Korona Aşısı

Korona Aşısı

Son dakika korona aşısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan korona aşısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan korona aşısı haber sayfamızda...

Korona Aşısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 468 korona aşısı haberi bulunmuştur.
İngiltere Sinovac'ı onaylı aşılar listesine ekleyecek
İngiltere Sinovac'ı onaylı aşılar listesine ekleyecekİngiltere, onayladığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı listesine Sinovac, Sinopharm ve Covaxin'i de ekleyecek. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, yeni listenin 22 Kasım saat 04.00'ten itibaren geçerli olacağı belirtildi.
8.11.2021Dünya
İğne korkusu olanlara müjdeli haber: Yara bandını andıran korona aşısı geliştiriliyor
İğne korkusu olanlara müjdeli haber: Yara bandını andıran korona aşısı geliştiriliyorŞırıngayla aşılamaya alternatif olarak geliştirilen aşı bantları üzerinde çalışan bilim insanları umut verici sonuçlar elde etti. Yöntem, iğne korkusu olanlar için önemli bir seçenek oluşturuyor.
6.11.2021Dünya
Koronavirüs Bilim Kurulu'nun aşı kararı öncesi flaş 3. doz Biontech açıklaması
Koronavirüs Bilim Kurulu'nun aşı kararı öncesi flaş 3. doz Biontech açıklamasıKoronavirüs Bilim Kurulu'nun, 2 doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz aşı kararı merakla bekleniyordu. Virüs uzmanı Semih Tareen, 3. doz Biontech aşısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 6 ay sonra aşının koruması tamamen bitiyor algısının doğru olmadığını söyleyen Tareen, aşı işlemi sonrası görülebilecek yan etkilere de dikkat çekti.
4.11.2021Gündem
3. doz aşı randevusu nasıl alınır? 3. doz aşı ne zaman, kimlere yapılır?
3. doz aşı randevusu nasıl alınır? 3. doz aşı ne zaman, kimlere yapılır?Koronavirüs salgınında iki dozun ardından 3. doz aşı uygulamaları da başlamıştı. Hatırlatma dozu olarak da ifade edilen 3. doz korona aşısı için Turkovac yerli aşı uygulamaları da sürüyor. Peki, 3. doz aşı ne zaman yapılıyor, aşı randevusu nasıl alınır?
31.10.2021Gündem
Trabzon'da TURKOVAC Faz-3 için gönüllülerin aşılanmasına başlandı
Trabzon'da TURKOVAC Faz-3 için gönüllülerin aşılanmasına başlandıErciyes Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) iş birliğiyle geliştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı TURKOVAC'ın Faz-3 çalışmaları kapsamında, Trabzon'daki gönüllülerin aşılanmasına başlandı.
18.10.2021Gündem
Koronavirüs hayvanları da etkiledi; karma aşıda ‘Kovid-19’ krizi
Koronavirüs hayvanları da etkiledi; karma aşıda ‘Kovid-19’ kriziKedi ve köpek besleyenler, şu günlerde petleri 5 hastalığa karşı koruyan karma aşı bulmakta zorlanıyor. İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, koronavirüsle beraber hayvanlar için üretilen karma aşı üretim kapasitesinin büyük bir kısmının Kovid-19 aşılarına ayrıldığını söyledi. Flacon denilen şişelerin tedariğinde de sıkıntı olduğunu belirten Arslan, bu durumun karma aşıdaki stok krizine neden olduğunu ifade etti.
16.10.2021Gündem
Kulaktan dolma bilgilerden etkilendi, canından oldu!
Kulaktan dolma bilgilerden etkilendi, canından oldu!Kocaeli'de 7 aylık hamile Aslıhan Kazın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Ümit Kazın, hamile eşinin, bebeğin zarar görebileceği düşüncesiyle aşı yaptırmadığını belirterek, “Eşim, kulaktan dolma bilgilerden etkilendi. 'Olmayacağım' diyordu ve ben de ısrar etmedim. Geride iki öksüz bıraktı” dedi.
13.10.2021Gündem
Hamileler aşı olabilir mi, yan etkisi var mı? Kovid-19 aşı uygulama rehberi güncellendi!
Hamileler aşı olabilir mi, yan etkisi var mı? Kovid-19 aşı uygulama rehberi güncellendi!Sağlık Bakanlığı, kovid-19 aşı rehberinde değişiklik yaptı. Sık sık aşı olunması konusunda uyarılarılar yapılırken Bakanlığın aşı rehberindeki ''KOVID-19 Solunum Sistemi Hastalıklarının Yaygın Olduğu Dönemde Sağlık Kuruluşlarında Gebe Takibi'' bölümünde güncelleme yapıldı. Gebelerin 'hamileler aşı yaptırmalı mı?' sorusuna da yanıt gelmiş oldu. Peki, hamilelere korona aşısı yapılır mı?
12.10.2021Gündem
Texas’ta şirketlerin Kovid-19 aşısını zorunlu tutması yasaklandı
Texas’ta şirketlerin Kovid-19 aşısını zorunlu tutması yasaklandıABD’nin Texas eyaletinde özel şirketler dahil olmak üzere herhangi bir kurumun çalışanlarını ya da müşterilerini yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmaya zorlaması valilik kararnamesiyle yasaklandı.
12.10.2021Dünya
Aşı yaptırmayan Hasan Ali öğretmen koronavirüs kurbanı
Aşı yaptırmayan Hasan Ali öğretmen koronavirüs kurbanıNevşehir'de aşı yaptırmayan, lisede muhasebe ve finansman öğretmeni Hasan Ali Yıldırım, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.  
1.10.2021Gündem
Kurugöl: Gizli kapaklı bir bilgi değil
Kurugöl: Gizli kapaklı bir bilgi değilTepkilerin hedefindeki Prof. Dr. Zafer Kurugöl Milliyet’e yaptığı açıklamada, yanlış anlaşıldığını, yanlış aşı meselesinin kendisiyle alakalı bir konu olmadığını söyledi.
24.09.2021Gündem
Koronavirüs aşısı olmayan doktor vefat etti
Koronavirüs aşısı olmayan doktor vefat ettiKocaeli Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Doktor Kenan Alioğlu (43), koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Meslektaşları, Alioğlu’nun ısrarlarına rağmen aşı olmadığını belirtti.
17.09.2021Gündem
Aşı kartı alma | E-nabız ve HES uygulamasından aşı kartı oluşturma ekranı...
Aşı kartı alma | E-nabız ve HES uygulamasından aşı kartı oluşturma ekranı...Korona aşısı olmuş vatandaşlar aşı kartı oluşturma ekranını araştırıyor. Hayat Eve Sığar uygulamasından ve e-nabız üzerinden aşı kartı oluşturma işlemleri sonrasında yurt dışı seyahatleri ve turizm faaliyetleri gibi alanlarda kolaylık sağlanıyor. Peki, aşı kartı nasıl oluşturulur?
6.09.2021Gündem
Koronavirüs tedavisi gören mühendis: ‘Keşke aşı yaptırmış olsaydım’ diyorum
Koronavirüs tedavisi gören mühendis: ‘Keşke aşı yaptırmış olsaydım’ diyorumKayseri'de hastanede koronavirüs tedavisi gören makine mühendisi Rıdvan Küçükdal, "11 gün önce koronavirüs testim pozitif çıktı. Aşı yaptırmadım. Bunun nedeni yerli aşıyı bekliyordum. Yerli aşıyı olamadan koronavirüse yakalandım. Bu durumları görünce vicdanen ‘keşke aşı yaptırmış olsaydım’ diyorum” dedi.
28.08.2021Gündem
Son dakika: 16 Ağustos korona tablosu açıklandı! Bakanlık bugünkü vaka sayısını paylaştı...
Son dakika: 16 Ağustos korona tablosu açıklandı! Bakanlık bugünkü vaka sayısını paylaştı...Pandemi ile birlikte hayatımıza giren koronavirüs tablosu, günlük olarak Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanıyor. Normalleşme adımları ile birlikte güncel vaka ve vefat sayısı vatandaşın gündemindeki yerini korumaya devam etti. Peki, 16 Ağustos bugünkü korona tablosu açıklandı mı, vaka sayısı kaç oldu?
16.08.2021Gündem
Turkovac aşısı ne zaman çıkacak? Yerli korona aşısı mutasyonlu virüse karşı etkili mi?
Turkovac aşısı ne zaman çıkacak? Yerli korona aşısı mutasyonlu virüse karşı etkili mi? Yerli koronavirüs aşısı Turkovac, Erciyes Üniversitesi ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile geliştiriliyor. Sinovac ve BioNTech aşılarının ardından yerli aşı bekleniyor. Bakan Koca ve Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli korona aşısı tarihi hakkında açıklamada bulundu. Peki, Turkovac aşısı ne zaman çıkacak?
11.08.2021Gündem
'Van'da yoğun bakımdaki hastaların yüzde 95'i aşısızlardan oluşuyor'
'Van'da yoğun bakımdaki hastaların yüzde 95'i aşısızlardan oluşuyor'Sağlık Bakanlığı'nca paylaşılan Türkiye'nin koronavirüs risk haritasında 'turuncu' kategori ile vaka artışının yüksek olduğu Van'da, aşılama oranının ise yüzde 57,8'de olduğu belirtildi. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, yoğun bakım servislerinde yatan hastaların yüzde 95'inin aşısızlardan oluştuğuna dikkat çekti. Aşılama oranında 13'üncü sıraya yerleşen Hakkari'yi örnek veren Sünnetçioğlu, "Van'daki aşılama oranını yüzde 65'lere çıkarıp, Hakkari gibi maviye dönmek istiyoruz. Bu konuda 10 bin sağlık personelimiz ikna ekibi ile gece gündüz demeden çalışıyor" dedi.
11.08.2021Gündem
SON DAKİKA: Bugünkü vaka sayısı açıklandı! 10 Ağustos korona tablosunda son durum paylaşıldı...
SON DAKİKA: Bugünkü vaka sayısı açıklandı! 10 Ağustos korona tablosunda son durum paylaşıldı...Koronavirüs salgını ile birlikte Sağlık Bakanlığı günlük korona tablosunu yayımlamaya başladı. Tabloda; vaka, vefat, iyileşen hasta sayısı, test ve aşılama oranları yer alıyor. Normalleşme sürecinde tablodaki vaka sayısı kritik noktada bulunuyor. Peki, 10 Ağustos koronavirüs tablosunda son durum açıklandı mı?
10.08.2021Gündem
Samsun’da aşı olmayan balıkçılara av yasağı
Samsun’da aşı olmayan balıkçılara av yasağıDenizlerde, 1 Eylül’de başlayacak balık avı sezonu için hazırlıklar sürüyor. Karadeniz’de av yasağıyla teknelerini limana demirleyen balıkçılar, ağlarını imece usulü onarırken, Samsun Su Ürünleri Kooperatifler Birliği'nce koronavirüs aşısı olmayan balıkçıların denize açılması yasaklandı. Samsun Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Atıf Malkoç, “Koronavirüse karşı sıkı tedbirler aldık, aşı yaptırmayan balıkçılar, denize açılamayacak hatta limana dahi alınmayacak” dedi.
5.08.2021Gündem
Bakan Koca'dan 'aşı' çağrısı
Bakan Koca'dan 'aşı' çağrısıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Salgını bitirmek için tedbirlere uyun, aşınızı olun. Ya tedbir ve aşı, ya kısır döngü" dedi.
22.07.2021Gündem
Aşı sertifikası nedir, nasıl alınır? Aşı kartı alma- sertifika oluşturma HES ve e-nabız
Aşı sertifikası nedir, nasıl alınır? Aşı kartı alma- sertifika oluşturma HES ve e-nabızAşı kartı ya da sertifikası son günlerde öne çıkıyor. 2 veya 3 doz korona aşısı olmuş ya da koronayı atlatarak tek doz aşı olmuş vatandaşlar aşı sertifikasını oluşturabiliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen aşı kartı uygulaması uluslararası seyahatte önemli bir noktada bulunuyor. Peki, aşı kartı nasıl alınır?
8.07.2021Gündem
5 soruda "üçüncü doz"  aşılama süreci
5 soruda "üçüncü doz" aşılama süreciSağlık Bakanlığınca Kovid-19'a karşı toplumsal bağışıklığın sağlanması amacıyla yürütülen aşılama çalışmalarında bugünden itibaren iki doz aşısını olmuş 50 yaş ve üzeri vatandaşlar ile sağlık çalışanlarının üçüncü doz aşıları yapılacak.
1.07.2021Gündem
Antikorda 3 ay sonra düşüş! Üçüncü doz tavsiyesi
Antikorda 3 ay sonra düşüş! Üçüncü doz tavsiyesiManisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi sağlık çalışanlarının yürüttüğü, 'Sinovac Aşısının Bağışıklık Yanıtı 3'üncü Ay İzlem Sonuçları' açıklandı. Rapora göre, sağlık çalışanlarının yüzde 95,2'sinde, 2'nci aşıdan 3 ay sonra antikor düzeyleri düşüş gösterdi. Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sinem Akçalı, "Çalışmanın güzel bulgularından biri, izlediğimiz grupta hastalanan kişi sayısının çok az olması" dedi.
25.06.2021Gündem
Aşı olan maske takacak mı? Korona aşısı sonrası maske takmak zorunlu mu?
Aşı olan maske takacak mı? Korona aşısı sonrası maske takmak zorunlu mu?Koronavirüs salgınında Türkiye'de de aşılama tüm hızıyla sürüyor. İkinci doz aşılarını yaptıranlar, 'maske zorunluluğu devam edecek mi' sorusuna yanıt arıyor. Aşı olan maske takmak zorunda mı gibi sorular gündemde. DSÖ'den konu hakkında açıklama gelmişti.
23.06.2021Gündem
Emziren anneler ve hamileler korona aşısı olabilir mi? Gebelere aşı yapılıyor mu?
Emziren anneler ve hamileler korona aşısı olabilir mi? Gebelere aşı yapılıyor mu?Covid-19 ile mücadelede aşılama devam ediyor. Sinovac ve ardından Biontech aşılarının kullanıma sunulması ile birlikte aşılama çalışmaları hız kazandı. Son olarak 25 yaş ve üstü vatandaşlar da aşılanmaya başladı. Peki, hamileler ve emziren anneler aşı olabilir mi? Covid-19 aşısı gebelere öneriliyor mu?
23.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Korona Aşısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.