Haliç

Haliç

Son dakika haliç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan haliç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan haliç haber sayfamızda...

Haliç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.317 haliç haberi bulunmuştur.
Deniz taksiler hizmete başladı
Deniz taksiler hizmete başladı Haliç Tersanesi’nde üretilen yerli ve milli deniz taksileri dün İstanbul’da yolcu taşımaya başladı.
2.12.2021Gündem
Deniz taksiler hizmete başladı!
Deniz taksiler hizmete başladı!İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin deniz taksilere hizmete başladı. 24 saat hizmet verecek 50 deniz taksi Haliç Tersanesi'nde yolcu beklemeye başladı. Ancak ilk gün talep gelmedi.
1.12.2021Gündem
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
İstanbul Metro Durakları ve İsimleri Nelerdir? 2021 İstanbul Metro Sefer Saatleri
İstanbul Metro Durakları ve İsimleri Nelerdir? 2021 İstanbul Metro Sefer Saatleriİstanbul’un trafik yükünü önemli ölçüde azaltan metro ağı her gün milyonlarca insan taşıyor. İstanbul’da toplamda 8 metro hattı bulunur. Bunlar M1A, M1B, M2, M3, M4, M5, M6 ve M7 şeklindedir. M4, M5 metro hattı Anadolu Yakası’nda hizmet verir ve güzergahları farklıdır. Sefer saatleri ve sayıları hafta içi ve hafta sonu günlerine göre değişiklik gösterir. İstanbul metro sefer saatleri ve haritasını merak ediyorsanız “İstanbul Metro Durakları ve İsimleri” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
25.11.2021Gündem
Bakan Soylu: FETÖ konusunda ortaya koyduğunuz irade tüm dünyaya örnektir
Bakan Soylu: FETÖ konusunda ortaya koyduğunuz irade tüm dünyaya örnektirİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ürdün İçişleri Bakanı Mazin Elfarrayeh ile görüştü. Görüşmede açıklama yapan Bakan Soylu, "İki ülke birçok meseleyi ortak ve birlikte yaşıyor. Terörle mücadelede aynı anlayışı sürdürüyoruz, göç meselesinde aynı zemindeyiz. FETÖ konusunda ortaya koyduğunuz irade tüm dünyaya örnektir" dedi.
24.11.2021Siyaset
Bakan Soylu, Kamerun Ulusal Güvenlik temsilcisiyle görüştü
Bakan Soylu, Kamerun Ulusal Güvenlik temsilcisiyle görüştüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kamerun Ulusal Güvenlikten Sorumlu Yüksek Temsilcisi Martin Mbarga Nguele ile görüştü.
24.11.2021Siyaset
Soylu: Kırmızı bülten taleplerimiz reddedildi
Soylu: Kırmızı bülten taleplerimiz reddedildiUluslararası Polis Teşkilatı’nın (INTERPOL)  89’uncusu düzenlenen genel kurul toplantısı, İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde dün başladı. Interpol’ün Genel Kurul Toplantısı’na 160’tan fazla ülkeden 650’den fazla temsilci katılım sağladı. Programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İnterpol Başkanı Kim Jong Yang ve çok sayıda üye ülkenin temsilcisi katıldı. Toplantıda konuşan Bakan Soylu, “Özellikle FETÖ olayından sonra, maalesef INTERPOL bizim kırmızı bülten taleplerimizi kabul etmiyor. Tüm başvurularımızı reddetti” dedi.
24.11.2021Siyaset
İçişleri Bakanı Soylu Interpol'ün genel kurul toplantısında konuştu!
İçişleri Bakanı Soylu Interpol'ün genel kurul toplantısında konuştu!Uluslararası Polis Teşkilatı'nın 89'uncu genel kurul toplantısı, İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde bugün başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açılış törenindeki konuşmasında, 'Interpol'den beklentimiz, sadece dosya ve parmak izi paylaşan, bülten çıkaran bir kurum olması değildir" dedi.
23.11.2021Siyaset
Sanayiciler ‘yeşil’ geleceği tasarlayacak
Sanayiciler ‘yeşil’ geleceği tasarlayacak15. Sanayi Kongresi ‘Başka Türlü Mümkün: Sürdürülebilir Gelecek için Dönüşümü Birlikte Tasarlamak’ temasıyla 7 Aralık’ta gerçekleştirilecek.
23.11.2021Ekonomi
Beyoğlu kültür ve sanatın kalbi
Beyoğlu kültür ve sanatın kalbiBeyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız: “Beyoğlu sanatın kaynağıdır, merkezidir. Sinemanın zaten doğum yeridir. Aynı şekilde tiyatronun da öyle. Bu özelliği, yaptığımız ve yapacağımız projelerle daha da artacak. Beyoğlu iddiasını hep devam ettirecek”
22.11.2021Kültür Sanat
Kasımpaşa - Fatih Karagümrük: 1-3
Kasımpaşa - Fatih Karagümrük: 1-3Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Kasımpaşa ile VavaCars Fatih Karagümrük Haliç Derbisi'nde karşı karşıya geldi. Fatih Karagümrük karşılaşmadan 3-1 galip ayrıldı.
21.11.2021Kasımpaşa
Haliç önlerinde sürüklenen tekne kurtarıldı
Haliç önlerinde sürüklenen tekne kurtarıldıKıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Haliç önlerinde sürüklenen ve içinde 8 kişi bulunan teknenin kurtarıldığını bildirdi.
21.11.2021Gündem
Süper Lig'de "Haliç Derbisi" yarın yapılacak
Süper Lig'de "Haliç Derbisi" yarın yapılacakSpor Toto Süper Lig'in 13. haftasında yarın Kasımpaşa ile VavaCars Fatih Karagümrük karşılaşacak.
20.11.2021Kasımpaşa
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.11.2021Eğitim
Bilim insanlarının denizlerde araştırmasından korkutan sonuç
Bilim insanlarının denizlerde araştırmasından korkutan sonuçİstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi'nde görev yapan 5 araştırmacı, Yunus-S araştırma gemisi Marmara, Ege ve Karadeniz'de 21 günlük seferini tamamladı. Araştırmanın ilk bulgularını anlatan İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadet Karakulak, "Araştırmalarımız sonrası Ağustos ayında Batı Karadeniz'de gerçekleşen sel olaylarıyla birlikte karasal bütün çöplerin denize geldiğini gördük. Denizde en çok plastikle karşılaşmaktayız. Bu kirliliğin canlılar üzerinde de etkileri var. Biz bu süreci düzgün yönetemediğimiz takdirde balıkçılık kaynaklarımızı kaybedeceğiz." dedi. Araştırmanın  verileri Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü (FAO) ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na sunacak.
18.11.2021Gündem
Gastromasa’ya damga vurdu
Gastromasa’ya damga vurduUluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, gastronomi dünyasını İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde ağırladı.
11.11.2021Cadde
MÜSİAD'dan asgari ücret açıklaması
MÜSİAD'dan asgari ücret açıklamasıMÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, "2022 yılı için belirlenecek asgari ücret zammının, işveren üzerindeki asgari ücret vergi yüklerinin bir kısmı hafifletilerek mutlaka yıl sonu enflasyon oranının üzerinde olması gerektiğine inanıyoruz." dedi.
9.11.2021Ekonomi
İstanbul trafiğinde sis yoğunluğu
İstanbul trafiğinde sis yoğunluğuİstanbul'da, hafta sonu tatilinin ardından ilk iş gününde sisin de etkisiyle birçok noktada trafik yoğunluğu yaşanıyor.
8.11.2021Gündem
İstanbul'un bazı yollarında trafik yoğunluğu yaşanıyor
İstanbul'un bazı yollarında trafik yoğunluğu yaşanıyorİstanbul'da vatandaşların hafta sonunu dışarıda geçirmesi ve yer yer sisin de etkisiyle bazı yollarda trafik yoğunluğu yaşanıyor.
6.11.2021Haberler
İstanbul'da sis yoğunluğu! Trafik yüzde 71'e çıktı
İstanbul'da sis yoğunluğu! Trafik yüzde 71'e çıktıİstanbul'da vatandaşların hafta sonunu dışarıda geçirmesi ve yer yer sisin de etkisiyle bazı yollarda trafik yoğunluğu yaşanıyor.
6.11.2021Gündem
‘İhaleye giren ağır bedel öder’
‘İhaleye giren ağır bedel öder’CHP lideri Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul projesine ilişkin “Kanal İstanbul ihalesini hiç kimse almayacak. Alan olursa çok ağır bedeller ödeyecek. Bunun ihalesi açılacaksa ihaleye giren ağır bedeller ödeyecektir” dedi
6.11.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu emekli polislerle bir araya geldi
Kılıçdaroğlu emekli polislerle bir araya geldiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu emekli emniyet mensupları ile bir araya geldi.  Kılıçdaroğlu, "Mutlaka ama mutlaka bugün olmazsa yarın 3600 ek göstergeyi alacaksınız" diye konuştu.
5.11.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye çok sert tepki: Onları da gömeceğiz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye çok sert tepki: Onları da gömeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniye Millet Bahçesi’nin açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Bay Kemal! Sen Suriye’deki teröristlerle beraber ol, PKK, YPG, PYD ile beraber ol. Onları da gömeceğiz.' dedi.
5.11.2021Siyaset
Gastromasa 2021Tasarım buluşması
Gastromasa 2021Tasarım buluşmasıGökmen Sözen’in kurduğu Gastromasa organizasyonu, bir kez daha dünyanın önde gelen şeflerini İstanbul’da buluşturuyor.
31.10.2021Pazar
Bir restorasyon hikâyesi Bukoleon Sarayı
Bir restorasyon hikâyesi Bukoleon Sarayıİstanbul’un bilinen en eski yapılarından biri Bukoleon Sarayı. Adı aslan ve boğanın mücadelesi anlamına gelen saray sona yaklaşan restorasyon çalışmalarıyla yüz yıllar sonra yeniden gün yüzüne çıkmaya hazırlanıyor
31.10.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Haliç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.