Kayıt Dışı İstihdam

Kayıt Dışı İstihdam

Son dakika kayıt dışı istihdam haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kayıt dışı istihdam gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kayıt dışı istihdam haber sayfamızda...

Kayıt Dışı İstihdam

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 822 kayıt dışı istihdam haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan işsizlik rakamlarına ilişkin açıklama
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan işsizlik rakamlarına ilişkin açıklama Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Enflasyonla mücadeleyi odağımıza aldığımız bu dönemde işsizlik oranındaki düşüş ve istihdamın artması işgücü piyasamızın güçlü görünümünü göstermektedir” dedi.
25.03.2024 Ekonomi
Asgari ücrette ilk toplantı gerçekleşti
Asgari ücrette ilk toplantı gerçekleşti Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücrette zam maratonu başladı. Bugün Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı öncesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan önemli açıklamalarda bulundu. Öte yandan asgari ücrette ikinci toplantı tarihi de netleşti.
11.12.2023 Uzmanpara
18 yaş öncesi çalışma EYT’ye girer mi? 1981 yılına dikkat
18 yaş öncesi çalışma EYT’ye girer mi? 1981 yılına dikkat Memur, SSK, Bağkur ve tarım sigortalıların merakla beklediği EYT düzenlemesinde artık son dönemece girildi. Peki emeklilik hesaplamasında 18 yaş öncesi yer alır mı? İşte detaylar...
31.10.2022 Ekonomi
Bakan Bilgin'den asgari ücret mesajı: En kapsamlı müdahaleyi yapacağız
Bakan Bilgin'den asgari ücret mesajı: En kapsamlı müdahaleyi yapacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret artışıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.
17.10.2022 Haberler
Bakan Bilgin'den asgari ücret mesajı: En kapsamlı müdahaleyi yapacağız
Bakan Bilgin'den asgari ücret mesajı: En kapsamlı müdahaleyi yapacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret artışıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Bilgin ayrıca emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili de önemli bilgiler paylaştı.
17.10.2022 Ekonomi
Bakan Bilgin'den asgari ücret ve EYT ile ilgili yeni mesaj!
Bakan Bilgin'den asgari ücret ve EYT ile ilgili yeni mesaj! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin asgari ücret artışıyla ilgili ve EYT çalışmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
13.10.2022 Haberler
Bakan Bilgin'den asgari ücret ve EYT ile ilgili yeni mesaj!
Bakan Bilgin'den asgari ücret ve EYT ile ilgili yeni mesaj! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin asgari ücret artışıyla ilgili ve EYT çalışmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
13.10.2022 Ekonomi
Bakan Bilgin'den yeni EYT açıklaması!
Bakan Bilgin'den yeni EYT açıklaması! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
28.07.2022 Ekonomi
SGK İstanbul İl Müdürü'nden kayıt dışı istihdam açıklaması
SGK İstanbul İl Müdürü'nden kayıt dışı istihdam açıklaması Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdürü Tuncay Cevheroğlu, kayıt dışı istihdam ile mücadelenin verilen teşvikler ve denetimlerle etkin bir şeklide sürdürüldüğünü vurgulayarak, "Bu süreçte yüzde 50'lerde olan kayıt dışı istihdam oranı bugün yüzde 30'lara kadar düşmüştür" dedi.
15.05.2022 Ekonomi
Sahte sigortalılıkla sıkı mücadele
Sahte sigortalılıkla sıkı mücadele İzmir Sosyal Güvenlik İl Müdürü Yavuz Kurt, kayıt dışı istihdam ve sahte sigortalılıkla mücadelenin bir memleket meselesi olduğunu belirtti.
28.03.2022 Ege
Cinsiyet eşitliğinde daha fazla farkındalık
Cinsiyet eşitliğinde daha fazla farkındalık Akenerji tarafından hayata geçirilen Kadın Enerjisi-Kampüste projesinde yeni iş birliği süreci başladı. Bahçeşehir Üniversitesi ile Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü’nün (UNITAR) Yönetici ve Liderler için Uluslararası Eğitim Merkezi (CIFAL İstanbul) ortaklığındaki eğitim programının lansmanı online olarak düzenlendi. Buluşma kapsamında Akkök Holding enerji grup şirketleri yöneticileri ile üniversiteli gençler bir araya geldi.
28.03.2022 Ekonomi
7 ilde kadın istihdamına aylık 3 bin 984 TL hibe desteği
7 ilde kadın istihdamına aylık 3 bin 984 TL hibe desteği Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Cevdet Ceylan, 7 ilde uygulanan 'Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi' kapsamında küçük ölçekli işletmelerde kadın istihdamı sağlayan işverenlere 2022 yılı için aylık 3 bin 984 TL hibe desteği verileceğini duyurdu.
1.03.2022 Ekonomi
SGK'dan 4 bin kadın girişimciye kadın istihdamı desteği
SGK'dan 4 bin kadın girişimciye kadın istihdamı desteği Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), AB destekli 'Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi' ile yanlarında kadın istihdam edecek 4 bin kadın girişimciye, asgari ücretin yüzde 65'i kadar hibe desteği sağlayacak. Sigorta Primleri Genel Müdürü Savaş Alıç, projenin 7 ilde uygulanacağını ve başvuruların başladığını söyledi.
24.02.2022 Ekonomi
‘Sosyal güvenliğin geleceği tasarlanıyor’
‘Sosyal güvenliğin geleceği tasarlanıyor’ Sosyal güvenlik sistemi, dijitalleşmeyle değişen meslekler ve çalışan profillerine uyum sağlıyor. SGK İzmir İl Müdürü Yavuz Kurt, “Üretimdeki gelişmelere paralel olarak gelecek nesillerin ihtiyaçlarına yanıt verecek sistemi planlamaya başladık” dedi
4.02.2022 Ege
Asgari ücrette kritik gün! Ne zaman açıklanacak? İşte son durum
Asgari ücrette kritik gün! Ne zaman açıklanacak? İşte son durum Doğrudan 7 milyona yakın çalışanı, dolaylı olarak ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari ücretin dün açıklanması bekleniyordu. Asgari ücretin bu hafta içerisinde netleşmesi bekleniyor. İşte son durum.
14.12.2021 Ekonomi
Son dakika: Asgari ücrette ilk rakamlar belli oldu
Son dakika: Asgari ücrette ilk rakamlar belli oldu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yapılan çalışmalar neticesinde işçi tarafının 3750-4000 lira arasında, işveren tarafının ise 3500-3750 lira arasında asgari ücret istediğini belirtti. Öte yandan asgari ücrette ikinci toplantı, 7 Aralık Salı günü saat 14.00’te TÜRK-İŞ’te,üçüncü toplantı ise 9 Aralık Perşembe günü saat 10.00’da TİSK’te yapılacak.
3.12.2021 Ekonomi
Kayıt dışına 544 milyon lira ceza
Kayıt dışına 544 milyon lira ceza Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bu yılın ocak-ekim döneminde 926 iş yeri ve 27 bin 82 çalışanın kayıt dışı olduğunu tespit ederek toplam 544 milyon lira ceza uyguladı.
14.11.2021 Uzmanpara
SGK'den kayıt dışına 544 milyon lira ceza
SGK'den kayıt dışına 544 milyon lira ceza Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bu yılın ocak-ekim döneminde 926 iş yeri ve 27 bin 82 çalışanın kayıt dışı olduğunu tespit ederek, toplam 544 milyon lira ceza uyguladı.
14.11.2021 Ekonomi
İstihdam teşvikleri 'sade ve etkin' yapıya kavuşturulacak
İstihdam teşvikleri 'sade ve etkin' yapıya kavuşturulacak "2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı"nda, istihdam teşviklerinin "sade ve etkin" bir yapıya kavuşturulması hedefleniyor.
27.10.2021 Ekonomi
İstihdamın gelecek yıl 1 milyon 277 bin kişi artması hedefleniyor
İstihdamın gelecek yıl 1 milyon 277 bin kişi artması hedefleniyor 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda, istihdamın gelecek yıl 1 milyon 277 bin kişi artması hedefleniyor.
26.10.2021 Ekonomi
'Çalışma Hayatının Davos'u' yarın toplanacak
'Çalışma Hayatının Davos'u' yarın toplanacak Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK), kamu, işçi ve işveren temsilcilerini bir araya getirmek amacıyla düzenlediği ve "Çalışma Hayatının Davos"u olarak nitelendirilen Ortak Paylaşım Forumu'nun üçüncüsü yarın yapılacak.
13.10.2021 Ekonomi
Serbest Meslek Nedir? Kimler Serbest Meslek Erbabı Sayılır?
Serbest Meslek Nedir? Kimler Serbest Meslek Erbabı Sayılır? Sermayeden çok mesleki bilgiye ve tecrübeye dayalı kayıt dışı istihdam alanlarına serbest meslek denir. Özel sektörün bir dalı olan serbest meslek terimi, hem yarı resmi hem de resmi olmayan işleri kapsar. Bu mesleklerden birini ifa etmek isteyen kişiler gerekli izinleri devlet kurumlarından alır. Ancak çalışma saatleri, maaş ve izin günleri gibi konularda herhangi bir yasaya tabi değillerdir. Serbest meslek nedir? Kimler serbest meslek erbabı sayılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.06.2021 Eğitim
Prof. Dr. Semih Tümen kimdir, kaç yaşında? Semih Tümen biyografisi...
Prof. Dr. Semih Tümen kimdir, kaç yaşında? Semih Tümen biyografisi... Prof. Dr. Semih Tümen kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak atanan isim olan Semih Tümen oldu. Prof. Dr. Semih Tümen atama kararının ardından arama motoru üzerinden kullanıcılar araştırmalarını sıklaştırdı. İşte hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler.
25.05.2021 Ekonomi
SGK ve İESOB’un örnek işbirliği
SGK ve İESOB’un örnek işbirliği Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal, 13. Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu’ya ziyarette bulundu.
18.05.2021 Ege
‘Tarımda çalışan kadın desteklenecek’
‘Tarımda çalışan kadın desteklenecek’ İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik, “Fosforlu Meral” etiketiyle paylaşım yapılmasına İYİ Parti’liler tepkilerini sürdürüyor.
16.03.2021 Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Kayıt Dışı İstihdam ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.