Kiryakos Miçotakis

Kiryakos Miçotakis

Son dakika Kiryakos Miçotakis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kiryakos Miçotakis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kiryakos Miçotakis haber sayfamızda...

Kiryakos Miçotakis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 426 kiryakos miçotakis haberi bulunmuştur.
Miçotakis güven oylamasına gidiyor
Miçotakis güven oylamasına gidiyorYunanistan’da Başbakan Kiryakos Miçotakis hükümeti, güven oylamasına gidiyor.
29.01.2022Dünya
Türkiye korkusuyla almışlardı! Atina'da savaş jeti bayramı
Türkiye korkusuyla almışlardı! Atina'da savaş jeti bayramıYunanistan'ın devasa bir borçlanmayla Ankara'nın adımlarına karşılık verebilmek için aldığı savaş jetlerinin ilk teslimatı ülkeye vardı. Altı adet Fransız yapımı Rafale jeti ülkede coşkuyla karşılanırken, bayram havasının estiği Yunan basını savaş uçaklarını manşetlerinden verdi.
20.01.2022Dünya
Uçaklarıyla hava attı
Uçaklarıyla hava attıYunanistan’ın, Fransa'dan satın aldığı Rafale savaş uçakları, Atina semalarında gövde gösterisi yaptı.
20.01.2022Haberler
Uçaklarıyla hava attı
Uçaklarıyla hava attıYunanistan’ın, Fransa'dan satın aldığı Rafale savaş uçakları, Atina semalarında gövde gösterisi yaptı.
20.01.2022Dünya
Atina’dan Türkiye’ye gözdağı
Atina’dan Türkiye’ye gözdağıYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye'nin Güney Kıbrıs ve Yunanistan'a karşı saldırgan bir tutuma geçmesi durumunda alacakları önlemlere ilişkin bir liste oluşturduklarını söyledi.
19.01.2022Dünya
Miçotakis: Sonsuza kadar komşuyuz
Miçotakis: Sonsuza kadar komşuyuzYunanistan Başkanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile diyalog kapısının açık olduğunu söyleyerek, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kişisel görüşme olasılığım her zaman var" açıklaması yaptı.
15.01.2022Dünya
Yunan basınında Türkiye'yi durdurma planı! 'Aldatma taktiği uygulayacağız'
Yunan basınında Türkiye'yi durdurma planı! 'Aldatma taktiği uygulayacağız'Son iki yılda içinde olduğu borç batağına rağmen ordusuna olağanüstü yatırım yapıp, yine de Türk SİHA'larına karşı çözüm üretemeyen Atina için, ülke basını yeni bir iddiada bulundu. Özellikle Doğu Akdeniz'de Ankara karşısında sürekli olarak patinaj yapan Yunanistan'da medya, Türk ordusunun 'kandırılması' gerektiğini yazdı.
2.01.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu’nun 2021 yılında diplomasi trafiği
Bakan Çavuşoğlu’nun 2021 yılında diplomasi trafiğiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2021 yılı içinde Asya’dan Avrupa’ya, Orta Doğu’dan ABD’ye birçok ülkede temaslarda bulundu. İlk ziyaretini resmi temaslarda bulunmak üzere 7 Ocak’ta Portekiz’e yapan Çavuşoğlu’nun, 31 Aralık itibarıyla son durağı Vişegrad Dörtlüsü + Türkiye Dışişleri Bakanları 6’ncı Toplantısına katılmak üzere gittiği Macaristan oldu.
31.12.2021Dünya
Son dakika... Kabusları oldu! 'Türkiye Bayraktar TB2 ile sızıyor'
Son dakika... Kabusları oldu! 'Türkiye Bayraktar TB2 ile sızıyor''Atina drone diplomasisine çare arıyor' başlığıyla bir haber yayımlayan Kathimerini, "Türkiye çok sayıda ülkeye sızıyor, Hristiyan Etiyopya'ya bile" dedi. Gazete, bir başka Afrika ülkesi olan Nijerya'nın da Türk drone'larına ilgi gösterdiğini ve anlaşma sağlanması halinde Türkiye'nin Sahra Altı Afrika'ya ulaşacağını yazdı. Yunan Dışişleri Bakanı Dendias, yeni yılın ilk günlerinde Afrika turuna başlıyor.
27.12.2021Dünya
Son dakika... Yunanistan'ın imdadına yetişti! 'Savaş gemilerini' manşetten verdiler
Son dakika... Yunanistan'ın imdadına yetişti! 'Savaş gemilerini' manşetten verdilerSon dakika haberlere göre, Türkiye ile yarışabilmek için devasa bir borçlanmanın altına giren Atina yönetimi, toplamda 10 milyar doları bulacak yeni anlaşmalar yapmanın eşiğinde. Doğu Akdeniz'de varlık göstermek adına elinden geleni yapmaya çalışan ülkede haber kuruluşları, bu sefer de topraklarına iyiden iyiye yerleşen ABD'den savaş gemileri alınacağını yazdı.
11.12.2021Dünya
Miçotakis’ten  iş birliği mesajı
Miçotakis’ten iş birliği mesajıSık sık sığınmacılara karşı sert müdahaleleriyle gündeme gelen Yunanistan, Türkiye’ye iş birliği mesajı verdi.
8.12.2021Dünya
Son dakika... Yunan medyası kendinden geçti! 'ABD'nin ek üsleri' deprem etkisi yarattı
Son dakika... Yunan medyası kendinden geçti! 'ABD'nin ek üsleri' deprem etkisi yarattıSon dakika haberlere göre, Ankara ile rekabete girebilmek için devasa bir borcun altına girerek yaptığı askeri harcamalarla gündeme gelen ülkeye, ABD iyiden iyiye yerleşiyor. Türkiye sınırına askeri yığınak yaparak gerilimi yükselten Washington yönetiminin buradaki üs sayısını artıracağı haberleri Yunan basınında manşetten verildi. Öte yandan, hava gücünü artırmak için Fransa ile anlaşan Yunanistan'ın, BAE'den kullanılmış çok sayıda savaş jeti alacağı bildirildi.
5.12.2021Dünya
Son dakika... Yunanistan'dan U dönüşü! F-35'ler hayal oluyor
Son dakika... Yunanistan'dan U dönüşü! F-35'ler hayal oluyorYunan medyası, Türkiye'nin satın aldığı savaş uçaklarının peşine düşen Atina yönetiminin Washington'dan istediğini almakta zorluklar yaşayacağını yazdı. F-35'lerin maliyeti de Yunanistan'ın gözünü korkutan noktalardan biri.
24.11.2021Dünya
Son dakika... Türk F-35'lerini Yunanistan'a verecek adım atılıyor!
Son dakika... Türk F-35'lerini Yunanistan'a verecek adım atılıyor!Son dakika haberlere göre, neredeyse her hafta Yunanistan ordusuyla tatbikat yapan ABD, Türkiye'nin satın aldığı F-35'lerin Atina'ya verilmesi için Senato'da hızlı bir oylama yapabilir.
22.11.2021Dünya
Son dakika! AK Parti'den Yunanistan'a tepki: Defalarca belgelendi
Son dakika! AK Parti'den Yunanistan'a tepki: Defalarca belgelendiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Yunanistan Başbakanı Miçotakis sığınmacılar konusunda defalarca doğru olmayan şeyler söyledi. Ve defalarca Türkiye’ye iftira attı. Yunan güçlerinin sığınmacılara zalimce davrandığı defalarca belgelendi. Bu zulüm her gün oluyor. Dünya ve Avrupa susuyor." dedi.
18.11.2021Siyaset
Miçotakis'le tartışan Hollandalı gazeteci Yunanistan'ı terk ediyor
Miçotakis'le tartışan Hollandalı gazeteci Yunanistan'ı terk ediyorYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'i basın toplantısında "yalan söylemekle" suçlayan Hollandalı gazeteci Ingeborg Beugel, aldığı tehditler sebebiyle bu ülkeden ayrılmayı düşündüğünü açıkladı.
17.11.2021Dünya
Savaş gemisinde skandal poz! Yunanistan bayram ediyor
Savaş gemisinde skandal poz! Yunanistan bayram ediyorTürkiye karşısında Doğu Akdeniz'de etkinliğini artırmaya çalışan ve bunun için sürekli bir ittifak arayışında olan Yunanistan'ın ABD ile düzenlediği ortak tatbikata, çok dikkat çekici bir isim katıldı. ABD'nin Yunan hayranı Atina Büyükelçisi Pyatt, Yunanistan Genelkurmay Başkanı Floros ile bir araya geldi. Yunan basınında ise ortak tatbikat nedeniyle bayram havası esiyor.
17.11.2021Dünya
Son dakika... Türkiye'ye açık tehdit! Yunan basını 'bu füzelerle vuracağız' dedi
Son dakika... Türkiye'ye açık tehdit! Yunan basını 'bu füzelerle vuracağız' dediSon dakika haberlere göre, Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi az da olsa frenleyebilmek için devasa bir borçlanmayla askeri yatırımlar yapan Atina yönetiminin, artık iyiden iyiye gözünü karartarak savaş hazırlıklarına giriştiği bildirildi. Yunan basını, sadece buna yönelik atılan ve özellikle füze sistemlerini içeren yeni adımları yazdı.
11.11.2021Dünya
Son dakika: Erdoğan'dan Yunanistan'ın göçmen suçlaması için çok sert tepki: Nankörlüktür
Son dakika: Erdoğan'dan Yunanistan'ın göçmen suçlaması için çok sert tepki: NankörlüktürGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan Yunanistan'ın göçmen suçlamasına çok sert tepki göstererek, "Kapıları açacak olursak, Yunanistan ne yapar bilemem. Türkiye tarafından kaynaklandığını söylemek nankörlüktür. Miçotakis ve avanesi yalanla gün geçiriyorlar, dürüst davranmadıkları için de güven telkin etmiyorlar. Mültecilerin botlarını şişleyerek onları ölüme mahkum eden ülke Yunanistan'dır. Elimizde bütün belgeler var." ifadelerini kullandı
11.11.2021Siyaset
Son dakika: Macaristan ile 9 anlaşma imzalandı! Erdoğan duyurdu: İlk hedef 6 milyar dolar...
Son dakika: Macaristan ile 9 anlaşma imzalandı! Erdoğan duyurdu: İlk hedef 6 milyar dolar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban'ın görüşmesinin ardından imza töreni düzenlendi. Türkiye ve Macaristan arasında 9 anlaşmaya imza atıldı. Törenin ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, " İlk etapta ikili ticaretimizde 6 milyar doları yakalamayı hedefliyoruz." diyerek "Macar yatırımcılara gereken desteği vermeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan'ın göçmen suçlamasına tepki göstererek, "Mülteci krizinin Türkiye tarafından kaynaklandığını söylemek gerçekten nankörlüktür." sözlerine yer verdi.
11.11.2021Siyaset
Canlı yayında ‘Yalan söylüyorsunuz!’ dedi
Canlı yayında ‘Yalan söylüyorsunuz!’ dediYunanistan Başbakanı Miçotakis, Hollandalı mevkidaşı Rutte ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Hollandalı gazeteciyle mülteciler konusunda tartışmaya girdi. Gazeteci, Miçotakis’i yalan söylemekle itham etti.
11.11.2021Dünya
Hollandalı gazeteciden Miçotakis'i çıldırtan soru! Hemen Türkiye'yi suçladı...
Hollandalı gazeteciden Miçotakis'i çıldırtan soru! Hemen Türkiye'yi suçladı...Hollandalı gazeteci Ingeborg Beugel, canlı yayımlanan bir basın toplantısında, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’e, "Sığınmacıların geri itilmesi konusunda neden yalan söylüyorsunuz?" diye sordu. Miçotakis, 'Sığınmacıların geri itilmesi, Yunanistan’daki mültecilerle ilgili yalan söylemeyi ne zaman bırakacaksınız?' diye soran gazeteci Beugel'e Türkiye'yi suçlayarak yanıt verdi.
9.11.2021Dünya
ABD’den Dedeağaç’a büyük sevkiyat
ABD’den Dedeağaç’a büyük sevkiyatABD ile Yunanistan arasında 5 yıllık imzalanan Savunma İş Birliği Anlaşması’nın ardından, Amerikan ordusunun, Kasım ayının ikinci yarısında Yunanistan’a “bugüne kadar görülmemiş büyüklükte” askeri sevkiyat yapacağı bildirildi.
9.11.2021Dünya
Son dakika... ABD'den sınıra korkunç yığınak! Atina büyükelçisi 'Böylesi ilk' dedi
Son dakika... ABD'den sınıra korkunç yığınak! Atina büyükelçisi 'Böylesi ilk' dediSon dakika haberlere göre, Türkiye sınırına sadece 45 kilometre mesafede, Dedeağaç'ta görülmemiş bir yığınak başladı. ABD'ye tahsis edilen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert tepki gösterdiği üsse, rekor sayıda helikopter ve tank sevk edildi.
3.11.2021Dünya
Son dakika... Erdoğan-Biden zirvesi dengesini bozdu: Türkiye'ye F-16 satılmasın!
Son dakika... Erdoğan-Biden zirvesi dengesini bozdu: Türkiye'ye F-16 satılmasın!Yunan devlet kanalına röportaj veren ABD'nin eski dışişleri bakanı, Türkiye'ye F-16 temin edilmesinin CAATSA'yı ihlal edeceğini savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD lideri Biden'ın F-16 ve F-35'leri ele aldığı görüşme ise, dünya medyasında geniş yer buldu. CNN Biden'ın programında daha önce görüşmenin yer almadığını ve Cumartesi akşamı açıklandığını yazdı. AP ise, 'Biden Erdoğan'a ABD ve Türkiye'nin krizleri önlemesi gerekiyor dedi' başlığıyla dünyadaki abonelerine haberi aktardı.
1.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kiryakos Miçotakis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.