Lösemi

Lösemi

Son dakika lösemi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lösemi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lösemi haber sayfamızda...

Lösemi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.858 lösemi haberi bulunmuştur.
Boynun Sağ İle Sol Tarafında Ağrı Ve Şişlik Neden Olur, Nasıl Geçer?
Boynun Sağ İle Sol Tarafında Ağrı Ve Şişlik Neden Olur, Nasıl Geçer?Boynun hem sağ tarafında hem de sol tarafında ortaya çıkan şişlikler ve ağrılar çoğu kişide görülebilmektedir. Bu şişlikler için kulak burun boğaz bölüne gidilmesi gerekmektedir. Boynun her iki tarafında da şişlik ve ağrı oluşmasının nedenlerini ve nasıl geçebileceğini sizler için derledik.
6.07.2022Sağlık
Kronik Miyeloid Lösemi (Kml) Nedir? Kml Hastalığının Tedavisi Nasıl Yapılır?
Kronik Miyeloid Lösemi (Kml) Nedir? Kml Hastalığının Tedavisi Nasıl Yapılır?En ciddi ve tehlikeli hastalıklar içerisinde kronik miyeloid lösemi gelmektedir. Aynı zamanda bu hastalığı kısaca KML olarak da bilinir. Peki kronik Miyeloid Lösemi (KML) nedir? KML hastalığının tedavisi nasıl yapılır tüm detayları ile derledik.
6.07.2022Sağlık
Kansızlık yaşayanların en çok yaptığı hata! 'Çay da süt de artırmıyor'
Kansızlık yaşayanların en çok yaptığı hata! 'Çay da süt de artırmıyor'Son günlerde kendinizi yorgun ve sinirli hissediyorsanız, saç dökülmesi, unutkanlık, uykusuzluk yaşıyorsanız dikkat! Bunun sebebi çoğu kişinin önemsemediği ama kontrol altına alınmazsa ciddi problemlere açabilen kansızlık yani anemi olabilir. "İçeceğiniz 1-2 bardak çay ya da süt ürünleri tüketmek kansızlığa yol açmaz" diyen İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Bülent Yardımcı doğru bilinen yanlışları sıraladı.
Hastaların ilaçlarını vermeyip, satan şebekeye operasyon
Hastaların ilaçlarını vermeyip, satan şebekeye operasyonAdana Şehir Hastanesi'nde AIDS ve lösemi hastalarının kullandığı antikor ilaçlarını yasa dışı satarak, kamuyu 2 milyon 53 bin TL zarara uğradığı tespit edilen şebekeye operasyon düzenlendi. Hemşirelerin de aralarında olduğu 10 şüpheliden 7'si gözaltına alındı.
16.06.2022Haberler
Hastaların ilaçlarını vermeyip, satan şebekeye operasyon!
Hastaların ilaçlarını vermeyip, satan şebekeye operasyon!Adana Şehir Hastanesi'nde AIDS ve lösemi hastalarının kullandığı antikor ilaçlarını yasa dışı satarak, kamuyu 2 milyon 53 bin TL zarara uğradığı tespit edilen şebekeye operasyon düzenlendi. Hemşirelerin de aralarında olduğu 10 şüpheliden 7'si gözaltına alındı.
16.06.2022Gündem
Umut veren gelişme
Umut veren gelişmeKan kanseri olarak da adlandırılan bir kanser türü olan akut miyeloid lösemi (AML), erişkinlerde en sık görülen lösemi tipidir.
6.06.2022Vitrin
Ankara’da dünya çapında bir kanser sempozyumu
Ankara’da dünya çapında bir kanser sempozyumu“Uluslararası Lösemili Çocuklar Ayı” etkinlikleri kapsamında farklı ülkelerden onkoloji ve hematoloji alanında uzman bilim insanları LÖSEV’in ev sahipliğinde Ankara’da bir araya geldi.
4.06.2022Gündem
Evlattan can aşısı
Evlattan can aşısıİzmir’de siroz hastası Faruk Evin ile lösemi hastası İrfan Ruğala, oğulları sayesinde yeniden hayat buldu.
1.06.2022Ege
‘3-5 sene geciktirecek’
‘3-5 sene geciktirecek’Yale Tıp Fakültesi Moleküler Üreme ve Doğurganlığın Korunması Laboratuvarı Direktörü Prof. Kutluk Oktay, Milliyet’e yumurtalık dokusu transferi ile menopoza girme yaşının 3-5 sene ileri atılabileceğini söyledi.
31.05.2022Gündem
Çocuklarda düşmeyen ateş ve yorgunluk 'lösemi' işareti olabilir
Çocuklarda düşmeyen ateş ve yorgunluk 'lösemi' işareti olabilirHalk arasında kan kanseri olarak bilinen lösemi, çocuklarda en sık görülen kanser türü olarak tanımlanıyor. Çocuklarda ilaç kullanımına rağmen düşmeyen ateş, geçmeyen yorgunluk ve ciltte morartılar hastalığın en belirgin belirtilerini oluştururken, erken tanı ve doğru tedavi planlaması lösemi ile mücadelede önemli rol oynuyor. Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Betül Tavil, lösemi ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
Kordon kanıyla hangi hastalıklar tedavi ediliyor?
Kordon kanıyla hangi hastalıklar tedavi ediliyor? Kök hücre açısından zengin kordon kanı lenfomadan lösemiye kadar birçok kanser hastalığının tedavisinde umut ışığı oluyor. Histoloji ve Embriyoloji Uzmanı Prof. Dr. Utku Ateş, “Kordon kanı lösemi, lenfoma ve talasemi gibi bazı kan ve lenf kanser türlerinde etkin ve alternatif bir kök hücre kaynağı” dedi.
Saatler içerisinde hayatı değişti! Vücudundaki morlukların sebebini öğrenince...
Saatler içerisinde hayatı değişti! Vücudundaki morlukların sebebini öğrenince...20 yaşındaki Helaina Hillyard ismindeki genç kadın, basketbol maçından dönüşte vücudunda gördükleri karşısında neye uğradığını şaşırdı.
18.05.2022Haberler
Saatler içerisinde hayatı değişti! Vücudundaki morlukların sebebini öğrenince...
Saatler içerisinde hayatı değişti! Vücudundaki morlukların sebebini öğrenince...20 yaşındaki Helaina Hillyard ismindeki genç kadın, basketbol maçından dönüşte vücudunda gördükleri karşısında neye uğradığını şaşırdı. Hayatı hiç beklemediği bir şekilde altüst olan genç kadın, yaşadıklarını da sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.
18.05.2022Dünya
38. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?
38. Hafta Hamilelik: Anne ve Bebekte Hangi Değişiklikler Olur?Bebeğinizin 38. hafta gelişimine ve hayatınızda yaşanan değişimlere göz atalım.
Diyetin vazgeçilmez 11 besini
Diyetin vazgeçilmez 11 besiniHer bir besinin günlük beslenmeye ve vücuda farklı faydası var. Kivi, sarımsak, biberiye, keten tohumu, yoğurt, mercimek, kabak, balık, yulaf, yeşil çay ve su gibi besinlerin yağ yakımını hızlandırmanın yanı sıra birçok hastalığa karşı da bağışıklığı güçlendirdiğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Başak İnsel Aydın, “Özellikle kilo vermek isteyenler için ideal özelliklere sahip bu besinlerin ne miktarlarda tüketileceği kişilerin yaş ve sağlık durumlarına göre değişebilir. Bu nedenle beslenme ve diyet uzmanına danışılması ve yapılan kontrollere göre kişiye özel bir besin programının oluşturulması oldukça önemli” açıklamasında bulundu.
6.05.2022Diyetler
Öykü için yola çıkan donörler başka çocuklara umut oldu
Öykü için yola çıkan donörler başka çocuklara umut olduİzmir'de yaşayan 7 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı, 'Öykü Arin'e Umut Ol' kampanyasıyla lösemiyle mücadelede simge haline gelirken, kampanyaya destek veren donörlerden 3'ü hem Türkiye ve yurt dışında kök hücre nakli bekleyen başka çocuklara umut oldu.
23.04.2022Sağlık
Egeli araştırmacılar ülkemizi temsil edecek
Egeli araştırmacılar ülkemizi temsil edecekEge Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Tıbbi Biyokimya ve Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalları’ndan mezun araştırmacılar Pelin Ergün ve Çağla Kayabaşı, Avrupa’nın en iyi 120 genç bilim insanından ikisi oldu.
22.04.2022Ege
Lenf bezlerinden ne zaman korkmalıyız?
Lenf bezlerinden ne zaman korkmalıyız?Vücudumuzun birçok yerinde bulunan lenf bezleri sağlığımız hakkında bizlere önemli bilgiler veriyor. Özellikle çocukluk çağında lenf bezlerine dikkat etmek gerekiyor. Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Barış Malbora lenf bezlerinin vücudumuzun askerleri olduğunun altını çizerek konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
LÖSEV’den mutluluk kolisi
LÖSEV’den mutluluk kolisiLösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), dayanışmanın en yoğun yaşandığı Ramazan Ayı’nda gönüllü ve bağışçılarının destekleriyle ihtiyaç kolisi hazırlıyor.
9.04.2022Cadde
Oğlu Antalya'da lösemi tedavisinde, kızı savaşın ortasında
Oğlu Antalya'da lösemi tedavisinde, kızı savaşın ortasındaUkrayna'da oğlunun lösemi tedavisi için Antalya'ya gelen Christina Akushevyo, 2,5 yaşındaki kızı Ksenia'nın ise büyükannesiyle birlikte Krivoy Rog kentinde savaşın ortasında hayatta kalmaya çalıştığını söyledi.
1.04.2022Gündem
Çocuklarda lenf bezi büyümesi lenfoma ve löseminin sinyali olabilir
Çocuklarda lenf bezi büyümesi lenfoma ve löseminin sinyali olabilirTıp dilinde ‘lenfadenopati’ olarak adlandırılan lenf bezi büyümeleri hemen her çocuğun karşılaştığı bir sorun. Vücudun savunma mekanizmalarında önemli işlevler üstlenen lenf bezlerinin büyümelerine ise pek çok etken neden olabiliyor. Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Aziz Polat, "Büyüyen lenf bezlerinde mutlaka hekime başvurulmalı" diyerek uyarılarda bulundu.
Son dakika haberi: Fenerbahçe'nin yıldızına transfer kancası! Avrupa devi kararlı
Son dakika haberi: Fenerbahçe'nin yıldızına transfer kancası! Avrupa devi kararlıSüper Lig devi Fenerbahçe'de gelecek sezon kadro planlaması konusunda çalışmalar devam ederken, sürpriz bir iddia ortaya atıldı. Sarı-lacivertli takımın yıldız futbolcusuna, Avrupa devinin transfer kancası attığı iddia edildi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
30.03.2022Fenerbahçe
Fenerbahçe'de Löw transfer raporunu sundu! Mesut Özil ve Ozan Tufan için son karar o isimde...
Fenerbahçe'de Löw transfer raporunu sundu! Mesut Özil ve Ozan Tufan için son karar o isimde...Fenerbahçe teknik adam konusunda henüz somut bir açıklama yapmasa da planlar Joachim Löw ile ilerliyor. Alman teknik adamın, sarı-lacivertli yönetime, istediği ve düşündüğü oyuncularla ilgili bir rapor sunduğu öğrenildi. Bu listede gurbetçiler de bulunuyor.
30.03.2022Fenerbahçe
Fatih Terim'den transfer itirafı: Galatasaray'a istemiştim
Fatih Terim'den transfer itirafı: Galatasaray'a istemiştimGalatasaray'ın eski teknik direktörü Fatih Terim, Portekiz basınına önemli açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam, verdi röportajda Galatasaray'a istediği futbolcuyu duyurdu.
30.03.2022Galatasaray
Galatasaray'da başkan adaylarında son durum! Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk, Ünal Aysal, Dursun Özbek ve Faruk Süren...
Galatasaray'da başkan adaylarında son durum! Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk, Ünal Aysal, Dursun Özbek ve Faruk Süren...Galatasaray Kulübü'nde Burak Elmas ve yönetimi genel kurulda idari yönden ibra edilmedi. Sarı-kırmızılılarda 30 Nisan'da yapılacak seçim öncesi öne çıkan başkan adayları Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk, Ünal Aysal, Dursun Özbek ve Faruk Süren'de son durum belli oldu. İşte detaylar...
30.03.2022Galatasaray

Benzer Haber Etiketleri

Lösemi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.