Haliç

Haliç

Son dakika haliç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan haliç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan haliç haber sayfamızda...

Haliç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.816 haliç haberi bulunmuştur.
‘Şiddetle mücadele temel politikamız’
‘Şiddetle mücadele temel politikamız’Kadına yönelik şiddetle mücadelede en büyük devrimin 2012’de çıkarılan 6284 sayılı kanun olduğunu belirten Erdoğan, “İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmemizin kadın hakları ve şiddetle mücadeleye en küçük olumsuz etkisi olmamıştır” dedi.
26.11.2023Gündem
Ailenin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadın ve erkek eşittir
Ailenin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadın ve erkek eşittirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Üniversitesi'nde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programı'nda konuşma yaptı.
25.11.2023Haberler
Ailenin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadın ve erkek eşittir
Ailenin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadın ve erkek eşittirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Üniversitesi'nde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programı'nda konuşma yaptı. Ailenin önemine vurgu yapan Erdoğan, 'Bizim gönül ve fikir dünyamızda kadın ve erkek Allah'ın kulu olmakla da, vatandaş olmakla da eşittir, biri diğerinden üstün değildir.' dedi.
25.11.2023Gündem
Tüm emekliler 5 bin TL alacak
Tüm emekliler 5 bin TL alacakCumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü Buluşması’nda daha önce çalışmayan emeklilere yönelik yapılan 5 bin liralık tek seferlik ödemenin tüm emeklileri kapsayacağını açıkladı.
25.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk özlenen, yolu gözlenendirİhracatını en hızlı artıran 3. ülkenin Türkiye olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın önemine dikkat çekerek 'Türkiye Yüzyılı hedefiyle çıktığımız bu kutlu yolculukta menzile ulaşmak için daha fazla çalışmaktan başka seçeneğimiz bulunmuyor.' dedi. 'Türkiye, zor zamanlarda sığınılacak güvenli yuva demektir.' diyen Erdoğan, 'Türk ise, özlenen, yolu gözlenendir' ifadelerini kullandı.
24.11.2023Gündem
İstanbul'da okulların yeniden açılmasıyla sabah trafik yoğunluğu oluştu
İstanbul'da okulların yeniden açılmasıyla sabah trafik yoğunluğu oluştuTürkiye genelinde okullarda 1 haftalık ara tatilin sona ermesiyle okullarda dersler yeniden başlıyor. Okulların ilk gününde İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 50'yi geçti.
20.11.2023Haberler
İnovasyon buluşması başlıyor
İnovasyon buluşması başlıyorİnovasyon buluşması Türkiye Innovation Week, 23-25 Kasım’da İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
16.11.2023Ekonomi
Milliyet yazarları Cıvaoğlu ve Tan, 'Atatürk’ün Entelektüel' yönlerini anlattı
Milliyet yazarları Cıvaoğlu ve Tan, 'Atatürk’ün Entelektüel' yönlerini anlattı‘Entelektüel Atatürk’ başlıklı panelde konuşan Milliyet yazarları Cıvaoğlu ve Tan, öğrencilik yıllarından itibaren iyi bir okur olan Atatürk’ün bilim, sanat, tarih, hukuk, sosyoloji, felsefe, edebiyat alanlarında sayısız kitap okuyan eşsiz bir aydın olduğunu vurguladı...
10.11.2023Gündem
Atatürk'ün naaşının yeni görüntüleri ortaya çıktı! İtalyanlar renklendirdi
Atatürk'ün naaşının yeni görüntüleri ortaya çıktı! İtalyanlar renklendirdiAraştırmacı Ahmet Gürel (74), Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşının Etnoğrafya Müzesi'nden Anıtkabir'e nakledildiği törenin renkli görüntülerine ulaştı.
9.11.2023Haberler
Atatürk'ün naaşının yeni görüntüleri ortaya çıktı! İtalyanlar renklendirdi
Atatürk'ün naaşının yeni görüntüleri ortaya çıktı! İtalyanlar renklendirdiAraştırmacı Ahmet Gürel (74), Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşının Etnoğrafya Müzesi'nden Anıtkabir'e nakledildiği törenin renkli görüntülerine ulaştı.
9.11.2023Gündem
Hababam Sınıfı Uyanıyor Oyuncuları: Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi kaç yılında, nerede çekildi, konusu nedir?
Hababam Sınıfı Uyanıyor Oyuncuları: Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi kaç yılında, nerede çekildi, konusu nedir?Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi, Haliç Akçatepe'nin yer aldığı ancak Tarık Akan'ın yer almadığı bölümdür. Serinin üçüncü filmi Hababam Sınıfı Uyanıyor, 1976 yılında çekildi. Bu bölümde kadroya Şevket Altuğ ve Ahmet Sezerel kaltıldı. Peki, Hababam Sınıfı Uyanıyor oyuncu kadrosunda kimler var?
5.11.2023Cadde
Keşke dediğimiz yerlere bir zaman makinesi
Keşke dediğimiz yerlere bir zaman makinesiSinan Turaman, 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Özbekistan Simge Anıtı gibi projelere imza atan Outdoor Factory’nin yaratıcı mutfağını Milliyet’e açtı. Bugünlerde Deprem Anıtı ve Cumhuriyet Müzesi üzerine çalışan Turaman, “Keşke dediğimiz yerlere, zaman makinesi gibi bizleri göndermek istiyorum” diyor.
4.11.2023Pazar
İmamoğlu kurultayda tarafsızlığını tartıştırmayacak
İmamoğlu kurultayda tarafsızlığını tartıştırmayacakCHP’nin hafta sonu yapılacak kurultayında Divan Başkanlığı görevini üstlenecek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ekibiyle birlikte Ankara’ya gelecek.
2.11.2023Gündem
İmamoğlu: İstanbul halkının bize oy vereceğine inanıyoruz
İmamoğlu: İstanbul halkının bize oy vereceğine inanıyoruzKatıldığı programda konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimleri işaret ederek İstanbul halkının kendilerine oy vereceklerine inandıklarını belirtti.
1.11.2023Gündem
Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye Mimarlık Panoraması
Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye Mimarlık PanoramasıEbru Şevli, Mimar- Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne, politik, ekonomik, kültürel ve toplumsal dönüşümler doğrultusunda gelişen mimarlık ortamımızın önemli kırılma noktalarını ve sürece etki sağlamış mihenk taşı niteliğindeki üretimleri, günümüz mimarlarına ve akademisyenlere sorduk...
30.10.2023Mimarlık
İstanbul’un yedi tepesi
İstanbul’un yedi tepesiRoma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu, İstanbul’u, yedi tepe üzerine inşa etmiştir ve bu tepelerin tamamı Tarihi Yarımada’da, “Suriçi İstanbul” sınırları içerisinde yer alıyor.
29.10.2023Gündem
Ulaşımın Yüzyılı! Yeni döneme damga vuracak projeler
Ulaşımın Yüzyılı! Yeni döneme damga vuracak projelerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonunu yansıtan ulaşımla ilgili projelerin 2003 yılından itibaren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hayata geçirilmesiyle sektörde 20 yılda tarihi bir dönüşüm yaşandı. Şimdi Türkiye yerli ve milli teknolojilerle gelecek yüzyıla hazırlanıyor.
28.10.2023Ekonomi
Fatih’in şahi topları
Fatih’in şahi toplarıÇağ açan tek Türk hükümdar olan Fatih Sultan Mehmet, bilim ve teknolojiye verdiği önemle Türk savunma sanayiinin gelişmesinde öncü rol üstlendi.
28.10.2023Gündem
Türkiye Yüzyılı'na damga vuracak yeni projeler…
Türkiye Yüzyılı'na damga vuracak yeni projeler…Seyahat süresi 1 Saat 15 dakika olarak öngörülmektedir. Ülkemizin en kalabalık şehirleri olan Başkent Ankara ile İstanbul arasında en hızlı, ekonomik ve güvenli bir şekilde ulaşım imkânının sağlanması amaçlanıyor
28.10.2023Ekonomi
Osmanlı ile başladı, Cumhuriyet döneminde zirveye ulaştı
Osmanlı ile başladı, Cumhuriyet döneminde zirveye ulaştı1927 yılı sonu itibariyle yalnızca Seyr-i Sefain İdaresine ait gemiler 63.000 grostonu geçmiş ve 1923 filosunun neredeyse üç katına ulaşılmış, yolcu taşımacılığı hizmetleri de içerik itibariyle oldukça zenginleştirilmişti.
28.10.2023Ekonomi
Brand Week’e geri sayım! ‘Yeniden düşün, yeniden yarat, yeniden inşa et’
Brand Week’e geri sayım! ‘Yeniden düşün, yeniden yarat, yeniden inşa et’Brand Week Istanbul, “Yeniden düşün, Yeniden yarat, Yeniden inşa et” temasıyla 6 - 10 Kasım tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
26.10.2023Ekonomi
İTO’dan ‘Cumhuriyet’in 100'üncü yılı resepsiyonu’
İTO’dan ‘Cumhuriyet’in 100'üncü yılı resepsiyonu’İstanbul Ticaret Odası (İTO), Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla kutlama resepsiyonu ve etkinliği düzenledi.
23.10.2023Ekonomi
Haliç’te dehşet anları! Köprüden denize düşen kadını kaptan kurtardı
Haliç’te dehşet anları! Köprüden denize düşen kadını kaptan kurtardıHaliç Metro Köprüsü’nde yürüyen bir kadın dengesini kaybederek aşağıya düştü. Dakikalarca denizin üstüne baygın kalan kadın, tekne kaptanı tarafından kurtarıldı.
16.10.2023Haberler
Kadıköy'de dehşet! Kız arkadaşına laf atan kişi tarafından öldürüldü
Kadıköy'de dehşet! Kız arkadaşına laf atan kişi tarafından öldürüldüKadıköy’de sokakta yürürken, kız arkadaşına laf atan kişiyle kavga eden Davut Atakov (23) bıçaklanarak öldürüldü. Şüpheli Ali K.Ş.(56)’yı gözaltına aldı. Cinayetle sonuçlanan kavga anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.
16.10.2023Gündem
Haliç’te dehşet anları! Köprüden denize düşen kadını kaptan kurtardı
Haliç’te dehşet anları! Köprüden denize düşen kadını kaptan kurtardıHaliç Metro Köprüsü’nde yürüyen bir kadın dengesini kaybederek aşağıya düştü. Dakikalarca denizin üstüne baygın kalan kadın, tekne kaptanı tarafından kurtarıldı.
16.10.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Haliç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.