Kazimi

Kazimi

Son dakika Kazimi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kazimi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kazimi haber sayfamızda...

Kazimi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 215 kazimi haberi bulunmuştur.
5 milyon dolarlık adam yakalandı!
5 milyon dolarlık adam yakalandı!Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, ülke dışında gerçekleştirilen bir güvenlik operasyonunda terör örgütü DAEŞ’in eski elebaşı Ebubekir el-Bağdadi’nin yardımcısı Sami Casim’in yakalandığını duyurdu. Kazımi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin ülkede yapılan seçimleri izlediği sırada istihbarat biriminin de ülke sınırları dışında en zorlu operasyonlarından birini gerçekleştirdiğini belirtti.
12.10.2021Dünya
Irak: Bağdadi'nin yardımcısı yakalandı
Irak: Bağdadi'nin yardımcısı yakalandıIrak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, ülke dışında gerçekleştirilen bir güvenlik operasyonunda terör örgütü DEAŞ'ın eski elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin yardımcısı Sami Casim'in yakalandığını duyurdu.
11.10.2021Dünya
Irak'ta seçime katılım oranı yüzde 41
Irak'ta seçime katılım oranı yüzde 41Irak'ta dün yapılan erken genel seçimlere katılım oranı yüzde 41 olarak açıklandı.
11.10.2021Dünya
Iraklılar, sandık başında
Iraklılar, sandık başındaIrak’ta erken genel seçimler için oy kullanma başladı. Cumhurbaşkanı Berhem Salih, erken genel seçimlerde oyunu verdi.
10.10.2021Dünya
Irak yarın sandığa gidiyor
Irak yarın sandığa gidiyor2003'teki ABD işgali sonrası yarın beşincisi gerçekleştirilecek genel seçimlerde 167 siyasi parti ve oluşuma bağlı 3 bin 249 aday yarışıyor. 951 kadın adayın yer aldığı seçimlerde 789 aday bağımsız listeden, geri kalanı ise siyasi parti ve koalisyonlar içerisinde yarışa katılıyor.
9.10.2021Dünya
Ticaret Bakanı Muş, Erbil'de Türkmen Bakan Maruf ile görüştü
Ticaret Bakanı Muş, Erbil'de Türkmen Bakan Maruf ile görüştüTicaret Bakanı Mehmet Muş, Irak'ın başkenti Bağdat'taki temaslarının ardından Erbil'de, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı ve ITC Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf ile bir araya geldi.
26.09.2021Ekonomi
Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan Erbil'e ziyaret
Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan Erbil'e ziyaretTicaret Bakanı Mehmet Muş, Irak'ın başkenti Bağdat'taki temaslarının ardından Erbil'e geldi.
25.09.2021Ekonomi
Ticaret Bakanı Muş'tan iki ayda ikinci Irak ziyareti
Ticaret Bakanı Muş'tan iki ayda ikinci Irak ziyaretiTicaret Bakanı Mehmet Muş, hafta sonu Irak'a yapacağı ziyaret kapsamında, iki ülke ticari ilişkilerinin geliştirilmesi için Bağdat ve Erbil'de temaslarda bulunacak.
24.09.2021Ekonomi
Irak Başbakanı Kazımi'den seçimler için flaş açıklama
Irak Başbakanı Kazımi'den seçimler için flaş açıklamaIrak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, 10 Ekim'de yapılacak erken genel seçimlerde şaibeye ve oyların çalınmasına izin vermeyeceklerini belirtti.
22.09.2021Dünya
Irak, ilk kez eski başbakan ve cumhurbaşkanlarının aday olmadığı bir seçime gidiyor
Irak, ilk kez eski başbakan ve cumhurbaşkanlarının aday olmadığı bir seçime gidiyorIrak'ta 2003 sonrası görev yapan eski başbakan ve cumhurbaşkanlarının 10 Ekim'de gerçekleştirilecek genel seçimlerde aday olmaması sebebiyle siyasette bir ilk yaşanıyor.
20.09.2021Dünya
Terör örgütleri ABD’ye saldırmayacak!
Terör örgütleri ABD’ye saldırmayacak!Irak’ta halk, 10 Ekim’de sandık başına gidecek.
14.09.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OVP paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan OVP paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gelecek üç senenin ekonomideki yol haritasını içeren Orta Vadeli Program'a (OVP) ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
7.09.2021Siyaset
Bahçesinde foseptik çukuru kazarken Orta Çağ'a ait tünel buldu
Bahçesinde foseptik çukuru kazarken Orta Çağ'a ait tünel bulduAdıyaman'da foseptik çukuru kazımı sırasında, 80 metre uzunluğunda Orta Çağ Dönemi'ne ait tünel yapısı belirlendi.
3.09.2021Gündem
Suriye rejimi Arap Ligi’ne mi dönüyor?
Suriye rejimi Arap Ligi’ne mi dönüyor?Üyeliği, yaşanan iç savaş sonrası 2011 yılının kasım ayında askıya alınan Suriye rejiminin Arap Ligi’ne geri dönmesi için Mısır tarafından başlatılan girişime Irak ve Ürdün yönetimi destek verdi. “Irak’a Komşu Ülkeler Konferansı”na katılan Arap ülkeleri ile konu istişare edildi. Irak Cumhurbaşkanı Berham Salih, “Yakın zamanda Beşar Esad’la görüştüm. Siyasi çözüm üzerine genel mutabakata vardık” dedi.
30.08.2021Dünya
Macron, "Bağdat İş Birliği ve Ortaklık Konferansı"na katılmak üzere Irak'a geldi
Macron, "Bağdat İş Birliği ve Ortaklık Konferansı"na katılmak üzere Irak'a geldiFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Bağdat İş Birliği ve Ortaklık Konferansı"na katılmak üzere Irak'ın başkenti Bağdat'a geldi.
28.08.2021Dünya
Afganistan için yoğun diplomasi
Afganistan için yoğun diplomasiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Afganistan’daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz” dedi. Erdoğan, sosyal medya hesaplarından, Afganistan’daki son gelişmeler ve düzensiz göç konusunda telefonda görüştüğü liderlerle hangi konuları ele aldığına ilişkin paylaşımda bulundu.
24.08.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afganistan açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afganistan açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından Afganistan açıklaması yaptı. Diplomasi trafiğinin devam ettiğini belirten Erdoğan, gereken tüm adımları atmaya devam edileceğini söyledi.
23.08.2021Siyaset
Japonya'dan Irak'a 300 milyon dolarlık kredi
Japonya'dan Irak'a 300 milyon dolarlık krediJaponya, petrol rafinerilerinin genişletilmesi amacıyla Irak'a 300 milyon dolar kredi sağlayacak.
23.08.2021Uzmanpara
Irak’taki seçimlere ‘erteleme’ ihtimali
Irak’taki seçimlere ‘erteleme’ ihtimaliIrak’ta genel seçimlerde birinci çıkan Şii dini lider Mukteda es Sadr’ın desteklediği Sairun Hareketi ve 24 siyasi oluşumun 10 Ekim’de yapılması kararlaştırılan erken genel seçimden çekilmesi, ülkede siyasi krize neden oldu. Sadr hareketini seçime katılması için ikna turları sürerken seçimin ertelenmesi ihtimali artıyor.
23.08.2021Dünya
'Kapsayıcı bir yönetim olmalıdır'
'Kapsayıcı bir yönetim olmalıdır'Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya lideri Putin, Afganistan’da kurulacak hükümetle geliştirilecek ilişki hususunda eş güdüm içinde olma noktasında mutabık kaldı. Erdoğan, Merkel’e de göçmen konusunda Avrupa’ya görev düştüğünü söyledi.
22.08.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun diplomasi trafiği sürüyor. Erdoğan Putin ve Merkel'in ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
21.08.2021Haberler
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun diplomasi trafiği sürüyor. Erdoğan Putin ve Merkel'in ardından Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İşte ele alınan kritik konular...
21.08.2021Siyaset
‘Komşuluk’ için Esad’a davet yok
‘Komşuluk’ için Esad’a davet yokIrak yönetiminin bu ay sonunda Bağdat’ta düzenleyeceği ‘Bölgesel Komşuluk Zirvesi’ne Suriye rejimi lideri Beşar Esad’ın davet edilmesinden vazgeçildiği öğrenildi.
14.08.2021Dünya
Türkiye sınırda harekete geçti! Kontrol böyle sağlanacak
Türkiye sınırda harekete geçti! Kontrol böyle sağlanacakVan'ın İran sınırındaki Çaldıran ilçesinden başlatılan Ağrı'nın Doğubayazıt ile Hakkari'nin Yüksekova hattına kadar uzanan modüler duvar ve akıllı kule çalışmaları devam ediyor. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 295 kilometrelik sınır hattının tamamına duvar örüleceğini belirtti.
28.07.2021Gündem
Türkiye sınırda harekete geçti! Kontrol böyle sağlanacak
Türkiye sınırda harekete geçti! Kontrol böyle sağlanacakVan'ın İran sınırındaki Çaldıran ilçesinden başlatılan Ağrı'nın Doğubayazıt ile Hakkari'nin Yüksekova hattına kadar uzanan modüler duvar ve akıllı kule çalışmaları devam ediyor. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 295 kilometrelik sınır hattının tamamına duvar örüleceğini belirtti.
27.07.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

ırakseçimABDerdoğanMehmet Muş

Kazimi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.