Kaynak

Kaynak

Son dakika Kaynak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kaynak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kaynak haber sayfamızda...

Kaynak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 47.909 kaynak haberi bulunmuştur.
mRNA aşıları ile yapılan üçüncü dozun en yüksek koruma sağladığı ortaya çıktı
mRNA aşıları ile yapılan üçüncü dozun en yüksek koruma sağladığı ortaya çıktıİngiltere'de yedi farklı Covid 19 aşısı üzerinde yapılan bir araştırma, üçüncü aşılar söz konusu olduğunda Pfizer ve Moderna'nın en yüksek korumayı sağladığını ortaya koydu.
3.12.2021Dünya
Kim Jong-un, Kuzey Kore'nin gelecek yıl 'çok devasa bir mücadele' vereceğini duyurdu
Kim Jong-un, Kuzey Kore'nin gelecek yıl 'çok devasa bir mücadele' vereceğini duyurduÜlkesindeki vahim gıda ve elektrik krizi sürerken konuşan Kuzey Kore lideri, 2022'nin de pek iyi geçmeyeceğinin işaretini verdi. Kim, 50 günden fazla bir süre içinde halkın önüne ikinci kez çıktı.
3.12.2021Dünya
Bebek İsimleri 2021: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Duyulmamış Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler Sözlüğü ve Anlamları
Bebek İsimleri 2021: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Duyulmamış Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler Sözlüğü ve AnlamlarıDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, duyulmamış ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
3.12.2021Bebek
Angela Merkel askeri törenle uğurlandı, vedası için bir de punk şarkı seçti
Angela Merkel askeri törenle uğurlandı, vedası için bir de punk şarkı seçtiAlmanya Başbakanı Angela Merkel, başkent Berlin'de Perşembe akşamı gerçekleştirilen askeri törenle uğurlandı. Merkel, önümüzdeki haftaya kadar görevinde kalmaya devam edecek.
3.12.2021Dünya
Zeytinyağı üretiminden çıkan atıkları katma değerli ürünlere dönüştürüyor
Zeytinyağı üretiminden çıkan atıkları katma değerli ürünlere dönüştürüyorZorlu Holding’in ana partnerliğinde gerçekleşen, toplumsal ve çevresel fayda üreten girişimlerin desteklenmesi kapsamında etki hızlandırıcı programı imece impact’e katılmaya hak kazanan 7 etki odaklı girişimden biri olan AnadOlive, program kapsamında yarattığı sosyal etkiyi Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın desteği ile BctA ekibi tarafından hazırlanan ‘etki raporu’ aracılığıyla ölçeklendirdi. Sorumlu üretim ve tüketim etrafında iş modelini kuran AnadOlive, zeytin ve zeytinyağı üretim sürecinde ortaya çıkan yan ürünleri yepyeni biçimlerde sofralara kazandırıyor.
2.12.2021Vitrin
Ihlamurun Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Ihlamur Nasıl Yapılır?
Ihlamurun Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Ihlamur Nasıl Yapılır?Kış aylarının vazgeçilmez bitki çaylarından ıhlamur hiç şüphesiz birçok hastalığın şifa kaynağı. Ihlamur, grip ve nezle başta olmak üzere stres ve kaygıyı da yatıştırır. Diğer bitki çaylarına göre ıhlamur kokusu ve aroması nedeniyle daha çok tercih edilir. Ancak ıhlamurun faydaları kadar yanlış demlenmesi ve aşırı tüketimi zararlı olabilir. İçerdiği antidoksanlarla zengin bir bitki olan ıhlamur daha çok dönemsel olarak kullanılmaktadır. Soğuk havaların vazgeçilmezi ıhlamurun faydaları nelerdir? ve ıhlamur nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
'Doğmamalıydım' diyerek annesinin doktoruna açtığı milyonlarca sterlinlik davayı kazandı
'Doğmamalıydım' diyerek annesinin doktoruna açtığı milyonlarca sterlinlik davayı kazandıİngiltere'de spina bifida hastası bir kadın, hiç doğmaması gerektiğini söyleyerek annesinin hamileliğinde doktorluğunu yapan kişiye açtığı davayı kazandı.
2.12.2021Dünya
Aşı merkezinin kilidine yapıştırıcı sürdü, hapse girdi
Aşı merkezinin kilidine yapıştırıcı sürdü, hapse girdiİngiltere'nin Norfolk kontluğundaki bir Kovid-19 aşısı merkezinin kilidine Japon yapıştırıcısı sürüp yüzlerce kişinin aşı yaptırmasını engelleyen bir kişi, hapse atıldı.
2.12.2021Dünya
Pfizer: Yıllarca Covid aşısı yaptırmak gerekecek
Pfizer: Yıllarca Covid aşısı yaptırmak gerekecekDr. Albert Bourla, Omicron varyantı çıkmadan önce BBC'ye yaptığı açıklamada, Pfizer'ın ilk olarak Güney Afrika'da ortaya çıkan Beta ve Hindistan kaynaklı Delta varyantlarına karşı güncellenmiş aşılar ürettiklerini ancak bunlara gerek kalmadığını belirtti.
2.12.2021Dünya
BM'den acil insani yardım uyarısı
BM'den acil insani yardım uyarısıBM pandemi, iklim değişikliği ve çatışmalar nedeniyle dünya genelinde 274 milyon insanın gelecek yıl insani yardıma ihtiyaç duyacağı uyarısında bulundu.
2.12.2021Dünya
ABD'de Anayasa Mahkemesi kürtajı sınırlayabileceği mesajını verdi
ABD'de Anayasa Mahkemesi kürtajı sınırlayabileceği mesajını verdiAmerika Birleşik Devletleri Anayasa Mahkemesi, Mississippi eyaletinde 2018'de kabul edilen, hamileliğin 15. haftasından sonra kürtajı yasaklayan kanununu onaylama ihtimalinin sinyallerini verdi. Kanun ensest ya da tecavüz söz konusu olsa dahi uygulanıyor.
2.12.2021Dünya
Antarktika'da yapılacak sondaj, iklimin 1,5 milyon yıllık geçmişine ışık tutacak
Antarktika'da yapılacak sondaj, iklimin 1,5 milyon yıllık geçmişine ışık tutacakBilim insanları, Antarktika'da, Dünya ikliminin 1,5 milyon yıllık geçmişine ışık tutması umulan bir sondaj çalışmasına hazırlanıyor.
2.12.2021Dünya
Seyahat yasakları Omicron'u durdurabilir mi? DSÖ açıkladı!
Seyahat yasakları Omicron'u durdurabilir mi? DSÖ açıkladı!Yeni koronavirüs varyantı Omicron'un ortaya çıktığı ilk ülke olan Güney Afrika'nın Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, ülkesine konulan seyahat yasaklamalarını sert bir şekilde eleştirdi ve bunların aslında gereksiz adımlar olduğunu söyledi.
2.12.2021Dünya
ABD'de bir polis, tekerlekli sandalyeli şüpheliyi öldürdüğü için görevden alındı
ABD'de bir polis, tekerlekli sandalyeli şüpheliyi öldürdüğü için görevden alındıABD'de bir polis memuru, akülü tekerlekli sandalyedeki bir şüpheliye 9 el silah sıkarak öldürdüğü için görevden alındı. Polis memurunun öldürdüğü 61 yaşındaki kişi, bir alet çantası çalmakla suçlanıyordu.
2.12.2021Dünya
ABD, İngiltere ile ticaret anlaşmasını geciktiriyor
ABD, İngiltere ile ticaret anlaşmasını geciktiriyorABD, Trump döneminde uygulamaya konan çelik ve alüminyum ek tarifelerinin kaldırılması için İngiltere ile yapılacak anlaşmayı geciktiriyor.
2.12.2021Uzmanpara
Neoklasik Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Neoklasik Mimarinin Özellikleri Nelerdir?
Neoklasik Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Neoklasik Mimarinin Özellikleri Nelerdir?Günlük konuşma dilinde kullanılan kelime sayısı sınırlıdır. Oysa dilde pek çok kelime bulunur. Bazen bilinmeyen böylesi sözcüklerle karşılaşıldığında elbette anlamı merak edilir. Neoklasik sözcüğü de bu bağlamda çokça araştırılan kelimelerdendir. İşte neoklasik nedir, TDK sözlük anlamı ne demek, neoklasik mimarinin özellikleri nelerdir ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
2.12.2021Eğitim
Periton diyalizi tedavisi gören hastalar Kovid-19 salgınında daha iyi korundular
Periton diyalizi tedavisi gören hastalar Kovid-19 salgınında daha iyi korundularPeriton diyalizi, böbrek hastalığında yerine koyma tedavilerinin yüzde 10’unu oluşturuyor. Hastaların sosyal yaşamını kısıtlamadan tedavi görmelerine imkân veren periton diyalizi, Kovid-19 pandemisi sürecinde de temastan koruyarak önemli bir destek sağlamış oldu. Periton diyalizinin avantajları hakkında bilgi veren Prof. Dr. Melike Betül Öğütmen, tedavinin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) güvencesiyle hastalara ulaştırıldığının altını çizdi ve pandemi sürecine ilişkin uyarılarda bulundu.
2020'de rekor sayıda insan evlerini terk etmek zorunda kaldı
2020'de rekor sayıda insan evlerini terk etmek zorunda kaldıUluslararası Göç Örgütü (IOM), 2020'de rekor sayıda kişinin şiddet ve çatışma nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kaldığını açıkladı. Örgüt hazırladığı Dünya Göç Raporu'na göre, geçtiğimiz yıl 26 milyon yeni mültecinin kaydı yapıldı. 55 milyon kişi ülkeleri içinde yer değiştirmek zorunda kaldı. Birçok kişi de doğal afetler nedeniyle evlerini terk etti.
1.12.2021Dünya
Prolog Ne Demek? Prolog Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Prolog Ne Demek? Prolog Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Anlam bakımından prolog sözcüğü herkes tarafından araştırılıyor. Günümüzde kullanılan sözcüklerden biri de, prolog sözcüğüdür. Prolog sözcüğünün ne demek olduğu konusu herkes tarafından incelenebiliyor. Kapsamlı araştırma yaparak bireyler prolog kelimesinin ne demek olduğunu öğrenmek istiyor. Prolog ne demek? Prolog TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.
1.12.2021Sözlük
Omicron varyantı nasıl tespit ediliyor?
Omicron varyantı nasıl tespit ediliyor?İlk olarak geçtiğimiz hafta Güney Afrika'da tespit edilen koronavirüsün Omicron varyantının görüldüğü ülke sayısı artıyor. Peki Omicron varyantı nasıl tespit ediliyor?
1.12.2021Dünya
Eşi darbeyle devrilen Xiomara Castro, Honduras'ın ilk kadın devlet başkanı olacak
Eşi darbeyle devrilen Xiomara Castro, Honduras'ın ilk kadın devlet başkanı olacakEn yakın rakibine 20 puan fark atan sol partinin adayı Castro'nun eşi, daha önce girdiği iki seçimi yenilgiyle bitirmişti. Anketlerin iktidardaki Milli Parti'nin kaybedeceğini tahmini tuttu.
1.12.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözleşmeli öğretmen açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözleşmeli öğretmen açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20. Milli Eğitim Şurası'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Öğretmenlikte 10 yılını doldurmuş öğretmenlerimize uzman öğretmenlik imkanını getiriyoruz. Eğitimlerini tamamlayan ve yapılan sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlerimiz hem 1 derece alacaklar hem de maaşlarında bin lira artış olacaktır. 10 yıllık uzman öğretmenler eğitimlerini tamamlayıp sınavda başarılı oldukları takdirde başöğretmen ünvanlıyla görev yapacaklar. Yine bu öğretmenlerimize ilave 1 derece verecek, ayrıca maaşlarında da 2 bin lira artış yapacağız. Sözleşmeli öğretmen ve kadrolu öğretmen ayrımını ortadan kaldırıyoruz. Sözleşmeli öğretmenler kadrolularla aynı haklara sahip olacak.' dedi.
1.12.2021Siyaset
Pat Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Pat Nerelerde Kullanılır?
Pat Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Pat Nerelerde Kullanılır?Günlük konuşma sırasında sarf edilen sözcüklerin anlamları genellikle bilinir, fakat bazı yabancı gelen ya da ilk kez işitilen kelimelerin anlamının bilinmemesi ise doğaldır. Bu durumda anlamı öğrenilmek istenen sözcük hakkında araştırmaya girişilir. İşte ilgiyle okuyacağınız pat ne demek, TDK sözlük anlamı, pat nerelerde kullanılır ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
1.12.2021Eğitim
Bilim Kurulu üyesi İlhan: Hızlı bulaşmadan endişe ediyoruz
Bilim Kurulu üyesi İlhan: Hızlı bulaşmadan endişe ediyoruzSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yeni koronavirüs varyantı 'Omicron'un daha kolay vücuda girdiğini söyleyerek, "Virüs, şeklinde gördüğümüz gibi dışındaki vantuz yapılarında değişiklik meydana getiriyor. Değişiklik de virüsün yapışmasını artırıyor, böylece de daha kolay vücuda girebiliyor, bu da riski artırıyor, hızlı bulaşmayı sağlıyor” dedi.
1.12.2021Gündem
Ghislaine Maxwell davası: 14 yaşında uğradığı istismarı anlattı!
Ghislaine Maxwell davası: 14 yaşında uğradığı istismarı anlattı!Pedofil finansçı Jeffrey Epstein'e cinsel istismar için aracılık yapmakla suçlanan Ghislaine Maxwell'in yargılandığı davada tanıklar dinlenmeye başlandı.
1.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kaynak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.