Kktc Cumhurbaşkanı Tatar

Kktc Cumhurbaşkanı Tatar

Son dakika KKTC Cumhurbaşkanı Tatar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar haber sayfamızda...

Kktc Cumhurbaşkanı Tatar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 356 kktc cumhurbaşkanı tatar haberi bulunmuştur.
Dünyaya çok net Türkiye mesajı: Vazgeçmemiz mümkün değildir!
Dünyaya çok net Türkiye mesajı: Vazgeçmemiz mümkün değildir!Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkının, Türkiye'nin garantörlüğünden vazgeçmesinin mümkün olmadığını ifade etti.
21.11.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Talebimizi tüm dünya ile paylaşıyoruz
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Talebimizi tüm dünya ile paylaşıyoruzKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye'nin, Kıbrıs'ta egemen eşitliğe dayalı ve iki devletli bir çözüm arayışına tam destek verdiğini belirterek, iki devletli çözüm, münhasır ekonomik bölge, kıta sahanlığı, kara suları ve mavi vatan konularından geri adım atılmayacağını bildirdi.
7.11.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye önemli bir aktördür
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye önemli bir aktördürKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile egemen eşitliğe dayalı, yan yana yaşayan iki devletin iş birliğiyle Kıbrıs'ta bir anlaşmanın olabileceğini detaylarıyla değerlendirme fırsatı bulduklarını vurguladı.
28.09.2021Gündem
Son dakika: KKTC Cumhurbaşkanı Tatar 'resmi görüşme' için şart koştu
Son dakika: KKTC Cumhurbaşkanı Tatar 'resmi görüşme' için şart koştuGelen son dakika haberine göre; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Şu an yapmamız gereken Kıbrıs Türk halkının haklarını korumak ve ileriye dönük yolları görüşmek için her fırsatı kullanacağız." dedi. Tatar, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile üçlü görüşmesin ardından 'Egemen eşitliğimiz ve uluslararası eşit statümüz kabul görürse resmi görüşmelere başlarız.' açıklamasında bulundu.
28.09.2021Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü
BM Genel Sekreteri Guterres KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştüBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi.
25.09.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Rum kesimine Elpidoforos tepkisi
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Rum kesimine Elpidoforos tepkisiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Amerika Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Elpidoforos'un, New York'taki Türkevi açılış törenine katılmasına tepki gösteren Rum kesimine ''O fotoğraftan sonra Rum tarafında epey ortalık çalkalandı. Manşetlere kadar çıktık. Nasıl olur da Başpiskopos, tabii adam İstanbul doğumlu, onun buraya gelmesi en doğal hakkı vatandaş olarak, yapması gerekendi'' sözleriyle cevap verdi.
24.09.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Artık sempati yeterli değil hareket bekliyoruz
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Artık sempati yeterli değil hareket bekliyoruzKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Kıbrıs gerçeklerini ve gelinen aşamadaki pozisyonu anlattığınızda karşı tarafların buna sempati duyması muhakkaktır. Toplantıda (Antalya Diplomasi Forumu) yaptığım konuşmada da söylediğim gibi, artık sempati yeterli değil, hareket bekliyoruz." dedi.
20.06.2021 Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Doğu Akdeniz'de macera arayan cevabını alır
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Doğu Akdeniz'de macera arayan cevabını alırCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 38’inci kuruluş yıl dönümü kapsamında Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda düzenlenen resmi törende konuştu. Oktay, “Hiç merak etmesinler, onları yalnız bırakmaz, sondaj çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ederiz. Kimseden çekinmiyoruz. Doğu Akdeniz'de macera arayan cevabını alır” dedi.
15.11.2021Siyaset
Şentop'tan, Tatar ve Sennaroğlu'na kutlama mektubu
Şentop'tan, Tatar ve Sennaroğlu'na kutlama mektubuMeclis Başkanı Mustafa Şentop, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu'na mektup göndererek, KKTC'nin Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.
15.11.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Talebimizi tüm dünya ile paylaşıyoruz"
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Talebimizi tüm dünya ile paylaşıyoruz"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye'nin, Kıbrıs'ta egemen eşitliğe dayalı ve iki devletli bir çözüm arayışına tam destek verdiğini belirterek, iki devletli çözüm, münhasır ekonomik bölge, kıta sahanlığı, kara suları ve mavi vatan konularından geri adım atılmayacağını bildirdi.
7.11.2021Haberler
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım'ı kabul etti
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım'ı kabul ettiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ı kabul etti.
30.10.2021Gündem
Son dakika haberleri: KKTC Uluslararası Tekvando, Karate ve Budo Şampiyonası sona erdi
Son dakika haberleri: KKTC Uluslararası Tekvando, Karate ve Budo Şampiyonası sona erdiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), 32’nci WTF Uluslararası Şampiyonası, 19’uncu GTF Avrupa Şampiyonası ve 7’nci World Budo Martıalarts Şampiyonası sona erdi.
30.10.2021Diğer
AK Partili Yıldırım'dan KKTC mesajı: Birbirimizden asla ayrılamayız
AK Partili Yıldırım'dan KKTC mesajı: Birbirimizden asla ayrılamayızAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Biz, Türkiye ve KKTC olarak et ve kemik gibiyiz, birbirimizden asla ayrılamayız." dedi.
30.10.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan "daha güçlü bir Türk ulusu" açıklaması
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan "daha güçlü bir Türk ulusu" açıklaması Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Biz 'Mavi Vatan'da, Doğu Akdeniz'de ne Türkiye'nin ne Kıbrıs Türk halkının haklarını asla yedirtmeyiz, buna asla müsaade etmeyiz. Sonuna kadar bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz." dedi.
28.10.2021Haberler
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Ne Türkiye'nin ne Kıbrıs Türk halkının haklarını yedirtmeyiz
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Ne Türkiye'nin ne Kıbrıs Türk halkının haklarını yedirtmeyizKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Biz 'Mavi Vatan'da, Doğu Akdeniz'de ne Türkiye'nin ne Kıbrıs Türk halkının haklarını asla yedirtmeyiz, buna asla müsaade etmeyiz. Sonuna kadar bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz." dedi.
28.10.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan "daha güçlü bir Türk ulusu" açıklaması
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan "daha güçlü bir Türk ulusu" açıklamasıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dış güç ve Avrupalıların Kıbrıs'ta oyunlar oynandığına dikkati çekerek, "Doğu Akdeniz'de, Mavi Vatan'da bizlerin ulusal menfaatlerini, milli çıkarlarını korumak suretiyle daha güçlü bir Türk ulusu varlığı benim hep özlemim ve temennim olmuştur." dedi.
28.10.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Benim yolum Türk’ün yoludur
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Benim yolum Türk’ün yoludurKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep’te Hasan Kalyoncu Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Açılış ve Ödül Töreni'ne katıldı. Törende 'Geçmişten Günümüze Kıbrıs Türklerinin Ada’da Varoluş Mücadelesi' konulu konferans veren Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Türkiye ile ayrılmaz bir bütün olduğunu söyleyerek, "Benim yolum Türk’ün yoludur, Türkiye ile birlikte yürüme yoludur" dedi.
27.10.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Gaziantep ziyaretim, ekonomimiz için önemli
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Gaziantep ziyaretim, ekonomimiz için önemliKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep'e geldi. Valilik ile Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Tatar, "KKTC halkının refahı, mutluluğu ve ekonomisinin güçlenmesi için Gaziantep gibi bir yerdeki ziyaretim; yapacağım temaslar önemli" dedi.
27.10.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan, Gaziantep'te iş birliği çağrısı
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan, Gaziantep'te iş birliği çağrısıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, iş birliği çağrısı yaparak, "Bu iletişim çağında uçak seferlerinin, farklı iletişim kanallarıyla iş birliklerinin arttırılması, karşılıklı yatırımların oluşturulabilmesi kültürel, ekonomik ticaretin geliştirilmesi en büyük temennimizdir." dedi.
27.10.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs’ta yaşayan iki millet var, tüm dünya böyle bilmeli
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs’ta yaşayan iki millet var, tüm dünya böyle bilmeliKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere Hatay’a geldi. Hatay Valiliği'ni ziyaretinde Tatar, Türkiye ile KKTC ilişkilerinin artarak devam ettiğini belirterek, "Kıbrıs’ta yaşayan iki ayrı millet vardır, tüm dünya bunu böyle bilmelidir" dedi.
23.10.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Maraş, KKTC’nin itici gücü"
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Maraş, KKTC’nin itici gücü"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ta Maraş’ın açılmasının ekonomi ve turizm açısından KKTC’ye faydaları olacağını belirterek, "Maraş KKTC’nin bir itici gücü olarak orada duruyor.” dedi.
21.10.2021Haberler
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Maraş, KKTC’nin itici gücü
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Maraş, KKTC’nin itici gücüKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ta Maraş’ın açılmasının ekonomi ve turizm açısından KKTC’ye faydaları olacağını belirterek, "Maraş KKTC’nin bir itici gücü olarak orada duruyor.” dedi.
21.10.2021Siyaset
Son dakika... Fuat Oktay: Akdeniz’de rotasını şaşıran cevabını alır
Son dakika... Fuat Oktay: Akdeniz’de rotasını şaşıran cevabını alırCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Malta bayraklı ve İtalyan sahipli bir gemiyi kullanarak, kıta sahanlığımıza araştırma gemisi göndermeye çabalıyor. Bir kez daha altını çizerek vurguluyorum; Akdeniz'de rotasını şaşıran cevabını alır." dedi.
16.10.2021Siyaset
KKTC Başbakanı, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Tatar’a sundu
KKTC Başbakanı, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Tatar’a sunduKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sunduğunu bildirdi.
13.10.2021Siyaset
Akdeniz’de gerginlik
Akdeniz’de gerginlikNautical Geo araştırma gemisi, 3 Ekim sabah saatlerinde Türk Kıta Sahanlığı’na izinsiz girme teşebbüsünde bulundu. Bunun üzerine Türk donanmasına ait bir gemi tarafından Türk Kıta Sahanlığı’nın dışına çıkarıldı.
5.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kktc Cumhurbaşkanı Tatar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.