Kızıldeniz

Kızıldeniz

Son dakika Kızıldeniz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kızıldeniz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kızıldeniz haber sayfamızda...

Kızıldeniz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 751 kizildeniz haberi bulunmuştur.
Dünyanın dalış cenneti Şarm el Şeyh
Dünyanın dalış cenneti Şarm el ŞeyhMısır'ın Sina yarımadasında ve Kızıldeniz kıyısında yer alan Şarm el Şeyh, bölgenin en önemli turizm rotası olma özelliği taşıyor. Pandemi öncesi dönemde her yıl yüzbinlerce turisti ağırlayan Şarm el Şeyh aynı zamanda dalış tutkunları için de büyük öneme sahip. Dünyanın en güzel mercanlarına ev sahipliği yapan Kızıldeniz'in kıyısındaki bu tarihi şehir hem profesyonel hem de amatör dalgıçların yanı sıra su altı fotoğrafçılarının da çok sevdiği bir rota. Eşsiz plajlarının yanı sıra biyoçeşitliliğiyle de dikkat çeken Şarm el Şeyh, adeta çölün içindeki bir vahadır.
6.05.2021Tatil
Türksat 5A, yörüngesine ulaşmayı başardı
Türksat 5A, yörüngesine ulaşmayı başardıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocakta fırlatılan Türksat 5A haberleşme uydusunun dün itibarıyla 31 derece doğu yörüngesine ulaştığını belirterek, "Türksat 5A'nın bir ay kadar test çalışmaları devam edecek. Uydumuz, hazirandan sonra dünyaya hizmet vermeye başlayacak." dedi.
4.05.2021Teknoloji
Kıyıya kadar gelen balon balıkları bu kez de Kemer'de görüntülendi
Kıyıya kadar gelen balon balıkları bu kez de Kemer'de görüntülendiAntalya’da kıyıya kadar gelen zehirli ve istilacı bir tür olan balon balıkları sahildeki turistler tarafından cep telefonu kameralarıyla kaydedildi. Dün de Alanya sahiline gelen balon balıkları turistler tarafından görüntülenmişti.
2.05.2021Haberler
Kıyıya kadar gelen balon balıkları bu kez de Kemer'de görüntülendi
Kıyıya kadar gelen balon balıkları bu kez de Kemer'de görüntülendiAntalya’da kıyıya kadar gelen zehirli ve istilacı bir tür olan balon balıkları sahildeki turistler tarafından cep telefonu kameralarıyla kaydedildi. Dün de Alanya sahiline gelen balon balıkları turistler tarafından görüntülenmişti.
2.05.2021Gündem
Rusya, Kızıldeniz’deki askeri üs anlaşmasının dondurulduğu iddialarını yalanladı
Rusya, Kızıldeniz’deki askeri üs anlaşmasının dondurulduğu iddialarını yalanladıRusya’nın Hartum Büyükelçiliği, Sudan’ın doğusundaki Port Sudan kentinde Rus savaş gemileri için lojistik ve teknik destek merkezi inşası anlaşmasının dondurulduğuyla ilgili haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.
29.04.2021Dünya
Zehirli balon balığı sürüsü, Antalya Lara sahillerini sardı
Zehirli balon balığı sürüsü, Antalya Lara sahillerini sardıAntalya'nın Lara bölgesinde avlanan balıkçılar, Örnekköy Plajı'na 100 metre uzaklıkta onlarca balon balığını görüntüledi.
18.04.2021Haberler
Son dakika... Antalya'da balon balığı sürüsü görüntülendi! Tedirgin eden anlar...
Son dakika... Antalya'da balon balığı sürüsü görüntülendi! Tedirgin eden anlar...Gelen son dakika haberine göre; Antalya'nın Lara bölgesinde avlanan balıkçılar, Örnekköy Plajı'na 100 metre mesafede, istilacı ve siyanürden 1200 kat daha zehirli bir tür olan onlarca balon balığı görüntüledi. Öte yandan, ilk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
18.04.2021Gündem
Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyor
Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyorAntalya kıyılarında aslan balığı tehlikesi... İlk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
15.04.2021Haberler
Son dakika... Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyor
Son dakika... Denizlerde aslan balığı tehlikesi! Yavruları da yiyorAntalya kıyılarında aslan balığı tehlikesi... İlk kez 11 yıl önce görülen ve hızla üreyip çoğalan Pasifik kökenli aslan balığıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Antalya İl Temsilcisi İsa Alemdar çarpıcı bilgiler verdi. İşte haberin ayrıntıları...
15.04.2021Gündem
Son Dakika: Zehri çok tehlikeli! 'Ayakkabı giyin' uyarısı...
Son Dakika: Zehri çok tehlikeli! 'Ayakkabı giyin' uyarısı...Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, trakonya balığının sırt dikenlerindeki zehrin çok tehlikeli olduğunu belirterek, “Trakonyalar kendisini kuma gömerek, gözleri ve sırt dikenleri dışarıda avını bekler. Denize girenler, görmeden üzerine basabiliyor. Buralarda denize girerken, mutlaka ayakkabı giyilmeli" dedi.
10.04.2021Gündem
Kızıldeniz'de İran'a ait gemide patlama!
Kızıldeniz'de İran'a ait gemide patlama!İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, İran'a ait Saviz adlı ticari gemide patlama meydana geldiğini ve gemide hasar oluştuğunu bildirdi.
7.04.2021Dünya
Karaismailoğlu'ndan 'Türksat 5A' açıklaması
Karaismailoğlu'ndan 'Türksat 5A' açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ocak ayı başında fırlatılan Türksat 5A haberleşme uydusunun yolculuğunun dörtte üçünü tamamladığını belirterek, "Uydumuz, mayıs ayının ilk haftasında 31 derece doğu yörüngesine ulaşacak." dedi.
7.04.2021Ekonomi
Karaismailoğlu Süveyş Kanalı'na alternatif rotayı açıkladı
Karaismailoğlu Süveyş Kanalı'na alternatif rotayı açıkladıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "The Ever Given” adlı geminin, Süveyş Kanalı'nda karaya oturması sonrasında ticaretin durma noktasına gelmesini değerlendirirken, "Süveyş Kanalı üzerinden gerçekleştirilen Uzakdoğu-Avrupa taşımacılığına doğu-batı ekseninde alternatif olabilecek en uygun rota, ülkemizden başlayan, Kafkaslar bölgesine, buradan da Hazar Denizi’ni aşarak Türkmenistan ve Kazakistan’ı takiben Orta Asya ve Çin'e ulaşan Hazar geçişli Orta Koridor'dur." ifadesini kullandı.
29.03.2021Ekonomi
Denizleri buluşturan yol Süveyş Kanalı
Denizleri buluşturan yol Süveyş KanalıSüveyş Kanalı, 1869 yılında Akdeniz ile Kızıldeniz arasında gemi trafiğini sağlamak amacıyla inşa edilmiş dünyanın en stratejik noktalarından biridir. Yüzlerce yıl boyunca Hindistan ve Çin gibi uzak coğrafyalara ulaşabilmek için Afrika'yı çepeçevre dolaşmak zorunda olan Avrupalılar, yolculuk süresini kısaltmak ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmek için 19. yüzyılda gelişen teknolojiyle birlikte çeşitli planlar hazırlamıştı. Aslında Antik Mısır'dan Osmanlı'ya kadar farklı dönemlerde iki denizi birleştirmek için çeşitli planlar yapılmış olsa da teknolojik ve maddi yetersizlikler buna imkân sağlayamamıştı. Yapımı on yıl süren ve 1896'da tamamlanan Süveyş Kanalı, geçtiğimiz günlerde meydana gelen gemi kazasıyla yeniden gündemde. Bir süredir taşımacılığın yapılamadığı Süveyş Kanalı'nın dünya için ne denli önemli olduğu yeniden hatırlandı. Üstelik Süveyş Kanalı'nın Sultan Abdülmecid döneminde günümüzde New York'ta bulunan Özgürlük Heykeli ile de iç içe bir hikâyesi var.
28.03.2021Tatil
Son dakika: Dünya saniye saniye takipte! Herkes bunu soruyor, kurtarabilecek mi?
Son dakika: Dünya saniye saniye takipte! Herkes bunu soruyor, kurtarabilecek mi?Son dakika gelen habere göre Akdeniz ile Kızıldeniz'i birbirine bağlayan Süveyş Kanalı'nda yaşanan gemi kazası sonrası kanalın süresiz olarak deniz trafiğine kapanması Avrupa'ya sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) sevkiyatını zora sokuyor. İşte son gelişmeler...
27.03.2021Ekonomi
Süveyş Kanalı'ndaki kapanma Avrupa'ya LNG sevkiyatını sekteye uğratıyor
Süveyş Kanalı'ndaki kapanma Avrupa'ya LNG sevkiyatını sekteye uğratıyorAkdeniz ile Kızıldeniz'i birbirine bağlayan Süveyş Kanalı'nda yaşanan gemi kazası sonrası kanalın süresiz olarak deniz trafiğine kapanması Avrupa'ya sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) sevkiyatını zora sokuyor.
27.03.2021Ekonomi
Saatte 400 milyon dolarlık zarar
Saatte 400 milyon dolarlık zararMısır’daki Süveyş Kanalı’nda karaya oturan 200 bin tonluk yük gemisi ‘The Ever Given’in kurtarılması için çalışmalar devam ederken geminin ikiye bölünmesi riski nedeniyle operasyonun haftalarca sürebileceği endişeleri artırdı.
27.03.2021Dünya
ABD: Süveyş Kanalı için Mısır'a yardım teklifinde bulunduk
ABD: Süveyş Kanalı için Mısır'a yardım teklifinde bulundukBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Akdeniz’i Kızıldeniz’e bağlayan Süveyş Kanalı'nda karaya oturarak deniz trafiğinin durmasına neden olan "The Ever Given" isimli yük gemisine ilişkin Mısır'a yardım teklif ettiklerini açıkladı.
26.03.2021Dünya
Mikat Nedir, Neresidir? Mikat Yerleri Neresidir, Sınırları Nelerdir?
Mikat Nedir, Neresidir? Mikat Yerleri Neresidir, Sınırları Nelerdir?İslam’ın beş büyük şartı olduğu yaradan tarafından bizlere bildirilmiştir. Bu şartlar namaz kılmak, oruç tutmak, zekât vermek hacca gitmek ve kelime-i şehadet getirmektir. Şüphesiz bu şartların hepsinde uyulması ve yapılması elzem olan kurallar vardır. Bu kurallardan birisi de hacca giden Müslümanların uyması gerektiği mikat terimidir. Peki, Mikat nedir, neresidir? Mikat yerleri neresidir, sınırları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
26.03.2021Dini Bilgiler
Süveyş Kaanlı'nın harita üzerindeki yeri - Süveyş Kanalı nerede, ne için kullanılıyor?
Süveyş Kaanlı'nın harita üzerindeki yeri - Süveyş Kanalı nerede, ne için kullanılıyor?Süveyş Kanalı nerede? Süveyş Kanalı'nı tıkayan 200 bin ton ağırlığındaki kargo gemisi dünya ticaretini felç etti. Sürüklenerek karaya oturan The Ever Given isimli konteyner gemisinin Süveyş Kanalı'nda sıkışması nedeniyle deniz trafiği durdu ve trafiğin geçişi olarak askıya alınmasına karar verildi. Peki, Süveyş Kanalı nerede? İşte Süveyş Kanalı'nın harita üzerindeki yeri.
26.03.2021Gündem
Süveyş Kanalı'nda sıkışan gemi dünya lojistik sektörünün gündemini değiştirdi
Süveyş Kanalı'nda sıkışan gemi dünya lojistik sektörünün gündemini değiştirdiAkdeniz’i Kızıldeniz’e bağlayan Süveyş Kanalı'nda karaya oturarak deniz trafiğinin durmasına neden olan "The Ever Given" isimli yük gemisi, yapay su geçidinin "gemilere yakıt tasarrufu sağladığı için" küresel ticarette ve petrol taşımacılığında önemini tekrar gündeme getirdi.
26.03.2021Ekonomi
Akdeniz'de aslan balığı sürüsü görüntülendi
Akdeniz'de aslan balığı sürüsü görüntülendiİlk kez 2017 yılında Kızıldeniz'i aşıp Antalya kıyılarıa gelen Pasifik kökenli aslan balıklarının popülasyonu her geçen gün artıyor. Dünyaca ünlü falezlere dalış yapan Erkun Tanyar, sürü halinde gezen, boyları 25 ila 30 santimetre arasında değişen aslan balıklarını görüntüledi.
23.03.2021Haberler
ABD ile Akdeniz’de ortak deniz eğitimi
ABD ile Akdeniz’de ortak deniz eğitimiTSK ve ABD unsurları, Doğu Akdeniz’de ortak çalışabilirliği artırmaya yönelik kapsamlı eğitimler gerçekleştirecek.Eğitime TSK’ya ait fırkateyn ve uçaklar ile ABD’nin Eisenhower Uçak Gemisi Görev Grubu katılacak
17.03.2021Dünya
Mısır ve Fransa'dan Kızıldeniz'de ortak deniz tatbikatı
Mısır ve Fransa'dan Kızıldeniz'de ortak deniz tatbikatıMısır ve Fransa, Kızıldeniz'in güneyinde ortak deniz tatbikatı gerçekleştirdi.
14.03.2021Dünya
Aslan balığı restoranların menüsünde yer aldıkça, yerel türler rahatlayacak
Aslan balığı restoranların menüsünde yer aldıkça, yerel türler rahatlayacakAkdeniz Koruma Derneği'nin (AKD) istilacı balıkları ekonomiye kazandırmak için yürüttüğü 'Lezzetli İstilacılar' projesi kapsamında aslan balığı, bazı restoranların menüsünde yer bulmaya başladı. AKD Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kızılkaya, "Bu balıklar, bugüne kadar ıskarta denilen kazara yakalanan balıklardı. Şu anda üst düzey restoranlarımıza menülerine bu balığı sokabilirsek, halkımızla tanıştırabilirsek yarın öbür gün balıkçı tezgahlarında da görebileceğimizi düşünüyoruz. Bu balıkları ne kadar çok tüketirsek, o kadar kendi türlerimiz üzerindeki baskıyı da rahatlatacağız" dedi.
13.03.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

süveyş kanalıKızıldenizantalyabalon balığıMısır

Kızıldeniz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.