Köprü

Köprü

Son dakika köprü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan köprü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan köprü haber sayfamızda...

Köprü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.544 kopru haberi bulunmuştur.
105 bin tonluk dev! 2 bin işçi üretiyor
105 bin tonluk dev! 2 bin işçi üretiyorÇanakkale'nin Lapseki ve Gelibolu ilçeleri arasında inşası devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarının üretiminde binlerce işçi çalışıyor.
22.06.2021Ekonomi
1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada 2 bin işçi üretiyor
1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada 2 bin işçi üretiyorÇanakkale'nin Lapseki ve Gelibolu ilçeleri arasında inşası devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarının üretiminde binlerce işçi çalışıyor.
22.06.2021Ekonomi
'5 yılda bir böyle doğa olayını yaşıyoruz'
'5 yılda bir böyle doğa olayını yaşıyoruz'Ağrı Dağı eteklerindeki karların erimesi nedeniyle sel meydana geldi. Dağın zirvesine yakın kısımlarında bulunan karın erimesi sonucu oluşan sel, çamur ve kayaları ovaya kadar sürükledi.
22.06.2021Gündem
Kadın akademisyen, belgeseli için motosikletiyle Afrika'yı keşfe çıkıyor
Kadın akademisyen, belgeseli için motosikletiyle Afrika'yı keşfe çıkıyor"Motosikletle dünya turu" hayaliyle daha önce Avrupa ve Asya'da onlarca ülkede binlerce kilometre kateden İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Asil Özbay, "Bir kadının gözünden Afrika" belgesel projesi kapsamında motosikletiyle tek başına Afrika ülkelerini keşfedecek. Özbay, “Güvenlik konusunda öncelikle gideceğim ülkeyi araştırıyorum, gitmeden bağlantılar kurmaya çalışıyorum. Ama her zaman yanımda biber spreyi var” dedi.
21.06.2021Gündem
Bitlis'te 19 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Bitlis'te 19 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildiBitlis merkez ve Hizan ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle bölgedeki 19 köy ve bağlı mezralarında ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
20.06.2021Gündem
Yıllık 1 milyon ton emisyon azaltımı sağlandı
Yıllık 1 milyon ton emisyon azaltımı sağlandıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Karayolları Genel Müdürlüğünce (KGM) mevcut ve projelendirilen yollarda insan ve çevreyi korumak üzere Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED), ekolojik geçişler, gürültü haritalama, ağaçlandırma ve peyzaj, tarihi-kültürel-arkeoloji gibi çevresel çalışmalar ile insan ve çevreye duyarlı Ar-Ge çalışmaları yürütülüyor.
20.06.2021Ekonomi
Çocuklar İçin En Uygun Spor Hareketleri Hangileridir?
Çocuklar İçin En Uygun Spor Hareketleri Hangileridir?Çocukların gelişim süreci içerisinde hem sağlıklı beslenme hem de egzersiz hareketleri büyük bir öneme sahiptir. Özellikle boy uzaması ve kemik gelişimi ile bağışıklık sistemi sağlıklı bir spordan geçer. Peki, çocuklar için en uygun spor hareketleri hangileridir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler ve hareketler.
20.06.2021Çocuk
Gazi Koşusu’nda şıklık yarışı
Gazi Koşusu’nda şıklık yarışıBu yıl 95’incisi gerçekleşecek Gazi Koşusu’nda görkemli şapkalar da yarışacak. Her yıl gerçekleşen şıklık yarışı pandemi koşullarında bir kez daha online
20.06.2021Pazar
Turnaoğlu, AmCham Türkiye Başkanı seçildi
Turnaoğlu, AmCham Türkiye Başkanı seçildiAmerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye) 17. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı dün İstanbul’da gerçekleştirildi.
19.06.2021Ekonomi
Yapı Eş Anlamlısı Nedir? Yapı Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Yapı Eş Anlamlısı Nedir? Yapı Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerYapı kelimesinin Türkçe üzerinden ele alındığı vakit oldukça fazla eş anlamlı kelimesi olduğunu söylemek mümkün. Aynı anlamı taşıması ile beraber amaca uygun olarak farklı yerlerde kullanılır. Peki yapı eş anlamlısı nedir? Yapı kelimesinin eş anlamı olan sözcükler üzerine merak edilen bilgiler.
1915 Çanakkale Köprüsü'ne ilk tabliye bloğun montajı yapıldı
1915 Çanakkale Köprüsü'ne ilk tabliye bloğun montajı yapıldı1915 Çanakkale Köprüsü'nün yolunu oluşturacak her biri 45 metre genişliğinde, 48 metre uzunluğunda ve 700 ton ağırlığındaki tabliye bloklarından ilkinin montajı, boğazın Asya yakasındaki Lapseki ilçesinde bulunan yaklaşım viyadüğüne yapıldı.
17.06.2021Haberler
1915 Çanakkale Köprüsü'ne ilk tabliye bloğun montajı yapıldı
1915 Çanakkale Köprüsü'ne ilk tabliye bloğun montajı yapıldı1915 Çanakkale Köprüsü'nün yolunu oluşturacak her biri 45 metre genişliğinde, 48 metre uzunluğunda ve 700 ton ağırlığındaki tabliye bloklarından ilkinin montajı, boğazın Asya yakasındaki Lapseki ilçesinde bulunan yaklaşım viyadüğüne yapıldı.
17.06.2021Ekonomi
2 yılda tamamlanacak! Kanal İstanbul açıklaması...
2 yılda tamamlanacak! Kanal İstanbul açıklaması...Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak, Kanal İstanbul güzergahında yapılacak ilk köprünün çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü söyledi. Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak, "Şu anda şantiyemizde 165 personelimiz çalışmakta olup, iş kalemlerimiz ve çalışmalarımız artarak devam edecektir. Köprüyü, 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlayıp hizmete alacağız." dedi.
16.06.2021Ekonomi
Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün çalışmaları tüm hızıyla sürüyor
Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün çalışmaları tüm hızıyla sürüyorKarayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak, Kanal İstanbul güzergahında yapılacak ilk köprünün çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.
15.06.2021Haberler
İşte Kanal İstanbul'da ilk temelin atılacağı nokta! Havadan görüntülendi
İşte Kanal İstanbul'da ilk temelin atılacağı nokta! Havadan görüntülendiKanal İstanbul'un temelinin atılacağı noktada son çalışmalar görüntülendi.
14.06.2021Haberler
Son dakika! İşte Kanal İstanbul'da ilk temelin atılacağı nokta! Havadan görüntülendi
Son dakika! İşte Kanal İstanbul'da ilk temelin atılacağı nokta! Havadan görüntülendiGelen bir son dakika haberine göre; Kanal İstanbul'da ilk köprünün temelinin atılacağı noktada son çalışmalar görüntülendi. İstanbul'un Avrupa yakasında Karadeniz'den Marmara Denizi'ne uzanacak şekilde tasarlanan su yolu projesi Kanal İstanbul güzergahında yapılacak ilk köprüye ilişkin detaylar belli oldu.
14.06.2021Gündem
Suçatı Köprüsü’ne daha bir modern
Suçatı Köprüsü’ne daha bir modernDaha önce Dalaman Çayı’nın Değne kolu üzerindeki yıkılmaya yüz tutmuş ahşap Hüsniye Köprüsü’nü modern bir hale getiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, aynı bölgede zaman zaman çöktüğü için kazalar yaşanan Suçatı Köprüsü’ne el attı.
13.06.2021Ege
Son dakika: Merakla bekleniyordu! Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün detayları belli oldu
Son dakika: Merakla bekleniyordu! Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün detayları belli olduİstanbul'un Avrupa yakasında Karadeniz'den Marmara Denizi'ne uzanacak şekilde tasarlanan su yolu projesi Kanal İstanbul güzergahında yapılacak ilk köprüye ilişkin detaylar belli oldu.
13.06.2021Ekonomi
‘Gençlerin gelecek için hayalleri yok’
‘Gençlerin gelecek için hayalleri yok’Dünyayı saran pandeminin etkisiyle gençler umutlarını yitirirken, kendilerini kapana kısılmış gibi hisseden ev gençlerinin sayıları da artıyor. Uzmanlar ise, ‘Gelecekle ilgili hedef, amaç ve hayalleri yok denecek kadar az’ diyor...
13.06.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Bazılarının hayal bile edemeyeceği projeleri milletimizin hizmetine sunuyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Bazılarının hayal bile edemeyeceği projeleri milletimizin hizmetine sunuyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, milletin yıllarca beklediği, adeta yılan hikayesine dönmüş hizmetleri bir bir hayata geçirdiklerini belirterek, bazılarının hayal bile edemeyeceği dev projeleri tamamlayıp hizmete sunduklarını söyledi.
12.06.2021Siyaset
Gençler yereli evrenselle birleştiriyor
Gençler yereli evrenselle birleştiriyorDuygu Esenkar ile Onur Tahmaz’ın kurduğu kültür-sanat girişimi LocksBridge, Türkiye’den IAMA (Uluslararası Sanatçı Menajerleri Birliği) üyesi olan ilk sanatçı menajerliği şirketi oldu.
11.06.2021Kültür Sanat
İstanbul'da iki ilçede boş arsa kalmadı
İstanbul'da iki ilçede boş arsa kalmadıİstanbul'un arsa değeri, 2020 sonu itibarıyla yüzde 149'luk artış kaydetti. Arsa değeri en yüksek ilçelerin başında 28 bin 270 liralık ortalama metrekare fiyatıyla Şişli gelirken, Şişli'yi, 27 bin lirayla Beyoğlu ve 22 bin 746 lirayla Beşiktaş takip etti. Arsa ticaretinin Silivri, Çatalca ve Arnavutköy'de yoğunlaştığı görülürken, Esenler ve Güngören'de neredeyse boş arsa kalmadı.
10.06.2021Gayrimenkul
Otomobilde yanarak ölen Zeliha’nın ağabeyi de 1,5 yıl önce boğulmuş!
Otomobilde yanarak ölen Zeliha’nın ağabeyi de 1,5 yıl önce boğulmuş!Adana’da kontrolden çıkan otomobilin köprü korkuluklarına çarpıp alev aldığı kazada ağır yaralanan Zeliha Kerse (20), hastanede 13 gün sonra hayatını kaybetti. Zeliha'nın ağabeyi Yunus Emre Kerse'nin (30) de 1.5 yıl önce polisten kaçarken Seyhan Nehri’nde boğulduğu ortaya çıktı. Acılı anne Rahime Saydan (59), kazada hafif yaralanan Ali M.'nin (36) ehliyeti olmayan kızını direksiyona geçirdiğini söyledi.
10.06.2021Gündem
HDP'ye kapatma davası! Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan açıklama
HDP'ye kapatma davası! Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan açıklamaHDP’nin kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin süreç hakkında bilgi veren Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, “451 kişi hakkında siyasi yasak isteniyor. 69 kişi de parti üyesi olarak terör örgütü lehine konuşmaları olduğu için iddianamede yer alıyor. Ayrıca HDP’nin banka hesaplarına da tedbir konulması talep edildi. 15 gün içinde Anayasa Mahkemesi’nden karar çıkması bekleniyor" dedi.
10.06.2021Gündem
Uyuşmazlık Mahkemesi Nedir? Temel Görevleri Nelerdir?
Uyuşmazlık Mahkemesi Nedir? Temel Görevleri Nelerdir?Arada köprü görevi görmesi ile beraber uyuşmazlık mahkemeleri büyük bir öneme sahiptir. Köklü bir tarihe sahip olan uyuşmazlık mahkemeleri, adli ve idari yargı organları arasında yer alır. Peki uyuşmazlık mahkemesi nedir? Temel görevleri nelerdir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.
10.06.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

köprüKanal İstanbulçanakkaleistanbulüretim

Köprü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.