Konteyner

Konteyner

Son dakika konteyner haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan konteyner gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan konteyner haber sayfamızda...

Konteyner

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.397 konteyner haberi bulunmuştur.
Ekonominin çözüm bekleyen başlıkları G20'de masaya gelecek
Ekonominin çözüm bekleyen başlıkları G20'de masaya gelecekDünyanın en büyük 20 ekonomisini bir araya getiren G20'nin Roma’da gerçekleştirilecek liderler zirvesinde, iklim değişikliğiyle mücadele, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi, dijital ekonominin vergilendirilmesi ve ticaret ve jeopolitik gerilimler gündeme gelecek.
28.10.2021Ekonomi
Almanya'da İhracat Beklenti Endeksi düştü
Almanya'da İhracat Beklenti Endeksi düştüAlmanya'da Ifo İhracat Beklenti Endeksi, ekimde üretim için ara ürünlerde tedarik sıkıntılarının etkisiyle 7,5 puan azaldı.
26.10.2021Uzmanpara
Gümrüklerde yeni sistemler devreye girecek ve işlemler hızlanacak
Gümrüklerde yeni sistemler devreye girecek ve işlemler hızlanacakGümrüklerde gelecek yıl bürokrasinin daha da azaltılarak kaçakçılıkla mücadelenin etkin kontrol sistemleriyle yapılabilmesi için bilgi ve iletişim teknolojilerinden azami ölçüde yararlanılacak ve bu bölgeler 24 saat kontrol altında olacak.
26.10.2021Ekonomi
Yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi artıyor
Yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi artıyorSon dönemde IKEA, Boehringer Ingelheim, LPP ve DW Reusables gibi bazı uluslararası şirketler Türkiye'ye yatırım kararı alırken, yatırımcıların, lojistik altyapısı, teşvik sistemi gibi sağladığı avantajlar dolayısıyla Türkiye ilgisinin devam etmesi bekleniyor.
25.10.2021Uzmanpara
Torbalı sanayisinde gündem zamlar
Torbalı sanayisinde gündem zamlarTorbalı Ticaret Odası (TTO) meslek komiteleri ortak toplantısında güncel ekonomik gelişmeler ve odanın çalışmaları değerlendirildi.
25.10.2021Ege
Rafları böyle doldurdular! ABD'de eşi benzeri görülmemiş kriz
Rafları böyle doldurdular! ABD'de eşi benzeri görülmemiş krizABD, pandemiden kaynaklanan işgücü sorunları, aşırı hava koşulları ve artan tüketici talebi ile birleşince daha önce görülmemiş bir kıtlık ve fiyat artışı ile karşı karşıya kaldı. Ülke panik alımları ve istiflemenin pençesine düşerken, Ulaştırma Bakanlığı ve Beyaz Saray'dan gelen açıklamalar hayrete düşürüyor.
24.10.2021Dünya
AFAD Başkanı Sezer'den Van'da sel bölgesinde inceleme
AFAD Başkanı Sezer'den Van'da sel bölgesinde incelemeAfet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Yunus Sezer, Van'da 31 Temmuz'da selin vurduğu Esenyamaç Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. Selden etkilenenlerle bir araya gelen Sezer, evleri yıkılanların yeni evlerinin en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.
23.10.2021Gündem
İnternetten araç satın almak isteyenlere 'kapora dolandırıcılığı'
İnternetten araç satın almak isteyenlere 'kapora dolandırıcılığı'İzmir merkezli 7 ilde, polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, internet sitelerine piyasa değerinin altında satılık araç ve konteyner ilanı verip, kapora dolandırıcılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 15 şüpheli tutuklandı.
23.10.2021Haberler
İnternetten araç satın almak isteyenlere 'kapora' tuzağı
İnternetten araç satın almak isteyenlere 'kapora' tuzağıİzmir merkezli 7 ilde, polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, internet sitelerine piyasa değerinin altında satılık araç ve konteyner ilanı verip, kapora dolandırıcılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 15 şüpheli tutuklandı.
23.10.2021Gündem
Küresel mal ticareti konteyner tehdidi altında
Küresel mal ticareti konteyner tehdidi altındaAlmanya'nın önde gelen ekonomi enstitülerinden Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü, küresel mal ticaretinin hala konteyner dar boğazı krizi altında olduğunu belirtti.
20.10.2021Ekonomi
Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı ocak-eylül döneminde arttı
Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı ocak-eylül döneminde arttıLimanlarda elleçlenen konteyner miktarı ocak-eylül döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artarak 9 milyon 173 bin 116 TEU’ya, yük miktarı ise yüzde 6 artışla 389 milyon 784 bin 739 tona yükseldi.
20.10.2021Ekonomi
Küresel ekonomik büyüme tehdit altında
Küresel ekonomik büyüme tehdit altındaKüresel ekonomi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından çıkarken, devam eden tedarik zinciri sıkıntıları büyümeyi olumsuz etkileme riski taşıyor.
19.10.2021Uzmanpara
Bakan Özer, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut'u kabul etti
Bakan Özer, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut'u kabul ettiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki heyeti kabul etti.
18.10.2021Gündem
Emtia piyasasında 'metal ralli' devam ediyor
Emtia piyasasında 'metal ralli' devam ediyorEmtia piyasasında bir önceki hafta metallerde görülen ralli, geçen hafta da devam etti.
18.10.2021Uzmanpara
İngiltere 'ağır araç sürücüleri' için kısıtlamaları kaldıracak
İngiltere 'ağır araç sürücüleri' için kısıtlamaları kaldıracakSon dönemde ülkede yeterli sayıda ağır araç sürücüsünün bulunmaması nedeniyle ağır bir tedarik krizinin içerisinden geçen İngiltere, Avrupa Birliği’nden (AB) ülkeye ürün taşıyan ağır araç sürücülerinin sefer sayılarındaki kısıtlamayı kaldırmaya hazırlanıyor.
15.10.2021Ekonomi
İngiliz hükümeti 800 kasap için vize verecek
İngiliz hükümeti 800 kasap için vize verecekİngiliz hükümeti, Noel öncesinde domuz kesimi sebebiyle 800 yabancı kasap için çalışma vizesi verileceğini bildirildi.
15.10.2021Ekonomi
‘Akrep ve yelkovan Türkiye’den yana’
‘Akrep ve yelkovan Türkiye’den yana’İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Kovid-19 öncesi, bir konteynerin Şanghay’dan Los Angeles’a nakliyesinin maliyeti yaklaşık 1.600 dolardı. Bugün, aynı rotada navlun için ödenecek fatura tutarı, tam 20 bin dolar. O da uygun boş konteyner bulacak kadar şanslıysanız” dedi.
15.10.2021Ekonomi
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolundaYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası yeniden şekillenen küresel tedarik zincirinde stratejik üs haline gelen Türkiye, jeopolitik konumu ve sunduğu maliyet avantajıyla uluslararası şirketlerin radarına girmeye devam ediyor.
14.10.2021Ekonomi
İTO Başkanı: Konteynerde 1.600 dolarlık fiyatlara dönmek artık hayal
İTO Başkanı: Konteynerde 1.600 dolarlık fiyatlara dönmek artık hayalİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Kovid-19 öncesi, bir konteynerin Şanghay'dan Los Angeles'a nakliyesinin maliyeti yaklaşık 1.600 dolardı. Bugün, aynı rotada navlun için ödenecek fatura tutarı, tam 20 bin dolar. O da uygun boş konteyner bulacak kadar şanslıysanız." ifadelerini kullandı.
14.10.2021Ekonomi
İngiltere'deki tedarik krizi domino etkisi yaratarak derinleşiyor
İngiltere'deki tedarik krizi domino etkisi yaratarak derinleşiyorİngiltere'de son dönemde artan tedarik krizi; perakende, imalat ve enerji sektörlerine yayılarak ülke ekonomisini sarsmaya devam ediyor.
13.10.2021Ekonomi
İngiltere'deki tedarik krizi derinleşiyor
İngiltere'deki tedarik krizi derinleşiyorİngiltere'de son dönemde artan tedarik krizi; perakende, imalat ve enerji sektörlerine yayılarak ülke ekonomisini sarsmaya devam ediyor.
13.10.2021Uzmanpara
Karaismailoğlu, nakliye sektörü temsilcileriyle bir araya geldi
Karaismailoğlu, nakliye sektörü temsilcileriyle bir araya geldiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, pandemi sürecinde hayat dururken, taşımacılığın hiç durmadığını belirterek, "Tüm dünya konteyner krizi yaşarken, ülkemiz güçlü kara yolu sektörü ile ihracatını sürekli artırmaya devam etti. Bu zor günlerde dahi uluslararası kara yolu taşımacılığımız büyüme eğilimde. Uluslararası taşıma yapmak üzere yetkilendirilen taşıt sayısında ise yüzde 16 artış yaşandı." dedi.
13.10.2021Ekonomi
İngiliz limanında konteynerler birikiyor
İngiliz limanında konteynerler birikiyorDünyanın en büyük konteyner nakliye şirketi Maersk, İngiltere’deki nakliye krizi nedeniyle ülkenin önemli limanlarından Felixstowe’un konteynerlerle dolu olduğunu, bu yüzden büyük yük gemilerinin alternatif limanlara gönderildiğini bildirdi.
13.10.2021Uzmanpara
Savcı, kazada ölen 2 yaşındaki Emirhan'ı kusurlu bulan raporu dikkate almadı
Savcı, kazada ölen 2 yaşındaki Emirhan'ı kusurlu bulan raporu dikkate almadıİzmir'in Karşıyaka ilçesinde evlerinin önündeki kaldırımda bisikletiyle oynarken manevra yapan ehliyetsiz sürücü Arzu Döş'ün çarpıp ölümüne yol açtığı 2 yaşındaki Emirhan Çoğalan'ı yüzde 20 kusurlu bulan bilirkişi raporuna savcı iddianamede yer vermedi. Savcı, Döş'ün yanı sıra kaldırımda park halindeki servis otobüsünün sahibi İbrahim Dal hakkında da 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istedi.
12.10.2021Gündem
Emtia piyasalarında dikkat çeken performans
Emtia piyasalarında dikkat çeken performansEmtia piyasalarında geçen hafta metallere talepte artış görülürken, pamuk fiyatları da zirve tazeledi.
11.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

ingilteretedariktürkiyeyatırımizmir

Konteyner ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.