Kök Hücre

Kök Hücre

Son dakika kök hücre haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kök hücre gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kök hücre haber sayfamızda...

Kök Hücre

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.656 kök hücre haberi bulunmuştur.
Her kirli nefeste kanser tehlikesi
Her kirli nefeste kanser tehlikesi Hava kirliliğinin, meme kanserine yakalanma riskini yüzde 45, prostat kanseri olma riskini ise yüzde 28 artırdığı ortaya çıktı.
28.02.2024 Dünya
Hiç tanımadan birbirlerinin hayatlarını kurtaran iki insan: 'Şimdi bir şeyleri doğru yaptım diyebiliyorum'
Hiç tanımadan birbirlerinin hayatlarını kurtaran iki insan: 'Şimdi bir şeyleri doğru yaptım diyebiliyorum' Almanya’da yaşayan Marius Werner, isimsiz bir kök hücre bağışıyla bir İngiliz doktorun, Nick Embleton'ın hayatını kurtardı. Genç Alman, bu durumun intihara meyilli hissetiği bir zaman diliminde kendisini de hayatta tuttuğunu söylüyor.
21.02.2024 Dünya
Tip 1 diyabette kök hücre umudu
Tip 1 diyabette kök hücre umudu  Aileden kalıtsal olarak aktarılabilen ve insülin enjeksiyonuna ihtiyaç duyan tip 1 diyabet hastalığının kök hücre enjeksiyonuyla tedavi edilebileceği umudu doğdu.
18.02.2024 Gündem
Kök hücre kiti vurgunu! 2'si öğretim görevlisi, 5 kişi gözaltına alındı
Kök hücre kiti vurgunu! 2'si öğretim görevlisi, 5 kişi gözaltına alındı Çanakkale’de kök hücre uygulamasında kullanılan kitleri hastalara 20 bin ile 100 bin TL arasında sattığı belirlenen, 2’si öğretim görevlisi 5 şüpheli, gözaltına alındı.
5.02.2024 Gündem
Işın Karaca'dan Aleyna Tilki'ye: Giyin!
Işın Karaca'dan Aleyna Tilki'ye: Giyin! Aleyna Tilki’nin "Sahnelere çıkmam engelleniyor. Prodüktörümü kasap bıçağıyla ortadan ikiye böldüler. Gözümün önünde adamın bacağı koptu. Beni çöp gibi sahneye çıkarttılar" sözlerine "23 yıldır albümlü, 32 yıldır sahnedeyim. Böyle aksiyon görmedim" şeklinde karşılık veren Işın Karaca, bu konu hakkında yöneltilen soruya yanıt verdi.
3.02.2024 Cadde
22 yıl önce bitkisel hayata girdi! ‘Her 30 Aralık’ta ölüp, 31 Aralık’ta doğuyoruz’
22 yıl önce bitkisel hayata girdi! ‘Her 30 Aralık’ta ölüp, 31 Aralık’ta doğuyoruz’ Bursa’da 22 yıl önce bitkisel hayata giren Neslihan Köse (42), annesi Hale Kabacaoğlu’nun (69) çabalarıyla gördüğü tedaviler sonrası hayata yeniden başladı. Neslihan’ın en büyük hayali ise en sevdiği sanatçı olan Tarkan ile aynı sahneyi paylaşıp, onunla şarkı söylemek.
29.01.2024 Gündem
SMA'lı Havvanur'un 1 kilo daha almaması gerekiyor
SMA'lı Havvanur'un 1 kilo daha almaması gerekiyor Bursa'da SMA Tip-1 hastası Havvanur Koca (3) için 2,5 yıl önce başlatılan valilik onaylı kampanyada gerekli paranın yüzde 63'lük bölümü toplandı.
26.01.2024 Gündem
Prof. Dr. Yavuz'dan 'maske' uyarısı! Bu piki kimse tahmin etmiyordu
Prof. Dr. Yavuz'dan 'maske' uyarısı! Bu piki kimse tahmin etmiyordu Son zamanlarda üst solunum yolları şikayetleriyle ilgili başvuruların artması ve Covid-19'a yönelik konuşan Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, “Kalabalık ortamlarda maske toplum sağlığı açısından önemli. Ciddi bir artış var, hem Covid-19 hem grip virüsünün çok arttığını görüyoruz. Bu piki, bu kadarını kimse tahmin etmiyordu ama gördük” dedi.
24.01.2024 Gündem
SMA tedavisinde Türkiye'de bir ilk: Kök hücre temelli test
SMA tedavisinde Türkiye'de bir ilk: Kök hücre temelli test Ankara Üniversitesi Kök Hücre Enstitüsü'nde, TÜBİTAK desteğiyle SMA hastalığında ilaç tedavisinin kişiye özel etkisini test edecek kit geliştirilmesi için çalışma başlatıldı. Proje ile ilaçların hastaya özgün faydasının kök hücre temelli metotlarla önceden ön görülebilmesi, bu sayede hem tedavinin erken sürede başlatılması, hem de bu konuda gereksiz harcamaların önüne geçilmesi hedefleniyor.
24.01.2024 Gündem
1 kilosu 120 dolar
1 kilosu 120 dolar Dünya genelinde yapay et tartışması son günlerde arttı.
15.01.2024 Gündem
9 yıldır su içemiyordu, bir telefonla yeniden doğdu!
9 yıldır su içemiyordu, bir telefonla yeniden doğdu! Hasan Alpar, “9 yıldır suya hasret kaldım. Organ nakli sayesinde çok güzel su içebiliyorum" dedi.
13.01.2024 Gündem
Erden Timur: Tüm zorlukları kenetlenerek aştık!
Erden Timur: Tüm zorlukları kenetlenerek aştık! Her türlü mecrada mücadelelerini verdiklerini belirten Erden Timur, “Konuşsan suç, konuşmasan suç. ‘Nerede, m?’ diye algı yaratılıyor. Bizim tek amacımız kenetlenmek. Galatasaray zorlukları böyle aştı” dedi.
13.01.2024 Galatasaray
Kanser tedavisinde tehlikeli tercihler: Kaplumbağa kanı içen hasta var
Kanser tedavisinde tehlikeli tercihler: Kaplumbağa kanı içen hasta var Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde kanser tanısı konulan hasta ve yakınları için kurulan ve her hafta düzenli olarak eğitimlerin verildiği Hematoloji / Onkoloji Hasta Okulu’na gelenlerin en sık sorduğu soruların başında alternatif tedaviler yer alıyor.
13.01.2024 Gündem
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2024: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2024: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar? Sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin tedavi ücret ödemesi gerekir. Özel hastane muayene ücretleri hizmet veren kuruma göre değişiklik göstermektedir. Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin ödeyeceği ücret ayrıca doktorun unvanı, bölümü, kişinin sigortalı veya sigortasız olmasına göre farklı olabilir. Özel hastanelerde muayene ve tahlil ücreti ne kadar? “Özel Hastane Muayene Ücretleri 2024” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2024 Ekonomi
Milyon nüfusta 2 ya da 4 kişide görülüyor! Hastalığın tek tedavisi var
Milyon nüfusta 2 ya da 4 kişide görülüyor! Hastalığın tek tedavisi var Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Orhan Kemal Yücel, sonradan kazanılan Apilastik anemi hastalığının milyonda 2 veya 4 kişide görülen nadir bir hastalık olduğunu belirterek, "Hastalığın tek tedavisi kemik ili transplantasyonudur" dedi.
25.12.2023 Gündem
Türk kızı Yeşim de korkunç cerrahın kurbanı! Nefes boruları pipetten farksızmış
Türk kızı Yeşim de korkunç cerrahın kurbanı! Nefes boruları pipetten farksızmış Amacı, kendi geliştirdiği yapay soluk borularıyla birçok insana umut olmaktı. Üstelik Obama'dan Clinton'a kadar sayısız ünlünün ameliyatını yaptığını da iddia ediyordu. Ancak uyguladığı yöntem yüzünden aralarında Türk kızı Yeşim Çetir'in de olduğu 8 kişi korkunç acılar çekerek hayatlarını kaybetti.
9.12.2023 Yaşam
'Aç kalan köpekler hemcinselerini yedi' iddiası! İnceleme başlatıldı
'Aç kalan köpekler hemcinselerini yedi' iddiası! İnceleme başlatıldı Afyonkarahisar'da belediyeye ait barınakta bazı köpeklerin öldüğü, bazılarının açlıktan bitkin düştüğü, aç kalanların da ölen hemcinslerini yediği iddia edildi. İddia üzerine konuyla ilgili inceleme başlatıldı.
3.12.2023 Gündem
Özel kreşte 4 yaşındaki kızın burnu kırıldı! Ailelerden şoke eden iddia
Özel kreşte 4 yaşındaki kızın burnu kırıldı! Ailelerden şoke eden iddia Küçükçekmece’de özel kreşte eğitim alan bir kız çocuğunun burnu, sandalyeye çarpması sonucu kırıldı. Aile kreş yetkililerinden şikayetçi olurken, durumdan haberdar olan diğer aileler de çocuklara psikolojik şiddet uygulandığı iddiasıyla karakola gitti.
3.12.2023 Gündem
Kayseri'de çelik kapı üretimi yapan iş yerinde yangın
Kayseri'de çelik kapı üretimi yapan iş yerinde yangın Kayseri'de çelik kapı üretimi yapan bir iş yerinde yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucunda yangın kısa sürede söndürüldü.
3.12.2023 Gündem
Ares kök hücre nakli bekliyor! 5 milyon kişi tarandı, uygun donör bulunamadı
Ares kök hücre nakli bekliyor! 5 milyon kişi tarandı, uygun donör bulunamadı 10 yaşındaki Ares yılda milyonda 2-4 kişiye tanısı konulan ciddi kan hastalığı aplastik anemi hastalığına yakalandı. Şu ana kadar 5 milyonu aşkın donör tarandı fakat uygun doku örneğine rastlanıldı. Oğlunun hastalığının üzücü de olsa farkında olduğunu ifade eden anne Selen Çobanoğlu, 'Çok üzücü de olsa artık durumunun, yani acil bir kan ve donör bulmamız gerektiğinin farkında.' dedi.
3.12.2023 Gündem
'Kanseri yenmemde motivasyon sağladı!'
'Kanseri yenmemde motivasyon sağladı!' Boğaç Aksoy, 2021'de lenfomaya yakalanmıştı. Kemoterapi sonrası kök hücre tedavisi de gören oyuncu, Eylül 2022'de kanseri yendiğini açıklamıştı. Tedavi gördüğü dönemde usta sanatçı Halil Ergün ile bir filmde rol alan Boğaç Aksoy, gösterim sonrası duygularını dile getirdi.
21.11.2023 Cadde
Soyadaki pestisit lösemiyi tetikledi
Soyadaki pestisit lösemiyi tetikledi Yeni yayınlanan bilimsel bir çalışmaya göre, dünya genelinde en yaygın kullanılan temel besin maddelerinden soya üretimindeki artış, çocukluk çağı kanseri lösemide de artışa neden oldu.
9.11.2023 Gündem
Herkese uygulanabiliyor! Kök hücre nakli tedavisi olmayan hastalıklara umut oluyor
Herkese uygulanabiliyor! Kök hücre nakli tedavisi olmayan hastalıklara umut oluyor Kök hücre naklinin sağlıklı bir kişiden veya hastanın kendisinden toplanan kök hücrelerin tekrar hastaya verilmesiyle yapılan bir tedavi biçimi olduğunu söyleyen Pediatrik Hematoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Meriç Kaymak Cihan, kök hücre naklinin tedavisi olmayan hastalıklarda kişiye umut olarak ikinci bir yaşam şansı verdiğini dile getirdi.
8.11.2023 Genel Sağlık
Hayatı zehir eden kireçlenme kök hücre ile tarih oluyor
Hayatı zehir eden kireçlenme kök hücre ile tarih oluyor Dünyada en sık görülen eklem ağrısı sebeplerinden biri kıkırdak aşınması halk arasındaki tabiri ile kireçlenmedir. Hastalığın ilerleyen aşamalarında yarattığı hareket kısıtlılığı nedeniyle kişilerin yaşam kalitesinin ciddi şekilde etkilendiğini söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Meriç, kıkırdak aşınmasının erken aşamalardaki hastalarda kök hücre uygulaması ile etkili sonuçlar alınabildiğini söyledi.
6.11.2023 Genel Sağlık
Öykü için donör oldu! Başka bir çocuğa umut verdi
Öykü için donör oldu! Başka bir çocuğa umut verdi İzmir'de lösemiyle mücadele eden Öykü Arin Yazıcı (8) adına düzenlenen 'Öykü Arin'e Umut Ol' kampanyasına destek veren donörler, başka canlara umut olmaya devam ediyor.
21.10.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kök Hücre ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.