Korona Aşısı

Korona Aşısı

Son dakika korona aşısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan korona aşısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan korona aşısı haber sayfamızda...

Korona Aşısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 360 korona asisi haberi bulunmuştur.
Türkiye'nin en çok kullandığı korona aşısı! Bağışıklığı açıklandı
Türkiye'nin en çok kullandığı korona aşısı! Bağışıklığı açıklandıManisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi sağlık çalışanlarının yürüttüğü 'SARS CoV-2 İnaktif (Sinovac-Coronavac) aşısının bağışıklık yanıtı' araştırması sonuçlandı. Araştırmaya göre aşının ikinci dozundan sonra kadınlarda yüzde 99.2, erkeklerde ise yüzde 95.7 oranında etkili antikor yanıtı tespit edildi. Manisa CBÜ Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğrt. Üyesi Şebnem Şenol Akar, "Burada vurgulamamız gereken şey bir doz aşının asla yeterli olmayacağı, muhakkak ikinci dozun olunması gerektiğidir. Koruyuculuğun bu şekilde oluşabileceğini söylememiz çok önemli" dedi.
5.04.2021Gündem
Uzman isimden 'sprey aşı' açıklaması! 'Koruyuculuk oranı...'
Uzman isimden 'sprey aşı' açıklaması! 'Koruyuculuk oranı...'Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, sprey olarak uygulanan 'İntranazal Covid' aşısında Faz 2 çalışmasının çok önemli olduğunu söyledi. Aşının kimlere uygulanacağı, yan etki profilleri, kaç doz uygulanacağı Faz 2 çalışmasında ortaya çıkacağını ifade eden Savaşçı, " Aşıyı burundan uygularsanız oradaki bağışıklık hücreleri daha aktif hale gelecektir ve vücudun savunma sistemine daha fazla bir uyaran yapacaktır. Hem koruyuculuk oranı yüksek olacaktır" dedi.
3.04.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca Bilim Kurulu sonrası korkutan gelişmeyi duyurdu: 81 ilde tespit edildi
Son dakika: Bakan Koca Bilim Kurulu sonrası korkutan gelişmeyi duyurdu: 81 ilde tespit edildiGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Koca "Bazı illerimizde artan risk düzeyini ele aldık. Aşıyla bağışıklama hedefini, virüsünse gücünü koruduğu gerçeğini hatırlatma gereği duyuyoruz." ifadelerini kullandı. Koca aşı teminindeki gelişmelere ilişkin, "Aşılamayı hızlandırmak için Sinovac, Biontech gibi aşıların yanı sıra artık yeni tedarik kaynaklarımız var." dedi. Öte yandan Bakan Koca, 'İngiltere varyantı 81 ilde 180 bin 448, Güney Afrika varyantı 11 ilde 169, Brezilya varyantı 2 ilde 4, Kaliforniya-New York varyantı 1 ilde 2 örnekle tespit edilmiştir. Tablonun bütünü İngiltere varyantının ülkemizdeki vakaların yüzde 75'ini oluşturduğunu ve klasik koronavirüsün yerini aldığını göstermektedir' bilgisini paylaştı.
31.03.2021Gündem
Bulk nedir, bulk halde aşı ne demek, anlamı nedir? Korona aşısı nasıl taşınır?
Bulk nedir, bulk halde aşı ne demek, anlamı nedir? Korona aşısı nasıl taşınır?Koronavirüs haberleri hakkında son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Fahrettin Koca, 25 Mart Bilim Kurulu toplantısı sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Şu ana kadar 14 milyon doz koronavirüs aşısı yapıldığını ve devamının geleceğini belirten Bakan Koca, bulk halde aşının ne olduğu konusunda detayları paylaştı. Bulk aşı ne demek?
25.03.2021Gündem
Kovid-19 aşıları ithalat uygunluk denetimi listesine alındı
Kovid-19 aşıları ithalat uygunluk denetimi listesine alındıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları insan sağlığı ve güvenliği yönünden uygunluk denetimine tabi olacak.
25.03.2021Ekonomi
Son dakika: 24 Mart koronavirüs tablosu açıklandı! Sağlık Bakanlığı vaka ve ölü sayısında son durum...
Son dakika: 24 Mart koronavirüs tablosu açıklandı! Sağlık Bakanlığı vaka ve ölü sayısında son durum...Korona tablosu, Sağlık Bakanlığı covid-19 sayfasından açıklanıyor. Kritik tablo kademeli normalleşme sürecinde daha büyük önem arz eder hale geldi. Vatandaşlaı 24 Mart Çarşamba koronavirüs tablosunu sorguluyor. Tabloda; vaka sayısı, ölü sayısı, ağır hasta ve iyileşen hasta sayısının yanı sıra test oranları yer alıyor. Peki, korona tablosunda son durum nedir?
24.03.2021Gündem
Prof. Dr. Yıldız: Kalp hastaları yan etki endişesiyle sırası geldiği halde aşı olmuyor
Prof. Dr. Yıldız: Kalp hastaları yan etki endişesiyle sırası geldiği halde aşı olmuyorPandemi boyunca koronavirüs olma korkusuyla hastaneye gitmekten çekinen ve göğüs ağrısı olduğu halde acile başvurmayan kalp hastalarında şimdi de yan etki endişesiyle aşı fobisi baş gösterdi. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa-Kardiyoloji Enstitüsü'nden Prof. Dr. Ahmet Yıldız, hastalarının aşı olalım mı diye sürekli kendilerine başvurduğunu söyleyerek "Sırası geldiği halde aşı olmayanların oranı yüzde 30. Bunlar yaşlı grup ve çoğu kalp hastası. Kovid-19, en çok yaşlı ve kalp hastalarını öldürüyor. Dolayısıyla asıl bu gruptaki insanlarımızın aşısını olması gerekiyor" dedi.
22.03.2021Gündem
Aşıda zengin-fakir savaşı! Ulaşamıyorlar...
Aşıda zengin-fakir savaşı! Ulaşamıyorlar...Dünya çapında şu ana kadar 360 milyon dozdan fazla aşı yapıldı. Ancak bu dozların %80'i yalnızca 10 ülkede uygulandı. Sivil Toplum Kuruluşları ve gelişmekte olan ülkeler, aşı üretimini artırmak için patentlerin kaldırılmasını talep ediyor. Varlıklı ülkeler ve ilaç firmaları ise bu talebe karşı. CNN TÜRK dış haberler servisinden Hilken Doğaç Boran, tartışmanın taraflarına mikrofon uzattı.
17.03.2021Gündem
Kolombiya'da 360 binden fazla kişiye korona aşısı yapıldı
Kolombiya'da 360 binden fazla kişiye korona aşısı yapıldıGüney Amerika ülkesi Kolombiya'da, şimdiye kadar ülke genelinde 360 bin 635 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapıldığı bildirildi
11.03.2021Dünya
Koronavirüs aşısından önce ve sonra alkol tüketilirse ne olur?
Koronavirüs aşısından önce ve sonra alkol tüketilirse ne olur?Türkiye'nin her noktasında uygulanan Coronavac yani Sinovac aşısı öncesi ve sonrası alkol tüketimi konusunda uyarılar geldi. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof.Dr. Ayşe Willke Topcu, "Aşı yaptırmadan 3 gün öncesinden aşı yaptırdıktan 10 gün sonrasına kadar alkol tüketilmemesi gerekiyor" dedi. Alkol tüketimi aşının koruyuculuğunu nasıl etkiliyor? Alkolün bağışıklık sistemi üzerindeki etkileri nelerdir? İşte cevabı...
12.03.2021Genel Sağlık
Son Dakika... Tarih belli oldu! DSÖ'den kabusun bitişi için açıklama...
Son Dakika... Tarih belli oldu! DSÖ'den kabusun bitişi için açıklama...Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkanı Hans Kluge, "Salgının 2022'nin başında biteceğini tahmin ediyorum" dedi. Salgınla ilgili "ciddi endişelere" de değinen Kluge, çeşitli uyarılarda bulunmayı da ihmal etmedi.
6.03.2021Dünya
Son dakika... Kontrollü normalleşme sonrası ilk Bilim Kurulu toplantısı başladı
Son dakika... Kontrollü normalleşme sonrası ilk Bilim Kurulu toplantısı başladıGelen son dakika haberine göre; Kontrollü normalleşme adımları sonrası ilk toplantı saat 17.00'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında başladı. Toplantının ardından Bakan Koca'nın açıklama yapması bekleniyor.
3.03.2021Gündem
Son dakika! 2 Mart koronavirüs tablosu | Sağlık Bakanlığı vaka ve ölü sayısında son durum nedir?
Son dakika! 2 Mart koronavirüs tablosu | Sağlık Bakanlığı vaka ve ölü sayısında son durum nedir? Koronavirüs tablosu son dakika gelişmeleri ile birlikte araştırılmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı covid-19 sayfasından güncel verileri ile vatandaşın erişimine sunuluyor. Normalleşme sürecine geçiş sonrası günlük korona tablosu da merak konusu oluyor. Peki, 2 Mart koronavirüs tablosu belli oldu mu, son durum nedir?
2.03.2021Gündem
Kabine toplantısı kararları açıklandı! Kafe ve restoranlar açılacak mı, hafta sonu-hafta içi yasakları kalkıyor mu?
Kabine toplantısı kararları açıklandı! Kafe ve restoranlar açılacak mı, hafta sonu-hafta içi yasakları kalkıyor mu?Kritik Kabine toplantısı bitti ve vatandaşlar yasakların kalkıp kalkmayacağını merakla bekliyor. Uzun zamandır kafe, restoran ve lokantalar kapalıydı ve paket servis şeklinde çalışıyordu. Öte yandan hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının da akıbeti sorgulanıyor. Peki, kabine toplantısı bitti mi, yeni kararlar neler?
1.03.2021Gündem
Koronavirüs aşısı olan Nilüfer'i kızdıran yorum!
Koronavirüs aşısı olan Nilüfer'i kızdıran yorum!Koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş ve üzeri kişilerin aşılanmasına devam ediliyor. Aşı olanlardan biri de Nilüfer'di. Aşı olduğu anı sosyal medyada paylaşan ünlü şarkıcıya, takipçisinden şaşırtan bir mesaj geldi.
19.02.2021Magazin
Son dakika: 9 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı! Sağlık Bakanlığı vaka ve ölü sayısında son durum nedir?
Son dakika: 9 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı! Sağlık Bakanlığı vaka ve ölü sayısında son durum nedir? Koronavirüs tablosu güncel verilerle Sağlık Bakanlığı sayfasından yayımlanmaya devam ediyor. Covid-19 sayfasından paylaşılan verilerde; test miktarı, vaka sayısı, ölü sayısı, ağır hasta ve iyileşen hasta sayısı gibi detaylar yer alıyor. Korona tablosunda son durum nedir?
9.02.2021Gündem
Son dakika: İranlı din adamından şok iddia: 'Korona aşısı eşcinsel yapıyor'
Son dakika: İranlı din adamından şok iddia: 'Korona aşısı eşcinsel yapıyor'Son dakika haberine göre, İranlı bir din adamından şoke eden bir iddia geldi. Telegram'da paylaşım yapan din adamı, koronavirüs aşısının insanları eşcinsel yaptığını ileri sürdü.
9.02.2021Dünya
Son dakika... Yüzde yüz milli! Mayıs’ta başlıyor
Son dakika... Yüzde yüz milli! Mayıs’ta başlıyorGelen son dakika haberine göre, dünyada ilk kez sadece Türkiye’de üretilecek ASC zerrecik aşısı üzerinde çalışan Prof. Dr. Özören, “Mayısta faz çalışmaları başlıyor. ASC zerrecikleri virüs geldiğinde bağışıklığı harekete geçiriyor, Kovid-19’la mücadelede çığır açacak” dedi.
5.02.2021Gündem
İngiltere'de yeni koronavirüs tedavisi denemesi
İngiltere'de yeni koronavirüs tedavisi denemesiİngiltere'de tedarik sürecinde sorun yaşanması olasılığına karşı, birinci ve ikinci dozlarda farklı Kovid-19 aşıların kullanıldığı bir deneme çalışması başlatıldı.
4.02.2021Dünya
Son dakika! Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca: Mutasyonlu vaka sayısı artıyor...
Son dakika! Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca: Mutasyonlu vaka sayısı artıyor...Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklama yayınladı. Bakan Koca, "İkinci parti aşıların güvenlik testleri tamamlandıktan sonra 65 yaş üstü ve aşama aşama 2. gruba dahil vatandaşlar aşılanacak" bilgisini verdi. Bakan Koca, "Riskli mutasyonlar sınır tanımadan yayılıyor. Ülkemizdeki İngiltere mutasyonu 196 oldu. İki Güney Afrika, bir de Brezilya varyantı ile karşılaşıldı" ifadelerini kullandı. Tedbirlere uyulması konusunda uyarıda bulunan Koca, "Uzayan kısıtlama sürelerinin toplum hayatında yol açtığı güçlüklere rağmen, elde ettiğimiz bu fırsatı yitirmeye tahammülümüz yoktur. Eski normallerimize dönebilmemiz, bu tedbirlere daha sıkı uyabilmemizle mümkündür." açıklamasını yaptı.
4.02.2021Gündem
65 yaş üstü aşılama ne zaman başlıyor? 60 yaş üstü ve 65 yaş üstü ne zaman aşılanacak?
65 yaş üstü aşılama ne zaman başlıyor? 60 yaş üstü ve 65 yaş üstü ne zaman aşılanacak?65 yaş üstü korona aşı sorgulama sayfası araştırılıyor. Koronavirüs aşılarının Türkiye'ye gelmesiyle kademeli olarak aşılama çalışması başlamıştı. Bilim Kurulu toplantısı ardından Fahrettin Koca'nın açıklaması bekleniyordu. Peki, 65 yaş üstü korona aşısı ne zaman?
3.02.2021Gündem
Korona aşılarını sabote eden eczacı: Dünya düz, gökyüzü ise...
Korona aşılarını sabote eden eczacı: Dünya düz, gökyüzü ise...Yüzlerce doz Moderna aşısını kasıtlı olarak sabote eden eczacı Steven Brandenburg'un dünyanın düz olduğuna ve gökyüzünün aslında "hükümetin insanların Tanrı'yı görmesini engellemek için yerleştirdiği bir kalkan olduğuna" inandığı ortaya çıktı.
2.02.2021Dünya
Son dakika! Korona aşısı ve ölümler arasındaki bağ araştırıldı! Çarpıcı sonuç...
Son dakika! Korona aşısı ve ölümler arasındaki bağ araştırıldı! Çarpıcı sonuç...Koronavirüs aşısı sadece Türkiye'de değil, dünyada da birinci gündem maddesi. BioNTech ve Pfizer tarafından üretilen koronavirüs aşısının ardından meydana gelen ölümler, Avrupa'da panik havası oluşturdu. Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyici kurumu Avrupa İlaç Ajansı (EMA), BioNTech ve Pfizer tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşının, aşılama sonrasında görülen ölümlerle bağının bulunmadığını bildirdi.
29.01.2021Gündem
Sağlık görevlisi aşı hırsızlığından tutuklandı
Sağlık görevlisi aşı hırsızlığından tutuklandıAmerika Birleşik Devletleri'nin (ABD)  Florida eyaletinin Polk County Belediyesi'nde 2020'de "Yılın Sağlık Görevlisi" seçilen Joshua Colon'un, Kovid-19 aşılarının çalınmasında payı olduğu ortaya çıktı.
27.01.2021Dünya
'Yılın Sağlık Görevlisi' korona aşısı hırsızlığından tutuklandı
'Yılın Sağlık Görevlisi' korona aşısı hırsızlığından tutuklandıABD'de Florida eyaletinin Polk County Belediyesi'nde 2020'de "Yılın Sağlık Görevlisi" seçilen Joshua Colon'un, Kovid-19 aşılarının çalınmasında payı olduğu ortaya çıktı.
27.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüskorona aşısıaşıkoronafahrettin koca

Korona Aşısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.