Kıbrıs Sorunu

Kıbrıs Sorunu

Son dakika kıbrıs sorunu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kıbrıs sorunu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kıbrıs sorunu haber sayfamızda...

Kıbrıs Sorunu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.691 kıbrıs sorunu haberi bulunmuştur.
Rauf Denktaş kimdir, ne zaman öldü, hastalığı neydi? Rauf Raif Denktaş siyasi hayatı ve kariyeri...
Rauf Denktaş kimdir, ne zaman öldü, hastalığı neydi? Rauf Raif Denktaş siyasi hayatı ve kariyeri...Rauf Denktaş kimdir sorusu gündem olmaya devam ediyor. TRT 1 ekranında yayımlanan Kıbrıs: Zafere Doğru dizisinde Rauf Denktaş'ın hayatı ve KKTC'ye alınmama süreci ele alınacak. 27 Ocak 1924 yılında Baf kasabasında dünyaya gelen Rauf Raif Denktaş 13 Ocak 2012 yılında hayatını kaybetti. KKTC'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı olarak tanınmaktadır.
12.01.2022Gündem
‘Her iki toplum faydalanmalı’
‘Her iki toplum faydalanmalı’BM Genel Sekreteri Guterres, Kıbrıs içindeki, etrafındaki ve Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon kaynaklarından her iki toplumun faydalanması gerektiğini vurgularken, Rum yönetiminin KKTC’ye aşı tedarikinde adil davranmadığını belirtti.
5.01.2022Dünya
Son dakika! Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklamasına Bahçeli'den yanıt
Son dakika! Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklamasına Bahçeli'den yanıtMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "CHP Genel Başkanı ne kadar heveslense de, ne ölçüde heyecanlanıp iki de bir “İttifak kabul ederse cumhurbaşkanı adayı olmaktan gurur duyarım” dese de çabaları beyhudedir; çünkü bu sakil zihniyet karar ve irade haysiyetini çoktan yabancı güçlere devretmiştir. Zillet ittifakının ruhu ve ruhsatı Türkiye düşmanlarının eline geçmiştir." dedi.
15.12.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs’ta yaşayan iki millet var, tüm dünya böyle bilmeli
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs’ta yaşayan iki millet var, tüm dünya böyle bilmeliKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere Hatay’a geldi. Hatay Valiliği'ni ziyaretinde Tatar, Türkiye ile KKTC ilişkilerinin artarak devam ettiğini belirterek, "Kıbrıs’ta yaşayan iki ayrı millet vardır, tüm dünya bunu böyle bilmelidir" dedi.
23.10.2021Dünya
KKTC: BM'den çok fazla bir beklentimiz yok
KKTC: BM'den çok fazla bir beklentimiz yokDışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, "Kıbrıs sorunu, statü sorunudur. Rumların hak etmediği yasal olmayan bir statü ile yola devam etmesidir. Bizim de hak etmediğimiz bir muameleye tabi tutulmamız, bir statüye tabi tutulmamızdır. Kıbrıs sorunu budur" dedi.
30.09.2021Dünya
Erdoğan, BM Genel Kurulu için ABD’ye gidiyor
Erdoğan, BM Genel Kurulu için ABD’ye gidiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu toplantısına katılmak üzere 19-22 Eylül tarihlerinde ABD’ye ziyarette bulunacak. Edinilen bilgiye göre, Erdoğan’ın ABD programı, Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi’nin (TASC) ülkede yaşayan Türk vatandaşlarını ve soydaşlarını bir araya getirmek için kurduğu TASC TV’deki hitabıyla başlayacak. Erdoğan daha sonra New York Manhattan’da BM Genel Merkezi’nin karşısında inşa edilen Türkevi’nin açılışını gerçekleştirecek. 71 metrelik gökdelen, Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu da içinde yer alacak şekilde planlandı.
10.09.2021Siyaset
Altun: 'Zaman, iki devletli bir çözümü gerçekleştirmek için çalışmanın zamanı'
Altun: 'Zaman, iki devletli bir çözümü gerçekleştirmek için çalışmanın zamanı' Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye ve Kıbrıs Türklerinin on yıllardır kalıcı barış için Birleşmiş Milletler (BM) ile yakın iş birliği içinde çalıştığını belirterek, "Zaman iki devletli bir çözümü gerçekleştirmek için çalışmanın zamanı." ifadesini kullandı.
19.07.2021Siyaset
Türkiye ile KKTC arasında kritik anlaşma! İmzalar atıldı
Türkiye ile KKTC arasında kritik anlaşma! İmzalar atıldıTicaret Bakanı Mehmet Muş, "KKTC'li kardeşlerimizin refahının artırılması için, ticaret ve yatırım ortaklıklarımızın ifade ettiği önemin bilincindeyiz." dedi.
3.06.2021Ekonomi
Altun: Kıbrıs'ta tek çözüm; eşit ve egemen iki devletin varlığıdır
Altun: Kıbrıs'ta tek çözüm; eşit ve egemen iki devletin varlığıdırCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ada'daki Türk varlığını yok sayarak Kıbrıs sorunu çözülemez. Kıbrıs’ta tek çözüm; eşit ve egemen iki devletin varlığıdır." ifadelerini kullandı.
1.05.2021Gündem
ABD’li profesörden flaş KKTC yorumu: İngiltere ambargoyu kaldırabilir
ABD’li profesörden flaş KKTC yorumu: İngiltere ambargoyu kaldırabilirNew York Eyalet Üniversitesi Denizcilik Koleji'nde eğitim veren Prof. Dr. Mark Meirowitz CNN TÜRK'e konuştu. Meirowitz, "Ersin Tatar'ın iki devletli yaklaşımı yeni ve yaratıcı bir fikir. Bu yaklaşıma bir şans verilmeli" dedi.
29.04.2021Haberler
ABD’li profesörden flaş KKTC yorumu: İngiltere ambargoyu kaldırabilir
ABD’li profesörden flaş KKTC yorumu: İngiltere ambargoyu kaldırabilirNew York Eyalet Üniversitesi Denizcilik Koleji'nde eğitim veren Prof. Dr. Mark Meirowitz CNN TÜRK'e konuştu. Meirowitz, "Ersin Tatar'ın iki devletli yaklaşımı yeni ve yaratıcı bir fikir. Bu yaklaşıma bir şans verilmeli" dedi.
29.04.2021Dünya
Rauf Denktaş kimdir? Rauf Raif Denktaş nereli, neden ve ne zaman öldü?
Rauf Denktaş kimdir? Rauf Raif Denktaş nereli, neden ve ne zaman öldü? Rauf Denktaş, ölümünün ardından geçen yıllara rağmen saygı ve minnet ile anılmaya devam ediyor. 27 Ocak 1924 yılında dünyaya gelen Rauf Raif Denktaş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olarak bilinmektedir. 1983 yılından 2005 yılına kadar Cumhurbaşkanı olarak görev yapan Rauf Raif Denktaş'ın birçok kitabı bulunmaktadır. İşte Rauf Raif Denktaş hakkında merak edilenler...
1.04.2021Gündem
‘Kıbrıs’ta farklı yol izlenmeli’
‘Kıbrıs’ta farklı yol izlenmeli’BM arabuluculuğunda yapılacak Kıbrıs müzakereleri öncesi taraflar, kırmızı çizgilerini yüksek perdeden dile getirirken, Doğu Akdeniz’deki zengin enerji kaynaklarının da gündeme eklenmesiyle Kıbrıs sorunu boyut değiştirdi. Milliyet’e değerlendirmelerde bulunan uzmanlar, Kıbrıs’ta iki devletli çözümün kaçınılmaz olduğunu vurguluyor.
30.03.2021Dünya
Straw: Tek çözüm iki devlet
Straw: Tek çözüm iki devletİngiltere eski dışişleri bakanı Jack Straw, Kıbrıs’ta iki bölgeli, iki toplumlu federal bir devlet yapısının artık mümkün olmadığını ve bugün tek çözümün iki devletli bir yapı olduğunu ifade etti
27.03.2021Dünya
AB Kıbrıs müzakerelerine katılmak istiyor
AB Kıbrıs müzakerelerine katılmak istiyorAvrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Kıbrıs meselesinin AB'nin de sorunu olduğunu belirterek AB'nin yeniden başlaması planlanan Kıbrıs müzakerelerinde bulunması gerektiğini ifade etti.
8.03.2021Dünya
Rum-Yunan ikilisi, Türkiye düşmanlarıyla "Dostluk Forumu" düzenledi!
Rum-Yunan ikilisi, Türkiye düşmanlarıyla "Dostluk Forumu" düzenledi!Yunanistan, Kıbrıs Rum kesimi, Mısır, Fransa, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan ve Ürdün'ün dışişleri bakanları, "Dostluk Forumu" kapsamında bir araya geldi.
11.02.2021Dünya
Son dakika: Türkiye'den Atina'da düzenlenen foruma sert tepki
Son dakika: Türkiye'den Atina'da düzenlenen foruma sert tepkiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunan-Rum ikilisinin, Avrupa Birliği'nin (AB) aday ülke Türkiye ile oluşturmaya çalıştığı olumlu gündemi engellemeye çalışmaları ve başkalarından medet umarak siyaset yapmasının bölgedeki barış ve istikrarı tehdit ettiğini bildirdi.
11.02.2021Siyaset
Miçotakis: Kıbrıs sorununda uluslararası destek görüyoruz
Miçotakis: Kıbrıs sorununda uluslararası destek görüyoruzYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Kıbrıs sorununun çözümü için uluslararası toplumdan "destek gördüklerini" ileri sürdü.
11.02.2021Dünya
'Türkiye olmadan çözüm sağlamak çok daha zor'
'Türkiye olmadan çözüm sağlamak çok daha zor'AP Macar Milletvekili Marton Gyöngyösi, "Birkaç yıl önceki göç krizi Türkiye'nin AB için ne derece önemli olduğunu ve bu sorunun Türkiyesiz çözülemeyeceğini anımsattı. Şu net ki Türkiye olmadan çözüm sağlamak çok daha zor." dedi.
6.12.2020Dünya
Son dakika! Bakan Akar'dan net mesaj: Türkiye, Azerbaycan'ı desteklemeye devam edecek
Son dakika! Bakan Akar'dan net mesaj: Türkiye, Azerbaycan'ı desteklemeye devam edecekMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kafkaslarda barış ve istikrarın sağlanması için Karabağ'daki Ermenistan işgalinin sona ermesi gerektiğini belirterek, "Türkiye, halkını ve toprak bütünlüğünü koruyan Azerbaycan ile dayanışma içinde ve onu desteklemeye devam edecek." dedi.
30.09.2020Siyaset
Meis Adası
Meis Adası MMeis adası, Türkiye kıyılarından 2...
3.09.2020Kıbrıs
CHP’de Karaoğlan dönemi: ‘Ortanın solu’ndan genel başkanlığa
CHP’de Karaoğlan dönemi: ‘Ortanın solu’ndan genel başkanlığa1965 ve 1969 seçimlerinden beklediği başarıyı yakalayamayan CHP’de ‘ortanın solu’ söylemini destekleyenlerin lideri Bülent Ecevit, 1972’de İsmet İnönü’nün yerine genel başkan seçildi. Altan Öymen, bu değişimi “Alışılmamış bir durumdu. Ama gerek İnönü’nün, gerek Ecevit’in birbirlerine karşı saygı ve sevgileri, o nöbet değişikliğinin demokratik bir nezaket içinde geçmesini sağladı” sözleriyle değerlendiriyor
24.07.2020Siyaset
Buhranlı yıllarda Türkiye’yi korudu
Buhranlı yıllarda Türkiye’yi koruduCumhurbaşkanlığı seçiminin bir krize dönüştüğü süreçte Demirel ile Ecevit’in tarihe geçen uzlaşması sonucu 6 Nisan 1973’te Cumhurbaşkanı seçilen Fahri Korutürk, Türkiye’nin hem siyasi hem de toplumsal açıdan en buhranlı yıllarında görev yaptı...
6.04.2020Gündem
Bahar Kalkanı Harekâtı
Bahar Kalkanı HarekâtıGeçtiğimiz yazılarımda birkaç defa Kıbrıs sorunu üzerine müzakere ve diplomasi yürüten Kıbrıs Türk siyaset kurumunun seçilmiş ve atanmışlarına, garantör ülkemiz Türkiye’nin Suriye nezdindeki diplomasi ve müzakerelerini örnek olarak vermiştim...
5.03.2020Kıbrıs
Son dakika haberleri: Bakan açıkladı! Üçüncü sondaj gemisi o ülkeden alınacak
Son dakika haberleri: Bakan açıkladı! Üçüncü sondaj gemisi o ülkeden alınacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, "Üçüncü sondaj gemisini İngiltere'den alıyoruz, birkaç hafta içinde Türkiye'de olacağını söyleyebilirim" dedi.
24.02.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kıbrıs Sorunu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.