Kaynak

Kaynak

Son dakika Kaynak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kaynak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kaynak haber sayfamızda...

Kaynak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 47.182 kaynak haberi bulunmuştur.
Amerika'daki ilk insanların tarihiyle ilgili kanıtlar ortaya çıktı
Amerika'daki ilk insanların tarihiyle ilgili kanıtlar ortaya çıktıUSGS araştırmacılarının White Sands çölü yakınlarındaki sığ bir göl kenarında bulduğu ayak izleri, tarihi alt üst edebilir. Yeni kanıtlar, insanlığın Amerika kıtasına 23 bin yıl önce ayak bastığını gösteriyor. Bu aynı zamanda, göç eden ilk insan topluluklarının yeryüzünden silindiğini de gösteriyor.
24.09.2021Dünya
Kaynak’ın hayatı film oluyor
Kaynak’ın hayatı film oluyorKlasik Türk sanat müziğinin önemli ismi, besteci Sadettin Kaynak’ın yaşam hikâyesi beyaz perdeye aktarılacak.
24.09.2021Kültür Sanat
Borsada gong ‘Kim’ için çaldı
Borsada gong ‘Kim’ için çaldıSüper market sektöründe 24 yılı geride bırakan, 5 ilde Kim Market markasıyla faaliyet gösteren Ersan Alışveriş Hizmetleri’nin halka arz gong töreni Borsa İstanbul’da gerçekleştirildi ve şirketin hisseleri borsada işlem görmeye başladı.
24.09.2021Ekonomi
Tarihi an! ABD, 3500 yıllık Gılgamış Rüya Tableti'ni iade ediyor
Tarihi an! ABD, 3500 yıllık Gılgamış Rüya Tableti'ni iade ediyorYasa dışı yollardan ABD'ye götürülen ve bir müzede sergilenen Gılgamış Destanı'nın bir bölümünün yazılı olduğu "Rüya Tableti" bugün düzenlenecek bir törenle Irak'a iade edilecek.
23.09.2021Dünya
Bir kişi ödemediği 43 sent sebebiyle 7 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya
Bir kişi ödemediği 43 sent sebebiyle 7 yıl hapis cezasıyla karşı karşıyaBenzin istasyonunda bir şişe meşrubata yanlışlıkla 43 sent (yaklaşık 4 TL) az para ödeyen kişi için 50 bin dolar (yaklaşık 430 bin TL) kefalet belirlendi ve kendisi 7 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.
23.09.2021Dünya
Siemens Türkiye 165. yıla özel “Dijital Zirve” düzenledi
Siemens Türkiye 165. yıla özel “Dijital Zirve” düzenlediSiemens, sürdürülebilirlik esaslı yeni büyüme stratejisini açıkladı. Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, “Amacı olan teknoloji üretimimizle karbon nötr ekonomiye geçişi hızlandıracağız” dedi.
23.09.2021Vitrin
Bakan Soylu: İncelemeyi bekleyen 85 bin materyal kaldı
Bakan Soylu: İncelemeyi bekleyen 85 bin materyal kaldıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "15 Temmuz sonrası ele geçen 2 milyon 600 bin materyalden, incelemeyi bekleyen sadece 85 bin adet kalmıştır." dedi.
23.09.2021Siyaset
Merkel’in koltuğuna aday üç isim vaatlerini sıraladı
Merkel’in koltuğuna aday üç isim vaatlerini sıraladıAlmanya'da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde yeniden aday olmayan Başbakan Angela Merkel’in koltuğu için yarışacak 3 aday, vaatlerini kamuoyuyla paylaştı.
23.09.2021Dünya
Bebek İsimleri 2021: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Modern, Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler ve Anlamları
Bebek İsimleri 2021: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Modern, Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler ve AnlamlarıDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, duyulmamış ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
23.09.2021Bebek
ABD'de üçüncü doz BioNTech aşısına onay!
ABD'de üçüncü doz BioNTech aşısına onay!ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Çarşamba günü 65 yaş üstü ve yüksek risk grubundaki Amerikalılar için üçüncü doz Pfizer/BioNTech aşısı için onay verdi. Böylece iki doz aşısının üzerinden en az altı ay geçmiş kişiler için hızlıca aşı dağıtımı yapılabilecek.
23.09.2021Dünya
Türk Telekom’da dijital oryantasyon
Türk Telekom’da dijital oryantasyonTürk Telekom, yeni işe başlayan çalışanların oryantasyon süreçlerini tamamen dijital ortama taşıdı.
23.09.2021Ekonomi
İşte kadın eliyle dönüşüm çağrısı
İşte kadın eliyle dönüşüm çağrısıErkek egemen ve kâr odaklı iş dünyasının, tabiata sadece kaynak olarak bakan hakim anlayışını dönüştürmenin kadınların elinde olduğunu belirten Emine Erdoğan kadınlara “sürdürülebilir dünya inşa edelim” çağrısı yaptı.
23.09.2021Ekonomi
Sözünü #DoğayaBırak
Sözünü #DoğayaBırakLe Petit Marseillais, dünyadaki yaşamın sürmesinde hayati derecede önemli olan biyoçeşitlilik konusuna organik sertifikalı Bio Duş Jeli ailesiyle katkıda bulunuyor. Le Petit Marseillais,Türkiye’nin yeşillendirilmesi için sosyal girişim ecording ile yürüttüğü iş birliği sayesinde Akdeniz Bölgesi'nin batısından doğusuna biyoçeşitliliğin korunmasına ve geliştirilmesine katkı sağlıyor. Proje kapsamında satılan her Bio Duş Jeli ürünü için doğaya ecoDrone’larla bir tohum topu atılıyor.
23.09.2021PembeNar
Üzerinde 'bedava araba' yazan araca binip gittiler! İçinden ceset çıktı
Üzerinde 'bedava araba' yazan araca binip gittiler! İçinden ceset çıktı"Bedava otomobil" diye tanıtılan bir aracın içinde ceset bulduğu öne sürülen iki adam, şok eden keşfin öncesinde otomobille ABD'nin Missisippi eyaletinde birkaç kasabadan geçtiklerini söyledi.
22.09.2021Dünya
Ayn Ne Demek? Tasavvufta Ayn Nedir, Ne Anlama Gelir?
Ayn Ne Demek? Tasavvufta Ayn Nedir, Ne Anlama Gelir?Çağdaş toplumda iletişim araçlarının son derece önemli olması nedeniyle herhangi bir konuda bilgi sahibi olmak son derece kolaylaşmıştır. Fakat buna rağmen önemli meselelerde yeterinde ve ayrıntılı bilgi sahibi olmak için ciddi ve bilimsel kaynaklara başvurmak gerekmektedir. Konuşurken kullanılan sözcüklerin anlamı üzerinde pek de kafa yorulmaz. Ancak hiç işitilmeyen bir kelimeye de rastlanınca bunun anlamı elbette merak konusu olur. Ayn sözcüğü de bu şekilde merak konusu olmaktadır. İşte ayn nedir, tasavvufta ayn gibi konu hakkında ayrıntılı bilgileri sizin için derledik.
22.09.2021Sözlük
AB'den 120 milyar euroluk kaynak önerisi
AB'den 120 milyar euroluk kaynak önerisiAvrupa Birliği (AB) sigortacılar için sermaye kurallarını değiştirerek 120 milyar euroyu ekonomiye kazandırmayı önerdi.
22.09.2021Uzmanpara
Cenaze evinden reklam: Aşı olmayın!
Cenaze evinden reklam: Aşı olmayın!ABD'de bir kamyonun üzerinde yer alan reklamı görenler hemen internet sitesini tıkladı ve "Şimdi aşılanın. Eğer aşılanmadıysanız yakında görüşürüz" mesajıyla karşılaştı.
22.09.2021Dünya
Emine Erdoğan'dan kadınlara "sürdürülebilir dünya inşa edelim"  çağrısı
Emine Erdoğan'dan kadınlara "sürdürülebilir dünya inşa edelim" çağrısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, erkek egemen ve kar odaklı iş dünyasının, tabiata sadece kaynak olarak bakan hakim anlayışını dönüştürmenin kadınların elinde olduğunu söyledi.
23.09.2021Siyaset
MHRS Randevu Al: Telefondan ve İnternetten Hastane Randevusu Nasıl Alınır?
MHRS Randevu Al: Telefondan ve İnternetten Hastane Randevusu Nasıl Alınır?Hastanede muayene olabilmek için öncelikle randevu almak gerekiyor. MHRS internet sitesi üzerinden veya Alo 182 çağrı merkezi numarasından randevular iki yolla alınabiliyor. MHRS üzerinden kişiler dilediği branş, doktor, gün ve saate göre hastane randevusu alabiliyor. İnternet üzerinden randevu alacak kişilerin MHRS sistemine kayıt olması şart. Kimlik bilgileri ile kolayca kayıt olunabiliyor. Telefondan veya internetten hastane randevusu nasıl alınır? MHRS Randevu Al içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
22.09.2021Sağlık
Bakan Varank, TEKNOFEST'te TÜBİTAK standını ziyaret etti
Bakan Varank, TEKNOFEST'te TÜBİTAK standını ziyaret ettiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te TÜBİTAK enstitü ve araştırma merkezlerinin stantlarını ziyaret etti.
22.09.2021Ekonomi
Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor
Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyorGelen bir son dakika haberine göre, Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında saat 17:00’de video konferans yöntemiyle toplanacaktır. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılacaktır.
22.09.2021Gündem
İstanbul'da FETÖ operasyonu! 15 kişi gözaltına alındı
İstanbul'da FETÖ operasyonu! 15 kişi gözaltına alındıİstanbul merkezli 3 ilde FETÖ'nün finans merkezi olduğu öne sürülen Kaynak Holding'in yöneticilerinin kurduğu belirtilen güvenlik şirketine yönelik düzenlenen operasyonda 15 kişi gözaltına alındı.
22.09.2021Gündem
Amaç Ne Demek? Amaç Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Amaç Ne Demek? Amaç Tdk Sözlük Anlamı Nedir?İletişimin kalitesi dilin düzgün kullanımı ile doğru orantılıdır. Bu nedenle kişiler dil bilgisine önem vermektedir, kelime dağarcıklarını genişletmeye çalışmaktadırlar. Günlük kullanımda sıkça kullanılan bazı sözcüklerin bile tam olarak anlamlarının bilinmediği bir gerçektir. İşte amaç sözcüğü de böyle bir kelimedir. Amaç nedir, amaç neyi ifade eder ve bu sözcük hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
22.09.2021Sözlük
Ayazma Ne Demek? Ayazma Nereye Denir, Ayazma Suyu Nedir?
Ayazma Ne Demek? Ayazma Nereye Denir, Ayazma Suyu Nedir?Dil, iletişimin en önemli aracıdır. Günlük yaşamda yaygın kullanılan sözcükler olduğu gibi hiç işitilmeyen veya çok ender duyulan sözcükler de olabilmektedir. Ayazma sözcüğü de ender rastlanılan bir sözcük olduğu için merak edilmektedir. İşte, ayazma nedir, ayazma suyu nedir, nereye ayazma denir ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
21.09.2021Sözlük
Cinsiyet değiştiren Elliot Page flört uygulamasında
Cinsiyet değiştiren Elliot Page flört uygulamasındaCinsiyet değiştirdikten sonra yeni kimliğini açıklayan ünlü oyuncu Elliot Page'in, ünlülerin yer aldığı özel flört uygulamasına kaydolduğu öğrenildi.
21.09.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

ABDekonominedirne demekAmerika

Kaynak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.