Konteyner

Konteyner

Son dakika konteyner haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan konteyner gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan konteyner haber sayfamızda...

Konteyner

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.361 konteyner haberi bulunmuştur.
Türkiye'den Singapur'a yumurta ihracatı başladı
Türkiye'den Singapur'a yumurta ihracatı başladıUzak Doğu'nun önemli ülkelerinden Singapur'a Türkiye'den yumurta ihracatı başladı.
26.09.2021Ekonomi
İki tekerle masalsı köyler
İki tekerle masalsı köylerMidyat’a bağlı Elbeğendi köyünde kesin dönüş yapmak isteyen, yurt dışında yaşayan Süryani ailelerin yaptırdığı evleri gördüm. Onların dönüş hikâyeleri, bölgenin geçim kaynakları, Ezidi köyleri kâh hüzünlü, kâh sevinçli sohbetlerle gün geçti
26.09.2021Pazar
Konteyner ilanıyla dolandırıcılığa 9 tutuklama
Konteyner ilanıyla dolandırıcılığa 9 tutuklamaKocaeli merkezli 3 ilde, düşük fiyatlı konteyner ilanıyla dolandırıcılık yaptığı belirlenip, gözaltına alınan 9 kişi, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
25.09.2021Haberler
Konteyner ilanıyla dolandırıcılığa 9 tutuklama
Konteyner ilanıyla dolandırıcılığa 9 tutuklamaKocaeli merkezli 3 ilde, düşük fiyatlı konteyner ilanıyla dolandırıcılık yaptığı belirlenip, gözaltına alınan 9 kişi, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
25.09.2021Gündem
Bakan Soylu: Burası kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değil
Bakan Soylu: Burası kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değilİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hala teyakkuzumuz, uyuşturucu mücadelesinde alarm halimiz devam etmektedir. Uyuşturucu operasyon sayımız, geçen yılın bu döneminde 104 bindi. Bu yılın başından itibaren bugüne kadar 148 bin 585 oldu. Yani tam yüzde 42 arttı. Ölümler azalıyor. Burası kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değil. Buna müsaade etmeyiz dedi.
22.09.2021Haberler
Bakan Soylu: Burası kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değil
Bakan Soylu: Burası kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değilİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hala teyakkuzumuz, uyuşturucu mücadelesinde alarm halimiz devam etmektedir. Uyuşturucu operasyon sayımız, geçen yılın bu döneminde 104 bindi. Bu yılın başından itibaren bugüne kadar 148 bin 585 oldu. Yani tam yüzde 42 arttı. Ölümler azalıyor. Burası kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değil. Buna müsaade etmeyiz dedi.
22.09.2021Siyaset
Bakan Soylu, sel bölgesi Bozkurt'ta incelemelerde bulundu
Bakan Soylu, sel bölgesi Bozkurt'ta incelemelerde bulunduİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde inceleme yaptı.
22.09.2021Gündem
Belçika'da bir hayalet kasaba: Doel!
Belçika'da bir hayalet kasaba: Doel!Belçika'nın Hollanda sınırı yakınındaki küçük yerleşim yeri Doel, uzun yıllardır terk edilmiş "hayalet kasaba" gibi kaderinin şekillenmesini bekliyor.
22.09.2021Dünya
Selzedeler, konteynerlerde konutları için gün sayıyor
Selzedeler, konteynerlerde konutları için gün sayıyorSinop'ta 10 kişinin hayatını kaybettiği, ev ve iş yerlerinin yıkıldığı, altyapı ve üst yapıda ağır hasarların meydana geldiği sel afetinde evlerini kaybedenler, AFAD Başkanlığı’nca Ayancık ilçesine bağlı Babaçay köyünde kurulan yaşam konteynerlerine yerleşti. Konteynerlerde 1,5 ayı geride bırakan selzedeler, tüm ihtiyaçlarının karşılandığı yeni yaşam alanlarında inşa edilecek konutları için gün sayıyor.
21.09.2021Emlak
Emtia piyasası yön arayışına girdi
Emtia piyasası yön arayışına girdiArz şokları ve talep endişelerinin etkisiyle geçen hafta emtia piyasasında yön arayışı hakim oldu.
20.09.2021Uzmanpara
İhracatçılara 3 müjde birden
İhracatçılara 3 müjde birdenCumhurbaşkanı Erdoğan ihracatçılara 3 müjde verdi. İhracatçılar için yeni bir finansman kaynağı oluşturulacak. İstanbul’a yeni fuar merkezi kurulacak. Uzak pazarlar için oluşturulan strateji kamuoyuna açıklanacak
19.09.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: Türkiye ihracatta bir üst lige adım atmış bir ülkedir
TİM Başkanı Gülle: Türkiye ihracatta bir üst lige adım atmış bir ülkedirTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ihracatı bu yıl 210 milyar dolara, 2026'da ise 300 milyar dolara taşıyacaklarını belirterek, "Türkiye bugün, küresel ihracattan yüzde 1'in üzerinde pay alan, üretim ve ihracatta bir üst lige adım atmış bir ülkedir." dedi.
18.09.2021Ekonomi
Kuru kayısı yeni ihracat sezonunun ilk ayında yüzleri güldürdü
Kuru kayısı yeni ihracat sezonunun ilk ayında yüzleri güldürdüYeni sezon kuru kayısı ihracatına başlanan Malatya'da, ağustos ayında 8 bin 839 tonluk satıştan yaklaşık 32 milyon dolar gelir elde edildi.
15.09.2021Ekonomi
Emtia piyasasında yoğun satış yaşandı
Emtia piyasasında yoğun satış yaşandıEmtia piyasasında geçen hafta küresel ekonomiye dair endişelerin artmasıyla yoğun satışlar görüldü.
13.09.2021Uzmanpara
Toprağın kadınları birincisini arıyor
Toprağın kadınları birincisini arıyorDünyayı değiştirmek için harekete geçen kadınların mücadelelerine destek vererek Birleşmiş Milletler’in Binyıl Kalkınma hedeflerinden biri olan “kadın özgürlüğü ve eşitliği”ni desteklemek amacıyla yedi yıldır Türkiye’de düzenlenen “Toprağın Kadınları Yarışması” yeni birincisini arıyor. Yves Rocher Vakfı tarafından düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 15 Ekim.
13.09.2021Ekonomi
Kamu yatırımlarında öncelikler belli oldu
Kamu yatırımlarında öncelikler belli olduTürkiye'de kamu kaynaklarının gelecek 3 yıllık dönemde kullanılacağı öncelikli sektör ve projeler belirlendi.
11.09.2021Uzmanpara
Türkiye'nin kamu yatırımlarında öncelikleri belli oldu
Türkiye'nin kamu yatırımlarında öncelikleri belli olduTürkiye'de kamu kaynaklarının gelecek 3 yıllık dönemde kullanılacağı öncelikli sektör ve projeler belirlendi.
11.09.2021Ekonomi
İhracat daha çok uçacak!
İhracat daha çok uçacak!THY ve TİM arasındaki iş birliği, yeni protokolle genişletildi. Bozulabilir ürünler de iş birliği kapsamına alınırken ihracat ürünlerinin 46 bölgeye hava kargoyla ulaştırılmasında yüzde 35’e varan indirim yapılacak
8.09.2021Ekonomi
Protokol imzalandı! Yüzde 35 indirimli taşınacak
Protokol imzalandı! Yüzde 35 indirimli taşınacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'nin havadan kurduğu ticari köprüler sayesinde, Anadolu'nun dört bir yanında üretilen ürünlerin, Türk Hava Yolları (THY) tarafından 32 ülkedeki 46 destinasyona yüzde 35 indirimli taşınacağını söyledi.
7.09.2021Ekonomi
Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı arttı
Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı arttıTürkiye limanlarında ocak-ağustos döneminde elleçlenen konteyner miktarı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,6, yük miktarı da yüzde 6,1 arttı.
7.09.2021Ekonomi
Doğal gaz emtia piyasasına damga vurdu
Doğal gaz emtia piyasasına damga vurduEmtia piyasasında geçen hafta dalgalı bir seyir izlenirken, doğal gaz gösterdiği performansla haftaya damgasını vurdu.
6.09.2021Uzmanpara
Bakan Karaismailoğlu, Salarha Tüneli Açılış Töreni'nde konuştu
Bakan Karaismailoğlu, Salarha Tüneli Açılış Töreni'nde konuştuUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Salarha Tüneli ile bölgedeki 13,4 kilometre uzunluğundaki mevcut yol ile 20 dakikada sağlanan ulaşımın, mesafenin 9,1 kilometre kısalmasıyla 5 dakikaya düştüğünü belirterek, "Böylece hızlı ve güvenli trafik akışının sağlanmasıyla zamandan 50 milyon lira, akaryakıttan 16,5 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 66 milyon lira tasarruf edilecektir." dedi.
4.09.2021Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop: Felaket tellallarının bütün beklentileri boşa çıkacaktır
TBMM Başkanı Şentop: Felaket tellallarının bütün beklentileri boşa çıkacaktırTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'nin koronavirüs salgınında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen büyümeye devam ettiğini, dimdik ayakta durmayı başardığını belirterek, "Bazıları ekonomimizin temellerinin sağlam olmasından çok memnun değiller. Bugüne kadar bunların hepsini sükutu hayale uğrattık, bundan sonra da uğratmaya devam edeceğiz. Aziz milletimizin çalışkanlığı, sanayimizin dinamizmi sayesinde felaket tellallarının bütün beklentileri boşa çıkacaktır" dedi.
3.09.2021Siyaset
500 milyon dolarlık hazır giyim çıkarması
500 milyon dolarlık hazır giyim çıkarmasıTürk hazır giyimciler Rusya’ya çıkarma yaptı. Hedef, ihracatı 500 milyon dolara çıkarmak. İHKİB Başkanı Gültepe, “Dünyada da ilk üçe oynuyoruz” dedi
3.09.2021Ekonomi
Bakan Muş dış ticaret rakamlarını açıkladı
Bakan Muş dış ticaret rakamlarını açıkladıTicaret Bakanı Mehmet Muş, ağustosta ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 52'lik artışla 18,9 milyar dolara ulaştığını belirterek, "Bu rakam ile en yüksek ağustos ayı ihracat rakamına ulaşmış bulunuyoruz. Ayrıca, son 12 aylık ihracat değerimiz de 207,5 milyar dolar ile yeni bir cumhuriyet rekoru kırmayı başarmıştır." dedi.
2.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

ihracatSüleyman SoyluemtiapiyasaTürkiye

Konteyner ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.