Kocaeli Üniversitesi

Kocaeli Üniversitesi

Son dakika Kocaeli Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kocaeli Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kocaeli Üniversitesi haber sayfamızda...

Kocaeli Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.076 kocaeli üniversitesi haberi bulunmuştur.
Necati'nin ölümüne neden olan sürücü tahliye edildi
Necati'nin ölümüne neden olan sürücü tahliye edildiÇanakkale'nin Biga ilçesinde elektrikli bisiklet sürücüsü Necati Kaan Şahin'e (20) çarpıp, ölümüne neden olduğu gerekçesiyle yargılanan Mehmet Ali Şahin (24), delillerin toplanması ve tutukluluk süresi göz önünde bulundurularak tahliye edildi.
26.11.2021Gündem
Prof. Dr. Sertçelik: 200 yıl geçmesi lazım ki o büyüklükte bir deprem daha oluşsun
Prof. Dr. Sertçelik: 200 yıl geçmesi lazım ki o büyüklükte bir deprem daha oluşsunKocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fadime Sertçelik, Düzce'de meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin yan fayları tetikleyecek bir enerjiye sahip olmadığını söyledi. Prof. Dr. Sertçelik, 12 Kasım 1999 yılında meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin bölgedeki enerjinin açığa çıkmasına neden olduğunu belirterek, "Bölgede 200 yıl kadar geçmesi lazım ki o büyüklükte bir deprem daha oluşsun. Bölge deprem üretme potansiyeline sahip olan bir bölge, ancak özellikle doğu bölgesinde beklediğimiz büyük bir deprem söz konusu değil" dedi.
19.11.2021Gündem
22 yıl sonra yine kasımda sallandı
22 yıl sonra yine kasımda sallandıDüzce’de dün 15.40’ta 5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bolu, Bursa’da da hissedildi. 12 Kasım 1999’da 7.1’lik depremle sarsılan Düzce’de son deprem paniğe neden oldu. Hastaneye başvuran 13 kişi ayakta tedavi edildi.
18.11.2021Gündem
Son dakika... Düzce'de 5.0 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde hissedildi
Son dakika... Düzce'de 5.0 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde hissedildiGelen son dakika haberine göre; Düzce'de saat 15.40'ta 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da ve çevre illerden de hissedildi. Deprem sonrası AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden peş peşe açıklamalar yapıldı. Bakan Soylu depreme ilişkin her hangi bir olumsuz durumun olmadığını söyledi. Düzce Valisi Atay, depremle ilgili kendilerine ulaşan olumsuz bir durum olmadığını, korkuyla hastaneye başvuran 12-13 kişinin ayakta tedavilerinin gerçekleştirildiğini bildirdi. Öte yandan bölgede artçı depremler olmaya devam ediyor.
17.11.2021Gündem
Düzce'de 5.0 büyüklüğündeki deprem İstanbul ve çevre illerde hissedildi
Düzce'de 5.0 büyüklüğündeki deprem İstanbul ve çevre illerde hissedildiDüzce'de saat 15.40'ta 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da ve çevre illerden de hissedildi. Deprem sonrası AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden peş peşe açıklamalar yapıldı. Bakan Soylu depreme ilişkin her hangi bir olumsuz durumun olmadığını söyledi.
17.11.2021Haberler
Film ve dizileri unutun! Gerçek Vikingler çok başka...
Film ve dizileri unutun! Gerçek Vikingler çok başka...İstanbul Avcılar'da, Küçükçekmece Gölü kıyısında başlayan antik Bathonea kazılarında Vikinglere ait önemli kalıntılar bulundu. Kocaeli Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Şengül Aydıngün, "Vikingleri savaşa giden yağmacı güçlü bir erkek toplum olarak görürüz. Bu gerçeği yansıtmıyor" diyerek, film ve dizilerdeki doğru bilinen pek çok şeyin yanlış olduğunu söyledi. İşte Küçükçekmece'ye kadar gelen 'gerçek' Vikingler...
7.11.2021Gündem
Film ve dizileri unutun! Gerçek Vikingler çok başka...
Film ve dizileri unutun! Gerçek Vikingler çok başka...İstanbul Avcılar'da, Küçükçekmece Gölü kıyısında başlayan antik Bathonea kazılarında Vikinglere ait önemli kalıntılar bulundu. Kocaeli Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Şengül Aydıngün, "Vikingleri savaşa giden yağmacı güçlü bir erkek toplum olarak görürüz. Bu gerçeği yansıtmıyor" diyerek, film ve dizilerdeki doğru bilinen pek çok şeyin yanlış olduğunu söyledi. İşte Küçükçekmece'ye kadar gelen 'gerçek' Vikingler...
6.11.2021Haberler
Tıp fakültesini kazanan Necati'nin öldüğü kazanın bilirkişi raporunda sürücü tam kusurlu
Tıp fakültesini kazanan Necati'nin öldüğü kazanın bilirkişi raporunda sürücü tam kusurluÇanakkale'nin Biga ilçesinde, elektrikli bisikletiyle seyir halindeki Necati Kaan Şahin'e çarpıp ölümüne neden olduğu suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Ali Şahin'in (24), Biga 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Davanın ikinci duruşmasında kaza yerinde yapılan keşif sonrası hazırlanan bilirkişi raporuna sanık tarafı itiraz etti. Raporda sürücü Mehmet Ali Şahin'in asli ve tam kusurlu olduğu, Necati Kaan Şahin'in ise kusurunun bulunmadığı belirtildi.
29.10.2021Gündem
Necati'nin ölümüne neden olan sürücüye kaza yerinde keşif yaptırıldı
Necati'nin ölümüne neden olan sürücüye kaza yerinde keşif yaptırıldıÇanakkale’de, elektrikli bisikletiyle giden Necati Kaan Şahin'e (20) çarpıp, ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan Mehmet Ali Şahin'e (24), kaza yerinde keşif yaptırıldı. Necati Kaan Şahin'in babası Mustafa Şahin, "İnşallah adalet yerini bulacak. Türk adaletine inanıyoruz ve güveniyoruz. Keşif sırasında sanık yine yalanlarına devam etti" dedi.
15.10.2021Gündem
Su seviyesi düştükçe planktonlar artıyor
Su seviyesi düştükçe planktonlar artıyorİstanbul’un önemli su kaynaklarından biri kabul edilen Ömerli Barajı’ndaki Kocaeli Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Halim Aytekin Ergül öncülüğünde gerçekleştirilen araştırmada kuraklık dönemi ile yağışlar sonrası su seviyesinin yükseldiği dönem karşılaştırıldı. Her iki dönemde sudaki fitoplankton komünite yapısı ve biyohacmindeki değişiklikler ile her iki dönem için su kütlesinin kalite durumu belirlenmeye çalışıldı.
13.10.2021Gündem
Felaket kapıda! Sele karşı erken uyarı sistemi şart ama...
Felaket kapıda! Sele karşı erken uyarı sistemi şart ama...Bu yıl Türkiye'de yaşanan sel felaketleri yürekleri yakan can kayıplarına sebep oldu. Faciaların önüne geçmek için erken uyarı sistemlerinin gerekli ancak yeterli olmadığını belirten uzmanlar, sel baskınlarının felakete dönüşmesini engellemek için bir dizi uyarıda bulunuyor.
12.10.2021Gündem
Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'nde aşı olanların yoğun bakımda yatma oranı yüzde 1,8
Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'nde aşı olanların yoğun bakımda yatma oranı yüzde 1,8Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Emel Azak Karali, koronavirüs nedeniyle yatan hastaların yüzde 16'sının aşılı olduğunu belirterek, "Yatan hastaların yüzde 84'lük bir bölümünün aşısızların oluşturduğunu görüyoruz. Yoğun bakımda yatan aşılıların oranı yüzde 1,8" dedi. Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk ise artık maskelerin takılmadığına dikkat çekerek; "İnsanlar bu durumu kanıksadı, sosyolojik olarak bakıldığı zaman belki normal bir şey gibi gelebilir ama bu kanıksama birtakım acıları da bize yaşatıyor" dedi.
8.10.2021Gündem
Doktorluk hayali kuran gencin ölümüne neden oldu! 'Pes' dedirten savunma
Doktorluk hayali kuran gencin ölümüne neden oldu! 'Pes' dedirten savunmaÇanakkale'nin Biga ilçesinde otomobiliyle elektrikli bisiklet sürücüsü Necati Kaan Şahin'e çarparak ölümüne sebebiyet veren sanığın yargılanmasına başlandı. Sanığın, bir hayvana çarptığını düşündüğünü, bu nedenle durmayarak yola devam ettiğini savunduğu belirtildi.
1.10.2021Gündem
Son dakika haberi: Şimdi 'Süper' oldu! Kadın futbolunda derbi zamanı
Son dakika haberi: Şimdi 'Süper' oldu! Kadın futbolunda derbi zamanıKadın futbolunda tarihi bir sayfa açılıyor. Beşiktaş’ın son yıllardaki çıkışının ardından Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor da en üst lige ‘merhaba’ diyor, ezeli rekabet yeni bir alana taşınıyor.
26.09.2021Futbol
Korktuğu için aşı olmayan Zeynep: Her gün ölümü düşünerek uyuyamadım
Korktuğu için aşı olmayan Zeynep: Her gün ölümü düşünerek uyuyamadımİzmit'te, korktuğu için aşı olmayan Zeynep Topal (40), 25 gündür Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin yoğun bakım servisinde tedavi görüyor. Hastalığın kendisini çok yıprattığını söyleyen Topal, "Her gün ölümü düşünerek uyuyamadım. Ölümü düşünmektense keşke baştan aşı yaptırsaydım. Herkese bu hastalığa yakalanmaktansa aşı olmalarını tavsiye ediyorum" dedi.
25.09.2021Gündem
Prof. Dr. Oruç: Marmara Denizi'nde tsunami, insanları denize sürükleyebilir
Prof. Dr. Oruç: Marmara Denizi'nde tsunami, insanları denize sürükleyebilir Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bülent Oruç, Marmara Denizi'nde yıkıcı depremde oluşabilecek tsunaminin kıyıya yakın kişileri, araçları ve canlıları denize sürükleyebileceğini belirtti. Oruç, "Marmara Denizi'nde 1200 metrelik çukurluklar var. Yıkıcı depremde Marmara denizinde ortalama 1 metrelik dalga yüksekliği 50 ile 100 metre arasında kıyıya su kütlesinin gelmesine neden olabilir" dedi.
24.09.2021Gündem
Koronavirüsü geçirenlerin yüzde 75’inde etkileri sürüyor
Koronavirüsü geçirenlerin yüzde 75’inde etkileri sürüyorKocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde açılan Post Covid Polikliniği'nde, hastalığı geçiren kişilerin iyileştikten sonra devam eden semptomları ve yaşadıkları psikolojik sorunlar takip ediliyor. Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Emel Azak Karali "İnceleme yaptığımız hastaların yüzde 75'inin semptomlarının hala devam ettiğini gördük" dedi.
17.09.2021Gündem
İstanbul’un en eski aziz mezarı anıtı
İstanbul’un en eski aziz mezarı anıtıKüçükçekmece Gölü’nün kıyısındaki Bathonea kazılarında, aziz mertebesine erişmiş kişilerin hatırasına yapılmış mezar anıtı kabul edilen bir yapı bulundu. “Martiryon” denilen yapının Theodoros Theron adlı azizin anısına yapıldığı sanılıyor
8.09.2021Gündem
Taziyeye giderken kaza yaptılar! Ölü ve yaralılar var
Taziyeye giderken kaza yaptılar! Ölü ve yaralılar varKocaeli’nin Kandıra ilçesinde hafriyat kamyonunun otomobile çarpması sonucu 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Otomobilde bulunanların vefat eden komşularının evine taziyeye gittikleri öğrenildi.
6.09.2021Gündem
Ürküten rapor ortaya çıktı! '117 korona hastasından sadece 6 kişi'
Ürküten rapor ortaya çıktı! '117 korona hastasından sadece 6 kişi'Kocaeli Üniversitesi'nden Prof. Dr. Zafer Cantürk, "Günlük vaka sayısı 17 bin ile 23 bin arasında değişiyor. Vaka sayıları stabil giderken ölüm oranları artıyor. Bu da bu süreçte değişen varyantların daha saldırgan olduğunu gösteriyor" dedi. Öte yandan Cantürk yoğun bakımla ilgili bir araştırmaya dikkat çekerek; 'Hastaneye yatırılan 117 koronavirüs hastasının yalnızca 6'si aşılı. Entübe olan 14 hastanın da tamamının aşısız olduğunu" dile getirdi.
3.09.2021Gündem
Prof. Dr. Cantürk tehlikeye dikkat çekti! '117 hastanın 111'i aşısız'
Prof. Dr. Cantürk tehlikeye dikkat çekti! '117 hastanın 111'i aşısız'Kocaeli Üniversitesi'nden Prof. Dr. Zafer Cantürk, salgındaki ölü sayısına dikkati çekerek "Günlük vaka sayısı 17 bin ile 23 bin arasında değişiyor. Fakat ölüm sayıları 300'e yaklaştı. Bu sayı, bizim daha önce 30-40 bin vaka sayılarını gördüğümüz süreçte karşılaştığımız ölüm sayısıydı. Vaka sayıları stabil giderken ölüm oranları artıyor. Bu da bu süreçte değişen varyantların daha saldırgan olduğunu gösteriyor" dedi.
3.09.2021Gündem
Rektörden ev sahiplerine: Beklenti ve talebimiz, kiraları makul bir düzeyde tutmalarıdır
Rektörden ev sahiplerine: Beklenti ve talebimiz, kiraları makul bir düzeyde tutmalarıdırKocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, yüz yüze eğitim kararıyla birlikte yükselen ev kiraları nedeniyle ev sahiplerine çağrıda bulunarak, “Beklenti ve talebimiz, kiraları makul bir düzeyde tutmalarıdır” dedi.
1.09.2021Gündem
Tıp ve hukuk puanlarında sert düşüş
Tıp ve hukuk puanlarında sert düşüşÖSYM, üniversite tercih sonuçlarını dün açıkladı. Adayların yüzde 85’i bir yükseköğretim programını kazanırken ilk üç tercihinden birine yerleşenlerin oranı yüzde 52 oldu. Yaklaşık 1 milyon kontenjandan 195 bini boş kalırken, gözde programlardan tıp ve hukukta taban puanlar düştü. Hiçbir yeri kazanamayanlar için ek yerleştirmelerde şans devam ediyor.
1.09.2021Eğitim
Alkollü arkadaşların kavgası kanlı sona erdi
Alkollü arkadaşların kavgası kanlı sona erdiKocaeli'de açık bir otoparkta alkol alan arkadaşlar arasında kavga çıktı. Kavganın büyümesi üzerine aracındaki pompalı tüfeği alan ismi öğrenilemeyen kişi, arkadaşı Furkan O.yu bacağından yaraladı. Yaralı hastaneye kaldırılırken, silahlı zanlı olay yerinden kaçtı.
24.08.2021Gündem
Ankara ve Kocaeli'de 59 kişi düğün yemeğinden zehirlendi
Ankara ve Kocaeli'de 59 kişi düğün yemeğinden zehirlendiAnkara'nın Polatlı ilçesinde düğünde yedikleri yemekten zehirlenen 31 kişi hastaneye kaldırıldı. Kocaeli'de ise düğün sonrası ikram edilen tavuklu pilavdan zehirlendikleri şüphelenilen 28 kişi tedavi altına alındı.
22.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kocaeli Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.