Kemoterapi

Kemoterapi

Son dakika Kemoterapi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kemoterapi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kemoterapi haber sayfamızda...

Kemoterapi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.560 kemoterapi haberi bulunmuştur.
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?Sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin tedavi ücret ödemesi gerekir. Özel hastane muayene ücretleri hizmet veren kuruma göre değişiklik göstermektedir. Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin ödeyeceği ücret ayrıca doktorun unvanı, bölümü, kişinin sigortalı veya sigortasız olmasına göre farklı olabilir. Özel hastanelerde muayene ve tahlil ücreti ne kadar? “Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Ekonomi
Mikro Kadın Girişimci 3’üncüsü Hülya Dağöttüren / Umayana
Mikro Kadın Girişimci 3’üncüsü Hülya Dağöttüren / UmayanaGirişiminizi kurma fikri nasıl oluştu? Firmanızı ne zaman ve nasıl kurdunuz? Bu alana neden yöneldiniz, bu konudaki motivasyonunuz neydi? Kısa bir şekilde kuruluş öykünüzü paylaşır mısınız?
27.06.2022Advertorial
Sitotoksik Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Sitotoksik Tedavi Örnekleri Nelerdir?
Sitotoksik Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Sitotoksik Tedavi Örnekleri Nelerdir?Kanser tedavisinde karşımıza çıkan bir terim bulunmaktadır. Bu terim sitotoksik olarak karşımıza çıkmaktadır. Sitotoksik kelimesi zararlı hücreler ile savaşmak anlamına kullanılan bir kelimedir. Buradaki zararlı hücreler kanser hücreleri olmaktadır. Vücuda enjekte edilmektedir ve kanser ile savaşması öngörülmektedir. Tedavi sırasına genellikle uygulanan bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır ve başarılı olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.06.2022Sözlük
Milli judocu Nurdan Almalı, son yolculuğuna uğurlandı
Milli judocu Nurdan Almalı, son yolculuğuna uğurlandıSivas'ta 1.5 yıldır omurilik kanseri tedavisi gören milli judocu Nurdan Almalı (23) hayatını kaybetti. Almalı, Sivas'ta Yukarı Tekke Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.
25.06.2022Diğer
'Çocuk sahibi olamadığı için başvuran erkeklere testis kanseri tetkiki yapılmalı'
'Çocuk sahibi olamadığı için başvuran erkeklere testis kanseri tetkiki yapılmalı'Testis kanseri ağırlıklı olarak 16-40 yaş arasındaki genç erkekleri etkiliyor. Tıpkı kadınlarda görülen meme kanseri gibi hastanın kendi kendine muayenesinin kritik öneme sahip olduğu bir kanser türü olduğunun altını çizen Üroonkoloji Uzmanı Doç. Dr. İlker Tinay, "Testis kanseri pek çok erkekte baba olmaya da engel değil" diyerek önemli bir noktaya dikkat çekti.
Billur Kalkavan'ın sağlık durumu! 'Herkes soruyor, en iyisi buradan anlatmak'
Billur Kalkavan'ın sağlık durumu! 'Herkes soruyor, en iyisi buradan anlatmak'Geçtiğimiz ay akciğer kanseriyle mücadele ettiği ortaya çıkan Billur Kalkavan, aktif olarak kullandığı ve sık sık takipçileriyle iletişim kurduğu sosyal medya hesabından, "Herkes soruyor, en iyisi buradan anlatmak" diyerek; sağlık durumuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.
24.06.2022Cadde
Basınçlı ve karın içi kemoterapi kanser hücrelerini kıskaca alıyor
Basınçlı ve karın içi kemoterapi kanser hücrelerini kıskaca alıyorKarın içi organlar genellikle sindirim sistemini ilgilendiren mide, ince bağırsaklar, kalın bağırsaklar, rektum adı verilen kalın bağırsağın son bölümü, pankreas, karaciğer gibi organları kapsıyor. Bunların farklı türde kanserlerine günümüzde artık çok sık rastlanıyor. Ancak gelişen teknoloji sayesinde son yıllarda uygulanan bazı karın içi basınçlı sıcak kemoterapi uygulamaları ile yaşam beklentisi olmayan hastalarda dahi zaman kazanılırken, yaşam kalitesi de yükseltiliyor.
14.06.2022Genel Sağlık
Taburcu olup evine dönen Billur Kalkavan'dan yeni paylaşım
Taburcu olup evine dönen Billur Kalkavan'dan yeni paylaşımZaman zaman yaptığı açıklamalarla adından söz ettiren Billur Kalkavan'ın geçtiğimiz haftalarda akciğer kanserine yakalandığı ortaya çıktı. Tedavisi devam eden ünlü isim, birkaç gün önce hastaneden taburcu oldu. Şimdilerde evinde dinlenen Kalkavan, sevgilisinin çektiği pozları takipçileriyle paylaştı.
13.06.2022Cadde
Yaz sıcaklarında klima kullanımına dikkat
Yaz sıcaklarında klima kullanımına dikkatİç Hastalıkları Uzmanı Dr. Özkan Akyol, klima hastalığının (lejyoner hastalığı) yaygın kas ve eklem ağrıları, baş ağrısı, halsizlik, huzursuzluk ve ateşle belirti verebileceğini vurgulayarak, özellikle sıcak günlerde klima kullanıma daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
11.06.2022Sağlık
Billur Kalkavan taburcu oldu
Billur Kalkavan taburcu olduGeçtiğimiz haftalarda akciğer kanseriyle mücadele ettiği ortaya çıkan Billur Kalkavan, evde kilo alamayınca hastaneye yatmıştı. Doktoru ve sevgilisi ile fotoğraflarını paylaşan oyuncu, üçüncü kemoterapi sonrası evine döndü.
8.06.2022Cadde
İdrarda kanama mesane kanseri işareti olabilir
İdrarda kanama mesane kanseri işareti olabilirÜroloji Uzmanı Doç. Dr. Kadir Önem, mesane kanserinin en önemli belirtilerinden birinin idrarda kanama olduğunu söyledi.
7.06.2022Sağlık
Umut veren gelişme
Umut veren gelişmeKan kanseri olarak da adlandırılan bir kanser türü olan akut miyeloid lösemi (AML), erişkinlerde en sık görülen lösemi tipidir.
6.06.2022Vitrin
Billur Kalkavan'ın son durumu: Az da olsa kilo aldım
Billur Kalkavan'ın son durumu: Az da olsa kilo aldımAkciğer kanseriyle mücadele eden oyuncu Billur Kalkavan (59), doktorunun uyarısına rağmen evde bir türlü kilo almayı başaramadığı için tedavisine bir süre hastanede devam edileceğini açıklamıştı. Hastanede odasından fotoğraf yayınlayan oyuncu, sağlık durumu hakkında bilgi verdi.
5.06.2022Cadde
'Okul devamsızlığının nedeni mide gribi olabilir'
'Okul devamsızlığının nedeni mide gribi olabilir'Okulların tatil olmasına sayılı günler kala bazı öğrenciler sınav ve sözlülerle ter dökerken, bazı öğrencilerin bu dönemde yaşadığı en büyük sorunun devamsızlık olduğunu söyleyen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa- Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Bilim Dalı'ndan Doç. Dr. Ömer Faruk Beşer, “Devamsızlığın nedeni ise mide gribi olabilir. Çocuğun mide bulantısı, karın krampları, kas ağrıları ve ateş şikayeti varsa mide gribi olarak da bilinen Viral Gastroenterit yaşıyor olabilir” dedi.
4.06.2022Sağlık
Tütün kullanımı baş-boyun kanserlerinin en önemli sorumlusu
Tütün kullanımı baş-boyun kanserlerinin en önemli sorumlusuDaha çok erkeklerde görülen baş boyun kanserlerinin ilk nedeni tütün kullanımı olarak belirtiliyor. Dünya Tütünsüz Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bülent Evren Erkul, “Baş boyun kanserleri erkeklerde daha sık görülse de genetik mirasın ve sonradan gelişen bazı genetik bozuklukların da etkisi var” açıklamasında bulundu. Türkiye’de baş boyun kanserleri içinde erkeklerde en sık gırtlak kanseri, kadınlarda ise en sık tiroit kanseri görüldüğünü belirten Prof. Dr. Erkul, "Listenin ikinci sırasında ağız içi kanserleri var" dedi.
Billur Kalkavan açıkladı! İşte son durumu...
Billur Kalkavan açıkladı! İşte son durumu...Akciğer kanserine yakalanan Billur Kalkavan, hastane odasından bir fotoğrafını paylaştı ve sağlık durumuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Doktorunun ısrarla "Kilo alman gerekiyor" şeklinde uyarıda bulunmasına rağmen evde bunu bir türlü başaramadığını belirten 59 yaşındaki oyuncu, üçüncü kemoterapi için hastaneye geldiğini duyurdu.
31.05.2022Cadde
SGK'dan özel hastane kararı! Sınırlama kaldırıldı
SGK'dan özel hastane kararı! Sınırlama kaldırıldıSosyal Güvenlik Kurumu milyonlarca kişiyi ilgilendiren önemli bir karar aldı. Özel hastanelerde uygulanan sınırlama kaldırıldı.
31.05.2022Ekonomi
‘3-5 sene geciktirecek’
‘3-5 sene geciktirecek’Yale Tıp Fakültesi Moleküler Üreme ve Doğurganlığın Korunması Laboratuvarı Direktörü Prof. Kutluk Oktay, Milliyet’e yumurtalık dokusu transferi ile menopoza girme yaşının 3-5 sene ileri atılabileceğini söyledi.
31.05.2022Gündem
Billur Kalkavan'ın kedisi hayatını kaybetti: Hastalığımın başladığı zamana denk geliyor
Billur Kalkavan'ın kedisi hayatını kaybetti: Hastalığımın başladığı zamana denk geliyorBillur Kalkavan'ın akciğer kanserine yakalandığı, yaklaşık 1.5 aydır tedavi gördüğü ortaya çıkmıştı. Yönetmen Hamdi Alkan, 59 yaşındaki oyuncunun yaşadığı sağlık sorununu, sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Billur Kalkavan son olarak kedisinin ölümüyle sarsıldı
29.05.2022Cadde
Yumurtalık kanserinde erken teşhis hayat kurtarıyor
Yumurtalık kanserinde erken teşhis hayat kurtarıyorZonguldak'ta "Yumurtalık Kanseri Farkındalık Toplantısı'nda konuşan ZBEÜ Jinekolojik Onkolojisi Cerrahisi Uzmanları, yumurtalık kanserinin önemine dikkat çekti. Söz konusu kanserin dünyada kadınlarda en sık görülen dokuzuncu, Türkiye'de ise yedinci kanser olduğunun önemini vurguladılar.
27.05.2022Sağlık
Kansere yakalanan Billur Kalkavan'ın sağlık durumu
Kansere yakalanan Billur Kalkavan'ın sağlık durumuBillur Kalkavan'ın akciğer kanserine yakalandığı, yaklaşık 1.5 aydır tedavi gördüğü ortaya çıkmıştı. Yönetmen Hamdi Alkan, 59 yaşındaki oyuncunun yaşadığı sağlık sorununu, sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Kemoterapi tedavisine başlayan Billur Kalkavan, sağlık durumu hakkında bilgi verirken, "Sadece bir ricam var" sözleriyle sevenlerine seslendi.
26.05.2022Cadde
‘Kafama takmıyorum’
‘Kafama takmıyorum’Billur Kalkavan (59), akciğer kanserine yakalandı.
24.05.2022Cadde
Evcil hayvanınızla uyumak güvenli ve sağlıklı mı?
Evcil hayvanınızla uyumak güvenli ve sağlıklı mı?Birçok evcil hayvan sahibi, yatağını veya yatak odasını evcil hayvanıyla paylaşıyor. Köpeğinizle veya kedinizle uyumanın çeşitli faydaları var. Ancak koşullara bağlı olarak göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz riskler de bulunuyor.
20.05.2022Evcil Hayvan
Saatler içerisinde hayatı değişti! Vücudundaki morlukların sebebini öğrenince...
Saatler içerisinde hayatı değişti! Vücudundaki morlukların sebebini öğrenince...20 yaşındaki Helaina Hillyard ismindeki genç kadın, basketbol maçından dönüşte vücudunda gördükleri karşısında neye uğradığını şaşırdı. Hayatı hiç beklemediği bir şekilde altüst olan genç kadın, yaşadıklarını da sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.
18.05.2022Dünya
Trafik kazası geçirdi, akciğer kanseri olduğunu öğrendi
Trafik kazası geçirdi, akciğer kanseri olduğunu öğrendi4 yıl önce Bodrum’da eşiyle birlikte motosikletle giderken geçirdiği kaza sonucu kaburgasını incitten Şehnaz Benoziyo, İstanbul’a döndüklerinde şiddetli ağrı ve şişme şikâyetiyle hastaneye başvurdu. Tedavisi devam ederken yapılan incelemeler sırasında tesadüfi olarak akciğer kanseri olduğunu öğrenen Benoziyo, başladığı zor süreç sonrasında immünoterapi tedavisiyle hayata tutunmayı başardı.
16.05.2022Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Kemoterapi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.