Kekova

Kekova

Son dakika Kekova haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kekova gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kekova haber sayfamızda...

Kekova

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 226 kekova haberi bulunmuştur.
Aslan balığı menüye girdi
Aslan balığı menüye girdiAkdeniz kıyılarında artan zehirli bir tür olan ‘aslan balığı’ bazı restoranların menüsüne girdi. Ayıklanmış şekilde kilosu 40 TL’den satılan balık için işletmeciler “Şimdilik kızartmasını yapıyoruz” diyor
21.11.2021Gündem
Moğolistanlı çiftin 'Çalındı' dediği çanta denizden çıktı!
Moğolistanlı çiftin 'Çalındı' dediği çanta denizden çıktı!Antalya’nın Demre ilçesinde tekne turuna çıkan Moğolistanlı çiftin kaybolan çantası, ertesi gün Kekova'daki Batık Kent'te denizden çıktı. Çantayı bulan rehber Adem Bozdağ "Denizcilik camiasını zan altında bırakan bir olayı aydınlattım, mutluyum" dedi.
14.11.2021Gündem
Demre'de off road heyecanı
Demre'de off road heyecanıAntalya'nın Demre ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Demre-Kekova Festivali'nin son gününde off road yarışı düzenlendi.
1.11.2021Haberler
Kekova'daki tarihi eserleri ilan tahtasına çevirdiler
Kekova'daki tarihi eserleri ilan tahtasına çevirdilerAntalya'nın Demre ilçesindeki dünyaca ünlü Kekova'da Tersane Koyu'ndaki tarihi kalıntılara kimi ilan yapıştırdı, kimileri ise yağlı boya ile firma ve tur teknesi adını, telefonunu, kimi de sevgilisinin adını yazdı. Duruma tepki gösteren Üçağız Mahalle Muhtarı Durali Aliçavuşoğlu, tarihi kalıntıların üzerindeki yazıların silinmesini istedi.
20.10.2021Gündem
Son dakika! Antalya açıklarında şiddetli deprem
Son dakika! Antalya açıklarında şiddetli depremGelen bir son dakika haberine göre, Antalya açıklarından 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya, Isparta ve Denizli'de de hissedildi. Yunan devlet televizyonu, depremin Kerpe adasının yanı sıra Girit, Santorini ve Rodos adalarında da hissedildiğini aktarıyor. Öte yandan Jeofizik Mühendisi Atakan Yüklü, depremle ilgili “7 ve üzeri depremde Afrika ve Anadolu levhaları kırılacak” dedi.
19.10.2021Gündem
Kekova'ya Rus turist ilgisi devam ediyor
Kekova'ya Rus turist ilgisi devam ediyorAntalya'nın Demre ilçesinde tarihi, doğası ve denizi ile bilinen Kekova'ya turist akını devam ediyor. Eylülde de turist yoğunluğunun ölduğu Kekova'ya gelen gruplar içinde Ruslar ilk sırada yer alıyor.
7.09.2021Tatil
Kekova turist yoğunluğuyla eski günlerine döndü
Kekova turist yoğunluğuyla eski günlerine döndüPandemi kısıtlamaları ve yurt dışından uçuşların durdurulmasıyla sessizliğe bürünen Antalya'nın Demre ilçesindeki Kekova, kısıtlamaların kaldırılmasıyla eski günlerine döndü. Bölgeye gelen Rus turistler, yat turlarına çıktı.
22.07.2021Tatil
Antik Korsanlar Mağarası'na ilgi
Antik Korsanlar Mağarası'na ilgiAntalya'nın Demre ilçesine bağlı Kekova bölgesindeki Gökkaya Koyu'nda bulunan Aşırlı Adası'nın güneyindeki Antik Korsanlar Mağarası, bölgeye yatla tura çıkan turist gruplarının ve özel teknelerin ilgi odağı oldu.
19.07.2021Tatil
Dalış tutkunları yeniden Kekova'da
Dalış tutkunları yeniden Kekova'daPandemi sürecinde kapalı olan dalış okullarının yaklaşık 2 yıl sonra açılmasıyla Türkiye'nin en güzel dalış noktalarından olan Antalya'nın Demre ilçesindeki doğal cennet Kekova, dalış tutkunlarının yeniden buluşma noktası haline geldi.
18.07.2021Tatil
Karadan 45 dakika yürüyerek ulaşılan villa yıkıldı!
Karadan 45 dakika yürüyerek ulaşılan villa yıkıldı!Antalya'nın Demre ilçesinde, birinci derecede tarihi ve doğal sit alanı Kekova'nın Yazkam Koyu'nda geçmişte ağıl olarak kullanılan taş yapı, İstanbullu iş kadını S.K. tarafından 2000'li yıllarda satın alındı. Ağıl yıkılarak, yerine taştan 70 metrekare villa yapıldı. Koya ise küçük iskele yapıldı. Villanın orman arazisine inşa edildiği gerekçesiyle Kaş Orman İşletme Müdürlüğü, sahibi S.K. hakkında dava açtı. Yıkım kararının kesinleşmesinin ardından kaçak inşa edilen villa yıkıldı.
15.07.2021Gündem
Lüks yat Kekova'da
Lüks yat Kekova'daANTALYA'nın Demre ilçesindeki mavi yolculuk tutkunlarının uğrak yeri olan Kekova'ya sezonun ikinci ünlü yatı geldi. Fransız bandıralı ve bayraklı 'Tankoa S501' adlı süper yat, müşterilerini Kekova'nın ünlü koylarında gezdiriyor. Daha önce de haziran ayı başlarında Malta bayraklı 'Cıpıtoub' adlı lüks yat Kekova'ya gelmişti.
13.07.2021Haberler
Merih Demiral Kaş'ta tatil yaptı
Merih Demiral Kaş'ta tatil yaptıA Milli Futbol Takımı'nın ve İtalya'nın dünyaca ünlü Juventus takımının defans oyuncusu 23 yaşındaki Merih Demiral, Antalya'nın Kaş ilçesinde tatil yaptı.
1.07.2021Magazin
Akdeniz, dünyada en hızlı ısınan deniz haline geliyor
Akdeniz, dünyada en hızlı ısınan deniz haline geliyorDünya Doğayı Koruma Vakfı'nın (WWF) yeni raporuna göre Akdeniz, dünyadaki en hızlı ısınan ve en tuzlu deniz haline geldi. Raporda, artan sıcaklıkların, yoğun insan etkisine maruz kalmış denizel kaynakları tükenme noktasına getirerek, havza genelinde gözle görülür vahim sonuçlar doğurduğu kaydedildi. Ekosistemlerin tamamen değiştiği ve bölge halkının geçim kaynaklarının yok olduğu belirtildi.
25.06.2021Gündem
Kaş-Kekova ile Ihlara özel çevre koruma bölgelerinin sınırları değişti
Kaş-Kekova ile Ihlara özel çevre koruma bölgelerinin sınırları değiştiKaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi ile Ihlara Özel Çevre Koruma Bölgesi'ne ait sınırların değişmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
25.06.2021Kültür Sanat
'Marmara’nın feryadını duyun'
'Marmara’nın feryadını duyun' Deniz salyasının günden güne iyice öldürdüğü Marmara Denizi’ne dalış yapan dalgıçlar, kirliliğe dikkat çekti; su altında ‘Marmara Nefes Alsın’ pankartları açtı.
15.06.2021Gündem
Dünyanın orta denizi: Akdeniz
Dünyanın orta denizi: AkdenizAkdeniz bölgesi, eşsiz denizi, doğası ve tarihiyle kamp ve karavan tatili tercih edenlere sayısız alternatif sunuyor. Dingin koylarda kulaç atıp serinleyecek, doğa yürüyüşlerinde eşsiz manzaralar seyredecek, antik kent gezilerinde eski uygarlıkların izini süreceksiniz...
1.06.2021Gündem
Antalya'da ölü Akdeniz foku kıyıya vurdu
Antalya'da ölü Akdeniz foku kıyıya vurduAntalya'nın Demre ilçesi sahiline, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan koruma altındaki Akdeniz foku ölüsü vurdu. Fokun iç kanama sonucu öldüğü tahmin ediliyor.
20.05.2021Haberler
Antalya'da ölü Akdeniz foku kıyıya vurdu
Antalya'da ölü Akdeniz foku kıyıya vurduAntalya'nın Demre ilçesi sahiline, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan koruma altındaki Akdeniz foku ölüsü vurdu. Fokun iç kanama sonucu öldüğü tahmin ediliyor.
20.05.2021Gündem
İngilizin kaçak villasına yıkım süreci başladı
İngilizin kaçak villasına yıkım süreci başladıAntalya Demre'deki Üçağız Yarımadası'nda İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı villanın yıkımı için şirkete tanınan 30 günlük süre sona erdi. Şirket, yıkım kararına karşı Konya Bölge Adliye Mahkemesi'ne itirazda bulundu. Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, itirazın yıkım için engel taşımadığını belirterek, çalışmalara başlanıldığını söyledi.
6.04.2021Gündem
İngilizin kaçak villasına yıkım süreci başladı
İngilizin kaçak villasına yıkım süreci başladıAntalya Demre'deki Üçağız Yarımadası'nda İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı villanın yıkımı için şirkete tanınan 30 günlük süre sona erdi. Şirket, yıkım kararına karşı Konya Bölge Adliye Mahkemesi'ne itirazda bulundu. Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, itirazın yıkım için engel taşımadığını belirterek, çalışmalara başlanıldığını söyledi.
6.04.2021Haberler
Antalya'ya gelen bir grup Rus, kış mevsiminde çadırda tatil yaptı
Antalya'ya gelen bir grup Rus, kış mevsiminde çadırda tatil yaptıBaşta Moskova ve St. Petersburg olmak üzere Rusya'nın bazı şehirlerinden bir araya gelen 25 kişilik Rus turist grubu, Moskova'dan uçakla Antalya'ya geldi.
28.02.2021Tatil
Pandemiyi fırsata çevirmişti! 30 gün süre verildi...
Pandemiyi fırsata çevirmişti! 30 gün süre verildi...Antalya'da 4'üncü İdare Mahkemesi, Demre ilçesi Üçağız Yarımadası'nda İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı villanın yıkımıyla ilgili daha önce verdiği yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, yıkım için 30 gün süre tanıyacaklarını, aksi halde belediyenin yıkımı gerçekleştireceğini açıkladı.
9.02.2021Ekonomi
Rus turistler şubat ayında yazı yaşadı!
Rus turistler şubat ayında yazı yaşadı!Antalya’nın Demre ilçesinde Rus turistler akın etti. Şubat ayında doğanın ve denizin tadını çıkaran turistler, Akdeniz'in masmavi sularında yüzmenin ayrıcalığını yaşadı.
8.02.2021Gündem
Rus turistlerin kış ortasında Kekova'da deniz keyfi
Rus turistlerin kış ortasında Kekova'da deniz keyfiTÜRKİYE'nin büyük bölümünde ağır kış koşulları yaşanırken, Antalya'nın Demre ilçesine gelen Rus turistler, kış ortasında soğuk havada denize girdi.
31.01.2021Haberler
İngilizin kaçak villasının yıkımı için yürütmenin durdurulması kararı
İngilizin kaçak villasının yıkımı için yürütmenin durdurulması kararıAntalya'nın Demre ilçesinde, Üçağız Yarımadası'nda İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı villanın yıkımıyla ilgili mahkeme yürütmenin durdurulması kararı verdi. Belediye Başkanı Okan Kocakaya, yıkımı durduran mahkeme kararına itiraz edeceklerini söyledi.
6.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kekova ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.