Kızıldeniz

Kızıldeniz

Son dakika Kızıldeniz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kızıldeniz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kızıldeniz haber sayfamızda...

Kızıldeniz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.163 kızıldeniz haberi bulunmuştur.
Orta Doğu'da beşinci cephe açıldı! İsrail'e ilk saldırı, mesafe 1600 kilometre
Orta Doğu'da beşinci cephe açıldı! İsrail'e ilk saldırı, mesafe 1600 kilometre İran ve İsrail arasındaki tansiyonda belirgin bir düşüş gözlemlenirken, vekil güçlerin dahil olduğu çatışmalar tırmanıyor.
3.05.2024 Haberler
İngiliz gemisi vuruldu
İngiliz gemisi vuruldu Aylardır Kızıldeniz'e doğru seyreden gemilere saldıran Yemenli Husiler, bölgedeki savaş gemilerine rağmen yeni füzeler ateşledi.
27.04.2024 Haberler
Gazze'deki savaşta son dakika... İran'dan İsrail'e gözdağı! Fettah ve Mehran'ı sergilediler: Daha sert karşılık veririz
Gazze'deki savaşta son dakika... İran'dan İsrail'e gözdağı! Fettah ve Mehran'ı sergilediler: Daha sert karşılık veririz Orta Doğu'yu alev topuna çeviren gerilimde, yeni işgal saldırısından önce İsrail'den Mısır'a 'son şans' uyarısı geldi. Doğu Akdeniz'e açılan İngiliz donanma gemisinin rotası ise, Gazze Şeridi. İran, İsrail’e gerçekleştirdiği saldırıda kullandığı füzeleri sergiledi.
27.04.2024 Dünya
Gemilerdeki tuvalet atığı denize mi akıyor? Böyle kurtuluyorlar, 'gri ve siyah' şartı var
Gemilerdeki tuvalet atığı denize mi akıyor? Böyle kurtuluyorlar, 'gri ve siyah' şartı var Dünyada kişi başı yapılan günlük su tüketimi onlarca hatta bazı durumlarda yüzlerce litreyi bulabiliyor. Araştırmalara göre kullanılan suyun önemli bir kısmı da tuvalet ihtiyacının sağlıklı şekilde giderilmesi için kullanılıyor. Peki karada problem teşkil etmeyen kanalizasyon atıklarının açık denizde ciddi bir probleme dönüştüğünü söylesek... İşte binlerce kişiyi taşıyan gemilerin ardındaki gerçek.
27.04.2024 Yaşam
Dışişleri Bakanı Fidan: Gazze krizi küresel fay hatlarını tetikliyor
Dışişleri Bakanı Fidan: Gazze krizi küresel fay hatlarını tetikliyor İstanbul'da Mısırlı mevkidaşı Şükri'yi ağırlayan Bakan Hakan Fidan, Gazze Şeridi'ndeki krizin yanı sıra Libya, Somali ve Sudan gibi başlıkların ele alındığını söyledi.
20.04.2024 Haberler
Dışişleri Bakanı Fidan'dan Batı'ya İsrail uyarısı: Bu daha başlangıç!
Dışişleri Bakanı Fidan'dan Batı'ya İsrail uyarısı: Bu daha başlangıç! İstanbul'da Mısırlı mevkidaşı Şükri'yi ağırlayan Bakan Hakan Fidan, Gazze Şeridi'ndeki krizin yanı sıra Libya, Somali ve Sudan gibi başlıkların ele alındığını söyledi.
20.04.2024 Dünya
Fed Bej Kitap raporu yayınlandı
Fed Bej Kitap raporu yayınlandı Yılın üçüncü ABD Merkez Bankası (Fed) Bej Kitap raporuna göre ABD'de bölgesel ekonomik faaliyetler artıyor, tüketici harcamaları yükseliyor, turizm faaliyetleri büyüyor ve konut satışları ülke genelinde iyileşiyor.
18.04.2024 Uzmanpara
İran-İsrail savaşından kim karlı çıkar?
İran-İsrail savaşından kim karlı çıkar? Karşısında Filistinliler değil de İran olduğunda, Arap ülkeleri de dahil büyük bir destek aldığını gören Netanyahu’nun İran ile gerilimi daha da artırması için iyi gerekçeleri bulunuyor.
18.04.2024 Dünya
Amatör balıkçının yüzü oltasına takılan 8 buçuk kiloluk balıkla güldü
Amatör balıkçının yüzü oltasına takılan 8 buçuk kiloluk balıkla güldü Hatay’ın Payas ilçesinde uzun yıllardır amatör olarak olta balıkçılığı yapan İshak Beyaz'ın yüzü, oltasına takılan 8 buçuk kiloluk ceylan balığıyla güldü.
9.04.2024 Yaşam
Antalya'da denizde korkutan manzara: Kıyıya yakın sularda sürüler halinde
Antalya'da denizde korkutan manzara: Kıyıya yakın sularda sürüler halinde Antalya'da kıyıya yakın sularda yoğun görülen denizanaları, denize girenlere zor anlar yaşattı. Kulaç atarken önündeki denizanasını fark edenlerden biri kısa süreli panik yaşadı. Tedirgin olanların bazıları da yüzerek denizanasının bulunduğu bölgeden uzaklaşıp, kıyıda güneşlendi.
8.04.2024 Gündem
Gazze: ABD havadan 50 bin gıda paketi gönderdi
Gazze: ABD havadan 50 bin gıda paketi gönderdi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Gazze’ye düzenlenen hava operasyonuyla 50 bin gıda paketinin bölgeye indirildiğini duyurdu.
1.04.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son durum... Hastaneden geriye kalanlar dünyayı dehşete düşürdü! Öncesi, sonrası...
Gazze'deki savaşta son durum... Hastaneden geriye kalanlar dünyayı dehşete düşürdü! Öncesi, sonrası... İsrail deniz üssü 500 kilometre mesafeden vuruldu, gece yarısı çalan sirenleri patlamalar ve gökyüzüne yükselen dumanlar izledi. Gazze Şeridi'nin en büyük hastanesi Şifa'dan geriye yalnızca enkaz kaldı.
1.04.2024 Dünya
Yunanistan'da deprem
Yunanistan'da deprem Yunanistan'ın batısını sallayan 5.7 büyüklüğündeki deprem, başkent Atina'da da hissedildi. Sarsıntının merkez üssü, Filiatra'ya 36 kilometre mesafede.
29.03.2024 Haberler
Son dakika... Yunanistan'da deprem
Son dakika... Yunanistan'da deprem Yunanistan'ın batısını sallayan 5.7 büyüklüğündeki deprem, başkent Atina'da da hissedildi. Sarsıntının merkez üssü, Filiatra'ya 36 kilometre mesafede.
29.03.2024 Dünya
Gazze'de son durum... Dünyada son dakika... Anlaştılar! Rus ve Çin gemilerine saldırı yok
Gazze'de son durum... Dünyada son dakika... Anlaştılar! Rus ve Çin gemilerine saldırı yok Orta Doğu'ya yayılan savaşta bir ilk yaşandı, yüzleri maskeli savaşçılar Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta ara sokaklara konuşlandı. ABD'nin savaşı bitirebilecek yeni teklifinde ilk kez kullanılan kelime dikkat çekici, Al Jazeera ise zamanlamayı öne çıkardı. Bloomgerg ise Husilerin Kızıldeniz'de dünyada sadece iki ülkeye saldırmayacaklarını açıkladı.
22.03.2024 Dünya
İsrail gazetesi Erdoğan fotoğrafıyla sundu! 'Koridor için mükemmel zamanlama, ABD planını bypass edecek'
İsrail gazetesi Erdoğan fotoğrafıyla sundu! 'Koridor için mükemmel zamanlama, ABD planını bypass edecek' Ankara artık çifte fırsatın farkına varıyor' diyen ekonomi gazetesi Globes, Türkiye ve güney komşusunun ABD'nin Suudi Arabistan ve İsrail üzerinden planladığı koridordaki gecikmelerden yararlandığını yazdı.
19.03.2024 Dünya
Petrol talebinde artış bekleniyor
Petrol talebinde artış bekleniyor Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), ABD'deki görünümün iyileşmesi ve artan yakıt ikmali nedeniyle bu yıl petrol talebindeki artış tahminini yükseltirken, OPEC+'dan daha düşük üretim beklentileri nedeniyle küresel arz tahminlerini düşürdü.
14.03.2024 Uzmanpara
Sahilde şaşkına çeviren görüntü: Deniz suyu çekilince kıyıya çıkıyor
Sahilde şaşkına çeviren görüntü: Deniz suyu çekilince kıyıya çıkıyor Türkiye'nin turizm merkezlerinden Mersin'de geçtiğimiz haftalarda yoğun bir şekilde kıyıya vuran denizanaları, son günlerde tekrar artmaya başladı.
13.03.2024 Haberler
Sahil'de şaşkına çeviren görüntü: Deniz suyu çekilince kıyıya çıkıyor
Sahil'de şaşkına çeviren görüntü: Deniz suyu çekilince kıyıya çıkıyor Türkiye'nin turizm merkezlerinden Mersin'de geçtiğimiz haftalarda yoğun bir şekilde kıyıya vuran denizanaları, son günlerde tekrar artmaya başladı.
13.03.2024 Gündem
Bakan Yumaklı açıkladı: Balon balığı avcılığı desteğinde yüzde 400 artış
Bakan Yumaklı açıkladı: Balon balığı avcılığı desteğinde yüzde 400 artış Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, benekli balon balığında destekleme fiyatının yüzde 100 artırılarak 12,5 TL'den 25 TL'ye, diğer balon balığı türlerinde de yüzde 400 artırılarak 2,5 TL'den 10 TL'ye çıkarıldığını belirtti. Yumaklı, "Sucul biyoçeşitliliğimizin ve su ürünleri kaynaklarımızın korunması amacıyla istilacı türlere karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecek" dedi.
12.03.2024 Ekonomi
Gazze'deki savaşta son dakika... Kassam Tugayları İsrail karargahını drone'la vurdu!
Gazze'deki savaşta son dakika... Kassam Tugayları İsrail karargahını drone'la vurdu! Hamas'tan ateşkes müzakerelerine ilişkin açıklama geldi. Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, İsrail ile devam eden ateşkes müzakerelerine ilişkin, “Düşman hala, ateşkes ve halkımıza yönelik saldırıları durdurma konusunda garanti vermeyi reddediyor" dedi. Öte yandan İsrail bombardımanı altındaki Gazze Şeridi’nde ilk teravih namazı kılındı.
10.03.2024 Dünya
Yemenli Husiler saldırılarını sürdürüyor: ABD gemilerini hedef alındı
Yemenli Husiler saldırılarını sürdürüyor: ABD gemilerini hedef alındı Yemenli Husiler, Aden Körfezi ve Kızıldeniz'deki ABD gemilerine deniz füzeleri ve 37 insansız hava aracı (İHA) ile geniş çaplı saldırılar gerçekleştirdi. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ise, 15 İHA'nın düşürüldüğünü duyurdu.
9.03.2024 Dünya
Saldırılar Kızıldeniz’de can aldı
Saldırılar Kızıldeniz’de can aldı Yemen’deki İran destekli Husiler, Kızıldeniz’de ticari gemilere yönelik saldırılarını sürdürürken, saldırılarda ilk kez can kaybı yaşandı.
8.03.2024 Dünya
Mağaradan çıkan günlük bilinenleri altüst etti! 'Piramitleri köleler değil, işçiler yaptı'
Mağaradan çıkan günlük bilinenleri altüst etti! 'Piramitleri köleler değil, işçiler yaptı' Uzaylılar, Masonlar ve unutulmuş bir teknoloji kullanan gizemli medeniyet... Mısır Piramitleri, kimler tarafından inşa edildiğine dair komplo teorileriyle çevrili bir tarihe sahipti. Ancak 4 bin 500 yıl önce bir işçinin tuttuğu günlük, piramitler hakkında tüm bilinenleri altüst etti. Peki, bu parşömenlerde neler anlatılıyordu?
7.03.2024 Yaşam
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) şubat ayına ilişkin enflasyon değerlendirmesinde, gıda ve hizmet gruplarına dikkat çekti.
5.03.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Kızıldeniz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.