Kodlama

Kodlama

Son dakika kodlama haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kodlama gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kodlama haber sayfamızda...

Kodlama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 909 kodlama haberi bulunmuştur.
İkinci üniversite kayıt başvuruları başladı mı? Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite bölümleri...
İkinci üniversite kayıt başvuruları başladı mı? Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite bölümleri...Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde ikinci üniversite okuma şansı elde etmek isteyen adaylar, kayıt başvuru tarihlerini araştırıyor. Sınavsız ikinci üniversite için kayıt işlemi nasıl ve nereden yapılır? İşte, ikinci üniversite kayıt tarihleri...
3.08.2021Gündem
Hem eğlendiler hem kodlama öğrendiler
Hem eğlendiler hem kodlama öğrendilerKarşıyaka Belediyesi tarafından üretilen MiniπC adı verilen ‘yeni nesil mini bilgisayar’ projesinin eğitim ayağının ilk öğrencileri sertifikalarını aldı.
2.08.2021Ege
Sanat köyünde yeni buluşma
Sanat köyünde yeni buluşmaSanat ve yaratıcı endüstrilerin bir araya geldiği Kıraarthane Gallery, Türkiye’nin sanat köyü Ayvalık Küçükköy’de kapılarını açtı.
Abbott’un Türkiye’de ürettiği bilimsel beslenme ürünleri yerini aldı
Abbott’un Türkiye’de ürettiği bilimsel beslenme ürünleri yerini aldıAbbott, 2021 Nisan ayında başlattığı üretimde yerelleşme projesi kapsamında Türkiye’de üretilen ilk ürünlerin eczanelerde yerini aldığını duyurdu. Abbott, 34 yıldır Türkiye'de 750'den fazla çalışanı ile insanların hayatlarının her aşamasında dolu ve sağlıklı yaşamalarına yardımcı olmak için hizmet veriyor.
29.07.2021Advertorial
Geleceğin mucitlerini bilim ve teknolojiyle buluşturuyor
Geleceğin mucitlerini bilim ve teknolojiyle buluşturuyorKütüphanedeki "Keşif", "Tasarım ve Üretim" ile "Teknoloji" atölyelerinde, 5-17 yaş arasındaki çocukların bilimsel düşünme, tasarım, modelleme, üretim ve elektronik programlama becerilerinin artırılması için etkinlikler düzenleniyor.
22.07.2021Teknoloji
Pamukkale’ye ışıl ışıl bir tesis
Pamukkale’ye ışıl ışıl bir tesisPamukkale Belediyesi’nin bölgeye değer katacak projesi Aktepe Sosyal Tesisleri’nde sona yaklaşıldı.
5.07.2021Ege
Telafi eğitimleri başladı
Telafi eğitimleri başladıMilli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan “Telafide Ben de Varım” programı Türkiye genelinde bugün uygulanmaya başlandı.
5.07.2021Eğitim
İş gücü için Dünya Ekonomik Forumundan iş birliği
İş gücü için Dünya Ekonomik Forumundan iş birliğiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Dünya Ekonomik Forumunun (WEF) başlattığı ve kamu-özel sektör iş birliğiyle gerçekleştirilecek "Beceri Açığının Azaltılması Hızlandırma Programı'na ilişkin, "Program kapsamında çalışanlarımızın mevcut becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra, yeni beceriler kazanmalarına, iş alanı olmayan bireylere yeni iş alanlarında kabiliyetler kazandırıp istihdam edilmelerine yönelik çözümler geliştireceğiz." dedi.
30.06.2021Teknoloji
Dene Yap Teknoloji Atölyelerinin sayısı artıyor
Dene Yap Teknoloji Atölyelerinin sayısı artıyorTÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, şu an Türkiye genelinde 30 olan Dene Yap Teknoloji Atölyelerine bu yıl 36 adet daha ekleneceğini, 2022'de ise atölyelerin sayısının 100'e tamamlanmasının planlandığını bildirdi.
28.06.2021Teknoloji
Şanlıurfa'da 5 projenin toplu açılışı ve temel atma töreni yapıldı
Şanlıurfa'da 5 projenin toplu açılışı ve temel atma töreni yapıldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Şanlıurfa'da Bakanlıkça desteklenen 67 milyon liralık 5 projenin toplu açılışını ve temel atma törenini gerçekleştirdi.
27.06.2021Ekonomi
Dikkatli olan başarıya ulaşır
Dikkatli olan başarıya ulaşırÜniversite adaylarının yarışacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yarın başlıyor. Sınava iyi hazırlanmak tabii ki ön koşul ancak başarıya ulaşmak için sınavın her adımında dikkatli olmak da çok önemli. Soru kökünü iyi okuyun, zor sorularla inatlaşmayın, sınav anında etrafınızla ilgilenmeyin, sınav taktiğinizi değiştirmeyin, sayısal soruları aklınızdan çözmeye çalışmayın ve hiçbir soruya ön yargılı yaklaşmayın
25.06.2021Eğitim
Turkcell 50 milyar TL yatırım yaptı
Turkcell 50 milyar TL yatırım yaptıTurkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, Turkcell'in, bugüne kadar bu ülkede kazandıklarını yine bu ülkeye harcadığını belirterek, "2020 sonu itibarıyla Türkiye'ye toplamda 50 milyar TL'lik yatırım yaptık. Aynı hızla yeni yatırımlarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.
22.06.2021Uzmanpara
Robotik kodlama setleriyle 60'tan fazla ülkeye ihracat
Robotik kodlama setleriyle 60'tan fazla ülkeye ihracatElektrik Elektronik Mühendisi Alper Gencan, geliştirdiği robotik kodlama setleriyle önce yatırım alıp ürünlerini çoğalttı, sonrasında ürünlerini 60'tan fazla ülkeye ihraç etti.
22.06.2021Teknoloji
Bakan Selçuk: Bunu başarmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz
Bakan Selçuk: Bunu başarmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruzMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin en doğal hakkı olan eğitim hizmetini, son teknoloji olanaklarıyla almasını sağladıkları için büyük mutluluk duyduklarını bildirdi.
18.06.2021Gündem
Çevreci öğretmen, dünya finalinde
Çevreci öğretmen, dünya finalindeAnkara Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bilişim teknolojileri öğretmeni Selçuk Yusuf Arslan, Avrupa Birliği’ne bağlı Avrupa Eğitim Vakfı’nın (ETF) düzenlediği Yeşil Beceri Ödülü’nün finalisti oldu. 39 ülkeden 134 başvurunun değerlendirildiği ödüle, Arslan, kodlama eğitimi verirken çevre temalı etkinlikler de yaptığı için aday gösterildi. 10 farklı ülkeden finalistin yarıştığı ödül için 24 Haziran’a kadar ec.europa.eu/eusurvey/runner/GreenSkillsAward adresinden halk oylaması yapılıyor, sonuçlar 25 Haziran’da açıklanacak.
18.06.2021Eğitim
Deneyap Teknoloji Atölyeleri için başvurular başladı
Deneyap Teknoloji Atölyeleri için başvurular başladıÇocukları geleceğe hazırlayan Deneyap Teknoloji Atölyeleri için başvurular başladı.
16.06.2021Teknoloji
Jpg Nedir? Jpg Dosya Uzantısı Ne İşe Yarar, Nasıl Açılır?
Jpg Nedir? Jpg Dosya Uzantısı Ne İşe Yarar, Nasıl Açılır?Resimlerle ilgili çalışmalar yapılırken genelde JPEG ile karşılaşılır. Bunun ne olduğu ve nasıl açılacağı ise merak edilen konular arasında geliyor. Peki jpg nedir? JPG dosya uzantısı ne işe yarar, nasıl açılır? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
16.06.2021Teknoloji
Şimdi öğrencilere kodlama öğretecekler
Şimdi öğrencilere kodlama öğreteceklerKARŞIYAKA Belediyesi’nin iştiraki Kent A.Ş. tarafından Evrensel Çocuk Merkezi’nde verilen ‘Temel Elektronik ve Kodlama Eğitimi’ tamamlandı.
15.06.2021Ege
Altı ilde telafi programı belli oldu
Altı ilde telafi programı belli olduOkullarda 5 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında uygulanacak telafi eğitimleriyle ilgili ayrıntıların yer aldığı “Telafide Ben de Varım” programının internet sitesi faaliyete geçti. Program kapsamında 21 Haziran-2 Temmuz 2021 tarihleri arasında il bazlı başvuru ve planlama işlemleri yapılacak.
14.06.2021Eğitim
Türkiye’ye daha çok ‘Dilek’ lazım
Türkiye’ye daha çok ‘Dilek’ lazımDilek Livaneli öğretmenliğe köy okulunda başlayıp yarattığı farkla mesleğini küresel boyuta taşıyan bir eğitim kahramanı. Hikâyesini ‘Bir Dilek Yetmez’ adlı kitabında anlattı. İlham verici bu kitap umutlarımızı tazelerken başucumuzda durmalı...
13.06.2021Kültür Sanat
İstiklal İlkokulu çocukla dolacak
İstiklal İlkokulu çocukla dolacakKonak Belediyesi, Yenilikçi Öğrenme Merkezi’ne dönüştürdüğü tarihi İstiklal İlkokulu’nun açılışı için gün sayıyor.
11.06.2021Ege
Apple'ın yarışmasının kazananlarından biri de 16 yaşında Türk öğrenci
Apple'ın yarışmasının kazananlarından biri de 16 yaşında Türk öğrenciApple zaman zaman farklı yarışmalar düzenleyerek geliştiricileri ödüllendiriyor. Bu kapsamda düzenlenen Swift Student Challenge yarışmasının da kazananları belli oldu.
9.06.2021Teknoloji
Oyun Nasıl Yapılır? Sıfırdan Oyun Kodlama Konusunda Bilinmesi Gerekenler...
Oyun Nasıl Yapılır? Sıfırdan Oyun Kodlama Konusunda Bilinmesi Gerekenler...Teknolojinin gelişmesiyle beraber, pek çok kişi oyun yaparak piyasaya yeni oyunlar sunabiliyor. Oyun yapmayı öğrenmek isteyen insanlar da, oyunu nasıl yapacağını araştırabiliyor. Sıfırdan yeni bir oyun kodlama konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, bazı araştırmalar yapabiliyor. Oyun nasıl yapılır? Sıfırdan oyun kodlama konusunda bilinmesi gerekenleri derledik.
5.06.2021Oyun
FETÖ'ye yönelik 'ankesör' soruşturmasında 16 şüpheli gözaltına alındı
FETÖ'ye yönelik 'ankesör' soruşturmasında 16 şüpheli gözaltına alındıFetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yürütülen, örgütsel iletişim yöntemi "ankesör" soruşturması kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 22 şüpheliden 16'sı yakalandı.
5.06.2021Gündem
Web 2.0 Nedir? Kısaca Web 2.0 Araçları Nelerdir?
Web 2.0 Nedir? Kısaca Web 2.0 Araçları Nelerdir?Teknolojinin her geçen zaman gelişmesi ile beraber buna paralel olarak internet dünyası da güçlenmeye sürdürüyor. Bu doğrultuda web 2.0 son dönemlerde merak edilen konular arasında gelmektedir. Peki iyi Web 2.0 nedir? Kısaca Web 2.0 araçları nelerdir? İşte bu konu üzerine merak edilenler.
3.06.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirtürkiyeteknolojikodlama

Kodlama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.