Kızıldeniz

Kızıldeniz

Son dakika Kızıldeniz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kızıldeniz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kızıldeniz haber sayfamızda...

Kızıldeniz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 758 kizildeniz haberi bulunmuştur.
Lilith Ne Demek? Lilith Kimdir, Efsanesi Nedir?
Lilith Ne Demek? Lilith Kimdir, Efsanesi Nedir?Yahudi mitolojisinde adı geçen Lilith, yaygın inanışa göre Hz. Adem'in ilk eşidir. Bunun dayanağı olarak Tevrat'ın Tekvin bölümü gösterilir. Musevilerin kutsal kitabı olan Tevrat'ta, Hz. Adem'in ilk eşinin topraktan, ikinci eşi Hz. Havva'nın ise kaburga kemiğinden yaratıldığı yazar. Bunun nedeni ise Lilith'in Hz. Adem gibi çamurdan yaratıldığını öne sürerek eşitlik talep etmesidir. Lilith ne demek? Lilith kimdir, efsanesi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Eğitim
Son dakika! Marmara ne zaman düzelir? Asıl tehlike daha büyük
Son dakika! Marmara ne zaman düzelir? Asıl tehlike daha büyükTBMM Çevre Komisyonu’nda konuşan Çevre Bakan Yardımcısı Birpınar, “Besin zinciri kırılmadıysa Marmara düzelir” dedi. Ancak Akdeniz’deki tehlikeye dikkat çeken Birpınar “Eğer artı 0,5 derece daha Akdeniz suyu ısınırsa, tropikal iklime girebilir, turizm ölebilir” uyarısı yaptı
11.06.2021Gündem
Caretta carettalar, Antalya Körfezi'ni denizanası istilasından koruyor
Caretta carettalar, Antalya Körfezi'ni denizanası istilasından koruyorKIZILDENİZ'de her yıl ocak ayında başlayıp, mayıs ayı sonuna kadar süren denizanası göçü, Antalya Körfezi'nde de denizanası yoğunluğuna neden oluyor. Denizanaları ile beslenen deniz kaplumbağaları caretta carettalar, körfezin koruyucuları olarak görev yapıyor. Protein yönünden zengin denizanalarını avlayan kaplumbağalar, Antalya'yı olası denizanası istilasından koruyor.
6.06.2021Haberler
Her an patlamaya hazır bir bomba!
Her an patlamaya hazır bir bomba!Çevre örgütü Greenpeace, Yemen’in Hudeyde limanı yakınlarına 2015’ten bu yana demirli olan terk edilmiş yakıt tankerinin her an patlayabileceği veya ortadan ikiye kırılabileceği konusunda uyardı.
5.06.2021Dünya
Balon balığı, şimdi de Adrasan Sahili'nde...
Balon balığı, şimdi de Adrasan Sahili'nde...Kızıldeniz'den gemilerin balans suyuyla Akdeniz'e gelip yerleşen balon balığı, şimdi de Adrasan Sahili'nde görüntülendi.
29.05.2021Haberler
Filistin'e giden gençlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup: Kudüs bir emanet bıraktı bana...
Filistin'e giden gençlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup: Kudüs bir emanet bıraktı bana...İsrail'in saldırdığı Filistin'e giden gençlerden Elif Şeker'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulan mektubunda, "Kudüs olmasa yetim kalır din, yetim kalır dökülen ağıtlar, feda edilen canlar... Üzülür Kabe, Mekke, Medine... Mescid-i Aksa bedensiz bir yürek olur yalnızca, eksik kalır her secde." ifadeleri yer aldı.
19.05.2021Siyaset
Ayvalık'ın kırmızı mercanları keşfedilmeyi bekliyor
Ayvalık'ın kırmızı mercanları keşfedilmeyi bekliyorBalıkesir'in Ayvalık ilçesi, tam kapanma sonrası 24 adası, tarihi dokusu, mübadil mutfağı ve su altı tutkunlarına benzersiz bir deneyim sunduğu sualtı güzellikleriyle yerli ve yabancı turistleri ağırlamayı bekliyor. Türkiye'de kırmızı mercanların büyük resifler halinde bulunduğu Ayvalık'taki dalış tekneleri, ilerleyen günlerde başlayacak kontrollü normalleşme süreciyle birlikte sualtı tutkunları için hazırlıklarını tamamladı.
15.05.2021Yaşam
Dünyanın dalış cenneti Şarm el Şeyh
Dünyanın dalış cenneti Şarm el ŞeyhMısır'ın Sina yarımadasında ve Kızıldeniz kıyısında yer alan Şarm el Şeyh, bölgenin en önemli turizm rotası olma özelliği taşıyor. Pandemi öncesi dönemde her yıl yüzbinlerce turisti ağırlayan Şarm el Şeyh aynı zamanda dalış tutkunları için de büyük öneme sahip. Dünyanın en güzel mercanlarına ev sahipliği yapan Kızıldeniz'in kıyısındaki bu tarihi şehir hem profesyonel hem de amatör dalgıçların yanı sıra su altı fotoğrafçılarının da çok sevdiği bir rota. Eşsiz plajlarının yanı sıra biyoçeşitliliğiyle de dikkat çeken Şarm el Şeyh, adeta çölün içindeki bir vahadır.
6.05.2021Tatil
Türksat 5A, yörüngesine ulaşmayı başardı
Türksat 5A, yörüngesine ulaşmayı başardıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocakta fırlatılan Türksat 5A haberleşme uydusunun dün itibarıyla 31 derece doğu yörüngesine ulaştığını belirterek, "Türksat 5A'nın bir ay kadar test çalışmaları devam edecek. Uydumuz, hazirandan sonra dünyaya hizmet vermeye başlayacak." dedi.
4.05.2021Teknoloji
Kıyıya kadar gelen balon balıkları bu kez de Kemer'de görüntülendi
Kıyıya kadar gelen balon balıkları bu kez de Kemer'de görüntülendiAntalya’da kıyıya kadar gelen zehirli ve istilacı bir tür olan balon balıkları sahildeki turistler tarafından cep telefonu kameralarıyla kaydedildi. Dün de Alanya sahiline gelen balon balıkları turistler tarafından görüntülenmişti.
2.05.2021Haberler
Kıyıya kadar gelen balon balıkları bu kez de Kemer'de görüntülendi
Kıyıya kadar gelen balon balıkları bu kez de Kemer'de görüntülendiAntalya’da kıyıya kadar gelen zehirli ve istilacı bir tür olan balon balıkları sahildeki turistler tarafından cep telefonu kameralarıyla kaydedildi. Dün de Alanya sahiline gelen balon balıkları turistler tarafından görüntülenmişti.
2.05.2021Gündem
Rusya, Kızıldeniz’deki askeri üs anlaşmasının dondurulduğu iddialarını yalanladı
Rusya, Kızıldeniz’deki askeri üs anlaşmasının dondurulduğu iddialarını yalanladıRusya’nın Hartum Büyükelçiliği, Sudan’ın doğusundaki Port Sudan kentinde Rus savaş gemileri için lojistik ve teknik destek merkezi inşası anlaşmasının dondurulduğuyla ilgili haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.
29.04.2021Dünya
Zehirli balon balığı sürüsü, Antalya Lara sahillerini sardı
Zehirli balon balığı sürüsü, Antalya Lara sahillerini sardıAntalya'nın Lara bölgesinde avlanan balıkçılar, Örnekköy Plajı'na 100 metre uzaklıkta onlarca balon balığını görüntüledi.
18.04.2021Haberler
Son dakika... Antalya'da balon balığı sürüsü görüntülendi! Tedirgin eden anlar...
Son dakika... Antalya'da balon balığı sürüsü görüntülendi! Tedirgin eden anlar...Gelen son dakika haberine göre; Antalya'nın Lara bölgesinde avlanan balıkçılar, Örnekköy Plajı'na 100 metre mesafede, istilacı ve siyanürden 1200 kat daha zehirli bir tür olan onlarca balon balığı görüntüledi. Öte yandan, ilk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
18.04.2021Gündem
Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyor
Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyorAntalya kıyılarında aslan balığı tehlikesi... İlk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
15.04.2021Haberler
Son dakika... Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyor
Son dakika... Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyorAntalya kıyılarında aslan balığı tehlikesi... İlk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
15.04.2021Gündem
Son Dakika: Zehri çok tehlikeli! 'Ayakkabı giyin' uyarısı...
Son Dakika: Zehri çok tehlikeli! 'Ayakkabı giyin' uyarısı...Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, trakonya balığının sırt dikenlerindeki zehrin çok tehlikeli olduğunu belirterek, “Trakonyalar kendisini kuma gömerek, gözleri ve sırt dikenleri dışarıda avını bekler. Denize girenler, görmeden üzerine basabiliyor. Buralarda denize girerken, mutlaka ayakkabı giyilmeli" dedi.
10.04.2021Gündem
Kızıldeniz'de İran'a ait gemide patlama!
Kızıldeniz'de İran'a ait gemide patlama!İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, İran'a ait Saviz adlı ticari gemide patlama meydana geldiğini ve gemide hasar oluştuğunu bildirdi.
7.04.2021Dünya
Karaismailoğlu'ndan 'Türksat 5A' açıklaması
Karaismailoğlu'ndan 'Türksat 5A' açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocak ayı başında fırlatılan Türksat 5A haberleşme uydusunun yolculuğunun dörtte üçünü tamamladığını belirterek, "Uydumuz, mayıs ayının ilk haftasında 31 derece doğu yörüngesine ulaşacak." dedi.
7.04.2021Ekonomi
Karaismailoğlu Süveyş Kanalı'na alternatif rotayı açıkladı
Karaismailoğlu Süveyş Kanalı'na alternatif rotayı açıkladıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "The Ever Given” adlı geminin, Süveyş Kanalı'nda karaya oturması sonrasında ticaretin durma noktasına gelmesini değerlendirirken, "Süveyş Kanalı üzerinden gerçekleştirilen Uzakdoğu-Avrupa taşımacılığına doğu-batı ekseninde alternatif olabilecek en uygun rota, ülkemizden başlayan, Kafkaslar bölgesine, buradan da Hazar Denizi’ni aşarak Türkmenistan ve Kazakistan’ı takiben Orta Asya ve Çin'e ulaşan Hazar geçişli Orta Koridor'dur." ifadesini kullandı.
29.03.2021Ekonomi
Denizleri buluşturan yol Süveyş Kanalı
Denizleri buluşturan yol Süveyş KanalıSüveyş Kanalı, 1869 yılında Akdeniz ile Kızıldeniz arasında gemi trafiğini sağlamak amacıyla inşa edilmiş dünyanın en stratejik noktalarından biridir. Yüzlerce yıl boyunca Hindistan ve Çin gibi uzak coğrafyalara ulaşabilmek için Afrika'yı çepeçevre dolaşmak zorunda olan Avrupalılar, yolculuk süresini kısaltmak ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmek için 19. yüzyılda gelişen teknolojiyle birlikte çeşitli planlar hazırlamıştı. Aslında Antik Mısır'dan Osmanlı'ya kadar farklı dönemlerde iki denizi birleştirmek için çeşitli planlar yapılmış olsa da teknolojik ve maddi yetersizlikler buna imkân sağlayamamıştı. Yapımı on yıl süren ve 1896'da tamamlanan Süveyş Kanalı, geçtiğimiz günlerde meydana gelen gemi kazasıyla yeniden gündemde. Bir süredir taşımacılığın yapılamadığı Süveyş Kanalı'nın dünya için ne denli önemli olduğu yeniden hatırlandı. Üstelik Süveyş Kanalı'nın Sultan Abdülmecid döneminde günümüzde New York'ta bulunan Özgürlük Heykeli ile de iç içe bir hikâyesi var.
28.03.2021Tatil
Son dakika: Dünya saniye saniye takipte! Herkes bunu soruyor, kurtarabilecek mi?
Son dakika: Dünya saniye saniye takipte! Herkes bunu soruyor, kurtarabilecek mi?Son dakika gelen habere göre Akdeniz ile Kızıldeniz'i birbirine bağlayan Süveyş Kanalı'nda yaşanan gemi kazası sonrası kanalın süresiz olarak deniz trafiğine kapanması Avrupa'ya sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) sevkiyatını zora sokuyor. İşte son gelişmeler...
27.03.2021Ekonomi
Süveyş Kanalı'ndaki kapanma Avrupa'ya LNG sevkiyatını sekteye uğratıyor
Süveyş Kanalı'ndaki kapanma Avrupa'ya LNG sevkiyatını sekteye uğratıyorAkdeniz ile Kızıldeniz'i birbirine bağlayan Süveyş Kanalı'nda yaşanan gemi kazası sonrası kanalın süresiz olarak deniz trafiğine kapanması Avrupa'ya sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) sevkiyatını zora sokuyor.
27.03.2021Ekonomi
Saatte 400 milyon dolarlık zarar
Saatte 400 milyon dolarlık zararMısır’daki Süveyş Kanalı’nda karaya oturan 200 bin tonluk yük gemisi ‘The Ever Given’in kurtarılması için çalışmalar devam ederken geminin ikiye bölünmesi riski nedeniyle operasyonun haftalarca sürebileceği endişeleri artırdı.
27.03.2021Dünya
ABD: Süveyş Kanalı için Mısır'a yardım teklifinde bulunduk
ABD: Süveyş Kanalı için Mısır'a yardım teklifinde bulundukBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Akdeniz’i Kızıldeniz’e bağlayan Süveyş Kanalı'nda karaya oturarak deniz trafiğinin durmasına neden olan "The Ever Given" isimli yük gemisine ilişkin Mısır'a yardım teklif ettiklerini açıkladı.
26.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

süveyş kanalıbalon balığıantalyaKızıldenizMısır

Kızıldeniz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.