projesine imza attı.
9.03.2021Cadde
Rasim Öztekin kalp krizi geçirdi
Rasim Öztekin kalp krizi geçirdiTiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin kalp krizi geçirdi. Hastanede tedavi altına alınan Öztekin'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Yapımcı Birol Güven, Öztekin'in sağlık durumunun iyi olduğunu ve bir süre kontrol altında tutulacağını açıkladı.
7.03.2021Cadde
"Filmimin Hikâyesi"nde heyecan başladı
"Filmimin Hikâyesi"nde heyecan başladıT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve TÜRSAK Vakfı tarafından bu yıl 17. kez gerçekleştirilecek “Çocuk Filmleri Festivali” kapsamında düzenlenen “Filmimin Hikâyesi” yarışmasına başvurular başladı.
17.02.2021Kültür Sanat
Çetin Ceviz 2 oyuncuları kim, konusu nedir? Çetin Ceviz 2 filmi nerede çekildi?
Çetin Ceviz 2 oyuncuları kim, konusu nedir? Çetin Ceviz 2 filmi nerede çekildi?Çetin Ceviz 2 filmi 2016 yılında vizyona girdi. Sinema salonlarında büyük ilgiyle izlenen Çetin Ceviz 2 oyuncu kadrosu da dikkat çekmeye devam ediyor. Yerli komedi filmi konusu ise izleyene kahkaha tufanı yaşatıyor. İşte, Çetin Ceviz 2 filmi detayları...
4.01.2021Cadde
Çekimler bitti
Çekimler bittiPelin Karahan, Meral Çetinkaya, Damla Alibeşe ve Hülya Duyar’ın başrolünü paylaştığı ‘Dalgalar ve İzler’ filminin çekimleri tamamlandı.
4.01.2021Cadde
Ali Poyrazoğlu: O Dümbüllü'nün kavuğu değil!
Ali Poyrazoğlu: O Dümbüllü'nün kavuğu değil!Usta oyuncu Ali Poyrazoğlu, önceki gün City's Nişantaşı çıkışı objektiflere takıldı. Poyrazoğlu, Rasim Öztekin'den Şevket Çoruh’a devredilen İsmail Dümbüllü'nün kavuğu hakkında da tartışma yaratacak açıklamada bulundu.
16.10.2020Cadde
Geleceğin tasarımı Milliyet Sanat’ta
Geleceğin tasarımı Milliyet Sanat’ta48’inci yaşını kutlayan Milliyet Sanat dergisi ekim ayı kapağına İstanbul Tasarım Bienali’ni taşıyor. Dergi, her zaman olduğu gibi plastik sanatlardan müziğe, edebiyata, sinemaya ve sahne sanatlarına dair röportaj ve dosya konularına yer veriyor
29.09.2020Kültür Sanat
“Stadyum açmaya çalışan Messi gibiyiz”
“Stadyum açmaya çalışan Messi gibiyiz”Geleneksel Türk tiyatrosunu temsil eden kavuğun altıncı emanetçisi Şevket Çoruh, “Bize kimse gökten zembille bir şey vadetmiyor. Stat açmaya çalışan futbolcu gibiyiz. Bir örneği yok dünyada, Messi’nin kafasında yoktur ‘Bir stadyum açsam’ diye bir fikir. Bizler yapmak zorunda kalıyoruz” diyor
27.09.2020Pazar
Rasim Öztekin, Hasan Efendi'nin kavuğunu Şevket Çoruh'a devretti
Rasim Öztekin, Hasan Efendi'nin kavuğunu Şevket Çoruh'a devrettiOyuncu Rasim Öztekin, Kel Hasan Efendi'nin kavuğunu, oyuncu Şevket Çoruh'a teslim etti.
20.09.2020Kültür Sanat
Kavuk devir teslim töreninin geliri ÇYDD’ye gidecek
Kavuk devir teslim töreninin geliri ÇYDD’ye gidecekTürk tiyatrosunun güldürü geleneğinin nişanesi sayılan kavuğun devir teslim töreni 20 Eylül Pazar akşamı gerçekleşecek. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde düzenlenecek geceden elde edilen gelir Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlanacak.
10.09.2020Cadde
Kavuk nedir? Türk Tiyatrosunda kavuk ve fes geleneği...
Kavuk nedir? Türk Tiyatrosunda kavuk ve fes geleneği...İsmail Hakkı Dümbüllü, Geleneksel Tğrk Tiyatrosunun son temsilcisidir. Türk Tiyatrosunda kavuk ve fes bu gelenek içerisindeki oyunculuğun mirası kabul edilir. Ustası Kel Hasan'dan aldığı kavuk'u Münir Özkul'a devreden İsmail Hakkı Dümbüllü 1973 yılında geçirdiği trafik kazasının ardından hayatını kaybetmiştir. Son olarak Rasim Öztekin'e Ferhan Şensoy tarafından verilen kavuk'u usta sanatçı Rasim Öztekin, Şevket Çoruh'a devredeceğini duyurmuştur.
28.08.2020Gündem
Şevket Çoruh kimdir? İşte kovuğun son sahibi Şevket Çoruh'un biyografisi...
Şevket Çoruh kimdir? İşte kovuğun son sahibi Şevket Çoruh'un biyografisi...Şevket Çoruh kimdir? Arka Sokaklar dizisinin Mesut'u Şevket Çoruh ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Usta oyuncu Rasim Öztekin Ferhan Şensoy'dan devraldığı kavuğu Şevket Çoruh'a devredeceğini açıkladı. İşte Şevket Çoruh biyografisi ve filmleri..
27.08.2020Cadde
Rasim Öztekin kavuğu Şevket Çoruh’a devredecek
Rasim Öztekin kavuğu Şevket Çoruh’a devredecekKel Hasan Efendi, İsmail Dümbüllü, Münir Özkul, Ferhan Şensoy gibi Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun ve tuluat sanatının ustalarının taşıdığı kavuğun son sahibi Rasim Öztekin, kavuğu Şevket Çoruh’a devredeceğini açıkladı.
27.08.2020Cadde
Bellini’nin Fatih Sultan Mehmet portresindeki genç tartışma yarattı: Tablodaki ikinci kişi Cem Sultan mı?
Bellini’nin Fatih Sultan Mehmet portresindeki genç tartışma yarattı: Tablodaki ikinci kişi Cem Sultan mı?Milliyet’in ulaştığı arşiv belgesine ve uzmanların görüşlerine göre tabloda yer alan genç, Fatih’in oğlu Cem Sultan. Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk ise, iki kişinin de Fatih olabileceğine işaret ederek “Fatih gibi bir hükümdarın başka bir kişiyle eşit şartlarda bir tabloda yer alması bana uzak gözüküyor” dedi
27.06.2020Kültür Sanat
“Kavuğun kadınlara da verildiğini görmemiz lazım”
“Kavuğun kadınlara da verildiğini görmemiz lazım”Dümbüllü’nün Kavuğu’nun bir kadın oyuncuya devredilmesi kampanyasının arka planını, kampanyanın mâl edildiği yönetmen Ezel Akay’la konuştuk
7.06.2020Pazar
Magazin Haberleri Bülteni (4 Haziran 2020)
Magazin Haberleri Bülteni (4 Haziran 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
4.06.2020Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Rasim ÖztekinŞevket Çoruhkavukcaddemagazin

Kavuk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.