Kıta Sahanlığı

Kıta Sahanlığı

Son dakika kıta sahanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kıta sahanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kıta sahanlığı haber sayfamızda...

Kıta Sahanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 662 kıta sahanlığı haberi bulunmuştur.
Yunan medyası manşetten verdi: Ankara'da... Her şeye hazırız!
Yunan medyası manşetten verdi: Ankara'da... Her şeye hazırız! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Miçotakis'in Ankara'daki görüşmesini bütün detaylarıyla işleyen Yunan medyası, sorunlu başlıkların yanı sıra umut verici alanları sıraladı. Gazetelerde 'Ankara'da kimya deneyleri' ve 'Ankara'daki Miçotakis-Erdoğan görüşmesinin menüsü ve Balkan başağrısı' gibi başlıklar var.
13.05.2024 Dünya
Erdoğan'ın gözünden Türk-Yunan ilişkilerindeki en iyi ve en kötü an
Erdoğan'ın gözünden Türk-Yunan ilişkilerindeki en iyi ve en kötü an Yunan Kathimerini gazetesine konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ile Türkiye arasındaki ilişkilere dair yeni mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, dünyanın takdirle izlediği şekilde hem bölgemizde hem dünyanın değişik coğrafyalarında nasıl barışın kök salması için çabalıyorsak, Ege Denizi'nin iki yakasında da barışın ve huzurun ebediyen hakim olması için elimizden geleni yaparız." dedi.
12.05.2024 Gündem
Türkiye’nin enerji dönüşümünde kritik viraj: ‘Çıkarılan petrol ve gazdan pay alınabilir’
Türkiye’nin enerji dönüşümünde kritik viraj: ‘Çıkarılan petrol ve gazdan pay alınabilir’ Türkiye son dönemde enerjide dışa bağımlılığı azaltmak için önemli atılımlar yaptı. Karadeniz’deki doğal gaz keşfinin yanı sıra Türkiye’de gaz merkezinin kurulması için yapılan girişimler bunlardan sadece birkaçı. Özellikle Libya ve Somali ile enerji anlaşmaları konusunda da önemli adımlar atıldı. Peki Türkiye başka ülkelerden çıkardığı petrol ve doğal gazdan pay alabilir mi? Gaz merkezi ne zaman kurulacak? İşte detaylar...
24.04.2024 Ekonomi
Kahramanmaraş'ta son 1 yılda 50 bin deprem
Kahramanmaraş'ta son 1 yılda 50 bin deprem Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü nedeniyle Atatürk Üniversitesi Kriz Yönetim Merkezi Koordinatörlüğü tarafından '6 Şubat Depremlerinde Atatürk Üniversitesi' konulu çalıştay düzenlendi.
7.02.2024 Gündem
10 Yunan adasına 7 günlük vize! Erdoğan: Aramızda çözülemeyecek sorun yok
10 Yunan adasına 7 günlük vize! Erdoğan: Aramızda çözülemeyecek sorun yok Miçotakis, Erdoğan ile görüşmesinde Türk vatandaşlarının 10 Yunan adasına 7 gün vizesiz seyahat etmesi konusunu görüştüklerini belirtti. Erdoğan da açıklamasında, 'İki komşu arasında görüş ayrılığının olması çok normal. Bizim aramızda çözülemeyecek bir sorun yoktur. Yeter ki büyük resme odaklanalım, denizi geçip derede boğulanlardan olmayalım.' ifadelerini kullandı.
7.12.2023 Haberler
Yunan Kathimerini sordu, Erdoğan Atina'ya inmeden 24 saat önce yanıtladı! 'Miçotakis'e ne diyeceksiniz?'
Yunan Kathimerini sordu, Erdoğan Atina'ya inmeden 24 saat önce yanıtladı! 'Miçotakis'e ne diyeceksiniz?' Tarihi Atina ziyaretinden önce Yunan medyasına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bir gece ansızın gelebiliriz'den kıta sahanlığına, açılan yeni sayfadan Ayasofya ve Doğu Akdeniz'e tüm başlıklara değindi.
6.12.2023 Haberler
Yunan Kathimerini sordu, Erdoğan Atina'ya inmeden 24 saat önce yanıtladı! 'Miçotakis'e ne diyeceksiniz?'
Yunan Kathimerini sordu, Erdoğan Atina'ya inmeden 24 saat önce yanıtladı! 'Miçotakis'e ne diyeceksiniz?' Tarihi Atina ziyaretinden önce Yunan medyasına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bir gece ansızın gelebiliriz'den kıta sahanlığına, açılan yeni sayfadan Ayasofya ve Doğu Akdeniz'e tüm başlıklara değindi.
6.12.2023 Dünya
Denizlerde hakimiyet, Mavi Vatan…
Denizlerde hakimiyet, Mavi Vatan… Barbaros Hayrettin Paşa’nın “Denizlere hâkim olan dünyaya hâkim olur” dediği gibi ya da diğer bir deyişle Mustafa Kemal Atatürk’ün “Denizcilik Türk’ün milli ülküsüdür” sözü ülkemizin ve milletimizin yolunun denizlerden geçtiğini açıkça ortaya koyuyor. 1963’te çıkarma gemisi olmadığı için mağdur olan Türkiye’den 60 yıl sonra kendi gemileriyle Mavi Vatan’ı savunan Türkiye’ye…
28.10.2023 Gündem
Miçotakis'in gözünden Erdoğan görüşmesi! 'ABD ile köprülerin atılması...'
Miçotakis'in gözünden Erdoğan görüşmesi! 'ABD ile köprülerin atılması...' Bir televizyona verdiği röportajda "Aramızdaki büyük farklılıkları çözemezsek, hararetli hadiselerin kıyısında olmayalım" diyen Yunanistan Başbakanı, görüşmedeki kişisel kimyadan da söz etti.
3.10.2023 Dünya
Kayıp kıta Zelandiya'nın haritası çıkartıldı! 375 yıl sonra gelen kanıt
Kayıp kıta Zelandiya'nın haritası çıkartıldı! 375 yıl sonra gelen kanıt Yunan filozof Aristoteles, astronom Batlamyus ve coğrafyacı Eratosthenes'in tarif ettiği hayali kıtaya, kartograflar Latince "güneydeki bilinmeyen toprak" anlamına gelen Terra Australis Incognita adını vermişlerdi.
29.09.2023 Dünya
Aralık ayı dönüm noktası olacak! Yunan medyası yazdı: Kıbrıs çizginin dışında
Aralık ayı dönüm noktası olacak! Yunan medyası yazdı: Kıbrıs çizginin dışında Yunan medyası Ankara-Atina arasındaki olumlu havanın iki ülkenin yaptığı temaslar sayesinde sürdüğünü belirtirken hem Türkiye'nin hem de Yunanistan'ın temel sorunları hala çözemediğini öne sürdü. Bu bağlamda To Vima gazetesinde yer alan haberde Kıbrıs konusu hakkında dikkat çeken ifadeler kullanıldı.
24.09.2023 Dünya
Sektörde denizüstü rüzgar esiyor
Sektörde denizüstü rüzgar esiyor Denizüstü rüzgar enerjisi için dört YEKA aday alanının açıklanması, sektörü heyecanlandırırken, gözler kamunun açıklayacağı detaylarda. Küresel denizüstü rüzgar enerjisinin büyük oranda artması bekleniyor, ancak tedarik zincirindeki bozulmalar başta olmak üzere zorluklara karşı hazırlıklı olmak gerektiği de net.
29.08.2023 Milliyet Enerji
Türk-Yunan ilişkilerinde şafak vakti! 'Ankara geri adım atmıyor'
Türk-Yunan ilişkilerinde şafak vakti! 'Ankara geri adım atmıyor' Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın 5 Eylül'deki Yorgo Gerapetritis görüşmesini manşetlere taşıyan Yunan basını, iki ülke arasındaki normalleşen ilişkilere dikkat çekerek görüşmenin detaylarını aktardı.
28.08.2023 Dünya
Yunan tuğamiral skandal haritayı gündeme taşıdı: Erdoğan ben buradayım diyor
Yunan tuğamiral skandal haritayı gündeme taşıdı: Erdoğan ben buradayım diyor Ta Nea gazetesinin haberleştirdiği gelişmede Yunan Tuğamiral Yiannis Egolfopoulos'un devlet televizyonu ERT'ye yaptığı açıklamalar yer aldı. Egolfopoulos, skandal Sevilla haritasını bir kez daha gündeme getirirken Türkiye hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.
15.08.2023 Dünya
ABD Yunanistan'a yelken açıyor: Türkiye sabit ve kararlı
ABD Yunanistan'a yelken açıyor: Türkiye sabit ve kararlı ABD'nin 2024 bütçesinden Ege Adalarına ek kaynak ayırmasını Yunan basını değerlendirdi. Bölgede yoğun bir diplomasi trafiği bekleyen yerel medya Türkiye'nin duruma bakışını aktardı.
13.08.2023 Dünya
'Savaş sebebi' diyerek duyurdular! Yunan basınında panik
'Savaş sebebi' diyerek duyurdular! Yunan basınında panik Türkiye'nin Mavi Vatan konusunda geri adım atmadığını haberleştiren Yunan basını iki ülke arasında yaşanmasını bekledikleri senaryoları detaylı olarak derledi.
12.08.2023 Dünya
Yunanistan konum paylaştı! Komşuda hayal kırıklığı: Ankara Akdeniz'e iniyor
Yunanistan konum paylaştı! Komşuda hayal kırıklığı: Ankara Akdeniz'e iniyor Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki gaz aramaları Yunan basınında kısa sürede ilk haber oldu. Ankara'nın Mavi Vatan vurgusuna dikkat çeken gazeteler, Abdulhamid Han sondaj gemisinin konumu bile paylaştı.
11.08.2023 Dünya
Mini denizaltı derinlerde çığır açacak
Mini denizaltı derinlerde çığır açacak Savunma sanayiinin önde gelen kuruluşlarından Savunma Teknolojileri Mühendislik (STM), küçük boyutlu STM500 denizaltısıyla denizlerde çığır açmaya hazırlanıyor.
29.07.2023 Gündem
Rekor kıran 'Barbie' boya kıtlığına mı yol açtı? Eleştirilerin odağındaki film kriz yarattı
Rekor kıran 'Barbie' boya kıtlığına mı yol açtı? Eleştirilerin odağındaki film kriz yarattı Son bir haftadır tüm dünyaya adeta pembe zehirlenmesi yaşatan 'Barbie' filmi, hem sinema dünyasında hem de sosyal medyada büyük ilgi gördü. 'Pamuk Prenses' ve 'Küçük Kadınlar' gibi masalların yönetmeni Greta Gerwig tarafından sinemaya aktarılan film, dünya çapında 337 milyon dolar hasılata ulaştı. Peki, filmin bu kadar popüler olmasının nedeni ne? İşte 'Barbie' filminin bu kadar çok sevilmesinin arkasındaki nedenler.
4.09.2023 Dünya
Vietnam’da ‘Barbie’ filmi yasaklandı
Vietnam’da ‘Barbie’ filmi yasaklandı Vietnam’da başrollerinde Margot Robbie ile Ryan Gosling’in oynadığı ABD yapımı “Barbie” filminin gösterimi yasaklandı.
4.07.2023 Dünya
Yunan bakan yıllar sonra açıkladı: Çavuşoğlu ile tartıştık, ortam buz kesti
Yunan bakan yıllar sonra açıkladı: Çavuşoğlu ile tartıştık, ortam buz kesti Yunanistan'da Pazar günü gerçekleşecek olan seçimler öncesi Dışişleri Bakanı Dendias Türkiye, Rusya ve Fransa hakkında konuştu. Bakan Çavuşoğlu ile aralarında 2021 yılında geçen gerilim dolu görüşmenin detaylarını paylaşan Dendias dikkat çeken ifadeler kullandı.
16.05.2023 Dünya
Miçotakis'ten geri adım! Davos'ta Erdoğan sözleri
Miçotakis'ten geri adım! Davos'ta Erdoğan sözleri Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye ile Yunanistan'ın yaşadığı sorunların masada çözülmesi gerektiğini söyledi. Miçotakis, savaştan yana olmadığı da belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında konuştu.
20.01.2023 Dünya
The Economist: Türkiye küçük Yunan adasını ele geçirebilir mi?
The Economist: Türkiye küçük Yunan adasını ele geçirebilir mi? Yunan ana karasına 580 kilometre uzaklıktaki adanın yeni bir parlama noktası olabileceğini kaydeden İngiliz dergisi, "Ancak her şey yolunda değil. Daniolos adlı savaş gemisi adanın etrafında devriye geziyor. Birkaç askeri kamyon limanı gözetliyor" dedi.
16.01.2023 Dünya
Destici: Bizim safımız belli, biz Cumhur İttifakı'nın bir bileşeniyiz
Destici: Bizim safımız belli, biz Cumhur İttifakı'nın bir bileşeniyiz Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 6'lı Masa için  "Onlar hayal alemindeler. Bunlarla yol yürünmez, yürünse de netice alınmaz. Safımız belli, biz Cumhur İttifakı'nın bir bileşeniyiz ve Cumhur İttifakı çatısı altında, kendi adı, amblemi ve adayları ile yer alacak. Daha güçlü bir grupla TBMM'de temsil imkanı yakalayacaktır. Cumhurbaşkanı adayımız da 2018 yılında olduğu gibi Cumhurbaşkanımızdır" dedi.
8.01.2023 Gündem
Gerginliği artırabilecek yeni keşif
Gerginliği artırabilecek yeni keşif Eni-TotalEnergies konsorsiyumunun, Kıbrıs’ın 160 kilometre güneybatısında yeni bir doğal gaz rezervi keşfettiği bildirildi. Söz konusu keşfin Türkiye ile Yunanistan ve Kıbrıs arasındaki gerilimi tırmandırmasından endişe edildiği kaydediliyor.
22.12.2022 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kıta Sahanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.